بالا رفتن از پلکان موفقیت و شهرت

شروع موضوع توسط F. METAL ‏27/7/14 در انجمن Heavy Metal

تاپیک بالا رفتن از پلکان موفقیت و شهرت تالار Heavy Metal در persian-music.org.

1. F. METAL

F. METAL کاربر با تجربه عضو سایت VIP هنرمند

شغل :
    Guitar/Guitar Accessories Importer - Retailer
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    امروز داشتم اخبار موسیقی‌ رو دنبال می‌کردم، به یه مقاله برخوردم که دیدم خیلی‌ جالبه. گفتم برای دوستان لینکش رو بذارم. یه گروه متشکل از سه نوجوان ۱۲ تا ۱۳ ساله تشکیل شده بنام Unlocking The Truth. به تازگی کمپانی Sony با این گروه یک قراداد برای تهیه دو آلبوم به ارزش یک میلیون و هفتصد هزار دلار آمریکا بسته. برای دوستانی که منتظرند تا براشون قرارداد چند صد میلیون دلاری „ایمیل” بشه و کمپانی‌ها با سلام و صلوات بیان سر دست ببرنشون تو استودیو و از استعداد سرشارشون مستفیض بشن، دیدن این ویدئو را پیشنهاد می‌کنم.

چند نفر از دوستان نوازنده حاضرند برن تو پیاده رو ساز بزنن؟

Heavy metal children signed by Sony | euronews, le mag

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  2. hooman 61

hooman 61

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    دوست من موضوع به همین سادگیها نیست خیلی از دوستهای من در امریکا و اروپا هستن میگن بچه های 12 ساله اینجا از استادهای درجه 1 ایران 100000000 پله سرتر هستن....پس برای دیده شدن در اونجا خیلی چیزا برای گفتن باید داشته باشی

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    خوب، اگه یکبار کامل نوشته بنده رو بخونید، می‌بینید که من هم دارم از همین تفاوت‌ها میگم. اینکه بعضی‌ از دوستان ایرانی هستن که با چند تا آکورد زدن و VST میخوان برن اونجا و فکر می‌کنن که فرش قرمز زیر پاشون از همین الان پهن شده.

تفاوت بین نوازنده‌های اونجا با اینجا (حداقل آمریکا رو میدونم) زیاده. البته مطمئن به نمره‌هایی‌ که دادید نیستم. ولی‌ اونجا اولا از مدرسه همونطور که ما کلاس انشا داریم، اونها یک کلاس برای موسیقی دارند. دوما اونقدری که ما دنبال "نوع چوب گیتار" و `پیکاپ‌های گیتار" و ..... هستیم، اونجا بچه‌هاشون به "زدن" گیتار بیشتر فکر می‌کنن. سوما اینکه نوازنده‌های اونجا مثل اینجا نگران "اصالت و کیفیت" ساز‌هاشون نیستند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 9
  4. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    بزرگ ترین اشکال ما این هست که دوست داریم تکی معروف شویم (البته اگر معروف شویم)
    راک یک سبک گروهی هست و به همین دلیل تکی کار کردن ( که در بعضی ها غرورشان اجازه نمی دهد بخواهند گروهی کار کنند و دوست دارن تکی معروف شوند) ما هنوز در سبک راک پیشرفت نکرده ایم
    باور کنید امروزه در کشور ما سبک راک با تمام زیر مجمو عه هایش شناخته نشده و این باعث شده افرادی مثل من که تمام ارزویشان تشکیل گروه راک باشه نتوانند کاری کنند
    البته اشکال بعدی ما این هست که اصلا به موسیقی اهمیت نمی دهیم
    در خارج از کشور از همان کلاس اول با دانش اموزان موسیقی کار می شود ولی در این جا..............
    در خارج از کشور تشکیل گروه بسیار راحت هست ولی در این جا ..........
    در خارج از کشور و..................

