بحث و تبادل نظر در مورد درخواست های اسپانسرینگ برای خواننده ها

شروع موضوع توسط impartible ‏15/10/14 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک بحث و تبادل نظر در مورد درخواست های اسپانسرینگ برای خواننده ها تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. impartible

impartible عضو سایت هنرمند

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    درود به همگی دوستان عزیزم

پیش از هر چیز اگر موضوع تاپیک من تکراری هست و ... پوزش میخوام و مدیران عزیز حتما اقدامات لازم را انجام خواهند داد .

اسپانسر از توهم تا واقعیت
    همانطور که از اسم تاپیک مشخص هست میخوام دوستان و هنرمندان عزیز راجب موضوع اسپانسرینگ که این روز ها حسابی هم بین علاقه مندان به خوانندگی داغ هست صحبت کنیم .

اگر شما هم در زمینه آهنگسازی و تنظیم فعالیت جدی دارید حتما با ایمیل ها و اس ام اس ها و همینطور تماس هایی از قبیل اینکه من صدام خوبه یا یه آهنگ دارم گوش کنید و اسپانسر میخوام بارها و باااارها برخورد کردید ، به شخصه من در هر هفته حداقل 3 نمونه از این قبیل ایمیل ها و درخواست ها را دارم تا حدی که میتونم بگم از هر 10 درخواست 8 تای آنها به دنبال اسپانسرینگ هستند ! لازم به ذکر هست بنده در آگهی های خود به هیچ عنوان از کلمه ی اسپانسرینگ و از این قبیل کلمات استفاده نکردم .

حالا به نظر شما این مسئله که بسیاری از خواننده ها و بهتر بگم علاقه مندان به خوانندگی همون ابتدای راه به دنبال اسپانسر هستند و زمان زیادی را صرف این میکنند آیا درست هست ؟

آیا به نظر شما چه عاملی باعث شده که خواننده ها در ابتدای راه به فکراسپانسر باشند ؟ به نظر یکی از مقصر ها آگهی های دروغین و کاذب اسپاسنرینگ توسط یه سری از شرکت های سودجو میتونه باشه ؟

از اسپانسر چه توقعی دارند ؟ آیا واقعا یک اسپانسر برای یک صدای شناخته نشده یا کمتر شناخته شده باید سرمایه گذاری کنند ؟

خود شما آیا در این زمینه تجربه ای دارید و کسی اسپانسر شما شده ؟ اگر آره چه تجربه ای کسب کردید ؟

به نظر شما یک اسپاسنر تا چه حدی میتونه در موفقیت یک خواننده تاثیر گذار باشه ؟

واقعا بدون داشتن اسپانسر خواننده نمیتونه فعالیت کنه ؟

و ده ها سوال دیگر ...

زیاده گویی بنده را ببخشید ، به نظرم این تاپیک با مشارکت شما میتونه بسیار مفید باشه و دوستان تازه کار و علاقه مند را که بسیاری از آنان باید بگم استعداد های خوبی هم دارند را در مسیر درست قرار بده

