بنظرتون چه کارت صدایی بگیرم

شروع موضوع توسط hadi_365 ‏7/4/14 در انجمن Audio interface ( کارت صدا )

تاپیک بنظرتون چه کارت صدایی بگیرم تالار Audio interface ( کارت صدا ) در persian-music.org.

1. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام خدمت بچه های گل پرشین موزیک

دوستان بنده میخوام یه کارت صدا بگیرم، ولی موندم که چی بگیرم که مشکلم رو به طور کامل حل کنه...
    در حال حاضر کارت صدای فعلیم fast track pro هست ( قصد فروشش رو هم دارم، اگه کسی از دوستان مایل به خرید هست میتونه بهم بگه ) باکسم کاملا آکوستیک هست، ولی کمپرسور ندارم، پری و بقیه چیزا رو هم متاسفانه ندارم، حالا میخوام یه کارت صدا بگیرم که هم خوب باشه و هم مث motu کمپرسور داشته باشه و در یک کلام مشکل کمپرسور رو برام حل کنه... بنظرتون چه کارت صدایی بگیرم؟؟؟ نهایتا پولی که کنار گذاشتم 3 میلیون هست، حالا اگه شما جای بنده باشید با این سه تومن چیکار میکنید؟ بنظرتون با توجه به اینکه کمپرسور ندارم، یه کارتی مثل فکوس رایت بگیرم اشتباه یا نه؟؟؟
    صلاح میدونین که قید کمپرسور رو بزنم و یه کارت صدای دیگه بگیرم؟ میکروفن فعلیم هم nT2 هست، حالا میتونم واس مکیروفن هم یه مقدار دیگه پول تهیه کنم و یه Neumann TLM 102 بگیرم، اما آیا این مدل کیفیت خوبی داره یا نه؟ و میتونه جوابگوی کار مشتری باشه؟ مخصوصا برای وکال... آیا تفاوتش با میکروفن خودم اینقدر هست که بخاطرش هزینه کنم...؟

و اینکه دوستان اگه میکروفن نئومن و یکی از این کارت صداها رو دارین و احیانا قصد فروشش رو هم دارین ( دست دوم ) لطفا بهم خبر بدین، مرسی

موفق باشید

• مفید مفید x 1
  2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز ...
    انتخاب اول مانیتور هستش ، شما مانیتور دارید ؟؟
    اگر مانیتور دارید با 3 میلیون RME BABYFACE تهیه کنید عالی هست این کارت ...
    در مورد مایک هم پیشنهاد من TLM 49 هستش
    موفق باشید ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بودجه ی دوستمون 3 تومن هست
    nt2a میکروفن خوبی هست،tlm102 هم خیلی خوبه،پس باز میرسیم به همون جواب کلیشه ای که انتخاب با خودتون و کدوم رو بیشتر میپسندید (اگه نظر شخصیه من رو بخواید من روی بیشتر صداها با 102 نتیجه ی بهتری گرفتم)
    برای رکورد خوب به نظر من مهمتر پری امپ هست،پس اول پیشنهاد میکنم که یا پری امپ بگیرید یا اگه بودجتون اجازه نمیده کارت صدای بگیرید که پری امپ خوبی داره (مثل کارت های focusrite)
    saffire pro 24 DSP با توجه به قیمت پری امپ خوبی داره،تو سطح بالاتر پری امپ کارت Liquid 56 رو میپسندم

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود حمیدرضا جان ...
    دوستمون اول گفتن ، کارت صدا تا ۳ میلیون . برای میک هم بودجه جداگانه در نظر میگیرن . اگر اشتباه نکرده باشم ...
    من پیشنهادم اینه :
    کارت صدا فوکوس + استودیو چنل پریسنوس ( هم تیوب ، هم کمپرسور ، هم اکولایزر ) . بقیه بودجه رو هم صرف میک کنید و در صورت توان tlm49 بخرید . در غیر این صورت tlm102 هم مایک خوبی هست ، اما با مایک خودتون خیلی ( به نظر من ) تفاوت نداره .
    این لوازم رو تهیه کنید و اگر با این لوازم و مایک خودتون راضی نشدین ( که مطمئنم راضی کنندست ) مایک tlm 49 تهیه کنید .
    موفق باشید ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

5. faramarzfazlii

faramarzfazlii عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    سلام و وقت بخیر
    اقا من motu mk3 ultra lite دارم و واقعا ازش راضیم + میکروفن هم Rode nt2000 دارم که گرمی و هارمونی خوبی از صدا میگیره اینا باهم خیلی خوب مچ شدن.
    ولی من خیلی از این راضیم مدلهای دیگم که دکتر نویز عزیز گفتن هم گزینه های خوبیه.

