با نهایتا 750 تومان برای آهنگسازی چه لپ تاپی بگیرم که به مشکل بر نخورم؟ من کاملا تازه کار هستم

شروع موضوع توسط siasia0101 ‏11/11/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک با نهایتا 750 تومان برای آهنگسازی چه لپ تاپی بگیرم که به مشکل بر نخورم؟ من کاملا تازه کار هستم تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. siasia0101

siasia0101 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    سلام دوستان عزیز و اساتید گرامی.. با نهایتا 750 تومان چه لپ تاپی بگیرم که فعلا به مشکل نخورم؟ من یه تازه کار آماتور هستم و تازه دارم یاد میگیرم.. به نظر شما این دو موردی که میگم خوب هستند یا نه؟! و لطف کنید بگید به جز اپل که گرون قیمت هست و بودجه اجازه نمیده چه مارک لپ تاپی بگیرم بهتر هستش!؟
    این دو مدل مد نظر من هست: Acer AS 5742G - CPU i3 2.4 370m Ram4 و HP Pavilion G6-1236 - CPU intel i32310m (2.1gh) Ram4

2. AminRZ

AminRZ عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo, reason, sonar
    سلام دوست عزیز .
    اگر جابه جایی الزامی نیست ، pc توصیه میشه نه لپ تاپ ...

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    با امین جان موافقم ! منم کار اشتباهی کردم لپتاپ خریدم ! ولی چون تو مسافرت زیاد کارش دارم به همین خاطر مجبور شدم لپتاپ بخرم !
    نظر منم اینه ، اگه همیشه تو خونه میخواید کار کنید PC بهتر جواب میده !

در غیر اینصورت :

من acer aspire5742G دارم با کانفیگ CPU : Core i5 480M(2.6-2.9) , VGA : Geforce GT540M , HDD : WD640GB , RAM : 4GB DDR3 ! حدوداً 6 ماه پیش خریدم 830 تا الآن هم هیچ مشکلی نداشته ! درضمن در طول 24 ساعت شبانه روز 15 ساعت و در روزای تعطیل 24 ساعته روشنه !! مثلاً 4 شنبه ساعت 2 ظهر روشنش کردم تا فردا یعنی شنبه 7:45 دقیقه ی صبح درجا کار میکنه !

نظر من اینه که 60 تومن دیگه بذارید رو پولتون Acer AS 5742G - 484G64MNkk رو بخرید چون با این مشخصات تا 100،000 تومن بالاتر تو برند های دیگه پیدا نمی کنید !

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  4. siasia0101

siasia0101 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    AminRz عزیز ممنون از شما.. Mohammad-R عزیز از راهنمایی شما هم خیلی ممنونم و باید بگم که دقیقا مشکل شما رو من هم دارم چون زیاد تو رفت آمد هستم مجبورم لپ تاپ داشته باشم و احتمالا تا چند ماه دیگه پی سی هم میگیرم. ضمنا من هم مد نظرم نزدیک به همین لپ تاپ شماست و با این صحبت های شما به احتمال 99% همین لپ تاپ رو خواهم گرفت. محمد جان سیستم شما الان هم همین قیمت هستش یا فرق کرده؟

5. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    نمیدونم ! از سری 5742g لپتاپ های جدید دیگه ای هم وارد بازار شده که بیشتر تو cpu و vga تغییر دارن همه حدودای 925 قیمت دارن ! سایت نمایندگیش قیمت ها رو برداشته ، ولی اونموقع که من میخواستم بخرم زده بود 830 ، رفتم بخرم فروشنده گفت 810 !!!
    درضمن یه کوله پشتی هم هدیه میده !

فقط مشکلی که من با این لپتاپ دارم مشکل باتریشه ! چون 6 سلولیه شارژ زیاد نگه نمیداره و زود هم باتریش فرسوده میشه ! مثلاً واسه من الآن 15% فرسوده شده !

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  6. Sully

Sully عضو سایت

امتیازات:
    +147 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason
    اگه تصمیمتون برای خرید لب تاپ قطعیه من HP 4530 رو پیشنهاد میکنم،فوق العادست و الان گل بازاره.بدنش هم تمام المینیومیه و تو سایت خود HP چند وقت پیش زده بود تنها لب تاپیه که HP برای روشن موندن بیش از 48 ساعت ضمانتش میکنه!
    سه تا کانفیگ داره که تفوتشون فقظ تو پردازندست.
    Core i3 رو خودم دارم،تا این 3 ماه هیچ مشکلی نداشتم و عالی بوده،قیمت؟ فوقالعاده 650.
    البته Core i5 هشتصد تومن هست. رم همشون هم 4 گیگه DDR3 ، با 320 گیگ هارد و گرافیگ GMA 350.