منتظر مشارکت شما عزیزان هستم

با تشکر

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    با سلام.
    بنده فقط نظر شخصیم رو عرض میکنم.
    به نظر من موضوع اسپانسرینگ و دنبال یه پشتوانه ی مالی گشتن یه جورایی یه بهانه پگیری هست.مخصوصا برای کسی که میخواد یک شبه راه صد ساله رو طی کنه.
    خوب البته چندان جای تعجبی هم نداره عزیز دلم.وقتی کسی به اسم حنجره طلایی!!!!!متین مولتی حنجره جواز اجرای کنسرت رو دریافت میکنه خوب همه میبینن یه سفره پهن شده و هرکسی میاد و یه پایی وسط این سفره ی مقدس میزاره و میره چرا بقیه نرن دنبالش.
    متاسفانه بنده وقتی حرفهای حق رو بازگو میکنم طاقت شنیدنش برخی رو آزار میده و همه در برابر بنده موضع گیری میکنند.
    از موضوع خارج نشیم.در مورد پشتیبانی به نظر من تو این دور و زمونه شما اگه بخوای یه مسیر و تاکسی سوار شی و صد تومن تو جیبت نباشه اگه هوری بهشتی باشی یا استغفراله پسر پیغمبرم که باشی راننده کرایش رو میخواد.حالا نمیدونم برخی چطوری بدون هیچ زحمتی و یک شبه درخواست میدن که آی مردم بیاید من و بخرید من صدام طلاست.
    یادمه خیلی وقت پیش یک نفر تو این انجمن اومد و ادعا بر این داشت که من صدام خیلی خاصه و اگه بخونم شجریان و انریکه و عقیلی و ... جلوم زانو میزنن.وقتی حتی ازش نمونه خواستیم گفت نمونه نمیتونم بدم چون صدام لو میره.
    این هم از این دست.
    در کل هرکسی باید دستش و به زانوی خودش بگیره و بعد از خدا باید به خودش تکیه کنه.یه شغلی کنارش داشته باشه.
    بعضیا هستن که کار تنظیم و آهنگسازی میکنن و از اون راه خرج و در میارن و رو خودشون سرمایه میزارن.خوب حالا کسی که حتی ذره ای از موسیقی نمیدونه و کلی ایراد هم به موسیقی میگیره و کار بقیه رو نقد میکنه و میخواد یک شبه بیان بخرنش....
    دیگه عرض ندارم

3. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    یکی از دوستان قدیمی من از بازرگانهای قدیمی ترکیه هستند و نمایندگی چند برند معتبر رو دارند تقریبا ده سال هست که کنسرت گذار هستند و روی این کار سرمایه گزاری میکنند .
    ایشون اجرای اول رو ده سال پیش با یک خواننده معروف در ترکیه به خوبی انجام دادند ولی در بار دوم به با یک از همین خواننده های جدید کار کردند و متاسفانه ضرر کردند .

تقریبا ۸ سال هست که فقط با یک نفر کار میکنند که ایشون هم من معرفی کردم و خوشبختانه طی این چند سال مشکلی نداشتند علتش هم این بود که حداقل یک دو نفر شخص رو تایید میکنند و ریسک ضرر و زیان و عدم استقبال هم کاهش پیدا میکند.

به نظر من به غیر از شانس عوامل مختلفی هست که در کنار هم موفقیت رو تشکیل میدهند و داشتن صدای خوب فقط یک فاکتور هست و نیست همه اون پوین هایی که باید وجود داشته باشد.
    موفق باشید/

آخرین ویرایش: ‏15/10/14
  4. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    برای کسی که واقعاً صدای خوب و خاصی داشته باشه هست، ولی برای افرادی که فقط آرزوی صدای خوب رو دارن و در توهم هستند معلومه که اسپانسر نیست. اسپانسر عاشق چشم و ابروی کسی که نیست به عنوان سرمایه گذاری به این قضیه نگاه میکنه. البته وقتی میگیم صدای خوبی داشته باشه صرفاً منظور ما جنس صدای خوب نیست. اونا که تازه کار هستن فکر میکنن چون جنس صداشون خوبه و برای دوستانشون خوندن و تعریف ازشون کردن دیگه می تونن حتماً خواننده موفقی بشن و واسه همینم دنبال اسپانسر میرن

5. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

با تشکر از 3 دوست عزیزی که تا اینجا در موضوع مشارکت داشتند

آقای ادهمی عزیز نکات خوبی اشاره داشتید ، فقط اگر امکان داره در مورد سوالاتی که در پست اول عرض کردم بیشتر توضیح بدین و همینطور بفرمایید به نظر شما آیا این درست هست که خواننده های آماتور وقتی اسپانسر پیدا نمیکنند دلسرد بشوند و فکر کنند توی ایران کسی به هنر آنان بها نمیده و باید بروند خارج از کشور تا قدر آنان را بدانند ؟