6. faramarzfazlii

faramarzfazlii عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    در ضمن اگر شما بیشتر ضبط وکال داری من پیشنهاد میکنم میکروفن rode رو بگیری چون دارای اگلوهای قطبی و متنوع تری برای وکاله ولی اگر میخوای سازهای کوبه ای و سازهایی که با فرکانس بالا هستن رو بگیری که البته به نظر من اونها باید در استودیو های مخصوص و استادارد خودشون گرفته بشن .پیشنهاد من نویمن هست اونم مدل شاک مونتش.
    پیروز باشی

7. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نویمن مدل شاک مونت؟!

8. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    خیلی خیلی تشکر بابت راهنمایی هاتون
    قبل از هرچیز در جواب دوست عزیزم باید بگم که بله مانیتور دارم، یاماها...
    نوشته های مفید شما دوستان رو به دقت خوندم، ولی میخوام که یه جمع بندی انجام بدین که در نهایت چیکار کنم؟
    یعنی میکروفن رو تعویض نکنم؟ همین NT2 خوبه؟؟؟ و اینکه فکوس اینقد پری قدرتمندی داره که این نقص رو جبران کنه؟ و اگه میشه لطف کنید یه توضیح مختصر در مورد استودیو چنل پریسنوس بدید، کارایی و قیمت و ....
    کلا فرق کارت صدایی مثل فکوس رایت، و همین کارت صدای فعلیم ( فست ترک پرو ) چیه؟ چه پوئن های مثبتی نسبت به این داره...؟ آیا اصلا ارزش داره که تعویضش کنم؟ چنل استریپ چطوره؟ اونو بگیرم و دیگه کارت صدا نگیرم خوبه یا بد؟؟؟

مرسی، موفق باشید

9. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود دوست عزیز ...
    مایک شما خوبه و به نظر من نیازی به تعویضش نیست . بالا هم برای شما توضیح دادم که شما با کارت فوکوس + استودیو چنل پریسنوس جواب میگیرید . اینارو تهیه کنید و اگر صدایی که از مایک خودتون میگیرید رضایت بخش نبود ( که بعید میدونم ) بعد به فکر تعویضش باشید . و اگر هم خواستید تعویض کنید به فکر نویمن Tlm 49 باشید که خیلی عالیه ...
    طبیعی هستش که برندی مثل فوکوس به مراتب بهتر از کارت صدای حال حاضر شما هست .
    1 - تعداد ورودی خروجی های بیشتر و بهتری داره .
    2 - پری امپ هاش خیلی خیلی از کارت صوتی الان شما بهتر هست .
    3 - صدای واقعی زمان پخش بهتون میده .
    4 - ورودی و خروجی میدی داره و ...
    استودیو چنل پریسنوس رو من خودم به سفارش امید محبی عزیز تهیه کردم .
    1 - تیوب داره که روی کیفیت تاثیر عالی داره و خیلی صدا رو گرم میکنه . طوری که من بدون اغراق واقعا متعجب شدم ...
    2 - کمپرسور لامپی داره ، یعنی نیازی نیست که یک کمپرسور جدا تهیه کنید . حالت Auto وتنظیم دستی داره که بسیار مفید و کارآمده و خیلی خیلی خوب صدای آنالوگی بهتون میده ...
    3 - اکولایزر داره که میتونید وقت رکورد روی صدای خواننده اعمال کنید و نتیجه ی کار رو به مراتب بهتر میکنه وقت رکورد .
    قیمتش هم نسبت به امکاناتش عالیه من خودم خریدم 1.450.000 تومن و بدون اغراق میگم ، خیلی خوب جواب گرفتم از ایناستودیو چنل ...
    در نهایت انتخاب با شماست ولی مطمئن باشید از تهیه این لوازم پشیمون نمیشید . حتی هزینتون هم کمتر از چیزی میشه که در نظر گرفتید و خیلی کارایی بهتری براتون داره .
    سوالی بود در خدمتم ...
    موفق باشید ...

• موافقم موافقم x 1
  10. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    یه سوال دیگه: اینجور که دوستان میگن چنل استریپ خودش پری آمپ داره... آیا پری آمپ اون بهتره یا Focusrite Scarlett 8i6 ؟؟؟ اگه اشتباه نکنم تنها ، و یا بهتره بگم بهترین مزیتی که کارت صدای فکوس نسبت به فست ترک پرو داره، همین پری آمپش باشه... با توجه به اینکه دوست عزیزم گفتن که چنل استریپ هم بگیرم، با در نظر نگرفتن پری این دو کارت، آیا اختلاف چشمگیری با هم دارن که بخوام این مدل رو بگیرم...؟؟؟
    و اینکه دوست عزیزمون Liquid 56 رو پیشنهاد کردن، آیا پری این کارت قوی تره یا چنل استریپ؟؟؟ و اختلاف کیفی اون با Focusrite Scarlett 8i6 چقدره؟؟؟
    و اینکه اگه کسی از دوستان جای معتبری رو برای خرید چنل استریپ بهم معرفی کنن، ممنون میشم