7. AminRZ

AminRZ عضو سایت

امتیازات:
    +43 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo, reason, sonar
    گزینه ی خوبی به نظر میرسه ...

8. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    با سلام و درود
    اچ پی کانفیگ Core i5 از سری 4530 قیمتش حدوداً 910 هزار تومنه ! درضمن هاردش هم 320 نیست ، 640 گیگه ، گرافیکش هم ATI 6490 :smile (35):
    ایسر با این کانفیگ (البته تقریباً) از سری 5742G حدوداً 830 هزار تومنه !
    910 هزار تومن کجا و 830 هزار تومن کجا!

تفاوتی تو اچ پی و ایسر بیشتر به چشم می خوره گرافیکشونه ! که تقریباً هم رده هستند !

اینم تفاوت ها :

AMD Radeon HD 6490M - Notebookcheck.net Tech

NVIDIA GeForce GT 540M - Notebookcheck.net Tech

(از اونجایی که میزان کارایی گرافیک ها رو با بازی می سنجند به قسمت Game Benchmarks بیشتر توجه کنید !)

9. siasia0101

siasia0101 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    Mohammad-R عزیز از شما و تمامیه بچه ها که دارن به من کمک میکنن واسه خرید لپ تاپ واقعا ممنونم. من مدلی که دوست عزیزمون محمد گفت رو چند جا قیمت کردم و قیمت 5742G با هارد 640 - گرافیک geeforce 1gig - رم 4 - سی پی یو i5 حدود 780 تا 850 تومان هست که به احتمال خیلی قوی همین روزا میرم همین رو میگیرم البته این مدل HP که دوستمون گفت هم میرم و حتما پیگیر میشم که هر کدوم بهتر بود رو بخرم. ضمنا محمد جان از گرافیک این لپ تاپ راضی هستی؟ یکی به من گفت بازی های روز رو جواب میده.. البته اونی که شما داری رو دقیقا مثل همون دیگه تو بازار نیست یا حداقل خیلی کمه من احتمالا مدل 5750G رو میخرم که دقیقا مشخصات واسه شما رو داره با هارد بیشتر که نهایت قیمتش تا 870-80 تومان هست البته این روزا قیمت هارد و رم خیلی بالا رفته.. بازم ممنون از همه عزیزان

10. siasia0101

siasia0101 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    ممنون واسه نشون دادن تفاوتها انشاالله جبران کنیم:smile (75):

11. siasia0101

siasia0101 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    بچه ها نظرتون در مورد این چیه؟ HP G6 1150 - EX - cpu i5 - hard 500 - Ram 4 - VGA Ati 6470 1gig البته این اگر i3 باشه 790تومان اگر i5 باشه هست 840تومان.. اما باز هم هرچی فکر میکنم میبینم هم هارد اون مدل Acer 5742 یا 5750 acer از این بیشتره هم i5 اون از i5 این مدل اچ پی و چند مدل دیگه ی اچ پی قیمتش 50-60 تومان ارزون تره.. راستی با 200 تومان میتونم تو این گرونیه قطعات که تازگیا شروع شده یه کارت صدای یو اس بی بخرم؟

12. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    HP هم قوی هستش و شایدم از Acer قوی تر باشه ، گزینه ی خوبیه !
    درمورد گرافیک (Acer 5742G (Geforce GT540M هم بگم من زیاد بازی نمی کنم ولی Call of Duty Black ops رو راحت باهاش بازی میکردم! خیلی داغ میگیره ! حتماً باید یه کول پد خوب استفاده بشه !
    اینجا رو حتماً ببینید NVIDIA GeForce GT 540M - Notebookcheck.net Tech تست کارت گرافیک با بازی های مختلف در مورد سازگاری با بازی هاس

درمورد کارت صدای این لپتاپ هم تو عکسی که گذاشتم همه چیز گویاست !
    البته ممکنه واقعاً این کیفیت رو مثل کارت صدا های اکسترنال قوی واسه خروجی نده ولی حداقلش اینه که ساپورت میکنه ! من با اف ال با کیفیت 192KHz هم کار کردم ، جواب داده ! متأسفانه نه وسایل لازم ، نه دانش کافی داشتم که کیفیت واقعیشو بسنجم
    البته توصیه نمیشه با 192KHz کار کرد چون سیستم کم میاره و سیستم قوی تری مورد نیازه !