همینطور به نظر شما مسیر درست برای خواننده ای حرفه شدن چیه ؟؟؟

ممنونم

6. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آقای اخوان عزیز از شما هم مجدد تشکر میکنم ، این قسمت از حرف شوما رو که بولد کردم به نظرم بسیار خوب و درست بود که منم به شخصه با شما هم عقیده هستم ، ممنون میشم اگر بفرمایید به قول شما چه پوئن هایی مهم هست برای یک خواننده موفق شدن ؟ و همینطور خواننده ای که شما معرفی کردید به اسپانسر از نظر شما چه ویژگی هایی ایشون داشت که احساس کردید میتواند موفق باشد ؟

ممنونم

7. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آقا سعید عزیز از شما هم ممنونم

نکته خوبی اشاره داشتید که اسپانسر باید دلخوش به توانایی و ویژگی ها خوب خواننده باشه و یقین داشته باشه که این خواننده میتونه موفق باشه ، به نظر شما برای اسپانسر چه ملاک هایی مهم هست ؟ اگر شما میخواستید اسپانسری کنید چه خواننده ای با چه ویژگی هایی رو انتخاب میکردید ؟

ممنونم

8. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    با سلام
    به نظر من کسی که می خواد اسپانسر بشه به تنهایی و با سلیقه شخصی خودش نباید دست به این کار بزنه و از هر کسی خوشش اومد اسپانسرش بشه، باید چند کارشناس رو انتخاب کنه که با فنو فوت قضیه بیشتر آشنا هستن. البته الان با وجود اینترنت و این همه سایت به راحتی میشه نظر جمع رو در مورد صدای یک خواننده متوجه شد. بهترین راهش اینه که شخصی رو که می خوای اسپانسرش بشی معرفی کنی به چند کارشناس(هنرمند نوازنده یا خواننده) اگر بیشتر هنرمند ها تاییدش کردن میشه روش وقت گذاشت و سرمایه گذاری کرد

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,536 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این خیلی بحثش زیاد و مفصل هستش .اون کسی که من معرفیش کردم یک خواننده ترک بود و اصلا داستانش چیز دیگری بود به لطف کلاب بالا اومد و رزومه خوب و شاید شانس داشت . به غیر از اون افراد دیگری هم بودند .

این کار ( پاپ ) استاندارد مشخصی ندارد اما نکاتی هست که در این سه چهار سال اخیر بیشتر جلب توجه کرده هست. اسپانسر یک تهیه کننده است ولی واقعیت اون کسی که میبینید یک سرمایه گذار هست که به شما به چشم یک ابزار پولساز نگاه میکند. اگر ۱۰ دلار هزینه میکند باید بتونید ۱۰۰ دلار برگردونید و کش اونو پر کنید.

اگر قدرت صحنه گردانی و کنترل استیج رو داشته باشید و بتونید همیشه حرفی تازه برای گفتن داشته باشید شما رو نگه میدارد در غیر این صورت هستند کسانی که مستعد باشند و کارشون هم بهتر باشد.

حقیقتا مارکت موسیقی پیچیده است الان هم موسیقی رو بیشتر به شکل فان و سرگرمی دنبال میکنند . کافیه نگاهی به چارتهای موزیک بندازید و ببینید چه کسانی با چه ظاهری و با چه کاری هیت شدند .

پس بنابر این هر کس حرف جدیدی رو داشته باشد برنده هست . اینو مطمین باشید سرمایه گزار ریسک پذیر هست ولی بیشتر از یک هنردوست یک سیاستمدار و مقتصد و اشنا به مارکت هست و با حساب سنجی انتخاب میکند اگر ذره ای احساس کند که شما اون کسی نیستید که دنبالش هست خیلی راحت شما رو کنار میگزارد و اصلا به قرارداد نمیرسید .. کافیه به دلایل لغو کنسرت این گروههای کوچولو نگاه بندازید و ببینید معمولا با دلیل ؛ بد قولی اسپانسر : به اجرا نمیرسند .
    اسپانسر بد قول نیست هیچ کس از سود زیاد و کوتاه مدت فرار نمیکند بلکه شرایط ایجاب میکند که اون تهیه کننده سریعا قرارداد رو لغو کند.

