با این معضل یا امتیاز نرم افزارهای نت نویسی چه کنیم؟

شروع موضوع توسط samandar ‏13/10/13 در انجمن نرم افزارهای دیگر

تاپیک با این معضل یا امتیاز نرم افزارهای نت نویسی چه کنیم؟ تالار نرم افزارهای دیگر در persian-music.org.

1. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2
    درود..
    دوستان یه مسعله یی هست که الان مدتهاست ذهن بنده رو مشغول کرده و نمیتونم براش جواب قانع کننده پیدا کنم!!مسعله مربوط میشه به نرم افزارای نت نویسی مثل فاینال سیبلیوس نتیشن و .........دوستان ببینید بنده میخوام کلیه ی نت های اهنگی ک میسازم و نتش رو هم داشته باشم و به طبع میدونید که بهترین نرم افزارها برای اینکار همون نرم افزارهای نت نویسیه اما یک مساله که اینجا هست و اونم اینه که شما فرض کنید بنده دارم یک اهنگ رو مثلا با فاینال میسازم و وسطای کار نیاز پیدا میکنم به اجرای صداهای مثلا حالتهای خاص صدای استرینگهای ترکیه یی که برای اینکار بنده مجبورم از وی اس تی ها استفاده کنم..خوب تا اینجای کار مشکلی نیست و بنده از وی استی ها استفاده میکنم (همونطور که میدونید در ورژن های جدید این نرم افزارهای نت نویسی از فایلهای صوتی هم میشه استفاده کرد)و حتی از فایلهای صوتی هم ایستفاده میکنم و اهنگ رو میسازم..اما مشکل بعد این کار تازه پیدا میشه و اون هم اینه که من تمامیه نتهای اهنگی که ساختم رو در اختیار دارم به غیر از اینهایی که به صورت لوپ های اماده ی استرینگ استفاده کردم(با کیبورد هم که نمیشه اون حالتهای خاص استرینگ رو با وی استی ها اجرا کرد و ساخت)!!!!!حالا دوستان بگن برای حل این مشکل هیچ راهی نیست و باید حتما از داوهای دیگه مثل کیوبیس و سونار وپروتولز و اف ال و ریزن و استودیو وان و اینا استفاده کرد؟؟؟؟اگه اینطوریه که باید قبول کنیم که این مسعله یکی از برگترین ضعف های داوهای نت نویسی در جهان هستش!!!!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    پاسخ : با این معضل یا امتیاز نرم افزارهای نت نویسی چه کنیم؟

اگه از لوپ توی تمامی نرم افزار ها استفاده کنین به شما خروجی لوپ میدن

3. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

سپاسگزارم اینو خودم میدونم ولی دوست عزیز منظور من یه چیز دیگه ست.

4. alikashefi

alikashefi عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:

اگه منظورتون تکنیک های نوازندگی استرینگ و ... هست/باید عرض کنم این مشکل در تمامی داو ها هست و شما نمیتونید از نرم افزار در حد یک ساز واقعی کار بکشید

میشه بعضی پلاگین ها رو با تکنیک های خاص تقریبا نزدیک به ساز اورجینال کرد اما هرگز نمیشه مثل اون نواخت.

و این مسئله ربطی هم به نرم افزار نت نویسی ویا داو نداره

5. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

kنه منظورم اینه که اینجور موقع ها اساتیدی که تو اروپا و امریکا از این سیبلیوس و فاینال استفاده میکنند و باید تمام نت های تک تک قطعات و اینسترومنتهای هر ساز رو داشته باشند و نت نویسی کنند این خلا رو چجوری پر میکنند و چجوری این بخش های لوپهای اماده رو نت نویسی میکنند وقتی که در عمل نتی یا فایل میدی وجود نداره؟

6. saeid s

saeid s عضو سایت

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    نرم افزار:

