برای یادگیری پیانو از کجا باید شروع کنم؟

شروع موضوع توسط Ehsan78MP3 ‏19/6/11 در انجمن پیانو

تاپیک برای یادگیری پیانو از کجا باید شروع کنم؟ تالار پیانو در persian-music.org.

1. Ehsan78MP3

Ehsan78MP3 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام. من هیچ سررشته ای از موسیقی ندارم و می خواهم ساز پیانو را یاد بگیرم. از کجا باید شروع کنم؟

2. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    سلام دوست عزیز ورودتون رو خوشامد میگم اولین قدم برای شروع ساز پیانو تصمیم قطعی برای یادگیریش ( چند سال اول یادگیری کمی خشک و جدی هست ) و بعد انتخاب یک استاد با سواد و با تجربه و در بقیه ی موارد حتما با راهنمایی استاد پیش برید.

• مفید مفید x 1
  3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    سلام اقای پایگان بنده الان دارم خودم بدون استاد بیر رو تا وسطاش رفتم.ایا میتونم چرنی 599 و هانون رو هم خودم تو خونه تمرین کنم؟سن بنده هم 29 هستش .ایا دیگه خیلی دیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4. Behrouz Paygan

Behrouz Paygan Gold User

امتیازات:
    +1,065 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, logic, protools
    دوست عزیزم خیلی خوبه اما شما از کجا تشخیص میدی که قطعات بیر رو دارید سالم و تمیز میزنید این کار یه استاد ِ فقط شنیده شدن صدای قطعه مهم نیست سلامت نوازندگی از هر چیزی مهم تره که این تشخیصش با استادِ ، هیچوقت دیر نیست اما برای اینکه یه پیانیست تمام عیار بشی یکم وقتت کمه :)

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    شاید همونجور که بهروز جان گفتن سن شما نیاز به این داره که شما تلاش مضاعفی داشته باشید.اما این بستگی به این داره که شما تا به چه سطحی از نوازندگی می خواید دست پیدا کنید.اگر می خواید راخمانینف بشید واقعا خیلی دیره چون شاید برای اون سطح از نوازندگی نیاز باشه که یک فرد با ژن موسقایی بسیار قوی هم از 4 سالگی روزانه 8 ساعت تمرین مفید داشته باشه.اما اگر قصدتون اینه که نوازنده ی خوبی بشید با روزانه 2 تا 3 تا ساعت تمرین مفید می تونید در عرض چند سال به جاهای خوبی برسید و همیشه از اینکه شروع به نواختن پیانو کردید خشنود باشید.در واقع نواختن پیانو به صورت مستمر بعد از چند سال می تونه به حدی تاثیرات مثبت بر روی جنبه های مختلف موسیقایی یک فرد داشته باشه که قبل از اون حتی فکرش رو هم نمی کرده.

به این موضوع ایمان داشته باشید که اگر بخواید هیچوقت دیر نیست.ایمان به موفقیت از اساسی ترین اصل های پیشرفت و حرکت رو به جلو هست.

• دوستانه دوستانه x 1
  6. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/6/11
  7. ماهدخت

ماهدخت عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام دوستان. من هم فکر می کنم . زیر نظر یک استاد اگر شروع کنید خیلی بهتر باشه. البته شما می توانید به تنهایی خوب بزنید و خوب پیش بروید . اما بطور کلی استادها نکات کلیدی و تستی را یاد آدم می دهند که توی یادگیری و پیشرفت سریع ما مهم هستند. اگر الان هم نمی توانید معلم داشته باشید سر فرصت برای یک استاد چند تا اتود را اجرا کنید .

هیچ کس از پیش خود چیزی نشد .....هیچ آهن خنجر تیزی نشد
    هیچ حلوایی نشد استاد کار ......تا که شاگرد شکر ریزی نشد
    در مورد سن هم می توانم بگویم که اگر آدمی چیزی را با تمام وجودش بخواهد ، بهانه ای برای نرسیدن نیست.
    موفق باشید

8. ariyan-beheshti

ariyan-beheshti عضو سایت

امتیازات:
    +57 / 2 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام
    دوستان بنده یک سال گیتار کار میکنم و حالا یه میدی کنترل خریدم
    میتونم بدون استاد پیانو یاد بگیرم
    چون با تئوری و نحوه تمرین آشنام

9. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    شدنش که میشه چون خیلی ها تونستن ولی یه سری شرایط داره :
    1.باید اراده و مسئولیت پذیری اینو داشته باشی که به صورت مداوم تمرین کنی
    2. برای پیدا کردن جواب یه سوال کوچیک که میتونی در یک لحظه از استادت بپرسی باید یه عالمه وقت صرف کنی تو اینترنت و کتابا و ...
    3.هدف شما باید مشخص باشه یعنی می خوای نوازنده بشی یا می خوای در اون حدی بلد باشی که بتونی چیزایی که تو ذهنت هستش رو پیدا کنی چون این دو راه متنفاوت هستند
    4.کلاویه های میدی کنترلر باید سنگین باشه هر چند باز هم حس پیانو رو به هیچ وجه القا نمی کنه