زبان خوب - رزومه خوب و قابل قبول - استایل مرتب - اشنایی به استیج - آشنایی کامل با مباحث اهنگسازی جزو همون پوین هاست. حتی الان خواننده ای رو که اهنگساز نباشه قبول ندارند .

من همیشه به همه گفتم اگر قرار باشد تقلید کنند کسی استقبال نمیکند . البته با توجه به موزیک های فان که امروز ساخته میشود یک خواننده باید در وهله اول شرایط یک کمدین استند اپ هم داشته باشد :)

عمده کسانی که در این دوره معروف شدند خاص بودند و حرف تازه ای برای گفتن داشتند دلیل اون هم این هست که مردم مجبور نیستند صحبتهای تکراری رو با چهره ای جدید گوش کنند. هزینه میکنند که فارغ از خستگی و کار از یک اجرا لذت ببرند

موفق باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  10. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    با سلام.
    خوب البته من تجربه و نظر شخصی خودم رو بیان میکنم و شاید خیلی ها نپسندن.اما ببینید خواننده ی آماتوری که واقعا شجاعت پذیرش حقایق رو داشته باشه سطح توقعات خودش رو پایین میاره که متاسفانه الان چندان اینطور نیست.
    ببینین بحث اصلا خارج و داخل نیست.مثلا تو موزیک ویدئو ها بسیاری که در اون طرف آب هستند و میبینیم چندان تفاوتی تو اصل کار پیدا نمیکنیم.منظور من فارسی زبانان و ایرانی های مقیم هستن.این بخاطر چی هست؟البته اون ها هم یک شبه میان و میرن چون یا پدر سرمایه داری داشتند و یا...
    حالا از این بحث ها بگذریم.
    ببینید اینجا همه نشستن منتظر یک اسپانسر-یک پشتیبان مالی-یک وحی الهی-یک فرشته ای از عالم غیب-دیگه تازگی مد شده که دنبال مدیر برنامه هم میگردن!!!
    این که قدر کسی رو بدونند یا نه بستگی به خیلی موارد داره.مثلا سبک کاری.ممکنه کسی که سبک کاریش راک-متال هست نتونه اینجا چندان موفق باشه چرا که اون سبک برای فرهنگی دیگست و اینجا نمیپذیرنش.
    اما من به جرات قسم میتونم بگم که همه چیز به خود اون شخص بر میگرده.آقایی که دنبال اسپانسر هستی.یا اونقدر حرفه ای شو که همه ی حرفه ای ها تحسینتون کنند نه پدر و مادر و دوستان و یا اینکه در کنار موسیقی یه شغلی دست و پا کن و خودت پشت خودت باش.اول خدا و بعد هم تلاش خودت.واقعا به نظر شخصی من دوستانی از جمله خود بنده که آماتور هستم نباید توقعشون بالاتر از سطح تلاششون باشه.کسی که یک شبه اومده-یک شبه هم میره شک نکنید.
    یک مثال: یک کسی به اسم احسان حق شناس.چند درصد واقعا میشناسنش؟من که خودم در طول این مدت زندگی موسیقیایم فقط شبی که برنامه ی شوک رو دیدم اسم این شخص رو شنیدم.کسی که 300 میلیون تومان فقط هزینه ی ضبط آلبوم در هالیوود رو داده بود و با بادیگاردهای 2 متری رو صحنه میرن.خوب به نظرتون آیا چیز خاصی رو احساس میکنین در کارهاشون؟آیا تونست با این همه هزینه و سرمایه چهره بشه؟
    پس همه چیز پول نیست-نه که نباشه اما اول استعداد و پشتکار و بعد هم ساخت یه پشتیبان مالی با دست رنج خود شخص.
    اینکه کسی دلسرد میشه تنها مشکلش خودشه-تلاش-تلاش-تلاش.دنیا میدونه جنگه.هرکسی بیشتر بجنگه و مقاومت کنه بندست.غیر از اینه؟

