بحث در مورد آهنگهای امروزی ( مثل ساسی مانکن علی شمس و ... )

شروع موضوع توسط joojefarary ‏30/6/10 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک بحث در مورد آهنگهای امروزی ( مثل ساسی مانکن علی شمس و ... ) تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام . توی یک تاپیک دیدم که دوستان خیلی مخالف ساس مانکن . و گفتم بحث اینجا ادامه بدیم در مورد این آهنگهایی که امروزه بیرون میاد که کم نیست .

چرا دوستان با آهنگهی ساسان مخالفت میکنند ؟ این درست که شعرهایی که ساسان میگه محتوا نداره ولی آیا این یک هنر نیست که شعر میتونه به این صورت بسازه ؟
    به نظر من کار ساسان کاری که مردم دوست دارند اکثرا . چرا ما میخوایم همش بببریم به سمت سخت بودن . حتما باید آهنگهایی مثل شجریان گوش کرد تا بگین خوبه ؟
    من قصد توهین به استاد شجریان ندارم . و از ساسی مانکنم نمیخوام حمایت کنم . ولی خود من از همون بچگی بیشتر با آهنگهای پاپ حال میکردم . و خیلی کم آهنگهای خارجی مثل کریست برگ و ایرانی مثل داریوش هایده .

2. shahkar_bashar

shahkar_bashar عضو سایت

امتیازات:
    +28 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    سلام عزیزیم!!این کاملا معلومهوچون امثال ساسی مانکن بار موسیقی خاصی توی موزیکشون نیست!البته من توجایگاه کارشناسی نیستم امابعنوانه یه شنونده این حرفو می زنم.خودتون تصور کنین خواننده ای که رو ترانه خودش بیبببببببببب میزاره تا تهش پیداستت
    امثال ساسی مانکن واسه نسل جوونو شادی طلب دست به این حرکت می زنن که طرفداراش کم نیستن
    البته به ایشونو طرفداراشم بایداحترام گذاشت چون هرکسی سلیقه ای داره!!!!!!!!

3. omid5562

omid5562 عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    فکر نکنم کسی باا آهنگای ساسان مخالف باشه اینها بستگی به سلیقه افراد داره همه ساسی یا شجریان گوش نمی دند که اگه اینطور بود این همه خواننده محبوب در سطح کشوری فعالیت نداشت

4. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من همینو میگم هر کس سلیقه داره ولی بعضی عادت کردن چون کسی مثلا آهنگ گوشی میده یا سبکی دوست داره اون طرف دوست نداره میاد در موردش بد میگه که آقا این سبک مسخره چی یا این آهنگ چی گوشی میدی .

5. toker

toker عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    دوستان من توی سایت دیگه ای عضو بودم و هستم ....اون جا هم بحث های داغی بود در مورد ایشون و همکاران که کار 6.8 می کردن بود .....و اکثرا مخالف ایشون بودن...و جالب اینجاست که منتقدین ایشون همه از افرادی بودن که کلی ادعا و سابقه ی کار در موسیقی الکترونیک داشتن..... و ایشون مورد حملات بیشمار خود قرار دادن.... و حتی احترام قوانین سایت رو هم نگه نمی داشتن..
    من خودم آهنگ های ایشونو به شخصه فقط در حد یک یا 2 بار با دقت شنیدم یا جایی بودم و مجبور شدم گوش کنم...

ولی من سوالی از این اساتید پرسیدم....که هنوز منتظر جواب هستم که ...که همه به نوعی قضیه رو پیچندن...

سوال من این بود ...دوستانی که منتقد ایشون هستن....خودشون چی برای گفتن دارن ...تا حالا کدوم کارو تولید کردن که این همه شنونده و طرفدار به خود جذب کنه....؟؟؟؟ تا حالا چند آلبم دادن بیرون....یا کدوم کارو انجام دادن که که بشه حتی از انتقاد کرد.....