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. hooman 61

hooman 61

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    من تنها 2 دلیل برای این موضوع میبینم و دلایل شما یه پر رنگی این 2 دلیل نیست
    1 - کمبود شعور و مطالعه در موسیقی
    2 - خودشیفتگی
    من با استادهای درجه 1 زیادی در ایران در ارتباط بودم متاسفانه سواد موسیقی این اساتید بالا نیست و از کلمه نمیدونم استفاده نمیکنن یادم نمیره یکبار یکیشون به من گفت هومن من از استیو وی هم بهترم چون همه اهنگاشو کاور میکنم ....این اشخاص چه شاگردایی بیرون میدن؟!!!!
    و اینکه هر کسی گیتار دستش میگیره و 2تا پاورکورد میگیره فکر میکنه خداست....هر کیام 2تا نعرم میزنه میشه خواننده از سبک همه میشن پراکریسیو چون میگن خفنه از وکال هم همه میشن دث و بلک چون سلفژ و آموزش لازم نداره
    زبان همه هم درازه امکانات نیست
    هند و پاکستان یا همین گرجستان خیلی از ما امکاناتشون بیشتره که گروهاشون خیلی از ما بهتر دارن عمل میکنن

6. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    البته احسان، اینکه طرف "میخواد تکی‌ معروف بشه" فکر نمیکنی‌ حداقل نصفشون دلیلش اینه که طرف حاضر نیست با گروه کار کنه چون چیزی حالیش نیست؟ یعنی‌ دو سه تا آهنگ بلده (شایدم چند تا Power Chord), بعد که بهش پیشنهاد کار گروهی میدی، چون "چیزی حالیش نیست" (یعنی‌ بیشتر از اون چند تا چیز، چیزی نداره که ارائه بده) میگه "نه" تا آبروی خودش رو حفظ کنه. این ور قضیه رو هم باید نگاه کرد.

قربون دهنت بابت اون قسمت‌های Bold شده هومن. حرف دل ما رو زدی (البته بدلیل شرایط سنی‌ خودم نمی‌تونستم اینقده مستقیم حرف بزنم). با مابقی حرف‌هات هم کاملاً موافقم. اگه اون دوستت که از Steve Vai بهتر میزنه رو دیدی، از قول من بگو "اونی‌ بهتره که اول ایده رو پیدا، و پیاده کرده. شیر‌ها اول شکار رو میکشن، بعد کرکس‌ها از راه میرسند". همینه دیگه.... ما حتی تو تقلید کردن هم مثل طلبکار‌ها عمل می‌کنیم.

آخرین ویرایش: ‏1/8/14
  7. vicente

vicente عضو سایت

امتیازات:
    +12 / 0 / -0
    نرم افزار:
    nuendo
    هنرمند و نوازنده و تنظیم کننده ... با استعداد تو ایران زیاد هست دوستان شک نکنید ! ولی ... موسیقی برای اونا همه جا هست !
    تو خیابون ، مترو، کلاب ، سالن های کنسرت ، جشن ، عزا و... ولی واسه ما 90 درصد تو زیرزمین بعلاوه 10 خواننده پاپ معروف
    ولی بازم امیدواریم این امید خوبه !!!!!!!!!!!!!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  8. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    مطمئناً. ولی‌ عزیز "با استعداد" با "با سواد" خیلی‌ فرق میکنه. بنده هم استعداد نقاشی دارم، ولی‌ دو تا خط صاف هم نمیتونم بکشم. سوادشون از کجا اومده؟ در حال حاضر از دیدن Youtube و یا حداکثر از خوندن Owners Manual اونم اگه انگلیسیشون خوب باشه. اگه نه که میان تو همین سایت و سایت‌های مشابه سوال میکس و مسترینگ و غیره می‌‌پرسند. اونها برای کار‌های صدا برداری، تنظیم، و غیره "رشته دانشگاهی" دارند. منکر وجود آدم‌های "با سواد" در این زمینه در ایران نیستم. ولی‌ اونقدر هم تعدادشون زیاد نیست.

