برای ویبره صدا چه چیزی را توصیه میکنید.

شروع موضوع توسط محمد جابر خسروی ‏1/10/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک برای ویبره صدا چه چیزی را توصیه میکنید. تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. محمد جابر خسروی

محمد جابر خسروی عضو سایت

امتیازات:
    +66 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    سلام دوستان عزیز .
    یه درخواست از اساتید و دوستان هنرمند دارم که با مبحث آواز و خوانندگی آشنایی کامل دارند.
    برای ایجاد ویبره روی صدا چه چیزی رو توصیع میکنید؟؟
    واضح تر بگم برای این که بخوام صدام هنگام خوندن ویبره زیبا و دلنشین داشته باشه باید چیکار کنم؟؟؟
    تمرین و آموزش خاصی نداره برای تقویت رو ویبره؟؟؟
    من با گیتار ویزنم و میخونم :smile (61): و وقتی صدای خودمو ظبط میکنم و گوش میدم خوشم نمیاد چون نه ویبره و نه تحریر خاصی داره اگه بخوام رو مبحث تحریر صدا خوب تسلط پیدا کنم باید چیکار کنم؟؟؟؟
    ممنون میشم کمک کنید.
    .......................................................................................................................................
    سوال بعدیم آیا با نرم افزار میتونم رو صدام ویبره بدم به طوری که طبیعی به نظر بیاد.؟؟؟؟؟
    مرسی

2. vahab bandari

vahab bandari Producer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +27 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام
    میتونی از chorus و flangus استفاده کنی و برای تکمیل شدن(اگر با fl کار میکنی)از Gross Beat استفاده و پریست (Preset ، 1/6 Bt Gate) رو انتخاب کن.

میتونی یه delay هم بدی بهش.

موفق باشی.

3. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست گرامی اگه میخوای صداتو پرورش بدی روی نرم افزار اصلا حساب باز نکن(اگر چه اینکارو با اتوتیون و ملوداین و پیچر و ....میشه انجام داد).
    اما بهترین تمرین برای ویبراسیون اینه که توی ماشین سوار بشی و ویبره رو از لرزشهای با فاصله زمانی متوسط شروع کنی و کم کم فاصله زمانی بین لرزشها رو به حداقل برسونی (سوار ماشین بودن به خاطر اینه که لرزش ماشین یمقدار بهت کمک میکنه)حالا بین دو نت مجاور لرزش کن و سرعتتو بتدریج بالا ببر
    (ماشینو امتحان کن جالبه(البته ماشینت خیلی صفر نباشه که هیچ لرزشی نداشته باشه ها!!!!!!!!)

4. امير حسين حبيبي

امير حسين حبيبي عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    يه روش ديگه اينه كه ضربه هاي ديافراگمي رو تمرين كنيد بدين صورت كه ديافراگم رو بوسيله تنفس معين از راه بيني از هوا پر كنيد و با ضربه شديد شكم, هوا رو يكدفعه خالي كنيد و ديگه اين كه با تمرينات وكالايز صدا رو پرورش بديد براي ويبره ميتونيد روي هر كدوم از نتها لرزش رو با فواصل معين تمرين كنيد مثلا" :دو دو دو .. مي مي مي .... و بمرور فاصله ها رو كم كنيد (همونطوركه دوستمون فرمودند)

5. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    دقیقا راهی که امیرز عزیز فرمودند برای من صدق کرد و توو کلاس خوانندگی پس از این تمرین من متوجه ویبره صدام شدم .... خودندن اوج و بم متوالی و تمرین مکرر اون میتونه یکی از راه های اون باشه .... اما برای تحریر باید سعی کنین به صداتون تسلط کاملی داشته باشین و آروم آروم با تحریرهای ساده و سپس پیشرفته انجامش بدین(( معمولا در عمل تنفس سعی کنید در سه تا چهار ثانیه عمل دم کامل بوسیله ی بینی و پس از اون حدود سی ثانیه بازدم بوسیله ی دهان با فشار شکم(دیافراگمتون) انجام بدین و سعی کنین زمان دم رو کاهش و زمان بازدم رو افزایش بدین ))

6. M.Minoo

M.Minoo مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +924 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    بزودی یک مجموعه اموزش کامل با تمارین صوتی براتون میذارم تا هم با تکنیکها اشنا بشید و هم خوندن در استایلهای مختلف(پاپ-جاز- آر اند بی- کلاسیک و....) رو یاد بگیرید
    منتظر باشید......

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. ویبراسیون صدا

,
  2. تقویت تحریر صدا

,
  3. آموزش ویبراسیون در خوانندگی

,
  4. چگونه ویبراسیون صدا رو بسازیم,
  5. در اواز چه چیزی اموزش میدن؟,