برای قوی کردم عضلات دستم چیکار کنم ؟

شروع موضوع توسط princess mina ‏1/2/11 در انجمن گیتار

تاپیک برای قوی کردم عضلات دستم چیکار کنم ؟ تالار گیتار در persian-music.org.

1. princess mina

princess mina عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام من تازه گیتار رو شروع کردم واسه ضربات انگشت i مشکل دارم استادم میگه عضلات دستم ضعیفه
    هر دفعه میگن بیشتر تمرین کنم ولی خداییش شما بودید هی بشینی ضربات i رفت یا فوقش i رفت و برگشت بزنی خیلی براتون کسل کننده نیست؟؟؟؟با این حال من خیلی تمرین کردم ولی هنوز هم همین رو میگن من چیکار کنم خیلی اینکار واسم خسته کننده هست خواهش میکنم یک راه حل پیشنهاد بدید

2. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,094 / 3 / -3
    یک بار بتهون تو خیابون رد میشد کسی ازش سوال کرد که این که شما به این درجه رسیدی نتیجش چیه گفت: تمرین تمرین تمرین

اصولا وقتی شما سازی رو یاد میگرید هنرمند میشید.
    یادتون باشه هنرمند شدن کار احتی نیست.

میتونی از ورزش هم برای قوی شدن مچ دستت کمک بگیری.

3. princess mina

princess mina عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    باشه ممنون ولی خداییش خیلی حوصله ادم سر میره

4. moharo

moharo عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عرض سلام ادب خدمت دوستان عزیز
    rash عزیز حق مطلب را ادا کردند . خانم مینا دست شما به یک صورت قدرت پیدا میکنه و خسته نمیشه و اون هم تمرین زیاد با سازتون هست . یک داستان کوتاهی که جای خوندم براتون بگم . روزی پهلوانی از کنار روستایی رد میشه میبینه دختر جوانی گوساله فربه ایی را به بالای کوه میبرد خیلی تعجب میکنه و روز بعد خود پهلوان تصمیم میگیرد گوساله را به نوک کوه ببرد ولی با وجودی که به راحتی گوساله را بلند میکرد ولی در بین راه کم اورد و منصرف شد . از پیری میپرسد چرا من پهلوان نتوانستم ولی اون دختر جوان توانست . پیر به او میگوید بخاطر اینکه این دختر از وقتی بچه بود این گوساله را که تازه به دنیا اومده بود هر روز صبح به نوک قله میبرده و این کار هر روز این دختر جوان هست تا به امروز که هم او هم گوساله هر دو بزرگ شده اند و او به این کار تمرین و عادت داشته از بچگی تا به بزرگی ولی تو پهلوان با وجود قدرت و توان یک چیز در این کار کم داشتی و اون هم نداشتن تمرین برای این کار بوده .
    ببخشید زیاد شد
    ارادتمند محمد

5. reza kazemzadeh

reza kazemzadeh عضو سایت

امتیازات:
    +92 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    همه ی دوستان کاملا درست گفتن تمرین صحیح و متداول!
    زدن گام و... کتاب pumping nylon هم تمرینهای خوبی داره که هم تمرکزتون رو بالا میبره هم قدرت
    ورزش هم خوبه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/2/11
  6. hamid_lespaul

hamid_lespaul عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:

نمیتونم از استادتون خرده بگیرم ، چون به هرحال قصد به پیشرفت شماست و نه غیر ! اما برای هر هنرمندی ( چه مبتدی چه پیشرفته ) همیشه یک سری از تکنیک ها و تمرین ها هستش که اجراش از باقی سخت تره به قولی هنوز مستر نشده ! هیچکی صد در صد نیست ! زیاد عجله برای قوی شدن نکن ، با تمرین مداوم یک روزی میشه که یادآوری این روزا جز خاطره خوب هیچی برات نداره !
    اما برای راه حل : 1 - همیشه قبل از اجرای قطعات ، وارم آپ کن ! ( خوب گرم کن ، روی مترونم ! کسل کنندس ، اما بهترین دوست هر نوازنده ای مترونومه )
    2 - یه سری محصولات کمکی برای تقویت عضلات مچ و کلا" انگشت ها توی بازار هست ( اگر دیده باشی کسی مچش شکسته باشه ، فیزیوتراپیست ها برای ریکاوری عضلات از اون ها استفاده میکنن ) که راحت میگیری توی دستت و میتونی تک تک انگشتانت رو به صورت تفکیک شده تمرین قدرتی بدی ! برای پیدا کردنش هم یه سر به لوازم ورزشی فروشی ها بزن که ساز فروشا بهت قیمت پرت ندن !
    3 - تمرین هایی رو بکن که تمرکزشون روی نقطه ضعفته ! تکرار مکررات و چیزهایی که خوب بلدی ، چیزی جز خراب کردن نوازندگیت و بعد از یه مدت تکراری شدنت هیچی برات نداره ...