این چیزایی بود که الان به ذهنم رسید اگر چیزی باز به ذهنم اومد میگم
    موفق باشی.....
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏12/1/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏12/1/16 ---
    5. کتابی رو که برای مقدمات یادگیری تهیه می کنید باید سی دی هم داشته باشه تا اون تمرینارو بشنوید و بعد بتونید از صحیح نواختن اون تمرین اطمینان حاصل کنید

10. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    عزیز من مگه میخواد لیسینینگ زبان انگلیسی کار کنه که میگید همینجوری بشینه بدون استاد بعد فایل صوتی نوازندگی کنه!!!پس انگشت گذاری صحیح چی میشه؟؟اونم میخواد با گوش دادن به فایل صوتی اصلاح کنه و یاد بگیره؟

• موافقم موافقم x 1
  11. Iman.kh

Iman.kh عضو سایت

امتیازات:
    +29 / 0 / -0
    حرف شما درسته ولی این دیگه نهایت کاریه که میشه بدون معلم انجام داد ایشونم راجع یادگیری بدون معلم سوال کردن .من یادگیری بدون معلم رو تجربه نکردم نمی دونم شاید بشه با پشتکار کم کم بتونیم انگشت گذاری درست رو انجام بدیم بی شک زمان بره.انگشت گذاری پیانو یعنی بی دردسر ترین راه برای نواختنرو پیدا کنیم بی شک اگر بحث سر کار با ویولون یا گیتار بود بحث فرق می کرد ... کتاب های مقدماتی شماره گذاری شدن برای نت ها و جابه جایی ها.ینی کتاب من که اینطور بود

12. kianaaa

kianaaa

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    درود بر هنرمندان عزیز
    دوستان تصمیم دارم به کلاس پیانو برم ولی قبل رفتن به آموزشگاه(که نمیدونم کجا برم)
    میخوام قبلش نت ها رو سعی کنم بخونم و اشنایی مختصری از نت خوانی و موسیقی داشته باشم و وقتی میرم پیش استاد صفر کیلومتر نباشم و تا حدودی از مسیر رو خودم برم که سریعتر پیش برم با استاد
    شما با تجربه های عزیز چه کتاب نت خوانی رو پیشنهاد میکنید؟
    ممنون

13. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    منم وقتی میخواستم برم گواهی نامه بگیرم اینطوری بودم و تا تونستم ماشین پدرمو خراب کردم برای وقتی که میرم پیش استاد ! صفر مطلق نباشم.
    این نوع فکر هم خوبه هم بد .
    خوبه چون بد نیست پیش زمینه داشته باشیم
    بده چون ممکنه نتونیم به صورت خود آموز یاد بگیریم . یادگیری خود آموز یک مهارت خدادادی هست که هر کسی ممکنه نتونه داشته باشه و فعالیت خود آموز ممکنه بیشتر تاثیر مخرب داشته باشه .
    اگه میخوای ببینی این مهارتو داری یا نه برگرد به دوران مدرسه ببین اینطوری بودی توی درس یا نه
    مثلا :
    1 - دانش آموزهایی که سوال های سختو حل میکردن اما سوال های راحتو حل نمیکردن
    2 - دانش آموزش هایی که فقط از چیزیو که خوششون میامد , یاد میگرفتن
    3 - دانش آموزش هایی که همش به فکر ایده های متنوع بودن و بیشتر خودشونو سرگرم چیزای غیر درسی میکردن تا از درس فرار کنند - یعنی از درس فرار میکردن با زرنگی اما از یادگیری علم فرار نمیکردن
    و خیلی اخلاق های دیگه که میتونه ثابت کنه یک انسان خود آموزه !
    :geek:

نت خوانی را اگه یه نفر بهتون توضیح بده حضوری ( همون استاد) بهتره تا کتاب . با کتاب ممکنه سخت بشه براتون و خسته بشید و کیفیت یادگیری پایین بیاد . چون یه سری چیزا توی نت خوانی هست که به صورت متنی توضیحش سخته مثل دیالوگ طنز سریال به روح پدرم :
    دوتا زنگ بزن . سه تا نزن ! که رضویان گفت : چطوری سه تا نزنم؟؟ اما توی موزیک این معنی میده !!

بهترین کار اینه که از خود استادی که میخواهید برید کنارش بپرسید که چی مناسبه.

مثل استاید ریاضی یا فیزیک که میگن فلان کتابو بخونید . فلانو نخونید .
    یعنی استاده میگه من اون کتابو قبول ندارم
    و این هم بخشی از مهارت های اون استاده که بهتون کمک میکنه در آموزش موسیقی یا ریاضی چه کتابی را بخونیم نتیجه میگیریم یا نه .

