باز کردن یک فایل midi در اف ال استودیو

• شروع کننده موضوع Nima
  • تاریخ شروع

Nima

Supporter
19/6/09
13
2
0
Qom
www.persianuser.com
سلام

با کسب اجازه از اساتید...

از منوی فایل گزینه import و import MIDI file رو انتخاب کنید
یه صفحه باز میشه که باید آدرس فایل میدی رو بدید همین کار انجام بدید و open کنید یه پنجره دیگه باز
میشه اون رو هم ok کنید.
میبینید که نت ها توی هر کانال اومد! اگه دقت کنید میبینید فقط نت ها هستند و صدایی در نمیاد ازشون در نمیاد.
حالا یه کاری فقط مونده تا آهنگ پا بگیره .کافیه به جای کانال های خالی صدا وارد کنید که حتما بلدید

کاربرد این تکنیک اینه که میتونید با کیور آهنگ ضبط کنید و برای ادیت وارد اف ال کنید.

ارادتمد شما
نیما احدی

Omid-Mohebbi

تیم مدیریت
مدیر کل
29/5/09
7,851
8,280
113
45
بندرعباس
www.omidmohebbi.com
با تشكر از نيماي عزيز

البته اگه بخواين از صداي كيبورد هم استفاده كنين بايد كابل هاي خروجي ارگ و به كارت صدا وصل كنين و يه تراك صوتي رو هم انتخاب كنين.
اگه هم از سمپل ها و vst ها استفاده ميكنين كه بايد بعد از باز كردن سمپل ها رو هر تراك سمپلي كه ميخواين و بذارين..

16/4/09
587
177
0
.::SYNTHTOPIA::.
برای اینکه File midi شما همون صدایی که در محیط windows میده رو داشته باشه به این ترتیب عمل کنید:
1- روی یکی از کانال های mixer پلاگین Fruity LSD رو باز کنید
2- شماره ی port کانال midi مورد نظرتون رو با port پلاگین Fruity LSD یکی کنید (اینکار رو برای تمام کانال های midi انجام بدید)

بعد از انجام این مرحله در لیست کانال های LSD صدای مورد نوشته میشه
مثلا اگر در file midi شما کانال 8 از bird tweet استفاده کرده باشه در جلوی کانال 8 LSD همین اسم نوشته میشه

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:

DJ iBSb

هنرمند
3/12/09
963
294
63
مازندران
iyazdani.ir
و من هم این رو اضافه کنم که اگه ایمپورت کردن سخته براتون میتونید فایل
میدی رو درگ کنید توی برنامه و Accept رو بزنید تا خودکار ایمپورت بشه!
با تشکر

M.Minoo

مدیر تالار آهنگسازی
تیم مدیریت
مدیر تالار
22/12/09
1,021
1,087
113
iran
با سلام یه نکته کوچولو هم من بگم و اون اینه که:
وقتی یه فایل میدی رو درflباز میکنی بعد از نسبت دادن ساز به کانالهای مختلف هم شاید بعضی کانالها صدا نداشته باشه و اونم علتش اینه که رنگ نتهای میدی اون کانال رنگی بجز سبز (پیش فرض برنامه است) راهش اینه که نتهای اون کانال رو انتخاب کنی و دکمه کنترل و c رو باهم بزنی مشکل حل میشه.

3/12/10
4
1
0
اینجا ...
سلام
من یه سوال در این مورد داشتم

اینکه من همه ی این مراحلی که گفتید و انجام دادم و درست کار کرد

حالا میخوام ملودی که ایمپورت کردم با یه ساز دیگه ، مثلا فلوت بخونه
تو همین نرم افزار (fruity LSD) تغییرش میدم ، صداش هم تغییر میکنه ، ولی وقتی stop میکنم و دوباره play میکنم صداش برمیگرده به ساز قبلی که میزد

لطفا کمک کنید ... با تشکر ...

Omid A

عضو سایت
سلام
من یه سوال در این مورد داشتم

اینکه من همه ی این مراحلی که گفتید و انجام دادم و درست کار کرد

حالا میخوام ملودی که ایمپورت کردم با یه ساز دیگه ، مثلا فلوت بخونه
تو همین نرم افزار (fruity LSD) تغییرش میدم ، صداش هم تغییر میکنه ، ولی وقتی stop میکنم و دوباره play میکنم صداش برمیگرده به ساز قبلی که میزد

لطفا کمک کنید ... با تشکر ...

خب چرا از پلاگينهاي خود اف ال استفاده نمكنيد؟

3/12/10
4
1
0
اینجا ...
آخه وقتی ایمپورت میکنم fruity LSD خودش اجرا میشه

حالا شما منظورتون دقیقا چه پلاگینیه که بشه ملودی رو با فلوت اجرا کرد ؟

29/3/10
284
46
28
کرج
آخه وقتی ایمپورت میکنم fruity LSD خودش اجرا میشه

سلام ببینید دوست عزیز شما میتونید رو هر کانالی از فایل میدی که میخواید کلیک راست کنید و یه پلاگین روش بزارید یا میتونید از پیانو رول نت هاشو کپی کنید و توی پلاگینی دیگه که باز میکنید اونو پیست کنید
پلاگین sytrus توش ساز فلوت هم هست
موفق باشی

Omid A

عضو سایت
بله dj mhd عزيز توضيح دادن . شما ميتونيد هر پلاگين و كه ميخواين از پنجره Browser درگ كنيد و جايگزين اون فايل ميدي كنيد بدون اينكه نتها تغييري كنند.

