با Bass Guitar شروع کنم یا Electric Guitar ؟

شروع موضوع توسط SteveBassist ‏4/9/10 در انجمن گیتار

تاپیک با Bass Guitar شروع کنم یا Electric Guitar ؟ تالار گیتار در persian-music.org.

1. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    سلام دوستان
    من تازه عضو شدم و امیدوارم بهم خوش بگذره تو این فروم!
    اصل مطلب اینه که من یه طرفداره سرسخت استیو هریس هستم و از گیتار الکتریک و بیس و درامز هم خیلی خوشم میاد و در کل گروه آیرن میدن رو تحسین میکنم .... الان میخوام برای اولین بار موسیقی رو با گیتار بیس شروع کنم ولی هیچی از موسیقی نمیدونم یعنی هنوز نتها رو هم بلد نیستم ولی علاقه اش رو دارم... الان یه گیتار yamaha cg-101ms هم تو خونم هستم که مال من نبوده و استفاده هم نمیشه ولی به نظرم نفروشمش بهتره....شاید بعدا بدردم خورد...
    من میخوام یه گیتار بیس الکتریک بخرم و باهاش شروع کنم و ادامه بدم و حداقل تا 2 سال هم داشته باشمش و خوب هم باشه که من رو دلزده نکنه از گیتار و زیر 700-800 تومن باشه .... شما چی پیشنهاد میکنید؟ لطفا نکاتی رو که باید بدونم در مورد ساز و هنگام خرید باید بهش دقت کنم تا سرم کلاه نره رو هم بگید...
    در ضمن من الان شهرستانم ولی هفته بعد میخوام برم تهران شما کجا رو پیشنهاد میکنید تو تهران که کارش فروش گیتار بیس خوب باشه و ارزون هم بده؟
    ممنونم.

2. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه با iron maden حال میکنی من بیس 4 strings رو پیشنهاد میکنم
    fender بگیری با فینگربرد maple
    بیس به تنهایی صداش در نمیاد یه amp و یه effect هم باید بگیری
    من amp fender های وات - اورنج ..... رو پیشنخاد میکنم
    بیس رو با متد های دیوود لارو - استیو هم - جمرسون - شرو کن

ذی این پول پیکاپ اکتیو شک دارم بتونی بگیری
    بیس های گدین هم خیلی خوبن بادی ماهوگانی نک میپل خوراکه متالن
    در مورد amp ارزون میخوای bass man fender رو پیشنهاد میکنم

3. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    مرسی از جوابت...ولی یه سوال:من خیلی گیج شدم! چون من از گیتار الکتریک هم خیلی خوشم میاد ولی از صدای گیتار بیس خیلی اطلاع ندارم... حالا خودت که دوتاشونو داری با کدوم بیشتر حال میکنی؟؟ گیتار بیس فقط صداش بمه؟ واقعا خودت با کدوم خیلی حال میکنی ؟؟ چون من بار درس هم رو دوشم سنگینی میکنه و فقط جمعه ها وقت آزاد زیاد دارم ولی میتونم در روز حداقل 0.5 ساعتی تمرین کنم ...حالا به نظرت گیتار بیس بیشتر بدردم میخوره یا الکتریک؟در مورد قیمت گیتار و آمپ و همه باهم هم حتی الامکان زیر 1 میلیون بشه مخصوصآ الان که تازه کارم...راستی تو کیش گیتار ارزون تر از بقیه جاها گیرمیاد؟
    ممنون میشم اگر به همه سوالهام جواب بدی!

راستی میدونی این گیتار استیو هریس چند گیرم میاد؟؟(فکر نکنم دیگه تولید بشه , دست دوم تمیزش رو میگم)؟
    Fender '70s Precision Bass: Pearl White w/ West Ham crest and blue/red pinstriping (formerly white, then black, then blue sparkle), mirror pickguard (formerly black), maple neck.

این جا هم عکسش هست(دست استیو):
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/Steve_Harris_521.jpg

یه گیتار بیس تو همین مایه ها میخوام....

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/10/10
  4. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام
    سرمنده من دارم رو ساخت یه بازی کار میکنم کم میام اینجا ببخشید اگه دیر جواب دادم

در مورد اینکه گیتار الکتریک بهتره برای شروع یا گیتار بیس بستگی به روحیات خودت داره اگه دوست داری همیشه سلو باشی و صدات از همه رو تر باشه گیتار الکتریک رو انتخاب کن اگه دوست داری در خدمت تیم باشی بیس رو شروع کن بیس و گیتار الکتریک زیاد شبیه هم نیستن قیافشون شاید شبیه باشه و یه سری چیزای دیگه ولی کلا خیلی با هم فرق دارن از کلیدشون گرفته تا بعزی از تکنیک ها . . . .

