آخرین ارسال‌ها

برای خوندن بم یا زیر

7/11/18
10
26
سلام دوستان برای خوندن باید با صدای بم خوند مثلا شخصی صدای بمی داره باید با صدای که حرف میزنیم بخونیم یا اینکه سعی کنیم صدا را ناز یا زیر کنیم ؟؟؟

Ramtin Shabanian

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
11/4/10
2,006
28
G Studio
سلام.
دوست من معقوله خوانندگی اصلا چیزی نیست که شما بهش این قدر نگاه سطحی داشته باشید و مثل عوام مردم که فکر میکنن صرفا خوانندگی ادای شعر پشت میکروفون هست تصورش کنید.

خوانندگی یکی از تکنیکی ترین و سخت ترین مباحث موسیقی هست که مانند سایر مباحث شما نیاز به سالیان خیلی زیاد کار کردن تا رسیدن به سطح حرفه ای و قابل قبولش رو دارید و به همین خاطر باید از سن های پایین شروع کنید تا بتونید در جوونی یا میانسالی اسم خودتون رو خواننده حرفه ای بذارید. گذشته از تعدادی آدم که در دنیای بیمار این روز های موسیقی مطرح شدن به اسم خواننده که هیچ یک از پارامتر های خوانندگی رو ندارند.

پس پیشنهاد میکنم که اگر شخص علاقه مندی هستید این کار رو جدی و حرفه ای دنبال کنید و نگاه این گونه سطحی بهش نداشته باشید. فراموش نکنید دریچه ورودی به دنیای موسیقی نوازندگی یک ساز هست و پیشنهاد میکنم از این نقطه شروع کنید.

آرزوی موفقیت دارم براتون.

24/1/19
2
سلام.
دوست من معقوله خوانندگی اصلا چیزی نیست که شما بهش این قدر نگاه سطحی داشته باشید و مثل عوام مردم که فکر میکنن صرفا خوانندگی ادای شعر پشت میکروفون هست تصورش کنید.

خوانندگی یکی از تکنیکی ترین و سخت ترین مباحث موسیقی هست که مانند سایر مباحث شما نیاز به سالیان خیلی زیاد کار کردن تا رسیدن به سطح حرفه ای و قابل قبولش رو دارید و به همین خاطر باید از سن های پایین شروع کنید تا بتونید در جوونی یا میانسالی اسم خودتون رو خواننده حرفه ای بذارید. گذشته از تعدادی آدم که در دنیای بیمار این روز های موسیقی مطرح شدن به اسم خواننده که هیچ یک از پارامتر های خوانندگی رو ندارند.

پس پیشنهاد میکنم که اگر شخص علاقه مندی هستید این کار رو جدی و حرفه ای دنبال کنید و نگاه این گونه سطحی بهش نداشته باشید. فراموش نکنید دریچه ورودی به دنیای موسیقی نوازندگی یک ساز هست و پیشنهاد میکنم از این نقطه شروع کنید.

آرزوی موفقیت دارم براتون.

سلام فرمایشتون متین

سوالم نزدیک همین موضوعیه که اینجا مطرح شده
,
کلاس فوکالیز و صولفیج رفتم , وتمریناتی روزانه دارم وصدام خدا رو شکر بهتر شده و یادگرفتم باید صدا رو از کدوم قسمت خارج کنم , ولی
موندم بعضی وقتها مردم چرا صدای نرم ودلنشین رو میپسندن مثلا مثل فاطمه مهلبان و گاهی صداهای بم رو میپسندن ... ؟؟؟ (ملاک خوش صدا بودن فقط در فنی ادا کردن هست ؟؟ یا در زیر و بم صدا ؟؟؟)

و درخواستی که دارم میخوام صدام رو بدون هیچ میکس و برنامه ایی بفرستم که دقیق و رک نکات مثبت و منفی صدام رو ذکر کنید...

