آخرین ارسال‌ها

بهترین آهنگ متالیکا ؟

30/7/14
48
37
tehran
nothing else matters در جدول پرطرفدارترین و پرفروشترین هاست و از نظر نوازندگی اکوردهای جالبی رو میزنه جیمز و اهنگ خیلی ساده و جالب شروع میشه

11/8/14
219
21
با سلام....یه سوال دارم ولی خواهشا موجب اختلاف و بحث نشه.......من امروز یکی از دوستام نظرش رو راجب به موسیقی متال گفت و گفتش این بود که....سبک های الکتریک مثل متال اسمشون موسیقی نیست و آهنگی که میزنن خام هستش و اکثرا با کامپیوتر تنظیم میشه و به اون چیز مطلوب میرسه و اینها اسمشون موسیقی نیست......گرچه من این حرف رو شدیدا رد کردم....و به من گفت برو موسیقی زندشون (کنسرت) رو ببین و بعد برو آهنگ ضبط شدش رو گوش کن....منم رفتم یه ویدیو از کنسرت متالیکا در سال 2006 که در اون آهنگ die die my darling رو نواخته بودند رو با آهنگ سضبط شدش(mp3) رو مقایسه کردم ودیدم متاسفانه فرق داشت.....از نظر اکشن تو آهنگ(mp3( هم صدای خواننده کلفت تر بود و هم صدا ها بلند و زیاد بود.مثلا همه یک ولم نبود....یکی الکتریک با ولم پایین میزد و اونیکی مهکم و کوبنده که این باعث میشه که آهنگ یکنواخت نشه.....ولی تو کنسرت همه صدا ها یکنواخت بود و همگی در یک ولم بود و صدای خواننده به اون کلفتی و زیبای متاسفانه نبود و سرعتشم از حالت عادی موزیک زیاد تر بود و متاسفانه صدای خوانند هم به کلفتی و زیبایی ام پی 3 نبود..:grumpy-38:.....آیا واقعا این طور است......البته من مال خواننده های دیگرو مثل اسلش و کری کینگ رو مقایسه نکردم ولی وقتی یه سر به آهنگ های andy james زدم دیدم این فرد آهنگش با زندش هیچ فرقی نداره....
آیا به گفته دوستم کلن موزیک الکتریک مثل متال کامپیوتری است و مثل رپ هزار جور دستکاری میشه؟؟؟:cry:
آیا اشکال از خوانندست و هر خواننده با خواننده دیگر فرق داره؟؟؟؟:cry:
(گرچه بعید میدونم گروه محبوبی مثل متالیکا این گونه باشه)
یا به نحوه ضبط آهنگ و آمپی فایر و گیتار و ... که در هر کنسرت فرق میکند بستگی داره؟؟؟؟
اگر دلیلی میدونید بگید لطفا......دل سرد شدم:meh-56::meh-56: ........چون میخوام گیتار الکتریک بگیرم و میخوام متال کار کنم و دوست ندارم موسیقی که کار میکنم دستکاری شده و دست پرورده رایانه باشه....

