بازنوازی آهنگ های مشهور توسط Vstiها (معرفی بانک های صدا)

شروع موضوع توسط Ali HoSseiNi ‏13/6/14 در انجمن بخش ( VSTi ( Soft Synth

تاپیک بازنوازی آهنگ های مشهور توسط Vstiها (معرفی بانک های صدا) تالار بخش ( VSTi ( Soft Synth در persian-music.org.

?
  1. بله

10 رای
    100.0%
  2. خیر

0 رای
    0.0%
  1. Ali HoSseiNi

Ali HoSseiNi عضو سایت

شغل :
    صدابردار - آهنگساز
    امتیازات:
    +154 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    با سلام
    با هدف معرفی وی اس تی های با کیفیت و قدرتمند ، سعی خواهم کرد در این تاپیک از آهنگ های مشهور توسط وی اس تی ها بازنوازی هایی داشته باشم به همراه توضیحات کلی از وی اس تی های استفاده شده که دوستان بتونن با کیفیت یک وی اس تی آشنا بشن و راحت تر بانک مورد نیازشون رو انتخاب کنن.. اگر سوالی هم در مورد وی اس تی ها بود تا حد دانش و تجربه شخصی پاسخ خواهم داد. فقط بحث در مورد وی اس تی ها هست و در مورد خوده آهنگ ها نیست. دوستانی هم که بازنوازی انجام دادن اگر تمایل دارن ثبت کنن اینجا که دیگران هم استفاده کنن.
    نکته رو ذکر کنم که میکس و مستر اساسی انجام نمیدم روشون چون وقت گیر هست و فقط سعی میکنم صدای مطلوب رو در بیارم..
    --
    در مورد اولین کاری که اینجا قرار میدم عرض کنم این بازنوازی مربوط به موسیقی فیلم پوآرو هست که توسط وی اس تی های زیر بازنوازی کردم. البته تقریبا 20-30 ثانیه از آخر آهنگ رو به خاطر کمبود وقت نزدم.
    ساکسیفون تنور (ملودی) و ساکسیفون آلتو و ترومپت : Session Horns Pro
    استرینگ ویولون و ویولون سل و پیزیکاتو : Orchestral Essesntials
    پیانو : 2 نوع (یکی پیانوی بانک KONTAKT FACTORY LIBRARY و دومی یکی از پیانوهای Nexus هست که پیانو اولی رو پوشش میده)
    Timpani و Cymbals از True Strike 1

میتونید ابتدا آهنگ رو گوش کنید بعد توضیحات رو مطالعه کنید. توضیحات متنی مختصر هستن چون توضیح اصلی رو آهنگ به شما خواهد داد.
    بانک Session Horns Pro کامل تر از ورژن قبل هست بدین صورت که شما در ورژن Pro شاهد بانک سازهای Solo هستید که علاوه بر Trumpet , Trombone و سایر سازهای بادی ، ساکسیفون تنور ، آلتو و باریتون رو با کیفیتی فوق العاده به صورت مجازی در اختیار نوازنده قرار میده .. در کل برای ساز ساکسیفون و سایر بادی های برنجی فکر میکنم Session Horns حرفه ای تر از بقیه بانک ها هستش چون تسلط کامل روی جنس صدا و سایر تنظیمات داریم..به طور خلاصه منظوراز سایر تنظیمات ، تنظیمات Reverb , Delay , Compressor , EQ و ما بقی تنظیمات هست که در اکثر بانک های اینسترومنت قرار داده میشن..
    در رابطه با Orchestral Essesntials ، یکی از بهترین بانک های تحت کانتکت ارکسترال هست که تمامی سازهای ارکستر رو به علاوه تزئینات متنوع صدا در خودش جای داده.. نسبت به حجم 7 گیگابایتی که داره از کیفیت دو چندان نسبت به خیلی از بانک های حجیم تر برخورداره. در بخش فول ارکسترالش سازها رو در سکشن های مختلف قرار داده که گرمی و قدرت خاصی داره..
    بانک True Strike هم شامل سمپل های پر قدرت 51 پرکاشن ارکسترال هست که در موقعیت های گوناگون میکروفون گذاری در Concert Hall تهیه شده. در 3 حالت میکروفون گذاری Far (صدای وسیع) Close (شفاف) و Stage یا ارکسترال تهیه شده.. البته بهترین بانک پرکاشن ارکسترال نیست ولی یکی از بهترین هاست.