14. sam ca

sam ca کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +878 / 1 / -0
    نرم افزار:
    protools
    عادت های غلط هم خیلی بیشتر وقت میبره که دوباره درستشون کنی. اگه میخای خودآموزی بکنی بهتر میشه اگه چیزهای basic رو با معلم پیانو یاد بگیری و بد ادامه بدی. تو YouTube هم ویدئو خوب زیاد هست .

15. kianaaa

kianaaa

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    ممنون از راهنماییات:smile::smile:
    راستش دانش آموز شماره 1- بودم،2- همه چی رو یاد میگرفتم،3-با کمترین وقتی که میذاشتم نتیجه عالی میگرفتم
    4-پیش دانشگاهی تجربی رو غیر حضوری خوندم تو خونه ولی از روی جزوات عاااالی 5-کلا استعدادم خوبه :)
    متشکر
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏13/2/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏13/2/16 ---
    اینم فکر خوبیه که از همون اول برم کلاس و بعدش که راه افتادم خودم کار کنم
    :thumbsup::thumbsup:

• برنده برنده x 1
  16. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    ترسیدم بگی . سال آخر دانشگاهو هم خیلی خوب خوندم . وقتی 30 سالم بود هم کتابخونیم خیلی خوب بود . و در 45 سالگیم هم تا اونجایی که یادم میاد هر چیزیو خوب یاد میگرفتم !!!
    اگه به هومن خلعتبری ( هومن عکدمی گوگوش) بگید بهتون میگه شروع نکنید به یادگیری که دیره . اما من میگم شروع کن بالاخره قرار نیست که نوازنده پیانو مطرح دنیا بشید . در حد عشق و علاقه یاد بگیرید . شاید استعدادتون وحشتناک بالا بود و شدید نابغه

17. davit

davit عضو سایت

امتیازات:
    +152 / 0 / -0
    هیچ سازی رو بدون استاد یاد نگیرید و هیچ وقت هم به این فکر نکنید که بهتره وقتی میرم پیش استاد صفر نباشم وقتی صفر میرید پیش استاد ایشون خیلی راحتتر شمارو تو اون مسیری که قراره طی کنید قرار میدن
    با آرزوی موفقیت برای همه

• موافقم موافقم x 1
  18. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    در تکمیل صحبت های عزیزان من هم یه نکته رو اضافه کنم که

حتما با استادی کار کنید که با سابقه باشه و دلسوز . و امر تدریس رو به درستی بتونه انجام بده .
    هر نوازنده ای نمیتونه استاد باشه .

• موافقم موافقم x 1
  19. kianaaa

kianaaa

شغل :
    دانشجو
    امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    امکانش هست استاد پیانو خوب معرفی کنید؟
    ممنون

20. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بنده متاسفانه توانایی تشخیص استاد و مدرس رو ندارم چون تجربه کافی ندارم و تنها یک استاد داشتم و دارم که ازشون خیلی راضی هستم .

به این خاطر میگم سراغ اساتید ماهر برید چون شما طبق گفته خودتون به خاطر نداشتن تجربه در زمینه موسیقی نمیتونید متوجه بشید این استادی که دارید باهاش کار میکنید داره وقت کشی میکنه تا پول بیشتری بگیره یا واقعا داره دلسوزانه کارش رو انجام میده ؟

چون خیلی از مدرسان به خصوص مدرسان آموزشگاهی همین کار رو میکنند و بی خود و به بهانه های مختلف امر تدریس رو طولانی میکنند تا جلسات بیشتری باهاتون داشته باشند .

اما اگر سراغ اساتید ماهر برید به خاطر اعتبارشون هم که شده احتمالش خیلی کمه که دست به همچین کاری بزنن . از اونطرف با تجربه ای که دارن خیلی بهتر و اصولی تر میتونن راهنماییتون کنن و به رفع مشکلات نوازندگی شما کمک کنن .

حداقل ترین حالت اینه که استادی انتخاب کنید که حداقل ده سال سابقه تدریس داشته باشه .

البته اینها نظرات شخصی من هست
    . ممکنه نزدیک ترین آموزشگاه محل زندگیتون هم یک مدرس خیلی خوب ولی کم تجربه داشته باشه و بتونه خیلی خوب تدریس کنه . اما باز شما اون قضیه شک داشتن توی ذهنتون هست که این داره درست و اصولی تدریس میکنه یا نه ؟

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. یادگیری پیانو

,
  2. شروع آموزش پیانو

,
  3. یاد گرفتن پیانو

,
  4. پیانو را چگونه فرا گیریم,
  5. پیانو برای شروع یادگیری,
  6. شرايط ياد كيري پيانو