بررسی و حل مشکلات سایت

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏12/8/09 در انجمن بررسی و حل مسائل سایت

تاپیک بررسی و حل مشکلات سایت تالار بررسی و حل مسائل سایت در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام به دوستان و كاربران عزيز.

با اجازه light و ساير مديران :

من در اينجا ميخوام از دوستان عزيز كاربر يه نظر خواهي كنم و دوست دارم كه همه هم شركت كنن تا بدونيم كه در اينده چه برنامه هايي براي سايت بذاريم و يا كدوم قسمت سايت رو تقويت كنيم.

1- از اين سايت چه توقعي دارين؟
    2- ايا مطالب سايت نيازهاتون و برآورده كرده ؟
    3- به نظر شما نيازي هستش كه بخشهايي جديدتري ايجاد بشه؟
    4- ايا در اين سايت به راحتي و به سرعت به پاسختون ميرسيد.؟
    5- از كدوم بخش اون بيشتر رضايت داريد؟

با تشكر

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏25/9/09
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Payam_omrani

Payam_omrani عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون امید جان که به فکر ما هستی
    من یه چیزی به ذهنم رسید و اونم اینه که اگه میشه دوستان آموزشها شون رو به صورت فهرست وار و درس به درس تبدیل به Pdf کنن و در سایت قرار بدن
    اینجوری هم اسم سایت بالا میره و هم راحتی کاربران فراهم میشه
    مثلا آموزشهای میکس و مسترینگ و تئوری و ....

3. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مرسي پيا م جان كه نظرتو اعلام كردي.
    در مورد تئوري كه مدير محترم اون بخش اينكار و شروع كرده.
    در مورد آموزش نرم افزارها هم كه صحبتهايي انجام شده و بزودي هم استارت ميخوره.
    در مورد ميكس و مسترينگ هم كه به نظر من ايده خوبيه. به زودي روي اين مسئله هم كار ميشه.

4. Farinaz

Farinaz Banned

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به نظر من اقا امید شما سوال دومتون رو باید حذف کنید چون هنوز سایت توی خیلی مباحث کم و کسری داره

ویک نظر دیگه هم داشتم تم سایت خیلی سنگینه و واسه کاربرانی که با سرعت پایین بازدید می کنن یکمی مشکل سازه فکر کنم یکم جزثیات گرافیکی کم بشه بهتر بشه

5. alame

alame عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    سلام به نظر من بايد اين سايت يه مقدار عموم پسند تر بشه يعني بايد عموم رو در بر بگيره نه يه سري افراد محدود به آهنگسازي رو به نظر منم بايد در هر سطحي افراد بتونن از اين سايت استفاده كنن چه حرفه اي و چه مبتدي در باره ي قالب وب هم بايد بگم واقعا قالب خوبي و به شخصه با سرعت پايين درارم بسيار راحت ازش استفاده مي كنم و هيچ مشكلي نداشتم به نظرم يك مقدار بي انصافي در باره ي قالب سايت اين حرف رو بزنيم

6. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    دوست عزيز farinaz

هدف من هم از طرح اين سئوال همين بود كه بدونيم براي شما و ساير كاربران عزيز چه مطالبي بذاريم كه مورد نياز شما باشه و دوستدارين در موردش بدونين. تا با جمع همه نظرات در صورت نياز مباحث جديدي هم ايجاد بشه.
    با تشكر.

7. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,474 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام
    در مورد موضوع اول امید عزیز توضیح دادند
    در مورد قالب سایت همیشه اولویت من در طراحی سرعت بوده و هست
    این قالب CSS Base هست و اکثر گرافیکش بر اساس کد ایجاد شده ( تصاویر زیادی در این قالب به کار برده نشده ) مشکل سرعت برای شما ممکنه به دلایل زیر باشه
    اول استفاده از internet explorer ورژن 6 ( پیش فرض ویندوز XP همین ورژن 6 هست که کلی مشکل داره )
    دوم ISP که ازش استفاده می کنید cache زیادی داشته باشه

همیشه به همه ی کاربران dailup پیشنهاد می کنم از مرورگر opera برای مشاهده سایت ها استفاده کنند ( opera همیشه اول text ها رو load می کنه بعد image و ... )

دوست عزیزم alame :smile (19): هدف از ایجاد این تاپیک همین هست اگر پیشنهاد خاصی در این زمینه داری خوشحال میشیم با ما در میون بزاری
    تالار آماتور رو به همین دلیل ایجاد کردیم و یک سری موارد اولیه و کلی رو درش قرار دادیم
    ولی خوب عمومی تر شدن به شخصه نمی دونم که چجوری میشه عمومی تر بشه سایت