در مورد سوال دوم هم مسیر درست برای خواننده ی حرفه ای شدن این هست که خودش داور خودش باشه.تا هنوز نه به داره نه به باره comig soon نزنه-بنر نزنه-نمیدونم خلاصه به قول گفتنی اول هرچی داره بریزه روی داریه-و اینکه تا مادرش گفت قربون صدای پسرم برم که perfect میخونه جو گیر نشه و سیستم 2 میلیونی جمع کنه و بساط موسیقی پهن کنه.

فقط یه خواهشی هم از خواننده های عزیز نسل جدید دارم که شما رو به خدا قسم این معرفی اول آهنگ و دیگه کنار بزارید و انقدر vocal by music by راه نندازید-این کار یه دوره ای داشت و تموم شد.
    صحبتام تموم شد.و این رو بگم که من خودم رو مخاطب حرفهام قرار دادم و همه رو به خودم گوش زد کردم-هرکس باب میلش نبود دیگه شرمندم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  11. 1HOSEIN1

1HOSEIN1 عضو سایت

شغل :
    سرباز ارتش
    امتیازات:
    +153 / 2 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.من خودم اصلا دوست ندارم اسپانسر داشته باشم بااین که یه کارگر سفید کار هستم.دوست دارم هزینه های اهنگامو خودم و با زحمت به دست بیارم.چون وقتی پول رو با زحمت به دست میارم دیگه هر شعری رو نمیخونم هر اهنگ ......(مثل اهنگای شبکه پی ام سی)رو نمیخونم.من خودم تا زمانی که نیازی ملوداین و اتوتیون داشته باشم اهنگ نمیخوم.چوم تا وقتی از موسیقی چیزی ندونیم نمیتونیم فرق بین اهنگ خوب و بد رو نمیتونیم تشخیص بدیم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  12. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    تشکر مجدد از آقا سعید دوست عزیز

منم موافقم با نظر شما که باید کار کارشناسی انجام بشه و سپس اقدام برای اسپانسرینگ بشه ، حالا به نظر شما یک سرویس دهنده اسپانسر چه اقداماتی باید انجام بده ؟ چقدر باید هزینه کنه و از کجا باید شروع بشه ؟ چون شیوه اسپانسرینگ هم طبق قراردادها و توافقات بسیار مختلف هست و مسیر های گوناگونی داره ... به نظر شما صحیح ترین راه چیست ؟ و هیمنطور خواننده در قبال اسپانسر چه وظایفی بر عهده داره ؟

با تشکر

13. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم آقای اخوان عزیز که خیلی کاربردی و با مثال واقعی توضیح دادید

ویژگی هایی که اشاره داشتید که یک خواننده موفق باید داشته باشه به نظرم دقیق و حرفه ای بود

ولی موضوع این جا هست که داخل کشور ما به دلیل مشکلاتی که وجود داره خواننده های مطرح غیر از سالی چند کنسرت برگزار میکنند و تعدادشان هم کم هست و همینطور پخش آلبوم مجاز که متاسفانه به دلیل عدم رعایت حقوق کپی رایت اکثرا خیلی سود آور نیست ، پس یک اسپانسر باید به چه در آمدی دلخوش باشد ؟ از چه طریقی داخل کشور میتواند سو آوری کند ؟ آیا به قول معروف حتی اگر خواننده ای را هم پیدا کند که به این توانایی و تجربه که سال ها زمان نیاز دارد رسیده باشد آیا باید سرمایه گذاری کند ؟ جقدر ؟ چگونه و از کجا باید شروع کرد ؟