چطور بفرستم صدام رو ؟؟؟

(این اولین پستمه در انجمن)

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,645
53
.
سلام فرمایشتون متین

سوالم نزدیک همین موضوعیه که اینجا مطرح شده
,
کلاس فوکالیز و صولفیج رفتم , وتمریناتی روزانه دارم وصدام خدا رو شکر بهتر شده و یادگرفتم باید صدا رو از کدوم قسمت خارج کنم , ولی
موندم بعضی وقتها مردم چرا صدای نرم ودلنشین رو میپسندن مثلا مثل فاطمه مهلبان و گاهی صداهای بم رو میپسندن ... ؟؟؟ (ملاک خوش صدا بودن فقط در فنی ادا کردن هست ؟؟ یا در زیر و بم صدا ؟؟؟)

و درخواستی که دارم میخوام صدام رو بدون هیچ میکس و برنامه ایی بفرستم که دقیق و رک نکات مثبت و منفی صدام رو ذکر کنید...

چطور بفرستم صدام رو ؟؟؟

(این اولین پستمه در انجمن)
به این سایت خوش اومدی "خانم".
در مورد اون کلاسهاییکه گفتی (فوکالیز و صولفیج) اگه ممکنه یه کمی توضیح بدی بد نیست تا ما متوجه بشیم چه کلاسهاییه.
برای فرستادن فایل صدای خودت هم میتونی از دکمه ی "آپلود فایل" (زیر باکس پست) استفاده کنی و اینجا شر کنی.

24/1/19
2
به این سایت خوش اومدی "خانم".
در مورد اون کلاسهاییکه گفتی (فوکالیز و صولفیج) اگه ممکنه یه کمی توضیح بدی بد نیست تا ما متوجه بشیم چه کلاسهاییه.
برای فرستادن فایل صدای خودت هم میتونی از دکمه ی "آپلود فایل" (زیر باکس پست) استفاده کنی و اینجا شر کنی.

زماني كه مقيم لبنان بودم ، در اين كلاسها شركت كردم . خلاصش نحوه استخراج صدا ، توسعه حجم مناور صدا ، و باز كردن طبقات صوتي و تقويت صدا و تمركز بيشتر بر صدا

اينجا به اين دوره كلاس ها نام (فوكاليز و صولفيج ، يا صولفاج) گذاشتن
و ظاهرا اين نام ها جهاني باشه مختص لبنان نيست

ديگه نميدونم

19/8/18
149
19
mashhad
زماني كه مقيم لبنان بودم ، در اين كلاسها شركت كردم . خلاصش نحوه استخراج صدا ، توسعه حجم مناور صدا ، و باز كردن طبقات صوتي و تقويت صدا و تمركز بيشتر بر صدا

اينجا به اين دوره كلاس ها نام (فوكاليز و صولفيج ، يا صولفاج) گذاشتن
و ظاهرا اين نام ها جهاني باشه مختص لبنان نيست

ديگه نميدونم
سلام. صداسازی و سلفژ بوده کلاسا.اما ملاک خوش صدا بودن اصلا زیر و بمی نیست.بخشیش ذاتی هست و ویژگی های صدای شما برمیگرده بخشیش هم برمیگرده به تکنیک های آواز کما اینکه خواننده صدا متوسط داریم که اصطلاحا تکنیکی هست و تحریر ها و ویبراتورها و...رو بخوبی اجرا میکنه. موضوع پسند مردم هم ربطی به زیر و بمی هم نداره سلایق متفاوته همونطور که داریوش صدای بم محبوب داریم و مرتضی پاشایی(خدابیامرز) صدا زیر محبوب

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
706
موندم بعضی وقتها مردم چرا صدای نرم ودلنشین رو میپسندن مثلا مثل فاطمه مهلبان و گاهی صداهای بم رو میپسندن ... ؟؟؟ (ملاک خوش صدا بودن فقط در فنی ادا کردن هست
درود
بحث زیباشناسیه، که به فرهنگ و نگاه اون جامعه یا حتی تک تک افراد هم ربط داره.
تعدادی رنگ زرد رو میپسندن و تعدادی رنگ سبز. اگه تعداد کسانی که به سبز علاقه دارن بیشتر از زردیا باشه، باید گفت رنگ سبز زیباتر از رنگ زرده؟
مهم اینه که هر رنگ در کجا و به چه شکل استفاده شده باشه تا بتونه زیبایی خاص خودش رو بخوبی نمایان کنه.

بالا