برای حجیم تر شدن صدای گیتار ریتم چه راهی بهتره ؟

شروع موضوع توسط kurtcobain ‏8/7/14 در انجمن گیتار

تاپیک برای حجیم تر شدن صدای گیتار ریتم چه راهی بهتره ؟ تالار گیتار در persian-music.org.

1. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوستان درود بر همه ی شما.

من قبلا گیتار ریگو توی اف ال استودیو لود میکردم و با پلاگین های اف ال استودیو , صدای خیلی خوبی از گیتار ریگ تولید میکردم. ولی بازم اون صدا چندان دلپسند من نبود و هر کاری که میکردم تا صدای استودیویی گیتار الکتریک های آلبومهای حرفه ای را بهش برسم , نمیتونستم.
    من از کارت صدای حرفه ای استفاده میکنم و با وجود اینکه افکت فیزیکی و واقعی هم دارم , بازم از گیتار ریگ به همراه کارت صدام و پلاگین های نرم افزارهای میزبانی مثل اف ال استودیو و Reaper استفاده میکنم. (اگرچه پیشنهاد میکنم از Reaper استفاده کنین برای ریکورد مستقیم ساز , چون اف ال اکسپورت خوبی از صدای گیتار را نداره.)

حالا من موندم که از چه روشی برای ایجاد اصطلاحا the wall of sound یا دیواری (یا حجمی) از صدای گیتار ریتم استفاده کنم که صدای گیتار ریتم با حجم بالا به گوش برسه. (البته بالا رفتن حجمش تاثیر روی شفافیت و ترد بودنش نذاره).

از چند روش تا حالا استفاده کردم. مثلا اومدم 2-3 تا ترک میکسر باز کردم برای فقط گیتار ریتم یا مثلا در جایی دیگه اومدم impulse لود کردم یا Cab اومدم درست کردم ولی باز هم در نهایت به صدای استودیویی نرسیدم.

حالا دوستان خودشون از چه تکنیکی برای ایجاد صدایی شفاف و ترد برای گیتار ریتم استفاده میکنن؟

2. skate board

skate board عضو سایت

شغل :
    MeChanic Engineer
    امتیازات:
    +69 / 0 / -0
    معمولا سمپل ها و صدا های گیتارو کامپرس میکنن.شما از Mluti band compresser استفاده کنید.reaper صدای خروجیش خوبه اگه راضی نیستی با ایزوتوپ اوزون مستر کن .

3. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    doubling کنید .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    راستی دوستان شما از چه پلیری استفاده میکنین برای شنیدن صدای اکسپورت شده ی گیتار ؟ جالبه که نوز من به یه نتیجه قطعی نرسیدم که از چه پلیری برای شفاف تر شنیده شدن صدای اکسپورت شده از Reaper (یا هر نرم افزار میزبان دیگه ای) استفاده کنم.
    یه بار JetAudio را دانلود کردم ولی خب خود همین نرم افزار هم با تغییر صدا را نشون میداد و باید دوباره تنظیم میشد !

5. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    پلیر صدا رو تغییر نمیده دوست من.
    واسه رکورد از اف ال استفاده نکن(سخت کار کردن) به جاش از daw های مالتی ترک استفاده کن.مثل استدیو وان،reaper ,....

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. kurtcobain

kurtcobain عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 2 / -1
    نرم افزار:
    FLstudio
    آخه صدایی که توی محیط Reaper یا حتی اف ال میشنوم , با اون صدایی که روی دسکتاپم ذخیره میشه فرق میکنه.
    فکر کنم باید از طریق ویندوز یه سری تنظیمات انجام بدم روی صدای ویندوز ؟

بارگذاری...