--
    امیدوار هستم این تاپیک بتونه کمک کنه به دوستانی که می خوان با وی اس تی ها آشنا بشن.. نکات مثبت و منفی و پیشنهادات رو اعلام بفرمائید استقبال خواهم کرد. ویدئوی اجرا در کیوبیس رو هم در روزهای بعدی قرار خواهم داد. در کل سعی خواهم کرد چند وقت یکبار یک پروژه جدید بازنوازی داشته باشم. اگر فکر میکنید تاپیک مفید هست در نظرسنجی پاسخ بدید اگر مفید نباشه برای کاربران تاپیک بسته خواهد شد.

فایل های ضمیمه:

• poirot.rar
      اندازه فایل:
      3.6 MB
      نمایش ها:
      71
    • خوشم اومد خوشم اومد x 10
  2. Ali HoSseiNi

Ali HoSseiNi عضو سایت

شغل :
    صدابردار - آهنگساز
    امتیازات:
    +154 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    ویدئوی اجرای پروژه موسیقی متن پوآرو در کیوبیس با کیفیت HD 1080p.. با توجه به اینکه یوتیوب کیفیت فیلم ها رو برای سرعت های کم پائین میاره ، برای دیدن کیفیت بالا از منوی تنظیمات کلیپ ، کیفیت رو روی 1080p قرار بدید. ما سعی کردیم کیفیت 1080p رو با حجم مناسب 20 مگابایت خروجی بگیریم. اگر از IDM هم استفاده کنید میتونید با کیفیت بالا از یوتیوب دانلود کنید.

دوستان لطفا در نظرسنجی این تاپیک شرکت کنید که بنده متوجه بشم تاپیک مفید هست یا خیر..
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  3. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    علی جان زدن این تاپیک ایده ی بسیار خوبی بود.
    با ساکسوفون هم شروع کردی. ساکسوفون جزء سازهاییه که نشان دادن انعطاف در موزیکالیته ی این ساز بوسیله ی VST سخته. با این حال قابل قبول بود. به همون اندازه که شرکت Native در این لایبرری، نمونه برداری صوتی خوبی از ساکسوفون انجام داده، تو هم خوب تونستی نسخه ی اورجینال این قطعه رو با دقت کامل شبیه سازی کنی. معلومه شبیه ساز خوبی هستی!

در استفاده از سازهای Virtual چیزی که مهمه اینه که یوزر باید با توجه به حد توانایی هر پک لایبرری، ازش کار بگیره. در غیر این صورت نقاط ضعف و عدم توانایی های پک مورد نظر، لو میره. خط ملودی قطعه ی تایتل "هرکول پوارو" بخاطر مانوور وسیع ملودیک و بازی های نوانسی روی ساکسوفون، ضعف ابزار Virtual رو سریع تر لو میده. چون به هر حال ساز Virtual محدودیتهایی رو داره که ساز اورگانیک نداره (مخصوصاً ساکسوفون). Demo های همین پک رو اگه بشنوی میبینی که خود شرکت Native با آگاهی تمام، از قطعاتی استفاده کرده که خط Brass اونها چندان پیچیده نیست و به همین دلیل هم خیلی خوب و واقعی دراومده:

برای مشاهده لینکها در این بخش از سایت می بایست ثبت نام کنید

نمیدونم چرا برای Strings این قطعه از Orchestral Essentials استفاده کردی. این لایبرری به رغم اینکه ابزارهای خوبی توش میتونی پیدا کنی، ضعیف ترین Strings رو داره. Strings این لایبرری شاید به درد پد گرفتن توی کار پاپ (مثلاً) بخوره، ولی برای برای یک چنین قطعه ای فکر نمیکنم مناسب باشه (کما اینکه در تایم 1:16 تا 1:27 قطعه ی خودت، میتونی ضعف صدای Strings رو متوجه بشی).