گیتار الکتریک رو شاید اگه زیر 1 تومان هم بگیری بتونی یه صدائی ازش در بیاری ولی بیس رو چون یه سازه آکستیک به شمار میاد سعی کن گرون بگیری

با توجه به سبکت گیتار بخر حالا چه بیس چه گیتار الکتریک

در مورد اینکه من با کدوم حال میکنم چون از بچگی اینا به عنوان اسباب بازیام بوده با هر دو حال میکنم به نظرم بیس مثل مردا میمونه و اخلاق های مردونه داره گیتار مثل زنا میمونه و اخلاق های زنونه هر دو شون یه وظیفه ای دارن البته گیتار بیس راحت تره یاد گیریش . .

با روزی نیم سا عت من هارمونیکا رو پیشنهاد میکنم چون خودم با روزی نیم ساعت یاد گرفتم برای گیتار یا بیس به نظر من دیگه کمتر از روزی 2 ساعت جواب نمیده پیشرفتت خیلی کند میشه و ذوقت کور میشه این چیزا احتیاج به تمرین زیاد داره

در مورد ساز هر چی بگیری بیخ ریشه خودت میمونه بخوای بفروشیش هم باید نصف قیمت بدی یا کمتر پس هر چی میگیری از اول خوب بگیر که برات حد اقل چند سال کار کنه و احتیاج هاتو جواب بده با این تورمی که ما داریم اگه الآن یه سازه 2 میلیونی بگیری 3 سال دیگه 2 میلیون اندازه 1 تومان الآن ارزش داره . . . . .

در مورد افکت و آمپ هم خواستی توضیح میدم اون یه چیز سواس کلی داستان داره

5. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    من سولو بودن رو دوست دارم:smile (61): ..از الکتریک بیشتر از بیس خوشم میاد چون گیتار بیس صداش خیلی معلوم نیست ...ولی از هر دوشون خوشم میاد یعنی بالاخره هر دوشون رو میخوام یاد بگیرم ...الان بحث سره اینه که با کدوم شروع کنم؟؟
    راستش گیتار بهترین سازه به نظرم چون نه جاگیره نه گرون مثله پیانو...من اول میخواستم درامز بزنم ولی دیدم نمیشه چون جا میخواد و دیدم خیلی هم علاقه بهش ندارم...
    من الان صدای بیس رو دقیقا نمیتونم تو آهنگها تشخیص بدم...ببین این افکت یعنی چی؟ یعنی میشه باهاش صدا رو شبیه گیتار الکتریک کرد؟
    بودجم هم همون زیر 1 میلیونه....
    واقعا گیج شدم!!:confused:
    منتظرت هستم! :smile (83):

6. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    تو که خودت میگی سولو بیشتر دوست دارم، پس چرا خودتو اذیت میکنی؟
    نظر شخصی من: گیتار الکتریک واسه شروع بهتره.

7. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    گیتار الکتریک

باشه ! ولی به نظرتون خودآموزی شروع کنم برم جلو بهتره:smile (75):؟؟ یا برم کلاس پیش استاد؟؟ آخه استادای ایرانی فقط بلدن با آهنگای ایرانی مثله گل سنگم یاد بدن و شروع کنن؟!
    در مورد مدل و افکت و آمپ چی پیشنهاد میکنید سرجمع زیر 1 تومن؟

8. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    اولاً مسلمه از هرکی بپرسی میگه کلاس رفتن بهتره؛
    ثانیاً اساتیدی که تو این زمینه تحصیلات دارن، هیچوقت نمیان واسه شروع به شما زدن یه آهنگ رو یاد بدن (حالا چه ایرانی چه خارجی)؛
    بلکه یه جوری کار شما رو پیش میبرن که بعد یادگیری قواعد کار، بسته به سطحت بتونی هر آهنگی رو که خودت دوست داری بزنی؛
    البته ممکنه همین قواعد رو تو قالب یه قطعه بگن.

در مورد قیمتها نمیدونم، ولی خوب فکر میکنم با 1 تومن بتونی یه RGA یا Ibanez RG، با یه آمپ Marshall MG15 افکت دار یا معمولی بگیری؛
    از اونجایی که به احتمال زیاد به افکت آمپ قانع نمیشی، بعداً یه افکتی میتونی بگیری که در آینده هم به دردت بخوره.
    مدل خاصی رو اسم نبردم چون قیمتها رو دقیق نمیدونم.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏20/12/10
  9. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    فرق این دو مدل گیتار که گفتی چیه؟
    در مورد آمپ و افکت هم خوب باشن که نخواد عوض شه...فکر کنم آمپ بدون افکت بهتر باشه و یه مولتی افکت Boss بخرم ...
    من یه گیتار شبیه اینی که تو آواتارمه میخوام ...همین رنگ و فرم...یعنی سری که گفتی شبیه این داره؟
    مرسی از پاسخت...
    منتظر فندر جان هم هستم......

10. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    اگه شبیه این میخوای که باید بری سراغ Fender Stratocaster ؛
    سری Standard ، البته شاید از نظر بودجه واسه باقی تجهیزات کم بیاری؛

اما Squier میتونی بگیری؛

{username}-{filename}

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/9/10
  11. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    سلام
    اینی که عکسش رو گذاشتی Squier هست یا فندر؟حلا کدومشون روپیشنهاد میکنه با قیمت مناسب؟
    ممنون از توجهت.

12. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    اینی که عکسشو میبینی Squier هستش؛
    اگه بری سایتش نوشته Fender Squier، ولی در کل کیفیت Fender بالاتره از همه نظر؛
    باید بری اونجایی که میخوای ازش خرید کنی قیمت بگیری، اگه بودجت به Fender میرسه که اصلاً طرف Squier نرو؛
    اگه نمیرسه همین Squier هم واسه شروع خوبه.

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/9/10
  13. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    برای شروع به نظر من یه fender american standard یا اگه پول داری یه fender american delux یا fender signature بگیر توی عکس آواتار من نگاه کن اگه این مدل رو میپسندی fender ignature eric clapton هستش قیمتشم 2600000 تومنه من تقریبا تمام مدل های فندر رو داشتم این مدل جزو بهترین هاست

14. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    اینی که طرح چوب داره ؟نه خوشم نمیاد ....ببین ساینیتور آدریان اسمیت یا یانیک گرز یا وجود نداره؟؟بیشتر توضیح بده....
    مرسی

یه سوال : این مالتی افکتها برای گیتار الکتریک رو میشه برای بیس هم استفاده کرد؟
    در ضمن به نظر شما بیس 4 strings برای سبک هوی متال و استیو هریس اگر بخوام بخرم گرونتر درمیاد یا الکتریک ؟
    به نظر شما با 1-2 ساعت کلاس در هفته و 1 ساعت ناپیوسته تمرین در روز میتونم پیشرف کنم؟

15. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    آمپ و افکت بیس از الکتریک سواست؛
    سؤال دومت رو نمیدونم؛؛
    با هفته ای یک جلسه کلاس، خودت تقریباً دستت میاد که روزی چقدر باید تمرین کنی؛ هی که پیشرفت میکنی خود به خود وقت بیشتری میذاری؛ من خودم اوایل روزی 1 ساعت کار میکردم، الان که تنبل شدم ولی میانگین روزانه حدوداً 3 ساعت برای تمرین وقت میذارم؛
    شما با روزی 10 دقیقه هم پیشرفت میکنی (کند)، اما با همون حدود 1 ساعت پیشرفت نرمالی داری؛
    بقیشم به خودت بستگی داره.

16. xxArasHxx

xxArasHxx عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +8 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    کلاس

سلام!
    با وجود اساتیدی که تو این سایت هستن بی ادبیه که من نظر بدم ولی شما گفتی نظرتو بگو منم گفتم باشه!:smile (29):
    دوست عزیزمون کاملا درست گفتن بله مسلما کلاس رفتن بهترین گزینه است ولی به شرطی استاد استاد باشه!
    تو شهرستانه ما همچین استادی با این پارامترهایی که دوستمون گفتن نبود یعنی یه سری اتد و تمرین گام و اصول بداهه نوازی و هارمونی گیتار این ها آموزش بده خبری نبود و فقط کاره گیتار پرو رو انجام میدادن و آهنگ یاد شما میدادن به قول ضرب المثل که میگه ماهی گیری باید یاد بده نه ماهی بده!
    نمیتونستمم بیام تهران مجبور شدم خودم شروع کنم تمرین ولی شما اگه میتونید برید کلاس معطل نکنید!

17. SteveBassist

SteveBassist عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -1
    نرم افزار:
    سلام
    میخواستم بدونم نحوه نواختن بیس فرق میکنه با گیتار؟

18. Rooz-beh

Rooz-beh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +146 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, reason
    بله هم فرق داره هم شبیه هست شما یکی رو یاد بگیری یادگرفتن اون یکی آسونتر میشه

به نظر من شما با یه ساز ارزون شروع کن ببین اصلا خوشت میاد از سازی که انتخاب کردی یا اصلا استعدادش رو داری؟

شما روی ظاهر ساز خیلی بیشتر از باطنش حساسی!!!
    واسه شما همون گیتار الکتریک بهتر هست چون جذابیتش واسه شروع بیشتره بیس روحیات خاصی رو میخاد همچنین تمرینش در قالب گروه خیلی جذابتره

ولی حتما یه سازه ارزون بگیر که اگه دیدی نمیتونی یا خوشت نمیاد 2میلیون نمونه رو دستت

19. qLeph

qLeph عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +734 / 0 / -1
    منظورتون رو از نحوه نواختن نمیفهمم؛
    تکنیکهای باس متفاوته، اما معمولاً کسی که نواختن گیتار رو در سطح قابل قبولی بلد باشه، باس رو هم میتونه بدون مشکل یاد بگیره؛
    اما منظورم این نیست که باس ساده تره.

20. bz_haji

bz_haji عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    نواختن گیتار بیس در بعضی مواقع سختر از سلو هم می شه . ولی نمی شه گفت که کدوم سخت تره.
    SteveBassist جان فکر کنم شما با سلو شروع کنی خیلی بهتره . معمولا اینطور هست که اول با سلو شروع می کنن. چون گیتار بیس اون شوق گیتار زدن رو نداره برای شروع. باید اول گیتار بیس رو درک کنی بعد بری سراغش.

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. فرق گیتار بیس و الکتریک