و سوال بعدی که کمتر بهش اشاره شده این هست که با تمام این تفاسیر آیا خواننده های آماتور حق دارند که اینور و اونور دنبال اسپانسر هستند ؟ حتی با اجرای یک یا 2 آهنگ و حتی بدون داشتن حتی یک آهنگ هم تعداد بسیار زیادی هستند که دنبال یک اسپانسر هستند تا روی صدای آنان سرمایه گذاری کند ! به نظر شما چه دلیلی باعث این توقع و نیاز شده و آیا درست هست ؟

ممنونم از شما

14. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

از شما دوست عزیزم آقای ادهمی هم تشکر میکنم که با زبان ساده مشکلات و دیدگاه ها رو بیان کردید

با اون قسمتی که فرمودید فلانی با صرف 300 میلیون و هزینه های دیگر نتوانسته یک خواننده درجه 1 موفق باشه بسیار موافقم و این قضیه میتونه پاسخی باشه برای خیلی از دوستان که همه چیز هزینه و پول و دستگاه های آنچنانی و امکانات نیست !

حالا از شما هم میپرسم چه عاملی باعث شده که انقدر تعداد داوطلبان و جویندگان اسپانسر زیاد شده ؟

و همینطور از یک اسپانسر چه توقعی باید داشت ؟ و شما اگر یک اسپانسر بودید از کجا شروع میکردید و نقشه شما برای موفق کردن یک استعداد در موسیقی داخل کشور چیست ؟ چه مراحل و پله هایی رو باید پشت سر گذاشت ؟

ممنونم از شما

15. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase

با تشکر از دوست عزیزمون آقا حسین که در بحث شما هم مشارکت داشتین

بسیار عالی و موافقم که باید با زحمت و عشق و علاقه و ایستادن روی پای خود به موفقیت رسید و انقدر زحمت کشید و کشید تا به هدف رسید ، فقط ممنون میشم پاسخ بقیه سوالاتی را هم که در پست اول عرض کردم بفرمایید تا نظر شما را هم بدانیم ...

حالا به نظر شما این مسئله که بسیاری از خواننده ها و بهتر بگم علاقه مندان به خوانندگی همون ابتدای راه به دنبال اسپانسر هستند و زمان زیادی را صرف این میکنند آیا درست هست ؟

آیا به نظر شما چه عاملی باعث شده که خواننده ها در ابتدای راه به فکراسپانسر باشند ؟ به نظر یکی از مقصر ها آگهی های دروغین و کاذب اسپاسنرینگ توسط یه سری از شرکت های سودجو میتونه باشه ؟

از اسپانسر چه توقعی دارند ؟ آیا واقعا یک اسپانسر برای یک صدای شناخته نشده یا کمتر شناخته شده باید سرمایه گذاری کنند ؟

خود شما آیا در این زمینه تجربه ای دارید و کسی اسپانسر شما شده ؟ اگر آره چه تجربه ای کسب کردید ؟

