بداهه نوازی برای پیانو - محمد قنبرپور

شروع موضوع توسط nkaq ‏8/7/13 در انجمن Classical

تاپیک بداهه نوازی برای پیانو - محمد قنبرپور تالار Classical در persian-music.org.

1. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    این یک بداهه نوازی نسبتا کوتاه برای پیانو هستش. در این بداهه نوازی آزاد سعی شده تا مقید به سبک و گام خاصی نباشم البته در عمل یکمی شبیه به کار های دوران رومانتیک،پست رومانتیک و تا حدی مدرن شده.
    این بداهه نوازی بی هدف در واقع تا حدی انعکاس ذهنی مشکلات و فشار های زندگی دوران ماست و متاثر از احساس ترس از آینده است ( مدولاسیون های فواصل سوم و ششم).
    من این بداهه رو فقط یکبار اجرا کردم.امیدوارم مورد توجهتون و پسندتون قرار بگیره هرچند که از لحاظ حسی شاید خیلی مقبول عموم نباشه.
    http://www.mediafire.com/download/tcc43nx234zwfmm/impro_no.6.mp3

2. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    براوو! لذت بردم. بعنوان ایمپرووایز عالی بود.
    اوایل کار به نظرم رسید که با یک کار تونال و با مد ثابت طرفم، ولی به محض تغییر مد، کلّی انرژی گرفتم! من یکی از دیوانه های آتونال هستم، هرچند این قطعه کاملاً آتونال محسوب نمیشد. ولی به هر حال مد ثابتی هم نداشت.
    نمیدونم از کدوم سمپل استفاده کردی ولی به نظر میرسه این سمپل در بیان درست نوانس هات زیاد موفق نبوده. با این حال معلومه که نوازنده، هم به لحاظ داینامیک و هم به لحاظ ریتمیک حسابی مایه نوانسی گذاشته.
    از اینکه بدون توجه به مرزهای مدالیته درون خودتو ریختی بیرون، لذت بخش بود. نزدیک شدن گهگاهی فواصل ملودیک و حتی بعضاً تریل ها به لحن شرقی، کار رو منحصر به فرد کرده بود. منو یاد ایده های Aziza Mustafazade انداخت.
    ضمناً من فکر میکردم که شما ترنس و استایلهای مشابه کار میکنی. راستی چرا اینجا بچه ها اکثراً توی همه ژانری کار انجام میدن؟! البته حالا منظورم این نیست که خودشونو مجبور کنن که در یک ژانر و سبک حرکت کنن. معمولاً هنرمندان موسیقی هر کدوم نزدیک ترین فضای ذهنی و شخصی خودشون رو در یک سبک گیر میارن و در اون خط کارشونو ادامه میدن. و احیاناً شاید ژانرهای دیگه رو در حد تفریحی و فرعی یا مورد استثنایی، یه سَری هم بزنن. به هرحال تجربه مداوم در یک سبک در طولانی مدت، نوآوری در همون سبک رو هم تضمین میکنه.

3. oxygenx

oxygenx مدیر تالار پروژه های کاربران تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +815 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, sonar
    خیلی هم عالیه...
    لذت بردیم...
    ساز رو هم بگو و طریقه رکورد گرفتن...
    ادامه و موفق...

4. محمد-بیگوردی

محمد-بیگوردی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +404 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, studio_one
    سلام..........
    بسیار عالی بود من نوازنده ی پیانو نیستم ولی پیانیست هارو خیلی دوست دارم و کار شما به عنوان بداهه کار بی عیبی بود. موفق باشید
    بازهم از کارهاتون قرار بدین

5. nkaq

nkaq Gold User

امتیازات:
    +941 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, reason
    سلام.ممنونم از دقت نظر و وقتی که برام گذاشتین.بله این وی اس تی ای که من استفاده میکنم صدای قشنگ و طبیعی با رزونانس فوق العاده ای داره ولی نمیدونم چرا توی ولوسیتی های بالا داینامیک هاش طبیعی نیست و حس مصنوعی میده.البته خب منم نوازنده خبره پیانو اونم برای قطعه ایمپرووایز زدن بی عیب و نقص نیستم و حتما مشکلات آکسان،پدال،سر ضرب بودن و درست نخوردن نت ها رو باید به بنده ببخشید.
    من فقط سعی کردم یکمی خودمو خالی کنم و این راهی بود برای من برای کاهش استرس های زندگی.اول که شروع کردم به زدن اصلا هدفم نبود که از گام خارج بشم ولی انسانه و تغییر... فکر میکنم تو کار هم همینطور که شما فرمودین کاملا مشخص باشه
    در مورد تغییر سبک والا من بقیه بچه هارو نمیدونم ولی خودم به شخصه اول از کلاسیک شروع کردم،بعد بواسطه دوستانم با پروگرسیو راک آشنا شدم.بعد برای یاد گرفتن میکس به سبک های الکترونیک روی آوردم و بعد جز و همین خانوم عزیزا موستفا زاده منو شیفته خودش کرد.این اواخر هم یکمی رفتم سمت کانتری....
    بنظر من خوبه که آدم سبک های مختلف کار کنه.موسیقی های مختلف برای من مثل غذا های مختلف میمونن اگه فقط بخوام یک نوع غذا بخورم دیگه طعم هارو نمیتونم تشخیص بدم و غذای خوبو درک نمیکنم.

[

- - - - - - - - - -

ممنونم اکسیژن عزیز بخاطر نقد هات و وقتی که همیشه برام گذاشتی
    Daw : Cubase 5
    VST : Ivory Piano German piano sound
    mastering suite: ایزوتوپ اوزون 5 advanced

- - - - - - - - - -

ممنونم دوست عزیز از وقتی که گذاشتین.این نظر لطف شماست امیدوارم که خوشتون اومده باشه

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - بداهه نوازی برای
  1. saeed1364
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    180
  2. nkaq
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    284