با 300 تومن مانیتورینگ بگیرم یا ...؟

شروع موضوع توسط hamid-musician ‏10/7/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک با 300 تومن مانیتورینگ بگیرم یا ...؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hamid-musician

hamid-musician عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه
    من تازه کارم و نمیخوام فعلا پول زیاد واسه مانیتورینگ بدم (و ندارم!) چون ابتدا میخوام علاقه ام رو بسنجم. برای شروع بین 250 تا 300 پول دارم برای خروجی صدا اما نمیدونم کدوم یکی از سه روش زیر بهتره؟ :(البته فقط اهنگسازی با نرم افزار)

1-یه مانیتورینگ ارزون بخرم
    2-یه اسپیکر توپ
    3-یا اینکه یه ضبط خانگی سونی بگیرم و باند هاشو وصل کنم به کامپیوترم
    لطفا هرکی چیزی میدونه ما رو بی بهره نذاره
    ممنون دوستان

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    سلام دوست عزیز به نظر من 150 هزار تومن دیگه جور کن برو مانیتورینگ یاماها مدل hs50m بخر فوق العادست
    منم مثل خودت سر در گم بودم اما از وقتی اینارو خریدم فهمیدم که چه اشتباهی کردم که زودتر اینکارو نکردم
    1-مشکل اسپیکر و پخش های خونگی اینه که صدارو قشنگ پخش میکنه و ایرادهای کارتو نمی فهمی
    2-هدفون هم گوشت رو خسته میکنه
    3-مانیتورینگ ارزون هم فرقی با اسپیکر نداره
    تو سایت هم بگرد شاید دست دو ترتمیز گیرت بیاد
    یکی از دوستان گذاشته بود واسه فروش
    فقط مانیتورینگ یاماها hs50
    موفق باشی

3. kianava

kianava عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, protools
    تو رنج 200-300 میتونی m-audio av40 هم بخری ولی من هم مثل دوست عزیزم پیشنهاد می کنم hs50 بخری که با 150 تومان بیشتر تفاوت کیفیت و تفکیک فرکانسی رو بهتر احساس کنی.همچنینوقتی مانیتور نداری دور باند رو خط بکش !!!!

4. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    دوست عزيز ميشه بپرسم چرا ميخواي اين كارو بكني؟؟؟؟
    يعني منظورم اينه كه چرا وقتي هنوز نه كارت صدا داري نه ميكروفون ميخواي بري مانيتورينگ بگيري؟؟
    مانيتورينگ چيز خوبيه اما در درجه اخر بايد در نظر گرفته بشه.ميتونيد با اين پول يه كارت صداي فانتوم پاور دار بخريد و كمي بعد با جمع كردن پولاتون يه ميكروفون خوب هم بگيريد.مونيتورينگ به اندازه اين 2 واجب نيست.ميل با خودتونه ولي اين كار كار اشتباهيه.پشيمون ميشيد كه چرا پولتونو دور ريختيد.البته چون فعلا وضع خوب نيستو ميگم وگرنه بعد از خريد كارت صدا و ميك خوب خريد مانيتورينگ حتما لازم ميشه براي حرفه اي تر شدن در كار

5. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    ایشون ذکر کردن آهنگسازی و کار با نرم افزار و ذکر نکردن می خوان کار رکورد انجام بدن .جناب pa1xpro بر خلاف نظر شما بنده اعتقاد دارم که مانیتور مهم ترین و واجب ترین وسیله برای سکوئنس،میکس و مسترینگ هست و بدون مانیتور هیچگاه یک موزیک صدایی استاندارد نخواهد داشت.اما بدون کارت صدا و میکروفون میشه یک موزیک خوب ساخت.بنده بعد از فروش مانیتور قبلیم چند ماه بدون مانیتور بودم در این چند ماه در نهایت وسواس پروژه هام رو میکس کردم اما حالا بعد از گرفتن مانیتور مورد نظر می بینم که تمام حساسیت و تلاش ها بدون داشتن مانیتور کم اثر بوده و کارهایی که تو این مدت تنظیم و میکس کردم رو باید دوباره انجام بدم!

اگر منابع مراجعه کنید متوجه خواهد شد که اهالی فن واجبترین و حیاتی ترین وسیله یک استودیو رو مانیتور می دونن حال چه استودیو تجاری باشه و چه خانگی.

در ضمن با هزینه 390 تومان به قیمت همین امروز ایشون می تون یک HS 50 تهیه کنند.

6. pa1xpro

pa1xpro عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, flstudio
    ایشون ذکر کردن آهنگسازی و کار با نرم افزار و ذکر نکردن می خوان کار رکورد انجام بدن

خيلي معذرت ميخوام.دقت نكردم به حرف ايشون.بله حرفاي شمارو قبول دارم ولي براي يه كسي مثل ايشون كه فقط كار اهنگسازيو ميخوان انجام بدن.
    نه براي كسي كه با بودجه كم ميخواد خواننده بشه.به نظر بنده اين كار در اين شرايط كاملا اشتباست.مخصوصا با اين بودجه.ولي براي ايشون كاملا حق با شماست.من معذرت ميخوام

اما در مورد yamaha HS 50

همينطور كه دوستان گفتن مانيتورينگ مناسبيه و من خودم هم به شخصه باهاش كار كردم و راضي بودم

موفق باشيد

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏16/7/11
بارگذاری...