بررسی سازگاری DAWها با صفحه نمایش های 4K و ویندوز 10

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

با توجه به این که بیشتر لپ تاپ ها جدید و بروز دارای صفحه نمایش هایی با دقت 4K هستند و همچنین فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنن میخواستم بدونم نرم افزار های daw مخصوصاً اف ال و کیوبیس با صفحه های 4k و ویندوز 10 سازگاری دارن یا نه؟
چون بعضی از کابرا اعلام کرده بودن رزولوشن بعضی از نرم افزارها با این صفحه نمایش ها همخوانی نداره و به مشکل خورده بودن و دیگه این که از اونجایی که نرم افزارهای daw موجود که کرک شده هم هستند نسخشون قدیمیه روی ویندوز 10 نصب میشن کسی تا حالا نصب کرده؟

از اونجایی که تصمیم به خرید یکی از این لپ تاپ ها رو دارم ممنون میشم جواب سوالاتم رو زود تر بدید

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Light

تیم مدیریت
وبمستر
15/4/09
10,049
8,170
5,000
31
اهواز
www.unes.ir
نرم افزار
cubase
جواب این سوال بستگی به نرم افزار مورد استفاده داره
در حال حاضر اکثر نرم افزارها نسخه های آخرشون از رزولوشن بالا پشتیبانی می کنن
نسخه های قدیمی با دقت 4k یا 2k هماهنگ نیستن (نه اینکه اجرا نشن اما محیط کاربری دارای مشکلاتی هستن و تجربه خوبی نمی دن)
اگر نرم افزار کرک شده استفاده می کنی برای این دقت حتما استودیو وان یا سونار رو انتخاب کن

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
جواب این سوال بستگی به نرم افزار مورد استفاده داره
در حال حاضر اکثر نرم افزارها نسخه های آخرشون از رزولوشن بالا پشتیبانی می کنن
نسخه های قدیمی با دقت 4k یا 2k هماهنگ نیستن (نه اینکه اجرا نشن اما محیط کاربری دارای مشکلاتی هستن و تجربه خوبی نمی دن)
اگر نرم افزار کرک شده استفاده می کنی برای این دقت حتما استودیو وان یا سونار رو انتخاب کن
سپاس از شما جناب light
من تجربه و شناختی نسبت به dawها ندارم اگه لطف کنید یکی از بهترین ها که هم اموزش هاش زیاد باشه هم کرک شده باشه رو معرفی کنید ممنون میشم.

در مورد قسمت دوم سوالم ایا روی ویندوز 10 میشه نصب و استفاده کرد بدون مشکل؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
770
697
93
گیلان
نرم افزار
0
قربان بهترین daw وجود نداره. همه یک کار میکنند. اما اگه تازه دارید شروع میکنید عموما اف ال استودیو رو پیشنهاد میدن چون رابط کابریش اسون هست. و اموزش زیادی وجود داره واسش هست. کرک هم هست. فکر هم نمیکنم با ویندوز 10 مشکلی داشته باشه.

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
اساتید محترم برای کار با daw ها و vstها
سی پی یوی قویتر مهمتره یا رم بیشتر؟d98660605730b550f2772f08e15a3d43.jpg
در کل بین این دو تا برای کار موسیقی کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
770
697
93
گیلان
نرم افزار
0
سلام. عزیز ببخشید سوالی داشتم. شما با توجه به شرایطتون حتما باید لپتاپ بگیرید؟

akhavan

کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/12
1,683
2,729
113
39
Tehran
www.persian-music.org
نرم افزار
logic
اساتید محترم برای کار با daw ها و vstها
سی پی یوی قویتر مهمتره یا رم بیشتر؟d98660605730b550f2772f08e15a3d43.jpg
در کل بین این دو تا برای کار موسیقی کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

جفتشون در قسمت پرازنده اختلاف محسوسی ندارند لپتاپ دوم بهتره
بعد از اینکه خریدید هاردش رو با یک ssd 512 ساتا ۳ تعویض کنید . هزینه تقریبا برابر هست و کاملا ارزشمند است.

elyas ha

عضو سایت
16/1/16
128
61
28
29
جفتشون در قسمت پرازنده اختلاف محسوسی ندارند لپتاپ دوم بهتره
بعد از اینکه خریدید هاردش رو با یک ssd 512 ساتا ۳ تعویض کنید . هزینه تقریبا برابر هست و کاملا ارزشمند است.
یعنی شما مطمئنی که دومی بهتره؟
اولی رمش دی دی ار 4 هستش.
سی پی یوش نصل جدید هستش.
حافظه اس اس دی داره .

