برای ضبط البوم :ایا در استدیو خانگی بخاطر راحتی و زمان بیشتر میشه کار پخته تری ساخت یا نه؟؟؟

شروع موضوع توسط mazaheri ‏17/10/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک برای ضبط البوم :ایا در استدیو خانگی بخاطر راحتی و زمان بیشتر میشه کار پخته تری ساخت یا نه؟؟؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. mazaheri

mazaheri عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درود به همگی
    من برای ضبط البومم بسیار دچار وسواس شدم.یه بار رفتم استدیو یه اهنگ ضبط کنم اصلا راحت نبودم .بی احساس .تمرکز نداشتم و اینکه اصلا وقت کافی بخوای بذاری هم هزینه بیشتر میشه و اون کاری که میخوای نمیشه...
    من اگه بخوام استدیو بزنم بهتره؟ ویکی پیدا کنم کارای میکس مستر انجام بده واسم؟هزینه استدیو خانگی واسه کار حرفه ای با یه میکروفن قوی چقدر میشه؟
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

2. armintanha

armintanha عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, logic
    پاسخ : برای ضبط البوم :ایا در استدیو خانگی بخاطر راحتی و زمان بیشتر میشه کار پخته تری ساخت یا نه؟؟؟

اکوستیک

شما نیازمند فضای اکوستیکی هستید.که هزینه زیادی داره.
    در صورتی که مشکل بودجه نداشته باشید میتونید از دد روم های پرتابل استفاده کنید.

---

سخت برای ریکورد (تخمینی : 14.000.000)

میکروفون : Neumann TLM 102 s یا Neumann TLM 49
    پری امپ : Avalon VT-737SP
    کمپرسور :
    کارت صدا : RME FireFace Ya Focusrite Saffire liquid 56 Ya 003 Rack Factory
    اسپیکر مانیتور : Yamaha HS80m
    هدفون برای دد روم : Audio Technica ATH-M50
    هدفون برای میکس : BeyerDynamic DT 990 Pro

3. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    پاسخ : برای ضبط البوم :ایا در استدیو خانگی بخاطر راحتی و زمان بیشتر میشه کار پخته تری ساخت یا نه؟؟؟

دوست عزیز.
    ایشون لیست تجهیزات نخواستند که.
    دقت بفرمائید :

4. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

مصلما اگه در استودیوی خودتون کار رکورد رو انجام بدید خیلی بهتره به دلیل همون راحتی و وقت زیاد .. به شرظی که بتونید تجهیزات مطلوب رو تهیه کنید.. و استانداردهایی رو رعایت کنید تا به نتجه ی مطلوب برسید..

1 سوال شما میخواهید آهنگ رو بگیرید و فقط برای ضبط وکال از استودیوی خودتون استفاده کنید؟؟؟ .. یا میخواهید آهنگ سازی هم انجام بدید ؟؟؟؟؟؟

5. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

سلام.ببین دوست من مسلما شما اگه بتونی هزینه کنی و یه استدویی خانگی برای خودت دست و پا کنی از خیلی جهات برات عالیه.
    اینکه دیگه محدودیت زمانی و مکانی نداری
    و همه چی دم دستته و خودت واسه خودت کار میکنی.

6. mazaheri

mazaheri عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:

- - - - - - - - - -

مرسی واسه میکس و مستر و تنظیم باید چیکار کنم

- - - - - - - - - -

مرسی از راهنماییتون...یعنی واسه استدیوی حرفه ای که کیفیتش عالی باشه 14 تومن لازمه دیگه؟ ویه مطلب دیگه عرض کنم من واسه اینکه از اهنگام یه نمونه ضبط شده داشته باشم تصمیم گرفتم یه سری تجهیزات بخرم که الان فکر میکنم خیلی عجله کردم و تصمیم گرفتم بفروشمشون بنظرتون بفروشم ؟اسمشون اینه
    focusrite saffire 6usb
    road nt1
    headphon akg k77
    mixer behringer xenyx 802
    korg pa50 تبدیل به 80

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏17/10/13
  7. armintanha

armintanha عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, logic

بله البته تخمینی (چون قیمتها در بازار ثابت نیستن) بدونه هزینه اکوستیک, سخت افزار های که نام بردم جز بهترین و پرفروش ترین سخت افزار های استدیوی هستن در اکثر استدیو ها استفاده میشه
    پیشنهاد میکنم کمی در باره سخت افزار های که نام بردم تحقیق کنید که با اطمینان به نیاز خودتون برسید.

بله
    کارت صدا شما از نرخ نمونه برداری پایینی بخورداره.
    میکرفون در نوع خودش بهترینه ولی جواب گوی نیاز شما نیست.
    میکسر هم تقریبا دکوری شد.کمتر ازش استفاده میشه.البته این به نیاز شما مربوطه.

موفق باشید.

8. mazaheri

mazaheri عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:

مرسی دوست عزیز .ممنون از راهنماییت ...
    چه ادمهای خوب و دلسوزی اینجا پیدا میشه
    ارزوی موفقیت میکنم واسه همه دلسوزای سایت

9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic

سه تا نکته هست.

۱- میکس تقریبا ساده هست و متونید دنبال کردن تاپیکهای که اینجا هست تکنیکهای میکس خوب رو یاد بگیرید

۲- مسترینگ پروسه نسبتا سختی هست که بهتر این هست که این مرحله رو به دوستانی که مهارت بیشتری دارند بسپارید . یادگیری مستر خوب نیازمند تسلط کامل به ایرارهای میکس هست. هرچقدر بیشتر شناخت داشته باشید متعاقبا بهتر مستر میکنید.

۳- اگر امکانات ضبط در محل استودیو رو دارید میتونید ضبط کنید در غیر این صورت داشتن مایک در جایی که محیط مناسب نیست فقط هدر دادن سرمایه هست. برای رکورد صدا میتونید به استودیوی خوب با تجهیزات خوب مراجعه کنید. مگر اینکه همه تجهیرات و همچنین محیط مناسب رو برای ضبط ووکال یا ساز داشته باشید.
    اگر در اون استودیو راحت نبودید میتونید به استودیوهای دیگری مراجعه کنید که البته تجربه بیشتری هم دارند. یکی از دوستان توی همین تاپیکها هم به همین مورد اشاره کرده بود که با مراجعه به استودیوی دیگری کارشون رو به خوبی انجام داده بودند.

با همون تجهیزات هم میتونید کار کنید.
    . به نظر من بهترین راه حل برای دوستانی مثل شما خرید تجهیزات خروجی خوب مثل مانیتورینگ یا هدفون خوب هست.

بقیه موارد هم دوستان اشاره فرمودند .
    موفق باشید.

10. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne

شما میتونید با کمتر هزینه کردن ب نتیجه خوبی برسید و بعد ها کم کم اضافه کنید
    ب نظر من شما کیبرد( ارگ )و میکسر و کارت صدا رو بفروشید ب اندازه نیازتون پول بذارید روش وسایل رو ارتقاع بدید بقیه لوازم مورد نیازتونم بگیرید مثل: مانیتورینگ.کنترولر.کارت صدا وووووو........و یک دد روم ن زیاد بزرگ ن کوچیک
    نیاز نیست همین اول 14 تومن خرج کنید.

بارگذاری...