باز هم بخاطر باز کردن این تاپیک تشکر میکنم.
    منتظر لایبرری های بعدی هستیم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  4. dj unk

dj unk عضو سایت هنرمند

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +257 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    سلام . خسته نباشید به خاطر این قطعه و تشکر بابت زدن این تاپیک ارزشمند .
    من ورژن قبلی این لایبرری رو داشتم . ولی اصلا راضی نبودم. البته قابلیت های خوبی رو در اختیار کاربر قرار میده . ولی از جنس صداش اصلا راضی نبودم . ولی این ورژن جدید تا حدودی عمل نمونه برداری رو خوب انجام داده و جنس صدای نسبتا بهتری داره . در رابطه با لایبرری Orchestral Essential هم لایبرری بسیا بسیار خوب و به قول گفتنی کار راه اندازی هست البته نه برای نسخه ی فاینال شده ی یک اثر . به نظر من از این بانک ارکسترال میتونیم این استفاده رو کنیم که چون از رم کمتری استفاده میکنه و لایبرری سبکی هست توی قالب بندی کلی اهنگ استفاده کینم . یعنی به طور پیش فرض ساز های اثر رو باهاش شبیه سازی کنیم و به یک قالب کلی برسیم و بعد با استفاده از لایبرری های دیگه ورژن فانال رو بسازیم . البته نسبت به حجم کمش کیفیتش قابل تحسینه .

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  5. Ali HoSseiNi

Ali HoSseiNi عضو سایت

شغل :
    صدابردار - آهنگساز
    امتیازات:
    +154 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    مرسی از نظرات ارزشمندتون.. بله Orchestral Essentials نسبت به یک سری از بانک های Strings دیگه ضعف هایی داره ولی در خیلی بخش هاش صداها Cinematic هستن.. البته هدف من معرفی بانک ها هست. این بانک به خاطر حجم صداش و نرمی که هنگام نواختن داره برای برخی کارهای ارکسترال به نظرم مناسب هست. متاسفانه چون سرم این مدت شلوغ بود نتونستم ریزبینانه کار رو انجام بدم و طبیعی تر سازها رو بچینم. چون یقینا سازهای زهی وقتی که با کیبورد نواخته میشن به خاطر اینکه ضربه انگشت در نواختنشون بسیار مهم هست باید بعد از نواختن هم ویرایش روی ضربه ها و کشش انجام داد که وقت نکردم روی ساکس و استرینگ این کار رو انجام بدم. سعی می کنم در کارهای بعدی بازنوازی ها رو دقیق تر انجام بدم. در مورد ساکس هم به همین شکل.. یقینا وسعت و جنس صدای ساکس مجازی فاصله زیادی با جنس اصلی داره ولی به نظرم این لایبرری ساکس مورد قبولی ارائه داده و با دقت در نواختن و چینش صداها میشه کارهای قابل قبولی رو باهاش جمع کرد..ولی به جز استرینگ Orchestral Essentials ، بخش های دیگش فوق العاده هست و من به شخصه سازهای بادیش رو میپسندم. ایشالا در کارهای بعدی آهنگ های ارکسترال متنوعی رو در نظر دارم..

سپاس

آخرین ویرایش: ‏16/6/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 4
  6. kambiz12

kambiz12

امتیازات:
    +18 / 0 / -0
    درود دوستان عزیز
    ببخشید که سوالم مبتدیانست؛ این آهنگ با چه سازی زده شده؟ منظورم اونجاشه که شبیه استرینگه.

فایل های ضمیمه:

• untitled.zip
      اندازه فایل:
      119.1 KB
      نمایش ها:
      2
    آخرین ویرایش: ‏18/7/14
  7. Ali HoSseiNi

Ali HoSseiNi عضو سایت

شغل :
    صدابردار - آهنگساز
    امتیازات:
    +154 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    سلام..ملودي ساكسوفون هستش

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Ali HoSseiNi

Ali HoSseiNi عضو سایت

شغل :
    صدابردار - آهنگساز
    امتیازات:
    +154 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar
    پستتون رو بعد از پاسخ من با ضمیمه آپدیت کردین..شما منظورتون آهنگ ضمیمه شده بود بنده فکر کردم آهنگ این تاپیک رو میگید.. منظورتون از شبیه استرینگ چی هست ؟ ملودی این قطعه تماما استرینگ ویولون هست.. زیر کار گیتار ، پیانو و باس هست

آخرین ویرایش: ‏18/7/14
    • خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...