بازم نظرتون دومیه؟ دلیل ؟

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
یعنی شما مطمئنی که دومی بهتره؟
اولی رمش دی دی ار 4 هستش.
سی پی یوش نصل جدید هستش.
حافظه اس اس دی داره .

بازم نظرتون دومیه؟ دلیل ؟
منم دقیقا میخواستم همین سوال رو بپرسم
و یه سوال تعویض هارد دیسک لپ تاپ گارانتی رو از بین نمیبره؟

elyas ha

عضو سایت
16/1/16
128
61
28
29
و اضافه کنم ک اقایی ک میخوای لپ تاپ بگیری.
اولا ب msi هم سر بزن. ی چیز دیگ ست.
دوما اون 8 گیگ حافظه اس اس دی که تو دومی هست. اون قابل افزایش نیس و این یه عیب بزرگه.
ولی اولی 128 گیگ شااااید قابل افزایش باشه . و خود 128 واقعا یه برتری هست.
اون زمان ک من لپ تاپ میخواستم بگیرم این دومی رو در نظر داشتم ک شنیدم نمیشه روش اس اس دی اضافه کرد. منظورم نمیشه هم hdd داشت هم ssd
ولی این اولی فک کنم جدید اومده از cpu ش هم مشخصه جدیده. این فک کنم این قابلیت رو داشته باشه .(از حجم بالای اس اس دی این حدسو زدم)
[doublepost=1456351983,1456351831][/doublepost]
منم دقیقا میخواستم همین سوال رو بپرسم
و یه سوال تعویض هارد دیسک لپ تاپ گارانتی رو از بین نمیبره؟

شما بده همونجایی که گرفتی یا بده نماینده خودشون هم عوض میکنن بدونه دردسر.و هم اون لیبل های پلمپ رو دوباره از نو میزنن روش.بدونه هیچ مشکلی.
خودت هیچوخ عوض نکن.

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
و اضافه کنم ک اقایی ک میخوای لپ تاپ بگیری.
اولا ب msi هم سر بزن. ی چیز دیگ ست.
دوما اون 8 گیگ حافظه اس اس دی که تو دومی هست. اون قابل افزایش نیس و این یه عیب بزرگه.
ولی اولی 128 گیگ شااااید قابل افزایش باشه . و خود 128 واقعا یه برتری هست.
اون زمان ک من لپ تاپ میخواستم بگیرم این دومی رو در نظر داشتم ک شنیدم نمیشه روش اس اس دی اضافه کرد. منظورم نمیشه هم hdd داشت هم ssd
ولی این اولی فک کنم جدید اومده از cpu ش هم مشخصه جدیده. این فک کنم این قابلیت رو داشته باشه .(از حجم بالای اس اس دی این حدسو زدم)
ممنون از راهنماییت
حتما بررسی میکنم بعد خریدم رو انجام می دم

در کل برای کار موسیقی سی پی یوی قویتر به کار میاد یا رم بیشتر؟

elyas ha

عضو سایت
16/1/16
128
61
28
29
و هر لپ تاپی ک میخوای بگیری توجه کن ک usb 2 داشته باشه. چون تو بعضی موارد مثل کارت صدا و این داستانا مشکل ایجاد نشه.

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
و هر لپ تاپی ک میخوای بگیری توجه کن ک usb 2 داشته باشه. چون تو بعضی موارد مثل کارت صدا و این داستانا مشکل ایجاد نشه.
ای بابا این طوری که دردسر میشه چون دو تاشون هم usb2 ندارن!!!!؟

elyas ha

عضو سایت
16/1/16
128
61
28
29
ممنون از راهنماییت
حتما بررسی میکنم بعد خریدم رو انجام می دم

در کل برای کار موسیقی سی پی یوی قویتر به کار میاد یا رم بیشتر؟

هر دو. ملاکه رو هیچوخ یکیش رو ملاک قرار نده.
این سی پی یو های 4 هزار ب بالا نسل جدید هستن و خوبن.
رم ک هم مشخصه دیگ.

