برترین کمپانی های تولید VST و VSTi

شروع موضوع توسط Masoud-A ‏30/12/09 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک برترین کمپانی های تولید VST و VSTi تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

?
  1. east west

36.8%
  2. steinberg

37.5%
  3. garritan

2.0%
  4. USB

2.6%
  5. primory

1.3%
  6. sample logic

5.3%
  7. vir2

6.6%
  8. zero-g

3.3%
  9. UEBERSCHALL

8.6%
  10. best service

8.6%
  11. wizoo

2.6%
  12. spectrasonics

23.7%
  13. fx pansion

5.3%
  14. native instruments

33.6%
  15. toontrack

12.5%
  16. ik multimedia

11.2%
  17. linplug

5.9%
  18. syntology

3.3%
  19. other

11.2%
فعال بودن نظرسنجی چندگانه
  1. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    با سلام
    همه ی عزیزان میدونن که امروزه با وی اس تی ها بخوبی خودشون رو تو دل تنظیم کننده ها جا کردن ، تا جایی که اگر تجهیزات سخت افزاری مناسبی داشته باشین با استفاده از وی اس تی ها می تونید یه کار استاندارد رو توی خونه تنظیم کنید و این بیانگر قدرت این نرم افزارهاست که البته خوب و بدم دارن و هنوزم خیلی از کمپانی های بزرگ نتونستن صدای برخی سازها رو به خوبی شبیه سازی کنند و البته اگر هم صدای ساز شبیه سازی شده باشه ، گاهی اوقات مشکل تکنیک نوازندگی هست و مسلماً اگر سازی رو زنده بزنیم با احساس تر میشه اما با تمام این مسائل تلفیق وی اس تی و ساز زنده میتونه منجر به تولید اثرات ماندگار بشه....

خب حالا واجب دونستم که اینجا یه بحث ایجاد کنیم و با نظرات شما کمپانی های برتر تولید وی اس تی ها و بیشتر اینسترامنتزها مد نظره رو شناسایی کنیم...
    ازدوستان عزیز میخوام که توی این تاپیک راجع به این مقوله بحث کنن و کمپانی یا کمپانی های برتر رو از نظر خودشون با ذکر دلیل بنویسن !!!

با تشکر از شما عزیزان

2. Alpha

Alpha عضو سایت

امتیازات:
    +168 / 0 / -1
    بهتر هست که vst های Synth Engine - Sample Engine و multi sample player ها رو از هم جدا کنیم چون بخاطر ساختارشون با هم قابل مقایسه نیستند
    و در ضمن نسبت به سبک مورد نظرتون محصولات کمپانی خاصی ممکن هست برآتون مناسب تر باشه

3. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +281 / 1 / -2
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    به نظر من کمپانی spectrasonics فوق العادس ، البته کمپانی های دیگه هم خوبن اما شخصاً این کمپانی رو دوست دارم و در گزینه های بعدی refx و UEBERSCHALL و east west رو قرار میدم البته محصولات toontrack و ni هم خوبه اما دوستان اگه بخوایم اینطوری پیش بریم به این نتیجه میرسیم که همه خوبن ، مثلاً toontrack تنها نرم افزار بدرد بخورش از نظر من ez drummer هست و ni پیانو آکوستیک خوبی داره ! east west هم محصولات ارکسترال مناسبی داره و refx هم نکسوزش زبانزده ! و همونطور که میبینیم هرکدوم با یکی از محصولاتشون مشهور شدن و تنها یک یا دو محصول بدرد بخور دارن اما کمپانی spectrasonics رو هرچیزی که دست میزاره بهترین رو تولید میکنه و محصولش میشه بهترین !!!! نمونه هاش زیاده stylus ، trilogy ، atmoshpere و اخیراً هم omnisphere - ببینید من خودم به پروژه هام که نگاه میکنم میبینم تو بعضیها نکسوز هست و تو بعضیا نیست اما بیشتر که دقت میکنم میبینم استایلوس ، اتمسفر و تریلوجی توی اکثر کارام هست و اگر جایی به سینتای قدرتمند احتیاج داشته باشم حتماً از امنیسفر استفاده کردم و این تدبیر این کمپانی رو میرسونه که محصولات قدرتمندی میسازه و تمام محصولاتش مناسب برای تمام سبکها هستن - هر شرکتی که میخواد محصول عمومی بسازه با مشکل مواجه میشه اما spectrasonics محصولاتی میزنه که در اکثر سبکها به کار میان و همینطور در عین عمومیت بیشترین قدرت رو هم دارن !
    البته این نظر شخصی منه ! حالا از دوستان میخوام که نظرشون رو بگن.

با تشکر

4. Nima Golestan

Nima Golestan Gold User

امتیازات:
    +320 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    آخه من نمي دونم به كدومشون رأي بدم , هر كدوم به نوعي توليد كننده هاي خوبي هستن :smile (23)::d

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. ایمان احمدزاده

ایمان احمدزاده مدیر ارشد مرجع تخصصی موسیقی ایران تیم مدیریت مدیر ارشد

شغل :
    آهنگساز٬ تنظیم کننده٬ صدابردار
    امتیازات:
    +2,604 / 1 / -2
    نرم افزار:
    cubase, logic
    به نظر من reFX به خاطر تولید Nexusش عالیه ولی شبیه و مانند زیاد داره، اما Ez Drummer که تولید شرکت Toontrack هست واقعاً بی نظیره، تقریباً تمام نیازهای تنظیم کننده برای استفاده از درام رو در خودش جای داده! از طرفی East West به خاطر صداهای ارکسترالش پرطرفداره ولی هنوز هم خیلیها کاملاً ازش راضی نیستن، به هر حال من Toontrack رو انتخاب کردم :smile (45):

6. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,494 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    پلاگین های چند هزار دلاری شرکت east west توسط بزرگترین آهنگسازان دنیا استفاده میشه به خصوص در موسیقی فیلم های هالیودی
    به دلیل سنگین بود پلاگین های این شرکت کاربران home studio زیاد میونه خوبی باهاش ندارن
    ( یک سیستم با داشتن 4 گیگ رم هم عملا نمی تونه بیشتر از 2 تا پلاگین اش رو load کنه )
    بخصوص محصولات سری play Edtion که انقلابی ایجاد کردن
    ویدئو هایی که ازشون موجود هست رو مشاهده کنید
    تحول بزرگی در شبیه سازی ایجاد کردن که تا حالا نبوده هنوز هم کرک نشدن این سری

7. immanence

immanence عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    در مورد EZDrummer موافق نیستم . یک نرم افزار باید در کنار امکاناتش از Quality قابل قبولی هم برخوردار باشه که این یکی فوق العاده بی کیفیته .در مبحث انتخاب بهترین نرم افزارها باید به نرم افزارهای ملودیک رویکرد داشت .
    همچنین reFX به دلیل کیفیت بسیار بالایی که داره میشه گفت که در Synth ها اتفاقا بی رقیبه.

اما به یقین نمیتوان گفت کدام کمپانی بهترین است چون هر یک حرفی برای گفتن دارند.

8. samb

samb عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظر من ez-drumer دارای سطح ولوم بسیار پایینی هست و مشکله دومش هم اینه که خیلی نصبش طولانیه( البته راههایی هست که کمتر شه ) اما اون مشکل اول منو در مرحله میکس کار دچار مشکل می کنه... مثلا اگه بخواییم همزکان با نکسوز در یه پروژه استفاده کنیم واقعا صدایه درام اصلا شنیده نمی شه.. حتی اگه با میکسر خوده درامر هم کار کنیم و بالا ببریم باز هم کمه ولومش... در ضمن وی اس تی های مشابه زیادی هستن که کار ه ez رو انجام می دن و بهتر هم هستن ... مثلا adictive drum و یا dfd ....:smile (10):

9. AmirArshia

AmirArshia عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    منم با samb موافقم .... به نظر من فقط ReFx و spectrasonics چون منم که بیشتر پروژهام رو نگاه میکنم این 2 تا هستن که پایه ثابت تنظیمهامن

10. ramin syateely

ramin syateely Banned

امتیازات:
    +40 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    اگه امکانش هست لینکی از این ویدئوها رو درج کنید

11. Pedram Pelak

Pedram Pelak Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    رامین جان با مراجعه به سایت east west میتونید دمو و ویدیو معرفی این محصولات رو مشاهده کنید

ازبرای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید میتونید ببینید

12. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    جالبه من از هیچکدوم از این پلاگین های لیست شده استفاده نمیکنم :smile (71):
    اما به نظر من این پلاگینها بهتر از همه هستن
    Sylenth1
    Refx vanguard
    راب پپن albino
    راب پپن predator
    evolve

13. Heydar

Heydar عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    به نظرم other از همه بهتره یعنی همون تاچ حضرات دوستان البته steinberg با داشتن Nuendo که Vst نیست
    دنیای دیگریه

14. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    البته اشتنبرگ فقط محدود به کیوبیس و نئوندو نیست. vst های خوبی هم تولید میکنه

15. diss2all

diss2all عضو سایت

امتیازات:
    +94 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    بله آق امید درست می گن،برای مثال Steinberg : Hypersonic یک WorkStation عالیه که من از صدا هاش خیلی استفاده می کنم.

16. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    البته بنیانگذار تکنولوژی VST یا Virtual Studio Technologyهم خوده شرکت Steinberg هست

17. volfgan

volfgan Banned

امتیازات:
    +54 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    دوستان چرا کسی ازbig fishحرفی نمیزنه؟!
    این شرکت هم خیلی موفق بوده تا به حال

18. Darde3harfi

Darde3harfi عضو سایت

امتیازات:
    +24 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    من به شخصه وقتی از جهات مختلف نگاه میکنم east west و vir 2 رو انتخاب میکنم چون واقعا کامل هستن و کیفیت بالایی دارن درسته نکسوس از refx حرف نداره ولی باید به کل فعالیت یه کمپانی توجه داشت نه صرفا یه پلاگین خاص امیدوارم مجموعه های جدید east west زود تر کرک بشن

19. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    واقعا نميشه نظري قاطع و جامع داد. هر دست اندركاري ميدونه كه همه وي اس تي ها نقاط قوت و ضعف دارند. اما از حيث تجربه شخصي من دو كمپاني رو هميشه بخصوص ستايش كردم :spectrasonics كه در حجم و كواليتي بنظر من بي نظيره و ديگري : vienna كه از نظر كار بر روي حالات و آرتيكوليشن هاي مختلف سازهاي سنفونيك (باز بنظر من) بي رقيبه.

20. faham

faham عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +80 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنظر من FX Pansion برای BFD2 چون وقعا صدای خام درام رو خوب دراورده، toontrack چون Suprior Drummer با Expansion هاش واقعا یک درام تر و تمیز شده عالیه ،Spectrasonics بخاطر Trilian و Omnisphere... من بیشتر از اینا استفاده می کنم.

بارگذاری...