اینا چیزایی بود که الان به فکرم رسید . بازم اگر چیزی بعدا" یادم اومد میگم

موفق باشید

7. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خوب این تاپیک مال الان نیست ولی هروقت دیدید جواب بدید که بشه راهنمایی کرد.استادتون چند وقته همچین تمرینی براتون توصیه کردن؟

8. magnetic

magnetic عضو سایت

امتیازات:
    +122 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    با تایید گفته های les paulعزیز یه کتاب هست اگه تهیه کنی و تمریناشو انجام بدی واست خوبه "تمرین های حرفه ای میوز ماسل".

9. princess mina

princess mina عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از 14 روز پیش

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏2/2/11
  10. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    خوب اینکه استادتون تمرینی واسه تقویت دستتون داده و ساده از این موضوع نگذشته خیلی خوبه.ولی اگه طی چند هفته فقط یک نوع تمرین رو بهتون دادن درست نیست.بلکه باید در جلسات مختلف تمرینهای مختلفی بدن که نتیجه همون تقویت بخش ضعیف نوازندگیتون باشه.ولی با شکلی متنوع.از تمرینات مختلفی هم که دوستان نام بردن استفاده کنید تا از تمرین کردن زده نشید.
    موفق باشید

11. jouyan

jouyan عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اتودهای مختلفی‌ از bach هست که برای ساخت انگشتا خیلی‌ خوبن. اما واسه تقویت انگشت ‌ای و م به صورت اپویندو گام بزن. روزی ۱۰ دقیقه کافیه! و چون هدفت تقویت عضلهاست احتیاجی به تند زدن نیست. آروم شروع کن

12. princess mina

princess mina عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی از تعریفتون استاد من بگذره امکان نداره فکر نمی کنم سخت گیر تر اون باشه
    جلسه بعد از اینکه i رفت و برگشت رو بهم درس دادن گفتن دوباره تمرین کنم ولی نگفتن که عضلات دستم ضعیفه دیدم هر چی میگه رعایت می کنم به خودم گفتم ولش کن چیزی نداشته گیر بده به این گیر داده اخه امکان نداره یه بار بری سر کلاس و بهت گیر نده والا جلسه بعدش هم همین رو گفتم جلسه سوم خودم پرسیدم که چرا چی رو اشتباه میزنم گفتن که عضلات دستم ضعیفه باید خیلی تمرین کنم که قوی بشه این وسیله هم اتفاقا گفتن که تهیه کنم

13. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آفرین خیلی خوبه.ولی اینم بدون تمرینهای مثل آرپز و آپویاندو هم شاید ظاهرا" کار زیادی از دست نکشن ولی خیلی تاءثیر دارن و از این تمرینات هم ساده رد نشو.مخصوصا" گام نوازی.آگه اینترنت پر سرعت داری چنتا از کارهای این خانم نوازنده دانلود کن و نگاه کن.ana vidovic
    ببین دست عضلانی و خیلی قوی نداره ولی قطعاتی مثل آستوریاس و کاتدرال رو با تمپوی بالا به راحتی اجرا میکنه.
    موفق باشی

14. princess mina

princess mina عضو سایت

امتیازات:
    +11 / 0 / -0
    نرم افزار:
    بله دارم حتما دانلود میکنم مرسییییییییییییییییی تمریناتی هم که گفتید اجرا میکنم
    ببخشید شرمنده قصد ایرادگیری و این حرفها رو ندارم فقط میخواستم بدونم این افرین واسه چیه!!!!!!!!