8. alame

alame عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -1
    نرم افزار:
    پيشنهادات شما

يه مثال مي زنم تا منظورم خوب درك بشه
    ببينيد اول ميايم دسته بندي افراد رو در نظر مي گيريم ببينيد چه تعداد آهنگساز وجود داره كه تازه اونم تو دنياي مجازي فعاليت داشته باشن ؟؟؟
    خوب از اين ور تعداد افراد مبتدي در اين كار چقدره؟؟به طور حتم تعدادشون با هم قابله مقايسه نيست
    خوب ميايم از يه ديد ديگه به موضوع نگاه مي كنيم
    يه فرد كه مي خواد تو كار قدم بزاره قبول ريسك هزينه در مورد مسئله كه تازه واردش شده و هنوز توانايي خودشو در اين كار نمي بينه براش سخت
    اين فرد براي خارج شدن از اين ريسك بايد چيكار كنه؟
    خوب اين فرد مي تونه با يادگيري كار با نرم افزار يه مرحله خودشو جلوتر ببينه و مي تونه تصميم بگيره كه آيا استعدادي در اين كار داره يا نه خوب وقتي ديد اين استعداد رو داره حالا براي رفع نيازهاش به دنبال هزينه ميوفته
    حتي اين موضوع بحث انگيزشيم داره نگاه كنيد با كار با يك داو فرد وقتي علاقه پيدا كرد بشدت به دنبال رفع عطش شوقش هست
    حرف من اينه بايد به صورت پلكاني كار انجام بديم
    در تالار آماتور به معرفي سخت افزار و داوها پرداختيم كه مثلا فلان كارت صدا اين تعداد خروجي و ورودي رو داره....
    خوب ولي اين طرز ياد دهي به نظر من اشتباه ببينيد مثلا وقتي يه فرد تازه مي خواد گيتار رو شروع كنه استاد مياد بهش كار با گيتار رو ياد ميده
    بعد اون هست كه فرد مي خواد اطلاعات كاملي نسبت به سازش داشته باشه و مي ره ببينه چه چوبي خوبه چه سيمي خوبه صدا از كجا مياد از كجا ميره كدوم پيكاپ خوبه و از اين قبيل حرفها

اميدوارم تونسته باشم با نظرم راه مناسب به اين وبسايت نشون بدم
    بازم ميگم اينها نظر منه و نظر يك فرد هيچ موقع كامل نيست

9. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    مرسي alame

من با نظر شما موافقم ما در اين سايت قصد داريم كه دوستاني علاقه مندن كه كار رو آغازكنن
    راه درست رو پيش برن. مثلا به دوستي كه ميخواد ببينه چي به چيه هرگز پيشنهاد نميكنيم كه بره مثلا كارت 003 rack بخره بايد اول ببينه ميتونه با همين سيستم خودش كار كنه يا نه ؟
    بعدا اگه انگيزه ايي درخودش ديد ميتونه ابزارشو گسترش بده البته ابزار مورد نياز و نه يه مشت سخت افزار كه اصلا به كارش نمياد.
    به همين دليل هم هستش كه قصد دارم به زودي اموزش نرم افزاريهايي مثل سونار و نئوندو رو هم در سايت قرار بدم.

بازهم از نظراتت متشكرم.

10. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +319 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    راستش من زياد وقت حضور داشتن تو سايت رو نداشتم ولي تا همينجا هم كه بودم راضي هستم , شايد كم كم و به مرور زمان كم وكاستي هاي سايت البته اگه داشته باشه يا به وجود بياد حل بشه ولي من تا حالا هر نيازي از سايت داشتم به دست آوردم .

11. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    تالار آماتور

دوست عزیز در تالار آماتور ما فقط نیومدیم بگیم فلان کارت صدا چند i/o داره !
    این بیان از این تالار کم لطفیه
    ما چند مقاله در مورد ضرورت آموزش تئوری موسیقی داریم
    چندین مقاله برای آشنایی پایه و مقدماتی با تمام سخت افزار ها و نرم افزار های مورد نیاز (حتی درایور ها) و سعی کردیم به ساده ترین زبان ممکن مطالب رو بیان کنیم.
    شاید در حال حاضر نیاز ها عوض شده باشه ولی زمانی که من و یا خیلی از دوستان همدوره و یا پیش از من کار موسیقی رو شروع کردند 1% از همین حد آموزش های بقول شما اشتباه هم برای ما وجود نداشت !
    و اگه بود کمک خیلی بزرگی برای خودم بشخصه میشد

در کل اگه با هر دیدی به مقوله آهنگسازی نگاه بشه دانستن اطلاعاتی که در این تالار هست برای آماتور ها ضرورت داره.

12. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,474 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    صد البته منکر کاستی های سایت نیستیم و همه ی تلاش ما در جهت کامل کردن مطالب هست
    ولی خوب یک سری موارد هم باید در نظر گرفت اول اینکه مباحث آهنگسازی بسیار گسترده هست
    و شاید برای همه هم کاربرد نداشته باشه ( مثلا شخصی که هنوز از مفهوم daw یا vst اطلاع نداره نمی تونه وارد مرحله یاد گیری بشه چون با اصطلاحاتی روبرو میشه که مفهومشون رو نمی دونه و باعث دلسردی و سر درگمی اش میشه )

Psychopat عزیز در بخش آماتور اکثر مواردی که یک شخص باید برای شروع کارش بدونه رو توضیح دادن فقط شامل سخت افزار نیست و البته دونستن اینکه هر سخت افزار چه کاری انجام میده کمک بزرگی به خیلی ها ست

مثلا شخصی که میره سراغ کار با daw ها و وسط کار متوجه Latency میشه
    اگر قبلش با ASIO آشنا نباشه نمی تونه متوجه بشه اشکال کار از کجاست و ... :smile (84):
    ...

مثال شما در مورد سازها کاملا درست هست و بحث اش کاملا جداست نسبت به تالار آماتور
    بخش سازها نیاز به افرادی داره که اون ساز خاص رو بنوازند و کاملا باهاش آشنایی داشته باشن و بتونن دوستان دیگه رو راهنمایی کنید ( مثالش خود شما به عنوان یک گیتاریست هستید در اون بخش دوستان رو راهنمایی می کنید )

این موارد نیازمند گذشت زمان هست که دوستان ِ بیشتری وارد جمع ما بشن

به قول معروف هدف یاد دادن "ماهی گیری" هست نه اینکه ماهی بدیم به دوستان :smile (31):

13. Farinaz

Farinaz Banned

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    در مورد صحبت های آقای علامه من تعجب میکنم.آقای علامه این که یک سایت آموزشی(از مبتدی تا پیشرفته) نیست.این سایت یک فرومه

حالا خلاصه تعریف فروم: فروم با تقسیم بندی مطالب به صورت ریشه ای و جدول وار اغضای فروم توی هر مبحثی که میخوان شرکت می کنند و اطلاعاتشونو با هم تبادل می کنند و نقد و بررسی میکنند و ....

وخلاصه مطلب اینکه توی فروم این نکته در نظر گرفته میشه که عضو شرکت کننده حداقل یک سری اطلاعاتی از قبل داشته باشه!

و آقا امید عزیز یک مثال :میکروفون گذاری! (البته مطالب کمی وجود داره اما کامل نیست)

14. alame

alame عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -1
    نرم افزار:
    پيشنهادات شما

سلام مي كنم خدمت دوست عزيز Psychopat
    خوب حرف منم همين جاست شما وقتي نياز پيدا كرديد دنبالش رفتيد مطمئنم وقتي شما شروع به كار آهنگسازي كرديد اول با نرم افزار كار كرديد نه؟؟مطمئنم كه اينكار رو كرديد
    آموزش در عصر جديد طلاقي تلاش و انگيزشه.
    برايه داشتن تلاشي پايدار انگيزه اي پايدار مي خواد و استارت اين تلاش نياز به يه انگيزه بالا داره تا بتونه وسط راه كم نياره
    من هيچ موقع منكر مفيد بودن تالار آماتورها نمي شدم و به قول شما بي لطفي كه بگيم اصلا سودي نداشته و همين حرفم درست ولي من به شخصه گفتم اگر هدف تو اين تالار آموزشه زيباتر بود كه به اين روش عمل مي كرديم بازم مي گم نظر من بودشايد روش آموزشي كه من مي گم به قول دوست عزيزم Light فقط در سازها اين طور باشه و روش در اين زمينه فرق كنه
    با اين حرفتون كامل موافقم
    سلام مي كنم خدمت خانم farinaz
    اگه دقت كرده باشيد آقا اميد با مطرح كردن سوالي به شكل كم و كاستي هاي در سايت اين موضوع رو بيان كرد و من هم اين چيزها رو ديدم نه بگم اين سايت فقط بياد آموزش بده
    اين حرف يك مقدار تامل برنگيزه اين حرف يعني محدوديت افراد نسبت به يه فروم اگر كسي مثلا دنبال آهنگسازي نبود كه ديگه اينجا پيداش نمي شد

