برای اولین بار میخوام برم استودیو چیکار کنم ؟

شروع موضوع توسط PH banned ‏23/12/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک برای اولین بار میخوام برم استودیو چیکار کنم ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. PH banned

PH banned عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    سلام من چند روز بعد برای اولین بار میخوام پا به استودیو بزارم و بخونم ولی نمیدونم چیکار کنم چیکار نکنم قبل از استودیو چی بخورم یا چیکار کنم که زود تموم بشه و پول اضافی ندم یا چیکار کنم که با جو بخونم و از این قبیل حرف ها
    بهترین توصیه هایی که میتونین به من بکنین چیه ؟
    خیلی اضطراب دارم و کمی هم هیجان آخه اولین بار هست میخوام برم

2. nascent

nascent عضو سایت

امتیازات:
    +354 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    جو استودیو برای اولین بار یه کم ناآشناست و شاید باعث بشه که اون چیزی رو که میخوای نتونی انجام بدی
    مهمترین نکته اینه که کاری نداشته باش کی داره تو رو میبینه و میشنوه صدات رو الان . به این فکر کن که باید خوب بخونی تا کسایی که قراره آینده بشنون حال کنن. و مهمترین چیز اینه که حس داشته باشی . بی حس نخون . فکر نکن اگه حس بگیری و از ته قلبت بخونی اون طرف شیشه فکر میکنن فلان و بهمان .
    تو مهم باید واست کار باشه نه فکر دیگران ( که هیچ فکری هم البته نمی کنن )
    سعی کن درست بخونی و کامل تمرین کن تا اونجا میری درست بخونی و روی ریزه کاری ها بیشتر کار بشه تا اصول.
    تا چیزی که میخوای رو نخوندی ول کنش نباش . نگو عیب نداره واسه کار اول خوبه و اینا . کار اول همیشه کلمه غلط اندازیه که انتظار حتی خود خواننده رو هم میاره پایین . به این فکر کن که باید بهترین باشی پس تا بهترین رو نخوندی عقب نکش .

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Mohsen Hemmati

Mohsen Hemmati عضو سایت

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود دوست من ...

روزی که می خواین برین به استودیو ، صبح که بیدار شدین یک لیوان آب گرم:smile (10): با آبلیمو و عسل میل بفرمائین و بعد در طول روز هم زیاد و پشت سر هم صحبت نکنید که حنجره تون خسته بشه:91:، و سعی کنید بعد از اینکه تار های صوتی تون از التهاب شبانه در اومد و صداتون کم کم رو به صافی رفت تمرین های گرم کردن صدا رو شروع کنید و تا زمانی که احساس نکردین صداتون باز شده اصلا نخونید .

رفته رفته آرام آرام ترانه ی مورد نظرتون رو بخونید و روی تکنیک ها کار کنید ، و باز هم حنجره رو زیاد خسته نکنید .
    با توجه به اینکه بهترین زمان برای خوندن ساعت های پایانی روز هست (از 8 به بعد) سعی کنید تا حد امکان آخر شب ها وقت استودیو بگیرین.

البته بسیاری از موارد بالا جز کار های روزانه هست که باید انجام داد...
    مثلا آبجوش و عسل:smile (17):

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. reza70

reza70 عضو سایت

امتیازات:
    +258 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    سلام ..
    جناب پويا ..نظرات شخصي و تجربه هايي كه داشتمو من مي گم شايد به دردتون خورد ...

اولش كه جناب همتي گفتن پس من ديگه اينا رو نمي گم ...

بعدش شما يك لحظه خودتون رو جاي يك بازيگر قرار بدين كه بايد اين نقش و رول رو با تموم احساس و انطوري كه بايد اجرا بشه رو اجرا بكنيد ...

اگه قرار باشه هر موقع شما استوديو بريد و اينطور واهمه واسه خودتو داشته باشيد كه هيچي نريد ...
    اما بايد خودتون رو دست بالا بگيريد كه يكي مي خواد صداي شما ركورد كنه وقتي پشت ميكروفون قرار گرفتين از هيچي خجالت و هراسي نداشته باشيد كه واي اينطور مي شه يا انوطور ميشه نه نترسيد ...
    همه چيز دست خودتونه ...
    صداتون رو باز كنيد و بخونيد به خودتون فشار نياريد كه اگه فشار بيارم قشنگ ميشه و نه ... اينطوريا ني ...

كاملا آروم قبل استوديو يكم شعر رو بخونيد و صداتون رو از تهش يكم گرم بكنيد .. بعدش كه استوديو رفتين راحت و بدون هيچ واهمه اي بخونيد ..
    ميدونم كه يكم مسئله مالي هم رو آدم تاثير ميزاره كه زياد نشه و اينا ولي اگه شما ترس و حول شدن رو از خودتون بريزيد بيرون همه چي خوب پيش ميره ..

موفق باشيد

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  5. hojjatmusic

hojjatmusic

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    با عرض سلام . دوست عزیز 2 روز قبل از رفتن به استودیو به دانه رو بریزی به ابجوش و بخوری ( هر روز یه لیوان ) صداتو صاف میکنه . و استرستو کم میکنه تا حدودی .
    موفق باشی ........

6. danial2

danial2 عضو سایت

امتیازات:
    +130 / 2 / -0
    نرم افزار:
    protools, reason
    پست واسه ساله 2011است فکر کنم تا الان ده تا آلبوم هم بیرون داده

7. musicprooo

musicprooo عضو سایت

امتیازات:
    +82 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    پاسخ : برای اولین بار میخوام برم استودیو چیکار کنم ؟

صدرصد

8. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

جواد جان من که متوجه نشدم چی میگی!
    من سواد این زبان جدید رو ندارم عزیزم! اگه میشه فارسی خودمونو بنویس!:smile (73):

9. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar

بهترین راه اینه که شما قبل از رفتن به استودیو با یه مایک معمولی تو خونه از خودتون رکورد بگیرین و تست کنین و ایراد هاتون رو در بیارین... بعد با تسلط کامل برید استودیو..
    سعی کنید تو استودیویی که میرید به کسی که اعتماد دارید ..گوش بدید اگر ناظر شما بود...
    همین !

بارگذاری...