در شاخه wind تو browser چند پلاگين فلوت وجود داره.

3/2/15
2
0
1
32
برای اینکه File midi شما همون صدایی که در محیط windows میده رو داشته باشه به این ترتیب عمل کنید:
1- روی یکی از کانال های mixer پلاگین Fruity LSD رو باز کنید
2- شماره ی port کانال midi مورد نظرتون رو با port پلاگین Fruity LSD یکی کنید (اینکار رو برای تمام کانال های midi انجام بدید)

بعد از انجام این مرحله در لیست کانال های LSD صدای مورد نوشته میشه
مثلا اگر در file midi شما کانال 8 از bird tweet استفاده کرده باشه در جلوی کانال 8 LSD همین اسم نوشته میشه

سلام جناب من این کارایی که گفتین رو انجام دادم شماره پورت یکی شده اما اسم صدای مورد نظر در fruity lsd تغییر نمیکنه و همه فایل های میدی رو با صدای پیش فرض پیانو ب صدا در میاره میشه لطفا راهنمایی بفرمایید؟

17/9/14
7
3
3
31
وقتی یه فایل میدی رو درflباز میکنی بعد از نسبت دادن ساز به کانالهای مختلف هم شاید بعضی کانالها صدا نداشته باشه و اونم علتش اینه که رنگ نتهای میدی اون کانال رنگی بجز سبز (پیش فرض برنامه است) راهش اینه که نتهای اون کانال رو انتخاب کنی و دکمه کنترل و c رو باهم بزنی مشکل حل میشه.
درود به شما اتفاقا من الان همین مشکلو داشتم که با این روشی که فرمودین حل شد
فقط خیلی واسم عجیبه که چرا رنگ نت توی پخش صدا تاثير داره مگه چه تنظیماتی روش اعمال هستش که با عوض کردن رنگ نتها مشکل حل میشه اگه ممکنه توضیح بدین ممنون ميشم سپاس از لطفتون یه نکته ی بسیار مهمو گفتین

Yo3fM

هنرمند
کاربر با تجربه
24/2/16
751
1,031
93
تهران
Instagram.com
درود به شما اتفاقا من الان همین مشکلو داشتم که با این روشی که فرمودین حل شد
فقط خیلی واسم عجیبه که چرا رنگ نت توی پخش صدا تاثير داره مگه چه تنظیماتی روش اعمال هستش که با عوض کردن رنگ نتها مشکل حل میشه اگه ممکنه توضیح بدین ممنون ميشم سپاس از لطفتون یه نکته ی بسیار مهمو گفتین
سلام.
این رنگها برای وی اس تی هایی هست که چند کاناله هستن. مثل Kontakt و Trilian و ...
میتونید چندین صدا رو در یک وی اس تی باز کنید و با رنگهای مختلف به صدای هر کانال دسترسی داشته باشید.
اگه دقت کنید میبینید که برای هر رنگ عددی در نظر گرفته شده که نشاندهنده ی اون کانال هست.
یعنی در پیانورول اگه با رنگ شماره 3 بنویسید، صدای کانال سوم رو خواهید داشت. و در وی اس تی های تک کاناله صدایی نخواهید داشت و فقط همون رنگ شماره 1 یعنی پیشفرض صدا داره.

17/9/14
7
3
3
31
سلام.
این رنگها برای وی اس تی هایی هست که چند کاناله هستن. مثل Kontakt و Trilian و ...
میتونید چندین صدا رو در یک وی اس تی باز کنید و با رنگهای مختلف به صدای هر کانال دسترسی داشته باشید.
اگه دقت کنید میبینید که برای هر رنگ عددی در نظر گرفته شده که نشاندهنده ی اون کانال هست.
یعنی در پیانورول اگه با رنگ شماره 3 بنویسید، صدای کانال سوم رو خواهید داشت. و در وی اس تی های تک کاناله صدایی نخواهید داشت و فقط همون رنگ شماره 1 یعنی پیشفرض صدا داره.
سپاس از توجه'تون جناب شادمهر عزیز چقدر جالب من این موضوع رو نمیدونستم ممنون
[doublepost=1491180334,1491180102][/doublepost]
و اینکه دوست عزیز جسارتن یادم رفت اینو خدمتتون بگم که کنترل نبود با استفاده از دکمه
Alt+C رنگ نتها عوض شد احتمالا حواستون نبود اشتباه نوشتین اما خیلی ممنون مشکلم حل شد از این پست ارزشمندتون