بگذارید یه چیزی رو بگم. وقتی‌ رفتم آمریکا ۳۶ سالم بود (سال ۲۰۰۱). یعنی‌ اونموقع بنده ۲۶ سال بود گیتار میزدم. بعد از یک‌سال با یه گیتاریست تو یه بار آشنا شدم به اسم John Zahn. یعنی‌ گیتاریست میگم ها. رفتم باهاش صحبت کردن و متوجه شدم حدود ۲۰ - ۲۵ ساله داره تدریس میکنه و از قضا خانمش تو محل کار من کار میکنه. رفتم تو محل کلاسش که تو یه فروشگاه لوازم موسیقی‌ به نام Victor Litz تو شهر Gaithersburg (شهری که خودم هم اونموقع اونجا زندگی‌ می‌کردم) و ثبت نام کردم. جلسه اول رفتم سر کلاس و گفت تو که خودت گیتاریستی؟ گفتم اومدم فقط زدنت رو هفته‌ای دو بار ببینم همین برام کافیه. این کار رو سه ماه ادامه دادم. میرفتم و می‌شستم اونم گیتار میزد. اگه برام سوال پیش میومد، می‌پرسیدم. جلسه‌ای ۵۰ دلار (کلاً ۶۰۰ دلار) برام آب خورد. ولی‌ همین سه ماه یک طرف، اون ۲۶ سال یک طرف!

9. hooman 61

hooman 61

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    ما در هیچیزی به جز پزشکی حرفی برا گفتن نداریم.....هیچی.....پزشکی هم نمیدونم چرا
    کارگردانا میگن امکانات نیست فیلم خوب بسازیم بودجه نداریم......فیلم her چقدر بودجه لازم داشت؟؟؟؟ نمیشد جور دیگشو ساخت؟؟
    موسیقی دانها میگن شرایط نیست.....همین فستیوال گرجستان رو هر کی دید خندش میگرفت یک مشت بی سواد رفتن اونجا که نماینده موسیقی متال ایران هستن.....یک دختر داره دث وکال میکنه یک پسر داره فارسی میگه کوروش اینجا داریوش اونجا
    در مصاحبه سبک خودشون رو نمیدونن....10 تا گروه ایرانی اومد که فقط 2 تاش ارزش 1بار گوش دادن رو داشت ولی 1 گروه از گرجستان اومد که شاهکار بود
    تا زمانیکه دست از ادعا و خودشیفتگی بر نداریم به هیچ جا نمیرسیم
    هیچ تنظیم کننده بزرگ هم نداریم دوست عزیز

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  10. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    هومن فکر نمیکنی‌ که مشکل از اینجاست که "اساتید"(؟!!) گیتار ما (Rock و Metal منظورمه) خودشون گیتار زدن رو از Youtube و DVD یاد گرفتن؟ اشتباه نکنید. اینکه از این دو منبع استفاده بشه اصلا کار بدی نیست. ولی‌ وقتی‌ کار از پایه انجام نشده باشه، همین میشه که طرف میزنه، ولی‌ برای زدنش هیچ توضیحی نمیتونه بده. Riff زدن که کاری نداره. به یه بچه ۵ ساله هم بگی‌ Power Chord رو اینجوری میگیرن، یک هفته بعد یه چیزی میزنه. این تاپیک‌های "مشاوره خرید گیتار" رو یه نگاهی‌ بنداز. ۹۹ درصدشون اینه که "گیتار میخوام واسه Metal"!!! یعنی‌ انگار طرف انگار ۱۰ ساله داره Blues میزنه، حالا میخواد بره سبک عوض کنه. اصلا من موندم این ذهنیت چه جوری به این دوستان القا شده که اگه گیتارشون برای Metal باشه ۹۰ درصد راه رو رفتن، یه آمپ و یه افکت هم بندازن تنگش و یه DVD آموزشی Troy, شش ماه بعد گیتاریست تحویل جامعه میشه!!!!!! به هر حال یکی‌ باید شروع کننده این قضیه بوده باشه دیگه؟ همین‌جوری که به کسی‌ "الهام" نمیشه که. به خدا بعضی‌ اوقات از اینکه ۳۹ سال ساز زدم پشیمون میشم و فکر می‌کنم عمرم رو به باد دادم. و کاش میرفتم "زنبورک" میزدم. حداقل کسی‌ نمیومد بپرسه "آقا زنبورک برای Metal چی‌ پیشنهاد می‌کنین؟"