15. Harmony

Harmony عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +581 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    چون با وجود اینکه میگین خسته شدین 14 روزه دارین انجامش میدین.
    موفق باشید

16. atamusic

atamusic عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +57 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    سلام
    مینا خانم من احتمال میدم که شما موقع ریتم زدن انگشت i رو با زاویه 45 درجه نگه میدارید این خوبه اما نه همیشه و احتمالا سرتون رو برای نگاه کردن به دست دیگرتون که در حال گرفتن آکورد هست به پایین خم میکنید و همین باعث میشه موقعیت دستتون برای اجرا خراب بشه برای اکثر ریتم ها بهتره مچ دستتون رو کمی به حالت عمودی بگیرید آرنجتون رو کمی از رو گیتار بلند کنید و حتی اگر مجبور شدید انگشت p رو از روی سیم 6 به عنوان تکیه گاه بلند کنید این مطالب شاید به ظاهر ساده باشن اما بعد از مدتی میبینید که جادو میکنن
    موفق باشید

17. THEWALL

THEWALL عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ما هم اولشکه شروع کردیم نوک انگشتهامون درد میگرفتو سازگاری نداشت اما بعد از یه مدت که تمرین کنی این واست عادی میشه در ضمن 1. اگه انگشتت درد میگیره style دستت ر کج و معوج نکن که از درده بخوای فرار کنی چند دقیقه ب خودت استراحت بده 2. تمریناتی هست به اسم finger power این تمرینات هم سرعت انگشتاتو بالا میبره هم خیلی ساده و بدرد بخوره سعی کن موقع انجام این تمرینات از سرعت پایین استفاده کنی که هماهنگی دو دستتم زیاد شه

good luck

18. Rasoul_khoshnevis

Rasoul_khoshnevis عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    درد انگشت و عضلات دست ، برای یادگیری گیتار یه امر عادیه روزای اولی که با گیتار کار میکنی هر دو دست از یه قسمت انگشت هایی که آکورد میگیری جای سیم ها اذیتت میکنه و اون دستی که styl میزنی. عادیه خیلی باید تمرین کنی از خودم تعریف نمیکنم بدون هیچ استادی styl زدن رو یادگرفتم فیلم و کلیپ زیاد نگاه کردم و آکورد ها رو هم از نرم افزار Guitar pr 5 یاد گرفتم الان هم تازگی تصمیم دارم که کلاس برم و از روی قائده کار کنم . ولی صحبت سر اینه کلیپ و دموی گیتار رو زیاد نگاه کن به آهنگ هایی که از ساز گیتار استفاده شده دقت کن و سخت کار کن اون ضعیف بودن دست شما هم عادیه . موفق باشید.

19. honeyxp

honeyxp عضو سایت

امتیازات:
    +31 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio, soundforge
    برای تقویت دست چپ چی؟ چی کار باس کرد؟ (من با راست می زنم گیتار رو)
    سوال بعدیم اینه که چه جوری باید سرعت انگشتای دست چپمو ببرم بالا. یه جوریه حس می کنم خیلی کنده انگار مشکل داره. این طبیعیه؟ کتابی چیزی برای سرعت انگشتای دست چپ دارید بگید ممنون میشم.
    سوال سوم: چه طوری می تونم کاملا انگشتامو جداگونه تکون بدم. چون می دونید که انگشتا به هم وصلن یه جوری که تو نوازندگی اگه رو هر انگشت تمرکز خاص خودشو نداشته باشی اصلا نمیشه. مثلا انگش m و a از دست راست و 4 و 5 دست چپ که کلا انگاری نافشونو با هم بریدن. چی کار باس کرد درس شه؟؟؟

20. L O V E L Y

L O V E L Y عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    1. تقویت دست چپ و افزایش سرعت رقص انگشت: گام نوازی
    2. برای افزایش کنترل انگشتاتون این روشی که میگم رو روزانه تمرین کنید:
    انگشت اول فرت اول سیم اول+انگشت سوم فرت سوم سیم اول
    بعدش
    انگشت دوم فرت دوم سیم دوم+انگشت چهارم فرت چهارم سیم دوم
    به همین ترتیب مرتب روی هر 6 سیم بالا و پایین کن. به مرور زمان براحتی میتونی روی هر انگشتت که بخوای مانور بدی بدون اینکه توی کار انگشت دیگری دخالت کنه

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. دانلود کتاب میوز ماسل

,
  2. قوی کردن دست چپ

,
  3. قوی شدن دست چپ در گیتار

,
  4. قوی کردن انگشت برای گیتار,
  5. تمریناتی برای قوی کردن انگشتان گیتار,
  6. درد در مچ بعد از گیتار زدن,
  7. دستهام هیچ قدرتی ندارن چکار کنم قوی بشن,