به نظر شما یک اسپاسنر تا چه حدی میتونه در موفقیت یک خواننده تاثیر گذار باشه ؟

واقعا بدون داشتن اسپانسر خواننده نمیتونه فعالیت کنه ؟

16. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام
    این مساله توافقی هستش. هر طوری میشه قرارداد بسته بشه. من چند سال پیش دوستم یه جایی رو معرفی کرد برای تست صدا و اسپانسری، منم از طریق ایمیل یه نمونه صدا از خودم فرستادم، البته به قصد کنجکاوی ، بعد از چند روز به من زنگ زدن و گفتن که صدای شما فاکتورهای مورد نیاز ما رو داره و شورای هنرمندان ما پذیرفتن و قبول شدی. خلاصه من اولش فکر کردم حتماً یه استعدادی هستم خودم نمی دونستم ولی وقتی طبق آدرسی که به من دادن رفتم تو سایتشون دیدم در واقع اینها اسپانسر نیستن دنبال کسی هستن یه پولی ازش بگیرن.می گفتن 50% آلبوم رو و آموزش کامل خوانندگی رو میدن ولی اون 50 درصد باقی مانده رو که خودمون باید میدادیم ، اونقدر زیاد حساب میکردن که در واقع ما اسپانسر اونها میشدیم. تازه تو قراردادشون نوشته بودن که 90 درصد فروش آلبوم مال اونهاست و اگر آلبوم اول با موفقیت انجام بشه آلبوم دوم رو کامل میدادن.در کل باید بگم تو شرایط فعلی کشور ما خیلی کم اسپانسر میشن و اگر اسپانسر هم بشن فقط یکی از هزینه ها رو به عهده میگیرن. مثلاً فقط آهنگ سازی یا فقط میکس و مستر یا پخش موزیک تو سایتها

17. 1HOSEIN1

1HOSEIN1 عضو سایت

شغل :
    سرباز ارتش
    امتیازات:
    +153 / 2 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    سلام.خواهش میکنم باعث افتخاره

نه درست نیست!دقیقا مثل اینه که یکی بخواد خونه رو از سقف بسازه
    فکر نمیکنم این علت اصلی باشه شاید تاثیر داشته باشه ولی علت اصلی شوق و عشق به این کاره وقتی طرف هیچی از دنیای موسیقی نمیدونه و مامانش چندبار قربون صدقه صداش میره و ........
    من توقع خواصی ندارم.نمیدونم
    تجربه نداشتم.نمیدونم والا
    هزینه ها سنگینه ولی اگه کسی واقعا عاشق این کاره از زیر سنگ هم که شده پولشو جور میکنه.یکیش خودم

18. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    عذرخواهی بخاطر تاخیر پاسخگویی.
    خوب ببینین یکی از علت هاش میتونه تبلیغات فراوان باشه که این هنر همه رو به سمت خودش میکشونه.ببینید خیلی ها متاسفانه تا شکست عشقی میخورند یک میکروفون دست میگیرن و شروع میکنن به درد و دل و گریه زاری.یعنی موسیقی متاسفانه شده یه ابزار برای جلب توجه معشوق-برای خالی شدن و از این دست مشکلات.حالا هر طور باشه-براشون مهم نیست که رو قابلمه بزنن و بخونن و یا با یه سیستم درست و حسابی باشه.
    در کنار این اوضاع اقتصادی هم که خوب نباشه معمولا اکثرا دنبال یک حامی مالی هستند اما فریب دادن خودمون تا کی؟تا کی میخوایم منتظر اله ی مالی باشیم؟حامی مالی تنها یک وسیلست.اصلا فکر کنید چیزی به اسم اسپانسر وجود نداشت.اونوقت باز هم انقدر مشتاقانه دنبال موسیقی بودید؟اصلا منه نوعی که ادعا میکنم عاشق موسیقی هستم پس چرا دیگه دنبال حامی مالی هستم؟مگه اینکه بوی پول و توهم قرار داد میلیاردی به مشامم خورده باشه.
    در کل این که ما به دنبال یه حامی مالی بگردیم فقط یک بهانست.تنها حامی هر انسان تو هر زمینه اول خدا و بعد هم خود انسان.
    بارها عرض کردم و باز هم میگم بله موسیقی خرج زیادی داره.پس کناار موسیقی یک شغلی داشته باشید و بعد که حرفه ای شدید اون شغل رو دوس داشتید رها کنید.فقط تلاش و دیگه هیچ.

