بررسی سخت افزار digi eleven rack

شروع موضوع توسط Omid-Mohebbi ‏22/7/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک بررسی سخت افزار digi eleven rack تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    سلام به همه دوستان گرامی.

مدتی پیش شاهد بودیم که شرکت بزرگ دیجی دیزاین که زیر مجموعه شرکت عظیم avid هستش مخصول جدیدی برای گیتاریستها عرضه کرد به نام digi eleven rack که مورد توجه دوستداران و گیتاریستها شد.
    فرصتی کوتاه دست داد تا بررسیش کنم و چون قصد خریدش رو برای استودیو خودم داشتم مواردی رو که تجربه کردم بیان کنم.
    اول اجازه بدید کمی در این مورد و امکانات این سخت افزار 1500000 هزار تومنی براتون بگم.
    به گفته سایت سازنده این رک انقلابی در در پردازش صدای گیتار کرده که برگرفته از طراحی منحصر به فرد و تون جنراتورهای مخصوص هر نوازنده گیتاری رو راضی نگه میداره و نیاز شما رو برای داشتن صدای خوب و مورد نظرتون چه در استودیو و چه در اجرای لایو برآورده میکنه .
    این سخت افزار علاوه بر افکتهای گیتار دارای dsp ویژه و همچنین پری امپ خوب دارای نویزگیتها برای گیتار الکتریک نیز هست.
    و همچنین سازگار با نرم افزارهای استودیو و مخصوصا پروتولز میباشد.
    و صدای اون بسیار نزدیک به صدای امپهای گرون قیمته.
    و همچنین مدار مخصوص ورودی های انالوگ که با استفاده از اونها میتونید صدایی خیلی واقعی و نزدیک صدای stompbox های گیتار داشته باشید.
    مشخصات فنی :
    دارای مدار Z مخصوص تطبیق امپیدانس ورودی گیتار
    تقلید باور نکردنی صدای گیتار کلاسیک گیتار با الهام از برندهایی چون فندر..مارشال و...
    دارای فیلتر های متعدد برای بهبود صدای گیتار برگرفته از برندهایی چون .. فندر. . آیبانز...
    دارای مجموعه کاملی از افکتهای گیتار که فقط از راک مونتهای بزرگ شنیده اید.
    تقلید صدای کابیت امپهای گیتار
    امکان تعریف صدای گیتار همانند رکورد گیتار با میکروفون از جلوی امپ
    امکان کنترلر دستگاه از طریق میدی و پدال مجزا
    همچنین دارای سمپل ریت 24 بیت و 96 کیلوهرتز
    دارای ورودی میکروفون با فانتوم پاور و سوئیچ پد.
    ورودی و خروجی xlr و jack 1.4
    ورودی و خروجی میدی.

اینها خلاصه ایی مشخصات فنی دستگاه بود.
    اما چیزی که من در زمان دو ساعت کار با اون متوجه شدم.
    صدایی بسیار خوب و گرم.. چنانچه قصد رکورد گیتار کلاسیک و آکوستیک دارید حتی اگه نخوایم از افکتهای الکتریک روی اون استفاده کنیم پری امپ قوی و اکولایزر قدرتمند اون صدایی گیتار و دلنشین به ما تحویل خواهد داد. ریورب های خوب و همچنین دیلی ها زیبا.
    اما در مورد گیتار الکتریک:
    صدای گیتار الکتریک خروجی از این دستگاه بسیار لذت بخش هستش. نویز گیتهای قدرتمند این سخت افزار میتونه نویزها رو خوب و مناسب کنترل کنه و افکتهای over drive و distoration و هم چنین fuzz خوبی داره علاوه بر اون امکان ساخت افکتهای مورد نظر خودتون رو هم دارید.
    در مورد اقکتهای clean و یا flanger و phaser اصلا حرفی نمیزنم چون خیلی خوب بودن. و از همه زیباتر افکتها wahwah که برگرفته از افکتهای آنالوگ قدیمی هستش که خودم به شخصه cry baby و جیمی هندریکس اون رو خیلی پسندیدم.
    نتیجه کلی :
    این افکت واقعا مناسب و ارزشمنده. البته خیلی از دوستان گیتاریست ترجیح میدن که باکس تهیه کنن و یونیت مناسب و مورد نظرشون رو جدا جدا خریده که خوب البته سلیقه ها فرق میکنه.
    اما این سخت افزار علاوه بر دارا بودن صدای خوب دارای نویز گیتها و پری ها خوبی هستش و هزینه دوستانی که یونیت دارند رو برای خرید این ابزارها پائین میاره. چون علاوه بر یونیتهای افکت ناچار هستند که یونیتهای نویز گیت .. اکولایزر هم تهیه کنن اما این سخت افزار همه رو داره. به شخصه در برخورد با دوستان گیتاریست مولتی افکتهای زیادی رو دیدم اما این واقعا با بقیه مدلها فرق داره.
    به سفارش آقای پویا محمودی که خودشون هم این دستگاه رو دارند تصمیم به بررسی اون گرفتم که خدا رو شکر همه نیازهام رو برطرف کرد و به زودی اون رو خواهم خرید.

بررسی سخت افزار digi eleven rack-elevenRack_fntbk_lg_19726.jpg
    {username}-{filename}

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏22/7/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  2. Dead Boy

Dead Boy عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 2 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    بسیار عالی
    با این پست و ویدئوهایی که در یوتیوب دیدم تقریبا تمام تردیدهام برای خرید این محصول برطرف شد
    خیلی ممنون

البته قیمتش بسیار بالا رفته
    3.700 :(

3. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +880 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    Eleven Rack قیمتش بصتگی به software داره. اونی که باهاش میاد فکر میکنم ProTools 11 یا ۱2 هاست . با Windows ۱۰ هم خوب کار نمیکنه.Licence هم فقط برای ۱ سال کار میکنه مگر اینکه دوباره رو licence رو بخری .

Avid Eleven Rack with Annual Subscription

Hardware خوبی ولی برای ProTools design شده. با DAW های دیگه هم احتمال کار میکنه, ولی بزی قسمتش رو حتمن باید protools داشته باشی که بتونی استفاده کنی.

• مفید مفید x 1
  4. Dead Boy

Dead Boy عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 2 / -0
    نرم افزار:
    مرسی
    از پروتولزهای کرک شده هم فکر کنم بشه استفاده کرد :D
    البته گویا stand alone هم هست

5. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +880 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    Standalone که حتمن هست چون Live ازش استفاده میکنن.از ون version های دیگه ProTools که iLok رو شکستن خبر ندارم چون هیچ وقت استفاده نکردم, والی اگه کار کنه دیگ لازم نیست نگران Subscription plan باشی!:thumbsup:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...