15. Farinaz

Farinaz Banned

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مثلا به نظر شما کسی که می خواهد آهنگسازی رو شروع کنه (مثال خودتون)

برای شروع یعنی ما بییایم بگیم خطوط حامل چیه و چن تایه؟

منطقیه که شرکت کننده باید یک سری اطلاعات هر چند ابتدایی برای شروع داشته باشه و بعد با مشورت ها و گفتمانهای داخل تالار(ها) به اطلاعاتی که می خواهد برسه!

قانونه فروم اینجوریه یعنی تاحالا که من توی فروم های سایت های مختلف بودم اینجوری بوده!

تورو خدا اگه من دارم اشتباه میکنم لطفا یکی بیاد بگه.....:smile (63):

16. alame

alame عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +31 / 0 / -1
    نرم افزار:
    خوب بازم اين حرف شما تامل بر انگيزه:smile (67): اگر به قسمت بالا دقت مي كرديد مي ديديد كه نوشتم
    خوب چه كساي ميان دنبال آهنگسازي؟افرادي كه نياز خودشون آهنگسازي مي بينند اين افراد كار در موسيقي رو تجربه كردن
    اينجا كه آموزشگاه موسيقي نيست كه بيان خطوط حامل ، ایمپرو وایز،، سابستیتوشن، مُد - تُن با هارمونی از اين قبيل حرفها رو ياد بدن
    اينجا اكثر الكترونيك كار هست و منابع الكترونيك كمه
    حالا كه منابع كمه چرا ما خودمون نيايم به هم كمك كنيم حالا هر چقدر كم اين باعث مي شه كه موسيقي الكترونيك ما تو دنيا پيشرفت كنه
    به اميد موفقيت شما و تمامي دوستان موسيقي دان:smile (31)::smile (10):

آخرین ویرایش: ‏14/8/09
  17. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام به همه دوستان.

يادم مياد وقتي موسيقي رو شروع كردم نه تو بندر عباس آموزشگاه درستي بود و نه مدرس تحصيل كرده. كه بتونه بهم چيزي ياد بده تنها نوازندگان ارتشي بودن كه كمي اصولي موسيقي روميدونستن و يك نفر در بين اونها استاد واقعي بود. اونم مرحوم روضه خوان بود كه تمامي حرفه ايي هاي الان در بندرعباس شاگرد ايشون بودن.. اما هميشه دنبالش بودم.
    وقتي كه ما اون موقع ميخواستيم ارگ مون رو ( نميگم كيبورد چون يه ارگ كوچيك بود ) ببيريم خونه دوستمون براي تمرين و اسنفاده از تجربه ش ميدونين چيكار ميكرديم.؟
    اونو ملافه پيچ ميكرديم و هزار جور استتار تا نكنه ببينن و بگيرن. ( اون موقع كمي روي اين مسئله سخت گيري بود. ) يا چند بار تو مراسم هم وسايل گروه ما رو گرفتن و مصادره كردن. خدا ميدونه خودم هم از دستم در رفته.
    اما الان كه خدا رو شكر جو موسيقي خيلي بهتر از قبله آدم ميتونه راه اصولي رو پيش بره و چرا به بيراهه بزنه.
    اينا رو گفتم تا بدونين كه من براي رسيدن به اينجايي كه الان هستم زياد سختي كشيدم اما شما دوستان الان راحت ميتونين يه سيستم بخرين و يه كارت و موسيقي مورد نظرتون رو كار كنين. روزي كه من با cake walk 1 كه ويندوز 3.1 اجرا ميشد كار ميكردم اف ال و نرم افزارهاي پيشرفته امروز كجا بودن.؟
    پس بسته به نياز موسيقي همه چيز توليد ميشه و بايد بشه.
    من به فرومهاي ديگه كاري ندارم هر فرومي مطالب خاص خودش و داره .. اما سايت ما داره به كمك شما كمبودها رو پيدا ميكنه و در صدد رفع اونه.
    هر چيزي كه نياز باشه از هر جا كه نياز باشه تهيه ميكنيم ( به همين دليله كه قراره بزودي يه مترجم براي ترجمه كتابها ومقالات موسيقي در كنارمون بشه. ) و در فروم قرار ميديم تا كاربري كه وارد ميشه بتونه نيارهاشو تامين كنه.

