بررسی آلبوم حامد همایون

18/3/16
138
39
28
شیراز
به نام خدا
سلام خدمت دوستان
یه مدتی هست که کارای حامد همایون زیاد شنیده میشه . از نظر شما نقاط قوت کارای ایشون چی هست و همچنین نقاط ضعف( البته بدون تخریب کردن) ؟
و چرا اینقدر تو جامعه بقولی گل کرده؟
[doublepost=1484603474,1484571429][/doublepost]نظری نبود؟!!

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,286
1,731
113
برای اولین بار یک آهنگ از این خاننده رو الان تو رادیوجوان گوش کردم. آهنگ دیوونگی که زیاد هم view داره. صدای خوب که حتما داره ولی‌ ترک وکال من رو خیلی‌ گیج کرد. برای من مثل این بود که به ۶ تا خاننده تو این آهنگ گوش کردم . یک تیک تو استایل ابی، یه تیک تو استایل اندی، بعضی‌ جاها معین، و حتا صدای vocal سنتی‌ مخصوصا آخر جمله‌ها???.....اولی‌ چیزی که به یادم افتاد شلوار زمان بچگی‌ بود که سوراخ میشدن و روی هر سوراخ یک تیک پارچه میدوختن . باقی‌ آهنگ هارو گوش نکردم ولی‌ اگه باقی‌ هم اینجوری باشه به نظر من اصلا نتونسته چند تا استایل رو خوب قاطی‌ کنه.

18/3/16
138
39
28
شیراز
برای من مثل این بود که به ۶ تا خاننده تو این آهنگ گوش کردم
آقا سم بنظرتون بخاطر همین نیست که مورد اقبال مردم قرار گرفته؟
نظرتون راجع به آهنگسازی و تنظیم آهنگ به چشمات قسم ( با این آهنگ مطرح شد) چی هست؟

امین پیشه ور

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
13/6/09
609
1,946
93
شیراز
این بحث الان سلیقه س و مورد فنی درش دخیل نیست.
کارهای ایشون از لحاظ فنی خوبن و از لحاظ سلیقه هم به گوش شنوندهای ایرانی خوب میاد ...

برخلاف تصور خیلی از دوستان ساخت یک موزیک، طی شدن مراحل استاندارد اون کمتر از 50 درصد از رمز موفقیته ولی اینکه سلیقه در اون چقد تاثیر گذاره بالای 50 درصد کار هستش.
اینکه چی بسازی و چه چیزی مورد نیاز شنونده س

18/3/16
138
39
28
شیراز
کارهای ایشون از لحاظ فنی خوبن و از لحاظ سلیقه هم به گوش شنوندهای ایرانی خوب میاد ...
بنظرم غیر از سلیقه یه شاخصه هایی و نقاط قوتی کارهای ایشون داره که مردم رو جذب کرده و خیلی ها کاراش رو گوش میکنن .
قصد من هم از ایجاد این تاپیک دقیقا همین بود. و سوالم این هست چه شاخصه هایی کارهای ایشون داره که به گوش شنونده ایرانی خوب اومده ؟
بنظر شما آیا از نظر آهنگسازی و تنظیم کارشون متفاوته؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,286
1,731
113
... بخاطر همین نیست که مورد اقبال مردم قرار گرفته؟...
شاید هم دلیلش همین هست، ولی‌ اگه دلیلش این هست مطمئن باش که عمر زیادی ندران این جور رکوردینگ ها. دقت بکن به وکال و میبینی‌ که ۵ یا ۶ لهجه پشت سر هم و حتا توی یک جمله عوض می‌شه. آخر سر هم نمیتونی‌ بگی‌ کدوم هست. اسم این رو نمی‌شه سبک گذشت. به موزیک دقت نکردم ولی‌ کلا ترک مثل این زیاد تو رادیو جوان هست. تنها چیزی که فرق می‌کنه همین مثل چندتا خاننده خوندن هست.