ی چیزی بگم از روی تجربه خودم.
شما لپ تاپت اولی باشه سی پی یو عالی. رم عالی .همه چیز عالی . ولی حافظه ت hdd باشه .خود ویندوز ک ریتینگ بگیری نتیجه ی هارد رو کم نشون میده.
این یعنی اینکه ازاین سیستم قوی باید یه هارد قوی مثل ssd داشته باشه تا بهترین نتیجه رو بگیری.
من خودم لپ تاپم مشخصاتش مثل دومی هست. ولی ssd نگرفتم فعلا. اگ باهاش کار کنی شاید اون انتظاری ک از این سیستم داری رو نتونی ببینی. چون خود ویندوز هم میگه ک هارد این لپ تاپ سرعتش کمه.
وقتی سرعت کمه باعث میشه ویندوز 40 ثانیه طول بکشه بیاد.ولی اگ حافظه اس اس دی بود سرعتش میشد 8 9 ثانیه.
[doublepost=1456353040,1456352797][/doublepost]
ای بابا این طوری که دردسر میشه چون دو تاشون هم usb2 ندارن!!!!؟

من اینو از کسایی ک تجربه دارن شنیدم ک مشکل ایجاد میشه. بعضیا میگن با هاب یو اس بی حل میشه ولی کار بلد ها میگن نه.باید ذاتا یو اس بی 2 باشه.

شما ب msi سر بزن یه مدل جدیدش اومده ک خیلی باحاله.من خودم ای کاش چن ماه صبر میکردم اونو میگرفتم.
این مدل
MSI PE60 6QE
سری های گیمینگش هم ک عالیه.

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
هر دو. ملاکه رو هیچوخ یکیش رو ملاک قرار نده.
این سی پی یو های 4 هزار ب بالا نسل جدید هستن و خوبن.
رم ک هم مشخصه دیگ.

ی چیزی بگم از روی تجربه خودم.
شما لپ تاپت اولی باشه سی پی یو عالی. رم عالی .همه چیز عالی . ولی حافظه ت hdd باشه .خود ویندوز ک ریتینگ بگیری نتیجه ی هارد رو کم نشون میده.
این یعنی اینکه ازاین سیستم قوی باید یه هارد قوی مثل ssd داشته باشه تا بهترین نتیجه رو بگیری.
من خودم لپ تاپم مشخصاتش مثل دومی هست. ولی ssd نگرفتم فعلا. اگ باهاش کار کنی شاید اون انتظاری ک از این سیستم داری رو نتونی ببینی. چون خود ویندوز هم میگه ک هارد این لپ تاپ سرعتش کمه.
وقتی سرعت کمه باعث میشه ویندوز 40 ثانیه طول بکشه بیاد.ولی اگ حافظه اس اس دی بود سرعتش میشد 8 9 ثانیه.
ممنون از وقتی که میزاری
اولی یه مشکل دیگه هم داره که او 4k بودن صفحشه البته این یک برتریه اما اینطور که دوستان هم گفتن برا کار با بعضی از daw ها مشکل ساز میشه
واقعا سر در گم شدم[emoji15]

elyas ha

عضو سایت
16/1/16
128
61
28
29
ممنون از وقتی که میزاری
اولی یه مشکل دیگه هم داره که او 4k بودن صفحشه البته این یک برتریه اما اینطور که دوستان هم گفتن برا کار با بعضی از daw ها مشکل ساز میشه
واقعا سر در گم شدم[emoji15]

خواهش میکنم.من خودم ی زمانی دقیقا مشکل شمارو داشتم. چون اون زمان منم میخواستم کسی راهنمایی کنه.برای همین الان خودم دوس دارم ک راهنماییت کنم تا ی مورد هم اشتباه انتخاب نکنی و پشیمون نشی.بعدا.