• خوشم اومد خوشم اومد x 10
  11. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    حرف های شما را کاملا قبول دارم ولی اشکال ما این هست که حوصله امان نمی شود از صفر شروع کنیم یا همین که از صفر شروع کردیم دوست داریم فرداش به 100 برسیم
    نداشتن امکانات همش بهونه است
    سریال بسیار معروف سوت پارک قسمت های اولش با کمترین امکانات ممکن توسط دو نفر ( که این دو نفر صدای شخصیت ها را هم درمی اوردند) ساخته شد ( از 0 شروع کردند) ولی الان جزو بهترین سریال ها حساب می شود
    بار ها در سایت های مختلف خوانده اید :
    1.چگونه گیتار را زود یاد بگیریم
    2.چگونه سلفژ را زود یاد بگیریم
    3.چگونه جاستین بیبر شویم
    4........
    مردم همه عجول هستند و دوست دارند سریع همه چی را یاد بگیرند تا معروف شوند و فکر می کنند یک مبحث را فقط یکمش را بلد باشند کافی هست

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  12. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    آره. درسته. همین بی‌ حوصلگی دردسر ساز شده. از اون نوع تاپیک‌ها اینجا هم هست. یه بابایی که فکر میکنه از همین الان پاش رو بذاره اون‌ور Single آلبومش Multi Platinum میبره. تو یه سایت دیگه که منهم عضوم، اومد و شروع کرد به چرت و پرت گفتن. آخرش به جایی‌ رسید که پیغام خصوصی زد و به مادرم فحش داد. اینجا هم میاد و چرت زیاد میگه. چرا؟ چون چیزی رو که شروع کرده اصولی نبوده، در نتیجه چیز زیادی بلد نیست، خودشم میدونه که بلد نیست، ولی‌ خودش رو زده کوچه علی‌ چپ و فکر میکنه که دیگران اونقدر عقل و شعور ندارن که بفهمن چقدر حالیشه. چرت گفتنشم بخاطر همینه که خودش میدونه چیزی حالیش نیست.

به هر حال خدا لعنت کنه اون کسی‌ که به بچه‌های این مملکت گفت که از راه‌های میانبر هم میشه گیتاریست شد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
  13. hooman 61

hooman 61

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    رفیق 100% بات موافق هستم و حرف همیشگیم همین بوده....من سالها شاگرد یکی از بهترین استادهای ایران بودم ...اسمشو نمیارم چون اکثرا میشناسنش....همیشه افتخارش این بود که استاد نداشته و خودش از فیلم و سی دی ساز زدن رو یاد گرفته
    یادم نمیره 1 بار در مورد اینترو اهنگ walk with me in hell از lamb of god ازش پرسیدم که چه جوری این پترن رو مایک مورتون پیدا کرده و در جواب گفت با سیم ها بازی کرده اینو پیدا کرده....!!! بعد از مدتی که خودم تحقیق کردم دیدم اصلا همچین چیزی نیست حتی بتهوون با موتزارت هم نمیتونن با بازی کردن با ساز آهنگ بسازن پس قواعد تئوری و هارمونی برای چی به وجود اومده....به حال خودم و نوازنده های بیچاره افسوس خوردم که بهترین استاد ایران که در تئوری معروفه و کلی مرید داره به من چی گفت

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  14. hooman 61

hooman 61

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    و همین طور در مورد ساز بازهم یک نکته جالب سالها پیش من فن children of bodom بودم رفتم جمهوری و داشتم به سازها نگا میکردم دیدم پسر فروشنده اومد بیرون به من نگاهی کرد گفت تازه متالری خندم گرفت از حرفش (زمانیکه همه تازه iron maiden گوش میدادن من فن c.o.b بودم) گفتم چه طور؟ گفت چون موهات کوتاه....!!!!
    بهش گفتم این ساز jackson flying v چنده؟؟؟ گفت برا چه سبکی میخوای؟؟؟؟ گفتم فکر کن گروه c.o.b گفت افرین این برا اون مناسبه....با ساز ibanze نمیشه اهنگای اون گروه رو زد اینو ببر...ها ها ها ....باور میکنی؟؟؟؟

15. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    البته "بهترین بودن" متأسفانه یه چیز "زمان دار" هستش تو ایران. منظورم اینه که متأسفانه از اونجایی که بصورت حرفه‌ای (Band و تشکیلات و اینا منظورمه) در ایران نمی‌شد موسیقی‌ کار کرد (سالها پیش)، خیلی‌ از گیتاریست‌هایی‌ که شاید این استادتون انگشت کوچیکه اونها هم نمی‌شد، مجبور شدن "پارک" کنن. چرا؟ چون زن و بچه شکم خالی‌ حالیش نمیشه. کسانی‌ مثل کیومرث صدیقی (خیلی‌ وقته زده کنار)، آرش میتویی (خبر آنچنانی ازش ندارم)، عباس چپ دست (لقبش بود. فامیلش یادم نیست)، بهنام طالب زاده، کامران پیغمبری (برادر استاد کامبیز پیغمبری درامر معروف)، انوشیروان سبکتگین (این یکی‌ نسل بعد از اینا بود)، آرام قادری، و ...... "تو سرزمین کورها، آدم یه چشمی پادشاهی میکنه". ای‌کاش اینها حداقل اگه دست از نوازندگی مداوم می‌کشیدند، میامدن تو همین سایت‌ها و فروم‌ها به تازه کار‌ها مشاوره میدادند، از تجربیاتشون خرج این بچه‌ها میکردند که به اینجا‌ها نکشه که هر کسی‌ خودش رو در حد "راهنمائی کردن" بدونه. شاید هم از این می‌ترسند که هر ننه قمری میاد و بجای یاد گرفتن، با چهار خط نوشته، تمام داشته‌هاشون رو (شما بخون غرورشون رو) با توهین به باد فنا میده. مثل همون نادانی‌ که اومده به مادر من فحش میده!!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  16. RasoolH

RasoolH عضو سایت

شغل :
    صدابردار و تنظیم کننده استودیو سلفژ(کرج)
    امتیازات:
    +38 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان اکثرا دارید یه طرفه به قاضی میرید!!!!
    تو ایران اگه کسی یه کار استاندارد بی کلام تولید کنه باید باهاش چیکار کنه؟؟؟ باید کلی پول به سایت ها بده پخشش کنن
    حالا
    بقول شما یه امریکایی اگه یه کار استاندارد (خوب نیست فقط استاندارد) تولیدکنه براحتی میتونه 10هزار دلار ازش پول در بیاره کافیه کارو بزاره رو سایتاشون و فقط 10000 نفر دان کنن تونم با قیمت 1 دلار!!!!

پس اون فرد مجبور نیست ماهی 10 تا کار بزنه که گشنه نمونه
    در ضمن نظام اموزشی
    حکومت
    جامعه
    و.... تاثیر گذاره

فرق زیاده فقط بحث علم و توانایی نیست هرچند علم و توانایی خیلی مهمه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  17. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    اگر "استاندارد" خوب نیست، خوب ایرانیش هم خوب نیست بالطبع.

اینطور هم که شما میگید نیست که بری یه آهنگ بذاری ۱۰ هزار دلار کاسب شی. من به شخصه چندین گیتاریست و موزیسین اون‌ور می‌شناسم که درامد اصلی‌‌شون از راهی‌ بجز نوازندگی و آهنگ تو یه سایت گذاشتن، در میاد. اینجا هم نیاز به پول هنگفت نیست که بخوای خودت رو از راه "سایت" نشون بدین. میتونید یه سایت راه بندازید، آهنگتون رو اونجا به معرض دید عموم قرار بدید. یا هستند سایتهای موسیقی‌ که میتونید بصورت "کاملاً" مجانی‌ آهنگتون رو بگذارید و دوستان درموردش نظر میدن. همینطوری اگه کارتون خوب باشه، اسمتون می‌پیچه. نه؟ تو فیس بوک بگذارید. نه؟ میتونید تو سایت itune آپ کنید و از حساب بانکی کسی‌ که بهش اطمینان دارید و خارج از ایران زندگی‌ میکنه، استفاده کنید. البته فکر نکنم که کسی‌ بابت کار یک نفر ناشناس پول آنچنانی بده. حتی اگه "استاندارد" نباشه و عالی‌ باشه. چون اولا شما Instrumental که میزنید، باید یه چیزی بزنید که "قابل خوش اومدن" باشه و فراموش نکنید که اونها Joe Satriani رو دارند، Mike Oldfield رو دارند، ......

اینجا به یک طرفه رفتنی نبود. فقط یکسری انتقاد به "نحوه دید دوستان موزیسین ایرانی، به معروفیت" بود و اینکه "براستی مگه ما چی‌ داریم که میخوایم شانه‌ به شانه‌ اونها قدم بزنیم؟" نتیجه گیری بنده همونطور که فکر می‌کردم این شد که "ما بیشتر خیال بافی‌ می‌کنیم" و قسمت دوم رو هم اینطور برداشت کردم که "بیشتر از بار موسیقیایی، ادعا داریم و تو رویاهامون فکر می‌کنیم که نوازندگیمون با اونها برابره". بقولی Sweet Dream.

18. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    همه ارسالها رو میخوندم.
    بحث تئوریو تجربه و قدرت و علم که اصلا بحثی درش نیست. !
    بدون شک. لازمه هر کاریه
    کار خوب و ارائه خوب و سرمایه گذار خوب هم یکی از شروط لازمه.
    کدوم یکی از دوستان حاضر در جمع البومی یا گروهی رو میشناسند که تو ایران کار کاملا تخصصی انجام بدن و منتشر هم بکنند و حمایت هم بشن و فروش البوم و کنسرت شون هم خیلی خوب باشه .تامین باشند. ؟
    کدوم سرمایه گذار رو میشناسید که حاضر باشه برای مثال برای یک کار یا البوم که جنبه هنری و تکنیکی بالایی داره هزینه کنه ؟ ( حتما باید یه کار دیش دیری دی دی توش باشه و به فکر سود خودشون هستند )
    یعنی یک البوم واقعا خوب.. !
    مشکل موسیقی ما تو ایران یکی دو تا نیست. !
    خود بزرگ بینی. ! بالا تر دیدن سطح خودمون از دیگران در حالیکه قبول نمیکنیم که واقعا در اون سطح نیستیم.
    یا حاضر نیستیم در جهت بالا بردن سطح علم و سوادمون تلاش کنیم. یعنی قانع بودن به سطح فعلی در حالیکه میتونیم بهتر باشیم. در واقع نوعی غرور بی خود. ! بدگویی هامون پشت سر هم مدیگه و نوازندگان دیگه ! قبول نداشتن هیچکس..
    همه این موارد باعث میشه در جا بزنیم.
    و البته مسائل مهمتری که سر راه دوستان هستش که شاید نشه اینجا در موردش بحث کرد.

19. F. METAL

شغل :
    امتیازات:
    +2,321 / 0 / -0
    کّل حرفت درسته امید. در بخش اول (من در رابطه با گیتار صحبت می‌کنم. ساز‌های دیگه مطمئناً دوستان دیگه بهتره نظر بدهند) کّل صحبت من اینه که "بابا، یاد گرفتن باید اولین چیز تو ذهنتون باشه. نه نوع چوب گیتار. تعداد Fret هاش، نوع Bridge و Picjup هاش. اولویت با یاد گیریه. اینکه بتونن آلبوم بدن و کسی‌ بیاد ساپورت مالی‌ بکنه، یه بحث دیگه است. آقا مگه نمیگید حاضرید همه کاری بکنید تا معروف بشید؟ بنده چند وقت دیگه باید یه سفر برای انجام کارهای شخصی‌، برم آمریکا. میرم اونجا با یکی‌ دو جا صحبت می‌کنم (رستوران و کافی‌ شاپ) ببینم میشه براشون نمونه کار فرستاد (صوتی، ویدئویی، حالا هرچی‌) پول هم نمیخوام. ببینم کدوم یکی‌ از این دوستان می‌تونن اونجا کار بگیرند؟ بخش دوم صحبتت هم امید عزیز، بر میگرده به سرتابای همین تاپیک که تو نود درصدشون به این اتفاق نظر رسیدیم که ماشالا ماشالا ادعا داریم به چه بزرگی‌! یه چیزی در حدود یکمی اونورتر از "عروس تعریفی".

20. hooman 61

hooman 61

امتیازات:
    +47 / 0 / -0
    اصلا همچین چیزی نیست دوست عزیز
    اینجا تو بین 100 تا گروه داری رقابت میکنی که خیلی ها هم اصلا این کاره نیستن.....طرف پای میکروفون زوزه میکشه بهش میگن پدر بلوز ایران
    اونجا بین 10000000 تا گروه و ادمهای خفن باید رقابت بکنی
    پس کار با ارزش همه جا با ارزشه و کار بی ارزش هم همینطور
    گروه orphaned land توی فلسطین هستن و یک گروه جهانی و صاحب سبک هست
    هزاران گروه هو توی امریکا هستن که هیج ارزشی ندارن

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...