در مورد سوال بعدی.
    و همینطور از یک اسپانسر چه توقعی باید داشت ؟ و شما اگر یک اسپانسر بودید از کجا شروع میکردید و نقشه شما برای موفق کردن یک استعداد در موسیقی داخل کشور چیست ؟ چه مراحل و پله هایی رو باید پشت سر گذاشت ؟

ببینید به نظر بنده از یک حامی مالی نباید توقع معجزه داشت و یا اینکه عاشق چشم و ابروی کسی باشه.حامی مالی یک تهیه کننده است.عرضه و تقاضا.مثل تمام شغل ها.شما براش فروش میکنی و اون هم سرمایه میده.مثل تولیدی.مثل وام گرفتن.پس شما هروقت احساس کردی که واقعا حرفی برای گفتن داری و تفاوتی تو کارت حس میشه اونوقت اقدام کنی خوبه.

در کلام آخر واقعا عرض میکنم.و باز هم خودم رو مخاطب قرار میدم.اگه من بخوام به امید اسپانسر بشینم بهتره اصلا دور موسیقی رو خط بکشم

19. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ممنونم آقا سعید عزیز از مشارکت مجدد شما ، به نکته خوبی اشاره کردید اتفاقا چند شرکت اینچنینی که یکی از آنها هم معروف تر و اغاز کننده این ماجرا هم بود رو اکثر دوستان میشناسند و من چندین بار همینجا در موردش مطلب خواندم ، متاسفانه همانطور که فرمودید در حقیقت اینجا اسپانسر مجازی هست و فقط قیمتی را که با شما تمام میکنند رو میگویند مثلا 2 برابر این بوده و نصفش را ما پرداخت کردیم و .... به نظرم یکی از عوامل همین بوده که تعدادی از علاقه مندان تنها به دنبال این هستند که چه شخصی و یا موسسه ای مثلا روی صدای آنان سرمایه گذاری میکنه ! به طوری که شخصا چندین بار از ایمیل ها و تقاضاهای اسپانسرینگی که داشتم و رد کرده بودم و اعلام کرده بودم اسپانسر نیستم پاسخ گرفته بودم که عنوان شده بود من صدام رو فلان شرکت پسندیده و خیلی هم تعریف کردند و میخوان سرمایه گذاری کنن و خودم قبول نکردم و چطور شما نمیخوای سرمایه گذاری کنی ؟؟!!! به نوعی این داستان مسبب به همچین توقع و دیدگاهی متاسفانه میشود

بازم تشکر که در بحث مشارکت داشتید

20. impartible

شغل :
    آهنگساز و تنظیم کننده
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام به همگی دوستان عزیزم

در مورد همین مبحث که چند تا از دوستان زحمت کشیدند و مشارکت داشتند ، متاسفانه انقدر این مورد زیاد برای من شخصا پیش میاد که تصمیم گرفتم یک نمونه از درخواست ها را برای شما به همراه نمونه صدای ارسالی آن شخص البته بدون ذکر نام ارسال کنم تا شما دوستان بفرمایید که واقعا چه باید گفت ؟ چه پاسخی باید داد ؟ و هر موضوع دیگری که به ذهن شما می آید :

دوست عزیزی این صدا را برای من ایمیل کردند

Vocaroo | Voice message

و در ایمیل فرمودند

با سلام و عرض ادب
    اینجانب ***** 27 سال ا متاهل از **** هستم . به مدت 1 سال در آموزشگاه هنری سینمائی نور تئاتر کار میکردم و در انجا تقریبا با روال اواز خوانی رمان نویسی و سبک گفتاری آشنا شدم. و بعد از ان بصورت تفریحی کار کردم. بیشتر در زمینه رمان نوسی و شعر کار کردم و بصورت فلواده شعر میگفتم. من به دلیل مشکلات مالی در حال حاضر قادر به تهیه هزینه ساخت آلوم یا اهنگ نیستم و در صورت وجود پشتیبانی مالی قادر خواهم بود این کار انجام بدهم. بعد از ان هزینه پشتبان مالی میتوانم پرداخت کنم.
    با تشکر و احترام

بارگذاری...