درمورد خرید کارت صدا هم بگم Alesis IO2 Express گزینه ی مناسبی هستش ، البته M-Audio Fast Trak MKII هم هست ! قیمتا به ترتیب حدوداً 200 و 180 هزار تومن !

فایل های ضمیمه:

• با نهایتا 750 تومان برای آهنگسازی چه لپ تاپی بگیرم که به مشکل بر نخورم؟ من کاملا تازه کار هستم-Untitled.jpg
      Untitled.jpg
      اندازه فایل:
      63 KB
      نمایش ها:
      2
  13. siasia0101

siasia0101 عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition
    باز هم از شما ممنونم دوست عزیز من سایت تست گرافیک رو هم دیدم و خب وقتی black ops رو جواب میده معلومه خوبه.. کارت صدا هم فعلا تا 1ماه آینده نمیشه بخرم حالا باز هم در مورد اون با شما مشورت میکنم ..طی یکی 2 روز آینده همین 5742 یا 5750 رو میخرم البته با یه خنک کننده ک لپ تاپ خیلی بهش فشار نیاد

14. naeem275

naeem275

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقا سلام به نظر من هم pc خیلی بهتره ولی لپ تاپ های asus رو هم یه نگاه بنداز فوق العادست مخصوصا asus k53s و n55sf

15. Moein.s

Moein.s عضو سایت

امتیازات:
    +50 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام به همگي.ببين دوست عزيز من خودم رشته كامپيوتر دارم ميخونم اگه لب تاب خوب ميخواي بگيري كه جواب كارتو بده مارك هاي خوبش وايو-اپل و ايناس كه خيلي گرونه.اما درجه بعد شما برو اچ پي بگير.من خودم يه سيستم HPديدم.مدلDV6-cpu:i5-ram:8-vga:1gb-hdd:750gbبا بقيه متعلقات تقريبا1ميليون500...حالا شما اگه سيستم موردنظرتو ميخواي با پولت هماهنگ كن يه لب تاب خوب اچ پي بخر.سراغDELLو اينا نرو از نظرمن!چون هم طراحي ضعيفي داره.هم اينكه همه خريدن!!!البته مارك MSI هم مارك خوبيه اما بهHP نميرسه.بازم كمكي بود درخدميتم.

سلام دوستان یک گیتار من گرفتم با مارک هافنر طرف فروشنده به جای c70 به من داد گفت بهتره منم گرفتم حالا اومدم میبینم مدل گیتارو هیج کجاش ننوشته کسش اطلاعاتی داره کمک کنه ؟

داخلش فقط نوشته hofner cetifikat

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/1/12
  16. آرارات

آرارات عضو سایت

امتیازات:
    +277 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    نظر بنده هم در درجه ی اول: PC

اما بسته به نیازتون اگه میخواین Loptop بخرید برند ASUS توی رنج Loptop های چینی نسبتا بهتره.

و یه پیشنهاد دیگه دارم اینه که تا حدالامکان سیستمتون از پورت FireWire 1394 پشتیبانی کنه یا اینکه سوکت PCI-Express داشته باشه که در صورت لزوم بتونی ارتقاء در بعضی از موارد رو داشته باشی.

17. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    داداشا ایشون 2 ماه پیش انتخاب کردند خریدشون رو هم انجام دادند !
    با عرض پوزش !

18. ولی آراموم

ولی آراموم عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام
    شاید دوستمون خریدشو انجام داده.اما جهت اطلاع مارک لب تاپ فوجیتسو زیمنس در حال حاضر بهترینه چون آلمانی هست و در تمام مدلهاش pci exداره.قیمتش هم مناسبه.

19. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,474 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    دوست ِ من ما اینجا باید مستند راهنمایی کنیم اگر چیزی رو رد می کنیم باید دلیل منطقی داشته باشیم
    جملاتی مثل "همه خريدن" دلیلی بر خوب یا بد بودن نیست
    منظور شما از طراحی ضعیف در محصولات dell چیه ؟ (تمام شرکت ها محصولاتی در رده های مختلف برای کاربردهای مختلف دارند)
    لپ تاپ های dell سری Precision و latitude بعد از پشت سر گذاشتن آزمون های نظامی به بازار ارائه میشن برای اطمینان از مقاومت و کیفیت ساخت
    با جستجو در youtube می تونید مراحل مختلف این آزمون هارو مشاهده کنید

vaio مارک نیست از زیر مجموعه های سونی هست که در بعضی از محصولاتش از تکنولوژی vaio استفاده می کنه
    اطلاعات بیشتر درباره vaio در لینک زیر
    VAIO - Wikipedia, the free encyclopedia

بارگذاری...