من فکر می کنم این آقا اینقدر خلاقیت و جسارت و همت و داشته که بیاد یک نو آوری غلط و بی اساس و بی در و پیکر و توی موسیقی الکتونیک . کار های 6.8 ابداع کنه و مخاطب جذب کنه....و این بنظر من خودش خیلیه.....

من پوزش می خوام از همه..من فقط نظر شخصیمو گفتم......

6. Core

Core عضو سایت

امتیازات:
    +52 / 0 / -0
    نرم افزار:
    logic
    تقصیر ساسی مانکن نیست که اینطوری آهنگ میسازه تقصیر مردمه که ذاعقه شون خراب شده، خیلی ببخشید، گوششون کر شده و دیگه دوست ندارن آهنگ های پر محتوا و حرفه ای گوش بدن چرا که سطح درکشون اومده پایین. من به هیچ با مردمی که ساسی مانکن گوش میدن مخالف نیستم تنها طرز تفکراتمون با هم جور در نمیاد همین! قصد من توهین به شنودگان آقای ساسی مانکن نیست.

جواب واضحه، ساختن آهنگ به این شیوه کار سختی نیست، همه میدونن این جور آهنگ ها تو نیم ساعت ساخته میشه (حالا نیم ساعت نه ولی کمی بیشتر :smile (19):)
    این نظره منه! من دوست دارم شنونده های آهنگ هام زیاد باشن اما حاضر نیستم به هر قیمتی که شده به این مهم دست پیدا کنم.

تنها کاری که میشه کرد اینه که منتظر موند تا ببینی موسیقی ایران به کجا قراره بره!!!

7. siamak-akhtari

siamak-akhtari عضو سایت

امتیازات:
    +14 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, wavelab
    قضیه بزرگان موسیقی و در مقابل اونا, افرادی شبیه ساسی مانکن و امثال اون مصداق همون شعر عقاب و کلاغه.
    متاسفانه در این آشفته بازار موسیقی که بزرگان موسیقی و اساتید بی نظیر مون بدلیل سیاستهای غلط خونه نشین شدن , خوب مسلمه که هر آدم بی مایه ای به خودش جرات میده وارد عرصه موسیقی بشه.
    اینکه میگن فلان شخص کلی طرفدار داره یکی از علتهای اصلی اون اینه که بزرگان موسیقی به هزاران دلیل خودشونو کنار کشیدن و مردم عادی و عوام برای شنیدن موسیقی خوب که غذای روحه هیچ تلاشی نمی کنن و فقط میخوان چیزی شنیده باشن و وقتی رو پر کرده باشن , پس تن به گوش دادن هر اراجیفی میدن و خب ... هزار البته این نوع موسیقی رو نمیشه با این طرفدارها سنجید چون نه تنها چند سال , بلکه چند ماهه دیگه هیچ یاد و خاطره ای از اون ترانه و آهنگ در خاطر همون به ظاهر طرفدارها نمونده.

( ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست ..........)

به امید رسیدن روزی که موسیقی , جزیی جدای ناپذیر از زندگی مردم بشه و مردم ما لا اقل برای آرامش و شادابی روح و روان خودشون تحقیق کوچکی هم در مورد نوع موسیقی که میخوان بشنون انجام بدن.

8. omid5562

omid5562 عضو سایت

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, sonar
    خواهشا طرفداران و افراد دیگر را زیر سوال نبرید

9. mzeddot

mzeddot عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    این قضیه هم به نظر من شده عین قضیه ی مرغ همسایه غازه.
    من شخصا دلیلی نمی بینم که با این خواننده ها مخالف باشم البته مخالفتی که اندکی وجود داشته اشتباه گرفتن سبک خوانندگی این خواننده هاست که خودشون رو رپر نسبت می دن که اون غلطه و باید اصلاح بشه فرهنگش ولی جدا از اون من با موسیقی این دوستان هیچ مشکلی ندارم به نظرم بسیار هم مفید هست برای جامعه!