erfan235

عضو سایت
14/7/14
72
24
با سلام....یه سوال دارم ولی خواهشا موجب اختلاف و بحث نشه.......من امروز یکی از دوستام نظرش رو راجب به موسیقی متال گفت و گفتش این بود که....سبک های الکتریک مثل متال اسمشون موسیقی نیست و آهنگی که میزنن خام هستش و اکثرا با کامپیوتر تنظیم میشه و به اون چیز مطلوب میرسه و اینها اسمشون موسیقی نیست......گرچه من این حرف رو شدیدا رد کردم....و به من گفت برو موسیقی زندشون (کنسرت) رو ببین و بعد برو آهنگ ضبط شدش رو گوش کن....منم رفتم یه ویدیو از کنسرت متالیکا در سال 2006 که در اون آهنگ die die my darling رو نواخته بودند رو با آهنگ سضبط شدش(mp3) رو مقایسه کردم ودیدم متاسفانه فرق داشت.....از نظر اکشن تو آهنگ(mp3( هم صدای خواننده کلفت تر بود و هم صدا ها بلند و زیاد بود.مثلا همه یک ولم نبود....یکی الکتریک با ولم پایین میزد و اونیکی مهکم و کوبنده که این باعث میشه که آهنگ یکنواخت نشه.....ولی تو کنسرت همه صدا ها یکنواخت بود و همگی در یک ولم بود و صدای خواننده به اون کلفتی و زیبای متاسفانه نبود و سرعتشم از حالت عادی موزیک زیاد تر بود و متاسفانه صدای خوانند هم به کلفتی و زیبایی ام پی 3 نبود..:grumpy-38:.....آیا واقعا این طور است......البته من مال خواننده های دیگرو مثل اسلش و کری کینگ رو مقایسه نکردم ولی وقتی یه سر به آهنگ های andy james زدم دیدم این فرد آهنگش با زندش هیچ فرقی نداره....
آیا به گفته دوستم کلن موزیک الکتریک مثل متال کامپیوتری است و مثل رپ هزار جور دستکاری میشه؟؟؟:cry:
آیا اشکال از خوانندست و هر خواننده با خواننده دیگر فرق داره؟؟؟؟:cry:
(گرچه بعید میدونم گروه محبوبی مثل متالیکا این گونه باشه)
یا به نحوه ضبط آهنگ و آمپی فایر و گیتار و ... که در هر کنسرت فرق میکند بستگی داره؟؟؟؟
اگر دلیلی میدونید بگید لطفا......دل سرد شدم:meh-56::meh-56: ........چون میخوام گیتار الکتریک بگیرم و میخوام متال کار کنم و دوست ندارم موسیقی که کار میکنم دستکاری شده و دست پرورده رایانه باشه....
:laugh: دوست عزیز یه چیزی بهت بگم
معلومه live با اون چیزی که تو استدیو ضبط میشه باید فرق داشته باشه تو هر موسیقی از جمله پاپ و راک و...
ولی توی پاپ ...اصل موسیقی که تو اکوستیک ضبط کردن و بعد از mixing و effect گذاری روش توی برنامه ها لب خوانی میکنند
اینو همه ی فان های یه گروه متال میدونند که صدای خواننده فرق میکنه و اونا صدای طبیعی شون میخوان گوش بدند
البته کیفیت رکوردر ها هم تحت تاثیر است و هوای ازاد خودش یه چیزه دیگه

20/8/14
2
Esfahan
عجیبه ...
خیلی عجیبه ...
یعنی هیچ کدوم از دوستان my FRIEND of MISERY رو نشنیدن یا نشنیده گرفتن؟؟؟؟؟
اگه این آهنگ نباشه میخوام متالیکا نباشه صد سال ...
خودم تا حالا فقط چندتا رمیکس واسه این شـــه کــار ساختم، سولوی بسیار آروم وسط کار که بعد با سولوی جیمز و کرک همراهی میشه ارزشش برام از مجموع سولوی تمام آهنگ های ارباب عروسک ها،نابخشوده و حتی "مرد خاکی وارد میشود" هم پر معنی تره:
دو حس به شنونده در حین آهنگ بهش القا میشه یکی دلسوزی جیمز و گیتار برای آدم بدبخت مورد نظر و دیگری هم احساس کوبندگی و به سر آدم بدبخت مورد نظر زدنه
برین اجرای زنده همین آهنگو توی 2012 rock in rio Lisboa و همخوانی هارمونیک فوق العاده هواداران رو ببینین میفهمین چی میگم
اصلا جیسون توی باس این آهنگ که اساس آهنگه ســـــــــــنگ تمـــــــــــــــــــــــــــوم گذاشته و بس!
(به دوستمون برنخوره ولی) وکال این آهنگ از وکال wherever i may roam هم قشنگتره
کاش جیسون هنوز هم بود تا اجرای زنده این آهنگو ازش میدیدم،دوستانی که طرفدار متالن و این آهنگو نشنیدن برین یه چند بار گوش کنین چیزی ازتون کم نمیشه (نظرتون هم کاملا محترم! )

3/12/15
4
20
من عاشق سه گانه نابخشوده جیمز هستم
The Unforgiven III
The Unforgiven II
The Unforgiven I
و خیلی از آهنگ های دیگه ی این گروه شگفت انگیز

impartible

هنرمند
عضو سایت
3/8/09
235
34
تهران
چه سوال سختی ;)

ولی من دو آهنگ orion و to live is to die که بیکلام هم هستند رو خیلی دوست دارم ...

6/8/17
4
28
10. Metallica - “Fuel,” Reload

9. Metallica - “Sad But True,” The Black Album

8. Metallica - “Orion,” Master of Puppets

7. Metallica - “For Whom the Bell Tolls,” Ride the Lightning

6. Metallica - “Seek and Destroy,” Kill 'em All

5. Metallica - “Creeping Death,” Ride the Lightning

4. Metallica - “Battery,” Master of Puppets

3. Metallica - “One,” …And Justice For All

2. Metallica - “Master of Puppets,” Master of Puppets