بررسی نرم افزار Studio one 3

شروع موضوع توسط Ramtin Shabanian ‏23/5/15 در انجمن برنامه استودیو وان Studio One

تاپیک بررسی نرم افزار Studio one 3 تالار برنامه استودیو وان Studio One در persian-music.org.

1. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    درود بر دوستان گرامی.

از اون جا که در حال حاضر این DAW یکی از محبوب ترین DAW ها برای کار موسیقی در هر دو پلتفرم Windows و Mac است و این روز ها خبر های زیادی از بزرگ ترین آپدیت این نرم افزار یعنی نسخه 3 شنیده میشه و به دلیل گذشتن چندین سال از ورود این نرم افزار به دنیای موسیقی و رسیدنش به پختگی کامل میخوام که این نسخه رو در این تاپیک مورد بحث بررسی قرار بدیم.

در پایین تجربیات استفاده چند روزه ی خودم رو بیان میکنم.

اولین مورد که در این اپدیت به نظرمیاد ظاهر این نرم افزار است که دست خوش تغییرات زیادی شده و اگر بخوام سلیقه ی خودمو بگم از نظر من قشنگ تر و مدرن تر شده و حس حرفه ای تری رو زمان کار کردن به آدم منتقل میکنه.

نکته بسیار مهم در طراحی ظاهر این نرم افزار قابلیت تغییرا رنگها و تقریبا تغییر تم کلی نرم افزار به صورت بسیار ازاد و دستی است که با وارد شدن به منوی تنظیمات میتونید خودتون به هر شکلی که میخواد رنگ ها رو با جزییات بالا تغییر بدید و این از نظر من بسیار مفید و جالب هست.

اما توی این قسمت میتونم یه ایراد بگیرم (که اونم میتونه نتیجه نداشتن عادت به این محیط باشه) به نظر من مخصوصا در قسمت میکسر محیط خیلی شلوغ شده و از سادگی و راحتیش کمی کمتر شده که فکر میکنم با گذشت زمان تا حد زیادی این مورد حل بشه.

چندین قابلیت کلی در این آپدیت به نرم افزار اضافه شده که در فرصت بیشتر هر کدوم از اون ها رو به ترتیب مورد بررسی قرار میدیم.

نکته ی بعدی تغییرات موتور پردازش صدای نرم افزار هست که خود کمپانی هم به اونا اشاره کرده و من واقعا این تغییرات رو میتونم با گوشام حس کنم یک پروژه رو در هر دو نسخه ی 2 و 3 گوش کردم بررسی کردم و واقعا این بهبود موتور پردازش صدا به چشم میاد و این خیلی خوشحال کننده هست.

نکته ی بدی اضافه شدن امکانات کوچیک اما کاربردی دیگه ای هست که من رو به شخصه خیلی خیلی خوشحال راضی کرده.

قعلا تونستم یکیش رو کشف کنم :D اگر شما از کمپرسور خود برنامه استفاده کنید ( که واقعا یکی ازبهترین کمپرسور هایی هست که من دیدم) وقتی اونو روی هر ترکی اینزرت کنید توی قسمت انالیزر اون ترک که هم میتونید توی میکسر اونو ببینید و هم با زدن کلید F4 در سمت چپ تصویر برای ترک انتخاب شده مشاهده کنید
    میزان کمپرس شدن رو با یک خط زرد بر عکس پارامتر های نمایش شدت صدا نشون میده که واقعا کاربردی و خوبه.

دوستان به هر موردی به این شکل بر خوردند و نظرتشون رو در این تاپیک اعلام کنند.

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
بارگذاری...