دوستان در صورت امکان مثل همیشه خیلی واضح جواب سوالامو بدین که به امید خدا شنبه خریدهامو انجام بدم...
    بازم تشکر بخاطر محبتتون، ایشالا که همیشه موفق و پیروز باشید

11. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود دوست عزیز ...
    اول در رابطه با پری امپ کارت ها .
    همه میدونن که پری امپ کارت صدای فوکوس خیلی خوبه ، اصلا قابل مقایسه با فست ترک نیست!
    دوم اینکه ، تنها تفاوت فقط در پری امپ نیست . امپدانس ها ، تعداد ورودی و خروجی و ...
    در رابطه با پری امپ استودیو چنل هم ، باید خدمتتون عرض کنم که ، هر دو دارای پری امپ خوبی هستند ، اما مطمئنا استفاده از دو پری امپ خوب ، بازدهی بهتری داره .
    به عنوان مثال ، کارت صدای Rme مدل ufx که من در استودیو خانگی سیروان خسروی دیدم ، یکی از بهترین کارت های موجود با پری امپ بسیار قدری هستش . اما در کنار اون سیروان از avalon 747 هم استفاده کرده . یعنی دو تا پری امپ خیلی قوی .
    پس استفاده از دو پری امپ خیلی قوی به مراتب بازدهی بهتری داره تا اینکه یکیش قوی و یکی دیگه ضعیف باشه ...
    در رابطه با کارت صدای Liquid که دوستمون گفتن ، تفاوتش با مدل scarlett 8i6 فقط در وجود dsp هست . اما به قول آقای اخوان ، این کارت ها فقط اسم dsp دار رو یدک میکشن ، و در واقع عملکرد dsp هاشون ، قابل قبول و رضایت بخش نیست .
    با استفاده از پری امپ های کارت های فوکوس و استودیو چنل ، صدای خیلی رضایت بحشی حاصل میشه .
    این رو هم در نظر بگیرید که . استودیو چنل فقط پری امپ نیست . تیوب ، کمپرسور لامپی ، اکولایزر هم هست و صدارو خیلی گرم و آنالوگ میکنه .
    برای خرید مطمئن از نت هم آدرس رو براتون پیام خصوصی کردم .
    توی خرید شک نکن و دو دل نشو که خودتو اذیت میکنی و در نهایت از خریدت راضی نخواهی بود ...
    موفق باشی دوست عزیز ...

12. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ببخشید من یک اشتباه تایپی داشتم . جایی که مقایسه کردم تفاوت های بین Liquid و scarlett رو ، منظورم از Liquid مدل Saffire بود .
    کیفیت پری امپ های Liquid بالاتر از هر دو مدل scarlett , saffire هست . اما این رو هم در نظر داشته باشید که ، باز هم پری امپ و کمپرسور سخت افزاری ، به صورت مجزا ، بازدهی بهتری داره .
    باز هم انتخاب با شماست .
    موفق باشید ...

13. mikaeel_1984

mikaeel_1984 عضو سایت

شغل :
    معلم گیتار - مهندس معمار
    امتیازات:
    +178 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    پری امپ رو اگه جدا بخری، بهتره. مثل استودیو چنل .
    ولی اگه تعداد زیادی ورودی میک بخوای ، باید liquid رو بگیری.
    این تعداد زیاد ورودی معمولا استفاده نمیشه. مگر اینکه 8 تا میک هم داشته باشی. مثلا اگه بخوای دارم رو ضبط کنی. یا اینکه 8 نفر همزمان بخوان اجرا کنن. که اینچیزا برای استودیو های وسیع تر هست با آکوستیک قوی تر.
    به کارِ شما نمیاد.
    همون scarlet بگیری و یه studio channel خیلی جالب تره.
    البته باید بودجه رو بگین و همچنین
    سطح کار ، میزان آکوستیک استودیو و آینده ی قابل پیشبینی از خودتون رو.

14. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    مرسی

دوستان سوال آخرم بپرسم، یکی از دوستان مدل FOCUSRITE SAFFIRE PRO 24 رو پیشنهاد کردن؟ بنظرتون فرقش با Focusrite Scarlett 8i6 ؟؟؟ اگه اشتباه نکنم قیمتشم پایین تره، دلیل این اختلاف قیمت چیه؟؟؟
    و اینکه آیا فکوس هم آدابتور میخواد؟؟؟ آخه یه جا شنیدم که فست ترک اگه آدابتو اشتباه بهش وصل بشه ممکنه بسوزه و ... لطفا اگه میشه ی توضیح هم در این زمینه بدین، و اینکه بعد از اینکه این کارت صدا رو گرفتم و استودیو چنل رو گرفتم، نصبشون روش خاصی داره؟؟؟

مرسی، پیروز باشید

آخرین ویرایش: ‏11/4/14
  15. hadi_365

hadi_365 عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ببخشید یادم رفت اینم بپرسم، تو سایت خوندم که یه نفر گفته بود که استودیو چنل کمپرسور قدرتمندی نداره!!؟؟؟ آیا این حرف درسته؟ اگه آره، یعنی تا اون حد ضعیفه که نمیتونه از دیستورتی ها جلوگیری کنه؟؟
    لطفا جواب اینو هم بهم بدیم که خیلی برای مهمه چون این مشکل دیستورت شدن رو نیمخوام داشته باشم...

مرسی، روی ماه همه تون رو میبوسم

16. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود دوست عزیز ...
    در مورد تفاوت های saffire pro با scarlett در DSP هستش . ( که خیلی هم مورد استقبال واقع نشده )
    saffire از پورت firewire استفاده میکنه ( که حتما نیاز به کارت جدا با چیپست texas دارید ) اما scarlett از usb 2 استفاده میکنه .
    من خودم یوزر scarlett و یکی از دوستانم ، یوزر saffire هستیم .
    هر دو نفرمون معتقدیم که صدای scarlett زمان رکورد ، شفافیت بیشتری داره ( امیدوارم فکر نکنید بازار گرمی‌میکنم ، چون واقعا اهلش نیستم و اگر نیاز باشه میتونم شماره دوستم رو براتون پیام خصوصی کنم ) تمام کارت صداها ، به جز تعداد محدودی ، همه از آداپتور و تغذیه مخصوص خودشون استفاده میکنن . بدیهی هستش که استفاده از آداپتور نا مناسب ، باعث ایجاد مشکل در کارت صدا میشه ...
    در مورد چنل استودیو هم خیر ، کامپرسور خوبی داره و در انتهای همون تایپیک ، دیدید که حرفی که حمید جان زدند ، منبع موثقی نداشت ، گویا از یکی از دوستانشون شنیده بودن و چون قصد خرید داشنن ، اینجا مطرح کردن . و یوزرها ( یکیش خود من ) ضعیف بودن استودیو چنل رو رد کردن۰
    توی خرید دو دل نباشید و راحت انتخاب کنید .
    موفق باشید ...

آخرین ویرایش: ‏11/4/14
  17. milad uad

milad uad عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    دوست عزیز کی گفته کمپرسور برا جلوگیری از دیستورت شدنه؟ کمپرسور فقط جهت حفظ داینامیکه . شما اگه خیلی کیفیت براتون مهمه دانش میکس رو افزایش بدید .یه پری امپ solo610 هم تهیه کنید .شخصا میکروفون rode رو نمی‌پسندم .tlm 103 تهیه کنید ...در جواب آقایانی که بدون دانش میفرمایند tlm 103 برای سازه که کاملا اشتباهه .کمپرسور هم la2a یا 1176 تهیه کنید البته اگر بودجه لازم رو دارید اگر کیفیت خیلی براتون مهمه. کارت صدا هم جدا .هیچ وقت از پری امپ کارت صدا جهت رکورد استفاده نکنید کارت صدا فقط برای کانورت ..پری امپ جدا تهیه کنید هر پری امپی هم که اسم tube رو یدک می کشه خوب نیست وگرنه چراغ خواب همسایه مام لامپیه

• خنده دار خنده دار x 1
  18. My studio

My studio عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 1 / -0
    سلام بچه لطفا به این سوالم جواب بدید
    برای کار رپ در استدیو خونگی غیر آکوستیک
    من میخاستم مدل 24focosrite saffire بگیرم ولی با کارت فایروارش گرون در میاد
    دکتر نویز جان فرق کارت صدای pro24 و scarlet 2i2به غیر از ورودی خروجی در چیست؟
    از نظر پری آمپ و میکس مستر کدومشون خوبن
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏6/1/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏6/1/16 ---
    اشتباه تایپی بود
    بچه. نه. بچه ها

19. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    درود دوست عزیز ...
    من در بالا هم گفتم . کارت صدای پرو 24 دی اس پی داره و اسکارلت نداره . مدلی هم که گفتید ، تفاوتش در تعداد ورودی و خروجی هاست . من شخصا صدای پری امپ مدل اسکارلت رو بیشتر از سافایر دوست دارم صدای شارپ تری داره .
    موفق باشید ...

• موافقم موافقم x 1
  20. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +544 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    رضاجان ظاهرا نظرت راجع به برند فوکوس عوض شده.اره؟

بارگذاری...