اون اون msi ک گفتم فول اچ دی هست و بنظر منم برای یه صفحه نمایش 15 16 اینچی full hd بهترین مورد هست.
حالا اونم 4 کا هست خیلی خوبه .و لی 4 کار در مقابل برنامه هایی ک تا فول اچ دی ساپورت میشن یه مشکله.
چون میبینی ی مثلا برنامه باز میکنی چون رزولیشن بالاست . برنامه رو کوچیک نشون میشه و شاید اصلا اون نوشته هاشو هم نتونی بخونی.و اذیت بشی.
شما اون 4k بودنو ملاک قرار نده. فک کن ببین نیاز شمارو چی تامین میکنه .تنظیمو اهنگسازی کار میخوای کنی .پس این لپ تاپ برات مشکل ساز میشه تا جدودی

saman.l

عضو سایت
28/8/15
34
16
8
35
خواهش میکنم.من خودم ی زمانی دقیقا مشکل شمارو داشتم. چون اون زمان منم میخواستم کسی راهنمایی کنه.برای همین الان خودم دوس دارم ک راهنماییت کنم تا ی مورد هم اشتباه انتخاب نکنی و پشیمون نشی.بعدا.

اون اون msi ک گفتم فول اچ دی هست و بنظر منم برای یه صفحه نمایش 15 16 اینچی full hd بهترین مورد هست.
حالا اونم 4 کا هست خیلی خوبه .و لی 4 کار در مقابل برنامه هایی ک تا فول اچ دی ساپورت میشن یه مشکله.
چون میبینی ی مثلا برنامه باز میکنی چون رزولیشن بالاست . برنامه رو کوچیک نشون میشه و شاید اصلا اون نوشته هاشو هم نتونی بخونی.و اذیت بشی.
شما اون 4k بودنو ملاک قرار نده. فک کن ببین نیاز شمارو چی تامین میکنه .تنظیمو اهنگسازی کار میخوای کنی .پس این لپ تاپ برات مشکل ساز میشه تا جدودی
تو msi اینو پیدا کردم
MSI PE60 6QE - A - 15 inch Laptop
با همون مشخصات اولی
usb2 هم داره
صفحشم فول اچ دیه
اما قیمتش رو ندارم

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

elyas ha

عضو سایت
16/1/16
128
61
28
29
تو msi اینو پیدا کردم
MSI PE60 6QE - A - 15 inch Laptop
با همون مشخصات اولی
usb2 هم داره
صفحشم فول اچ دیه
اما قیمتش رو ندارم

این یدونه حافظه ssdداره ک قیمتش 200 300 تومن از مدل B بیشتره. با اون یکی مدل های B , C هیچ فرقی نداره فقط یکیش رمش پایینه ک قابل ارتقاست.یکیش SSD نداره ک قابل نصب هست بعدا.
بخاطر این اینکارو کردن ک شاید یکی مثل 3.800.000 تومن داره.میخواد بگیره.و با این مثلا رم 8 و هارد HDD کاملا کارش راه میوفته .دیگ نیاد پول اصافی بده.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

akhavan

کاربر با تجربه
عضو سایت
9/9/12
1,683
2,729
113
39
Tehran
www.persian-music.org
نرم افزار
logic
از نظر سرعت جفت پردازنده ها نزدیک به هم هستند
درسته پردازنده لپتاپ اولی جدیدتره ولی دلیل نداره که نسل قبلی افت شدید داشته باشه.
معمولا یک افت قیمت در این قسمت برای نسل قبل هست و میتونید با قیمت کمتری بخرید.
اگر مشکل بودجه نیست همون لپتاپ اول رو تهیه کنید ولی باید رم بخرید میتونید ۲ تا رم ۴ گیگ DDR4 اضافه بخریدو دو به دو اونها رو دوال چنل کنید.

هرجفتشون از هارد هیبردی استفاده میکنند که یک چیپست + هارد ۵-۲ اینچ هست.
و معمولا برای اجرای برنامه و بوت سریعتر استفاده میشود و مثل یک مموری واسطه یا چیزی مثل کش هست
توصیه من این هست که هارد رو خارح کنید و یک اس اس دی ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگ تهیه کنید.
درصورتی که درایورهای USB3 رو نصب کنید ( ایسوز داره اون درایور ها رو ) مشکلی با کارت صدا نخواهید داشت اگر هم مشکلی باشه خود ساپورترهای که درایور مینویسند واسش پچ میسازند.

اگر لپتاپ گارانتی داره با اس اس دی ببرید همون مرکز سرویسی که گفتند خودشون عوض میکنند. به هیچ وجه هم لپتاپ رو باز نکنید. فوق العاده فلت های حساسی داره که ممکنه کل لپتاپ رو خراب کنید و اصلا تعویض اون به این سادگی نیست و کار شما نیست .