10. joojefarary

joojefarary عضو سایت

امتیازات:
    +5 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب خود من وقتی اهنگ ساسان یا هر آهنگ 6.8 دیگه گوش میدم خیلی خوشم میاد . از جمله آهنگهای پاپ امروزی بیشتر دوست دارم چون یه جوری حرف از دل آدم میزنه ولی با او ن ریتمهایی که دوست دارم . مثلا وقتی سرم درد میکنه گوش میدم خیلی ارامش میگیرم . ولی چرا ما عدات داریم که باید بگیم کسی موسیق دان که آهنگهای بتون گوش میده یا یانی کریس دی برگ . من حودم وقتی یکی برام کریس دی برگ میذاره سر درد داشته باشم حالم بدتر میشه . اینو در جواب اون دوستی گفتم که گفتن فقط میخوان وقت پر کنند .
    اگه بخوایم از نظر موسیقی بررسی کنیم کدوم یکیمون آهنگهای متال گوش میدیم ؟ از نظر آهنگسازی چه محتوایی داره ؟ سرعتی داره در نوازندگی ؟ کدوم یکیمون میتونه یک آهنگ متال بسازیم ؟ حالا اگه من سبک متال کار کرده باشم درست بیام بگم اینا چی شما گوش میدین یانی کی بتون کی ؟

11. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    با عرض سلام خدمت تمام دوستان خودم،بریم سر اصل مطلب...

ساسان،چندسالی هست که کارهای شاد و زیبا و خیلی جالبی رو بیرون میده،
    خوب این سبکها معمولا برای عروسی ها و جشنهاست تقریبا اما چرا به خواننده ها میپرید؟؟؟؟
    باید بگم بزرگترین دلیل پیشرفت این خواننده ها،مشکلات مردم هست!
    مردم ما امروز اکثرا غم پول و زندگی و زن و بچه و دوست دختر و... دارن و دیگه این افراد نمیان آهنگهای
    آقای مثلا شجریان گوش کنن،میان آهنگ علیشمس و ساسان و... رو گوش میدن تا 2دقیقه با مضامین
    طنز و شاد این همکاران بخندن و شاد باشن،این مسئله اول!!

مسئله دوم،سبک 6/8 و بندری سبکهای شناخته شده و اصیل جنوب کشور ما هستن ولی این خواننده ها
    نوعی تحریف بوجود آوردن و بجای طراحی درست موزیک اون رو کمی به سوی موزیک دنس و ترنس و تکنو
    آوردن نه زیاد اما دارن میرن طرفش،اصول مهمترین علل اصلی مخالفت بزرگان موسیقی ماست چون خودشون
    سالها کار کردن و اصول رو با زحمت رعایت کردن و جون کندن و عرق ریختن نمی تونن ببینن یکی از آماتور ها
    (از نوع سابقه)بیاد و بدون اصول و بدون رعایت کردن قوانین بیاد و اینطور موزیک بده بیرون و طرفدار جذب کنه و
    خداییش در حق بزرگان ظلم شده!

مسئله سوم،موضوع شعری این همکاران کاملا به سمت طنز بی درو پیکر رفته مثلا توی یکی از آهنگا گفته
    شده که :"" جیگر ..... که استاد علوم انسانیه "" خوب این اصلا در حد یک شاعر نمیتونه باشه چه برسه به
    موسیقی و...

نتیجه کلی:: در این میان مسئله آخرالزمان پیش می آید که ""(( یکی از علایم ظهور مهدی عج،روی کار آمدن
    متربان است))""،شاید بگین من مذهبی هستم اما کاملا در اشتباهین!
    و در آخر بگم این سبک موسیقی هرچه ازش ایراد گرفته شه و بهش حمله شه بزرگتر و شیوعش بیشتر
    میشه و اگه دست رو دست هم بزاریم هم شیوع پیدا میکنه،باید بگم بحال خودشون ولشون کنیم...
    وزارت ارشاد انشالله بدادمون برسه،با تشکر و عذر خواهی فراوان

