با چه نرم افزاری کار می کنی ؟ چرا ؟

شروع موضوع توسط chronic ‏20/9/15 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک با چه نرم افزاری کار می کنی ؟ چرا ؟ تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. chronic

chronic عضو سایت

امتیازات:
    +65 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio, wavelab
    سلام به همه دوستانه عزیز...
    قصد من از زدن این تاپیک برای اینه که DAW هایی که شما باهاش کار می کند رو در این تاپیک معرفی کنید و دلیل استفادتون رو برای دوستان دیگه به اشتراک بذارید بخصوص اون دسته از دوستانی که با چند نرم افزار متفاوت کار می کنند بفرمایند که چرا از نرم افزارX و Y استفاده می کنید ، چه نقاط قوتی تو نرم افزار X هستش که تو نرم افزار Y نیست و بلعکس...

خوب برای شروع اول خودم دیدگاهم رو می گیم

من با Cubase و Fl studio کار می کنم ، بیشتر با Cubase ولی جدیدا تصمیم دارم که تو FL آهنگم رو بسازم و تنظیم کنم بعد Wave اکسپرت بگیرم ببرم تو Cubase میکس و مسترش کنم

دلیل بنده اینه که اول از همه برای آهنگسازی و تنظیمم تو FL حس راحت تری دارم و بخواتره حالت Sequencer ایی که داره بیشتر شبیه محیط آهنگسازی هستش و این که من زمانی که تو Cubase سه تا ترک Omnispher باز می کردم رمم اشغال می شد و Project ام خراب می شد اما تو FL تا 12 تا امتحان کردم و اصلا رم کم نمی اوردم ((دلیل علمیش رو نمی دونم چرا شاید تو FL از خود Windows وی اس تی رو باز می کنه اما تو Cubase وی اس تی رو از خوده Cubase باز می کنه )) امیدوارم تو خروجی گرفتن ترکهام کیفیتشون بد نشه تو اف ال...
    و این که چرا میکس و مسترینگم رو تو Cubase انجام می دم اینه که اول از همه باز حس بهتر و راحت تری تو کیوبیس دارم برای میکس و مسترینگ و دسته آدم بیشتر بازه موقع میکس و مسترینگ و راحت رو هر نقطه ایی می شه Focus کرد و سرعت عمل آدام بیشتره تو کیوبیس راحت کات می کنی اتومیشن عددی راحت میدی و حس می کنم خروجی نهایی تو Cubase یه خورده بهتر از FL باشه ((دلیل علمیش رو نمی دونم از دهن مردم شنیدم اینو ))

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. Soheil Monfared

Soheil Monfared عضو سایت هنرمند

شغل :
    MusicProducer/SoundEngineer
    امتیازات:
    +1,211 / 5 / -5
    نرم افزار:
    ableton, nuendo, protools, reason
    من افل و دوست چون خیلی سبکه و همچیش دم دسته...;)

هم بی دردسره...!! نسبت به خیلی از داو ها مثل پروتولز...!!!

اما پروتولز هم خوبه بیشتر ولی برای کار اجرای زنده....;)

ریزن هم من خوشم میاد ازش چون شما رو از هر چیز اضافه دیگه ای بی نیاز میکنه...!!!

مثل نصب وی استی...

پیدا کردن بانک صدا...

+ ریزن بانک ارکسترال بسیار قدرتمندی داره...!!!

و ایبل تن رو هم استفاده میکنم چون توی بعضی از پروژهام که سنگین میشن تو اف ال....

توی ایبل تن باز سازیشون میکنم و راحت کار میکنم روشون...

+ ایبل تن هم مثل ریزن بانک ها و وی استی های خودش رو داره که خیلی کار آمدن...!!! ;)
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏21/9/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏21/9/15 ---
    و اونی که گفتی خروجی اف ال خوب نیست من موافق نیستم!!!

چون یه سرچ که بزنی توی سایتای اینگلیسی زبان...

میبینی که اینطور نیست و تفاوت زیادی بین اون ها نیس...

اگرم کسی اینو گفته احتمالا نمیدونسته موقع اکسپرت می شه بیت ریترو بایه نوار ساده زیاد کرد که کیفیت کار پایین نیاد...;)

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...