فرقی نداره شما اگر توی این daw ها هم بیارین هیچ وقت نت اون لوپها رو به شما نمیدن. این مشکل نرم افزار نت نویسی نیست مشکل آهنگ سازهاست که از اون استرینگ لوپهای آماده استفاده میکنن. شما باید راه ساختن اون لوپها رو خودت با daw یا نرم افزار نت نویسی خودت رو پیدا کنی و همینطور که دوستان هم گفتند با نرم افزار خیلی مشکله اونا رو بسازی.مثل این میمونه که بخوای صدای خواننده رو هم با نت بنویسی. میشه نتش رو نوشت ولی باید حتماً خواننده بخونش که اون صدا رو بده هر دوشون فایل صوتی هستن هیچ فرقی نمی کنه

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

مشکل شما با لهجه نواختن اون سازه
    که هیچ نرم افزاری نمیتونه بهتون بده.
    برای همینه که وقتی لازم باشه یه سازی با لهجه خاصی در یک ارکستر نواخته بشه ترجیحا میرن سراغ نوازنده ایی که اون نوع لهجه رو بلد باشه
    به کنسرتهای یانی دقت کردید ؟
    چرا ویولونیست ارمنستانی استفاده میکنه ؟
    یک مثال ساده تر :
    ریتم جنوبی و بندری رو در قالب 12/8 مینویسند.
    حالا اگه نت او نرو بدن به یه نوازنده خارجی اون رو کاملا ماشینی میزنه اما یه نوازنده جنوبی و ایرانی اون رو با لهجه اجرا میکنه.
    این فیلینگ رو نرم افزار نمیتونه اجرا کنه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

سپاسگزارم امید خان پس با این تفاسیر همون بهتر که از داوهایی مثل کیوبیس و سونار و اینا استفاده کنم و قید نرم افزار نت نوسی رو بزنم متاسفانه.

9. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,133 / 1 / -2

میشه از نرم افزار نت نویسی هایی که قابلیت اجرای vst دارند هم استفاده کنید.
    یا از daw هایی که قابلیت نت نویسی دارند.
    البته به ساز زنده نمیرسه ها ،ولی خوب... .
    موفق باشید.

10. samandar

samandar عضو سایت

امتیازات:
    +246 / 0 / -2

میدونم میشه ولی بخش های نت نویسی داوهایی مثل سونار و کیوبیس تخصصی نیستند چون کارسون یه چیز دیگه ست و برای کارهای دیگه ساخته شدند..الان که دیگه تقریبا تمام نرم افزارهای نت نویسی قابلیت ساپورت vst رو دارند حتی قابلیت ایمپورت فایل صوتی و لوپ به محیط نرم افزار.
    سپاس

11. arsalanbeladi

arsalanbeladi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    اولا این نرم افزارها واسه نت نویسی درست شده بیشتر تا اهنگسازی...دونا شما از انواع تشاته هلی فرمال
    مثل گلیساندو......پورتامنتو.....bendوخمیده کردن صدا...،اچیاکاتورا....اپوژیاتور ...موردنت...تریل و...... میتونین استفاده کنین مشکل شما اگه من حقیر اشتباه فکر نکرده باشم ندونستن علائم نت نویسی و نشانه های زینته...اگه میخواین سر اخر نت اوتیکه نوشتینو داشته باشین که در بالا گفتم تمامی موارد رو داره حتی نشانه های اگوژیک و به اصطلاح لهجه...دوما اگه میخواین اهنگ بسازین که دیگه نتشو باز باهمین راه دارین...با سیبیلیدس بهتره کارکنین .....
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏8/10/15, تاریخ ارسال پست اول: ‏8/10/15 ---
    در اخر باید بگم نرم افزارهایی مثل سیبیلیوس وفاینال واسه اونایه که از راه نت نویسی میخوان نمونه کاررو بعنوان ماکت داشته باشند..و هدف اصلی نت اون اهنگه...که بتونن چاپ کنن و منتشر...و اهنگو فقط بصورت ماکت و پیش فرض ...یه رهبر وارکستر مجازی قبل از اجرای واقعی بتونن نت داشته وصدارو بشنون....همین..

بارگذاری...

عبارات جستجو شده:

1. اموزش اپوژیاتور