12. h@d!_metal

h@d!_metal Banned

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    به نظر من این وسط ساسی مانکن مقصر نیست لذا بزرگان موسیقی پاپ مقصرند چون روند موسیقی ایران از سال 82 به بعد به طرز فجیعی افت کرد و من معتقدم مقصر اصلی بزرگانی چون سعید شهروز و فریدون اسرایی و محمد اصفهانی و بهنام صفاریان هستند که حضورشونو از صحنه موسیقی مدرن کمرنگ کردن و مردم کشور ما رو از محیط سالم و حرفه ای موسیقی دور کردن و مردم رو وادار به شنیدن اهنگهای بی محتوا و غیر حرفه ای کردن

در این وسط خوانندگان زیر زمینی زیادی به قصد شهرت با موضوعات بی محتوا و اهنگهای کاملا دیجیتالی و پیش ساخته و وکال های مصنوعی افکت دار خودشونو وارد صحنه کردن که در این بین ساسی واقعا به اوج رسید و تا توانست با شعر های مبتذل و اهنگهایی که من به عنوان یه اهنگساز و تنظیم کننده اصلا بهشون حرفه ای نمیگم ( به تراک گوشواره با دقت گوش کنید حتی سمپل اول اهنگ با کمی فاصله از استارت اهنگ شروع میشه که نشون دهنده بی دقتی تنظیم کننده محسوب میشه ) و حتی با ارایشهایی ظاهریش که خودم تو یه سایت خوندم " ساسی چندان از ظاهرش راضی نیست " خودشو بین مردم محبوب کرد و مردم ما که منتظر چنین انقلابی در موسیقی پاپ بودن این سبک رو با جون دل به عنوان موسیقی مدرن پاپ قبول کردن

ساسی صداش قشنگه و در محیط سبک سازی تقریبا حرفه ای بوده اما اینقدم اسطوره نیست که به عنوان یه موزیسیان حرفه ایی بهش نگاه کنیم

من خودم کاملا از وضع موسیقی پاپ کنونی کشور ناراضیم و امیدوارم یه روز من و شما بتونیم این افت رو از موسیقی پاپ حرفه ای کشور دور کنیم

13. h@d!_metal

h@d!_metal Banned

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    عذر میخوام دوست عزیز اما حرفهای شما بیشتر جنبه اطلاع رسانی دینی فرهنگی دارن که فکر نکنم اینجا به درد کسی بخوره
    اخه ما داریم راجع به علم موسیقی این خواننده ها صحبت میکنیم نه راجع به دلایل ساخت چنین موسیقی هایی

ربطی به مشکلات مردم نداره دوست عزیزم که ایشون این سبک رو کار میکنه
    راجع به ظهور حضرت مهدی هم باید عرض کنم اگه ظهور ایشان واسه خوانده شدن چنین موسیقی هایی باشه پس فکر کنم ایشان خیلی قبل تر میبایست ظهور بفرمایند چون قبل از ساسی خوانندگانی چون اندی و ارش و ..... دیگه هم بودن که با سبک 6.8 و شعرهای مبتذل اثراتی رو اجرا میکردن

خواهشا بحث رو به انحراف نکشید

14. toker

toker عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase
    من پست های همه ی دوستان گل رو خوندم ممنون واقعا نظرات خوبی بود.......ولی بازم کسی از منتقدین جواب سوال منو نداد......بگزریم ....برداشت من از از صحبت های بالا اینه که..
    شنیدین میگن لنگ کفش کهنه توی بیابان غنیمته....
    حکایت ما مردم و آقای ......است....
    و بازهم شنیدین که میگن.....شهر که بی درو پیکر شد قورباغه هفت تیر کش میشه ...حکایت هنرمندان اصیل و آقای ..... است.....
    اگه بجای آقای ......3تا نقطه گذاشتم ...خواستم قوانین سایت و رعایت کرده باشم و توهینی به آهنگ ساز یا هنر مندی نشه....

