با چه برنامه ای آهنگ سازی را شروع کنم؟

سلام،
من یک مدت با برنامه dance ejay کار کردم ولی خدا را شکر فهمیدم هیچ به درد نمیخوره:smile (77):
حالا دارم،با برنامه های دیگر شروع میکنم،
یک Midi Keyboard دارای 5 اکتاو دارم و میخوام بدونم به نظر شما از برنامه های Sonar یا FL Studio به کدام کار کنم؟
اگر برنامه ی دیگری میشناسید که به نظرتون خیلی عالی هستش و نسبت به این برنامه ها برتری داره بهم بگید.:smile (2):

11/8/09
413
41
28
اهواز
بهتره شما با FL Studio کارکنید

ریزن هم هست

فقط شما باید بدونید که با کدام راحت ترین

poya 268

عضو سایت
19/10/09
97
8
8
تهران
به نظر من اف ال حرف نداره فقط بدیش اینه که آقا امید گفتن
آقا امید حرف ندارن:smile (13):
آقا رامینم کارش درسته مخصوصا جمله ی آخرش

27/3/11
17
11
3
Tehran
من اف ال 9 ریختم ولی هیچی ازش سر در نمیارم...چه طور باید شروع کنم ؟
در ضمن من 5 ساله که گیتار کلاسیک میزنم

Axiom

هنرمند
4/6/10
259
73
28
In My DAW
تو انجمن مطالب مفیدی برای کار با FL وجود داره..معمولا 4 چوب کلی نرم افزار ها یکی هستند و ظاهرشون فرق می کنه..چون قبلا با ejay کار میکردید فکر می کنم FL نزدیک ترین محیط برنامه را داشته باشه..ولی با این حال باید با هر دو کار کنید تا انتخاب کنید...

در مورد نرم افزار ها هم انتظار نداشته باشید با یک نگاه سطحی بتونین همشو یاد بگیرید..فاکتورهایی مثل :زمان ، تجربه ، صبر و آزمون و خطا می خواد...برای شروع می تونید از مطالب سایت و یا نرم افزار های آموزشی مربوطه استفاده کنید..سئوالی هم داشتید اساتید بزرگ حتما راهنمایی می کنند

3/12/10
844
318
63
Tehran
شما براي شروع كار با Fl كار كن فكر كنم همه اينجا اكثرا با Fl كار كردن براي شرروع كارشون بعدا رفتن سر برنامه هاي حرفه اي تر البته Fl هم حرفه اي هست اما خوب . . . ولي در كل شما با Fl كار كن بعدا برو سراغ سونار بزار دستت راه بيوفته بدوني اوضاع از چه قراره بعد . . :smile (35):

به نظر من fl هیچ کم و کاستی نداره و واسه ساخت آهنگ بهترین و ساده ترین محیط رو داره
مسئله این نیست که کدوم برنامه خوبه و کدوم بده اگه آهنگساز , آهنگساز باشه با ضعیفترین برنامه هم میتونه بهترینو بسازه فقط باید ببینه با کدوم یکی می تونه راحت تر ارتباط برقرار کنه.

10/3/11
143
53
28
آهنگسازی رو بطور جدی باید با نرم افزارهای نت نویسی مثل sibelius 6 یا finale انجام داد .

7/10/09
135
63
28
تهران
دوست عزیز انتخاب با خوده شماست ببینید از چه محیط و نرم افزاری خوشتون میاد fl من خودم اوایل با Flمیخاستم شروع کنم اما با محیطش راخت نیودم ولی reason رو خیلی خوشم اومد انتخاب با شماست و سعی کنید با علاقه به اون DAW بچسبید چون هیچ DAW ضعیف نیست شما بین این نرم افزارها هر کدوم رو که توش قوی بشید میتونید کار کنید.
Cubase , FL studio, Reason, sonar و ... هر کدوم که توی ذهنتون بیشتر تاثیر گذاشتن میتونید انتخاب کنید ولی سعی کنید چیزی باشه که آموزشش براتون دردسترستر باشه همین.

DJ iBSb

هنرمند
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
اساتید همه حرفارو زدن اما دقت داشته باش،من همیشه به همه گفتم آهنگ سازی مثل
رانندگیه!!!
وقتی اصولش رو بدونی ماشین رو براحتی میتونی برونی،اما اصول رو اگه ندونی عاقبت....
هربرنامه نقصی داره نه زیاد اما داره،مثلا اف ال برای ساختن و ارنج کردن خوبه اما ریکورد
امکانات خوبی نداره،کیوبیس و سونار نرم افزارهای خوبین ولی بدلیل پیچیدگی و حرفه ای
بودنش خیلی ها ازش فاصله گرفتن اما برنامه های خیلی خوبین،ریزن و ... هم بهمین ترتیب...

امیدوارم موفق باشی