اينم به farinaz عزيز:

اين بحثي رو كه شما مثال زدين بحثي كاملا حرفه ايه ... من هم توي استوديو خودم و هم صدا سيما با ميكروفون هاي زيادي كار ميكنم و هزار مدل ميكروفون گذاري رو بلدم. اما .............. چون دوستان در اين سايت بيشتر موسيقي الكترونيك كار ميكنن وشايد نياز به ركورد ساز زنده نداشته باشن نميشه همه رو قرار داد. ويا اينكه شايد دسترسي به ميكهاي مورد نظر براي كارشون نداشته باشن. پس بايد دوستي يا كاربري اين نياز رو داشته باشه و مطرح كنه تا بهش پاسخ بدم كما اينكه يكي از دوستان از طريف همين سايت باهام تماس داشت و در مورد ميكروفون گذاري براي گراند پيانو پرسيد و منهم در اين مورد و با توجه به امكانات ميكروفونهاي موجودش بهش پيشنهاداتي دادم. كه اينكار هم باعث يادآوري تجربه هاي خودم شد و هم اون دوست مشكلش حل شد. و مسلما من بيشتر لذت بردم.

بازهم مرسي از دوستان. كه نظر دادن.

آخرین ویرایش: ‏14/8/09
  18. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,315 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام به تمام دوستان

نمیدونم چرا این بحث اینقده گسترده شده و حرفها داره کش میاد

کسی جایی مشکل داره سوال بپرسه دوستان جواب میدن

از سر فصل این تالارهم مشخصه که این بخش بخش آماتورهاست

پس حتی اگه در مورد خط حامل هم مشکل دارین بپرسین ما خوشحال میشیم جواب بدیم

البته اینجا یه بحث پیش میاد اینه که ما در کل تمام دوستانو به این صورت پیش بینی میکنیم که حداقل حداقل مباحث اولیه موسیقیو میدونن

پس اینو نگین چرا همه بحثارو نمیگید چون اینگونه بحثارو پیش کشیدن یعنی سر در گمی دوستان در مطالب این سایت ... .

و زمانی تمام مطالب این سایتو رو میشه کامل دوست که عمر این سایت حداقل به یه سال کشیده باشه و اونم سوال کردن مطالبی که دوستان آماتور توش مشکل دارن و تویه این فروم میزارن

جدا از این سایت فرومهایی رو میشناسم که تمام کاربرانش حرفه ای هستن و یه فرد آماتور نمیتونه تایپکی رو تویه ان پیدا کنه تا چیزیو از صفر شروع کنه باید یه فرد کامل تویه موزیک باشه تا تویه سایت راهش بدن و فعالیت کنه ... !

پس قدر این فرومو بدونید با تمام کمی وکاستیهایی که داره سوال بپرسید مشکلات خودتونو بیان کنید و مطمئن باشید کمتره 24 ساعت دوستان کمکتون میکنن

یه پیشنهاد به تمام دوستان دارم (چه آماتور و چه حرفه ای)این سایتو لحظه به لحظه دنبال کنید آینده روشی رو داره فقط همین

آخرین ویرایش: ‏15/8/09
  19. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    نه من با نرم افزار شروع نکردم (اون موقع بجز دانشگاه تهران اونم در حد کارت پانچ فکر نمیکنم جای دیگه ای کامپیوتر بوده باشه !)
    من با hardware Synthesizers و پیانو کارم رو شروع کردم
    ولی از اینها گذشته تلاش و کوشش همیشه و برای هر هنر و یا حرفه ای لازم هست و این موضوع تابع دوران خاص و یا platform کاری خاصی نیست

20. shahram

shahram عضو سایت

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    نرم افزار:
    پیشنهاد

سلام بر شما عزیزان:

در این چند وقتی که من عضو سایتم می بینم که دوستان با چه محبتی به سوالات و... پاسخ می دهند مثلا در مورد نرم افزارهای موسیقی و انواع کیبوردها و...اما چیزی که من وجودش رو در سایت خالی می بینم" بخشی بنام تهیه وسایل واداوات موسیقی در بازار ایران"است یعنی وقتی توضیحی درباره ی وسیله ی موسیقی یا نرم افزارو...داده می شود جایی در سایت باشه که شهرستانیها وسایر دوستان با مراجعه به ان از نحوه ی خرید موارد سوال شده اطلاع حاصل کنند
    یا خود دوستان اطلاعاتی در مورد نحوه خرید این وسایل به دوستان بدهند
    با تشکر از زحمات شما عزیزان

بارگذاری...