15. ECHO

ECHO عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, logic, studio_one
    سوال شما از اساس و پایه غلطه

کار منتقد یک چیز هست و کار تولید کننده چیز دیگر . قرار نیست یک منتقد سینما خودش کارگردان باشه و فیلمساز باشه . قرار نیست یک منتقد فوتبال خودش فوتبالیست باشه یا لیونل مسی باشه . قرار نیست یک منتقد موسیقی خودش خواننده و آلبومساز باشه
    کسی که درک و فهم و سواد کافی و وافی از اینها رو داشته باشه و کارشناس این کار باشه میتونه عیب کارها رو بگه و نظر بده و انتقاد کنه
    توی ممکلت ما باب شده باید عکس با شرت ورزشی داشته باشی ! وگرنه اگه درس تئوری اش رو بلد هم باشی این عیب رو وارد میکنند

16. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    ببينيد اين موضوع رو نه ميشه گردن ساسي ها انداخت نه بزرگان.
    ساسي هدفش شهرت بوده و بش رسيده و مخاطب خودشو داره الان.
    بزرگانم اگه سكوت كردن به خاطر اينه كه هزينه اي كه واسه موزيكشون ميكنن برنميگرده.
    موزيك ساسي چقدر هزينه بر ميداره؟اصلا هزينه بر هست؟
    شما خودتون حاضرين هزينه كنين و اهنگ خيلي عالي هم بديد ولي نه كسي بخره و نه گوش بده؟هيچ عقل سالمي همچين كاري نميكنه.
    الان به نظر من اگه خواننده مجازي بخواد كارش شنيده بشه يا بايد فوق العاده زيبا و همه پسند باشه(كه خيلي كم پيش مياد) يا مثل كاراي علي لهراسبي از سيما پخش بشه.:smile (31):

17. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    تا وقتی تقاضا هستش عرضه هم وجود داره.
    این قانون بازار کار هستش.
    دوستان خواهش میکنم در ارسالهاتون بیشتر رعایت کنید. و اعتقادات مذهبی رو وارد مباحث نکنید. تا مسئله ساز نشه.
    اعتقاد و سلیقه هر کسی برای خودش محترم هستش.
    نمیخوام از هنرمند خاصی جانب داری کنم نه ساسی مانکن نه کس دیگه .
    اما همه هنرمندان قابل احترامن چه کسی که کار هنری میکنه و چه کسی که کار بازاری انجام میده

18. h@d!_metal

h@d!_metal Banned

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    باهات موافقم دوست عزیز اما اینجوری نیست که اگه هزینه کننن هزینشون بر نمیگرده اخه از فیلم های سینمایی ایرانی دیگه بیشتر هزینه نمیکنن که
    فیلم هم مثه موسیقی روی cd پخش میشه و احتمال تکثیرش هم مثه البوم های موسیقی زیاده حالا خودتون بگید میدونین محمد رضا گلزار چقد واسه هر فیلمش دستمزد میگیره حالا بقیه دستندرکاران به کنار اما هنوز فیلم سازی ادامه داره در حالی که کلی فیلم روزانه تکثیر میشه
    این وسط کم کاری هنرمندان بزرگ مشکل اساسی هست و بحث تکثیر غیر کجاز فقط یه بهونه ست

من با اقا امید کاملا موافقم:smile (72)::smile (72):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏30/6/10
  19. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    ممنون از صحبتات
    نميگم سرمايه برنميگرده اما وقتي ادم 2 سال يا 3 سال كار ميكنه انتظار داره ....
    ببين من خودم عاشق موسيقيم كاري كه ميكنم هرچند ضعيف به كسي كه دركش نكنه نميدم.چون واسه عشق و علاقه و احساسم ارزش قائلم.
    من اينجوريم بعد چه جوري اصفهاني با اون سابقه كار بخونه و هيچ كي گوش نكنه؟بي احترامي به شخصيتش نميشه؟بي احترامي به تجربش نميشه؟

20. DJ iBSb

DJ iBSb عضو سایت هنرمند

شغل :
    طراحی وب و برنامه نویسی تحت وب و موسیقی
    امتیازات:
    +291 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    من بحث رو منحرف نکردم،فقط اگه کمی دقت کنید میبینید کاملا حق رو گفتم!
    راجبه مسائل دینی هم بگم هنوز مونده تا ظهور متربان!
    سپاس

بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)