بازخوانی یک آهنگ توسط یک استاد دیگر!

شروع موضوع توسط saeed1364 ‏14/7/15 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک بازخوانی یک آهنگ توسط یک استاد دیگر! تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. saeed1364

saeed1364 عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +88 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    سلام
    بعضی موقع آدم می بینه یه استاد میاد آهنگ یه استاد دیگه رو بازخوانی یا کاور میکنه مثلا آقای معین میاد آهنگ شده ام بت پرست تو آغاسی رو بازخوانی میکنه یا امثالی از این قبیل
    به نظر دوستان این کار پسندیده ای هست؟اصلا چرااین کار رو میکنن؟
    نظر شخصی من اینه که اون حس وقشنگی آهنگ از بین میره وهر آهنگ مختص یه نفره، حالا چرا این کار رو میکنن،نمیدونم!!!؟؟؟
    لطفا شما بگید!

2. arei

arei عضو سایت

امتیازات:
    +370 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    هم ناپسند و هم پسندیده
    خوب اول ناپسنده/زمانی که شخص دوم میاد اهنگ رو برمیداره و در معرفی کار طوری جلوه میده که اثر کلا از خودشه
    اتفاقا یکی از دوستان قصد کاور کردن یک کارو داشت که همینارو بهش گفتم و حتی چند خواننده هم براش مثال زدم
    خوب دم پسندید/از این لحاظ میگم پسندیده که خواننده بخواد یاد خواننده فوت شده یا به دلیل اینکه دچار بیماری شده یا به هر دلیل دیگه ای نمیتونه بخونه و دوباره مردم اونو یاد کنن میاد کاور میکنه و اسم صاحب اثر اولی رو هم ذکر میکنه
    من خودم بعضی اهنگ هارو از کاورشون دوست دارم بر فرض مثال اهنگ به سوی تو که خواننده قبلیش چند سال پیش خونه بود ولی الان اقای زند وکیلی اونو کاور کردن و خیلی اهنگشو دوست دارم باز همین اهنگو یه خانومی کاور کرده که اصلا حسو حال اون لحن خوندن رو نداره/شاید سلیقه من اون لحن خوندن خانومه رو نگرفته امکان داره سلیقه شما به صدای این خانوم بهتر بشینه
    نه حس یه اهنگ هیچ وقت از بین نمیره چون سلیقه هست
    به نظر من کاور کردن اهنگ های قدیمی خوبه
    من خودم وقتی فهمیدم اهنگ به سوی تو ماله چند سال پیش تره خیلی شوکه شدم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. saeed1364

saeed1364 عضو سایت

شغل :
    آزاد
    امتیازات:
    +88 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, FLstudio
    بله درست میگید
    فقط مشکل من تواین موارد دراینه که نفر دوم میاد با تغییرات ،کاور می کنه یعنی تمام زحمات وحس آهنگساز وخواننده اول رو خراب میکنه وبه نظرخودش داره کار رو قشنگتر میکنه که به نظر من اصلاهم اینجور نیست ولی به قول شما اگه کاور یه آهنگ قدیمی که مثلا طرف فوت کرده باشه بدون تغییرات انجام بگیره کار پسندیده ای هم هست

4. violet

violet عضو سایت

امتیازات:
    +33 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    به نظر من باید حتما نام تمام تهیه کنندگان حتی تنظیم کننده ی آهنگ اصلی (به علت اینترو های جذاب بعضی آثار که ساخت تنظیم کننده هست و نه آهنگساز) هم ذکر بشه در اینصورت مشکلی نداره.
    تغییرات در تنظیم باید مناسب باشه و البته جوری نباشه که به خاطر نمایش مهارت خیلی دور و عجیب غریب تر از هدف آهنگ اصلی به گوش برسه ! بعضا دیده شده آهنگ سنتی و محلی رو به متال تبدیل کردن !
    مثلا بعضی وقتا آثار معروف سنتی ایرانی با سیستم تعدیل شده و همراهی ها و هارمونی های پر تر و با کیفیت ضبط بسیار بالاتری به گوش شنونده امروزی که تحمل شنیدن اون سبک قدیمی و بی کیفیت رو نداره ، میرسه و تازه یاد اون هنرمندای قدیمی و زحماتشون هم از بین نمیره. هرچند باز ممکنه خواننده امروزی به خوبی اثر اصلی نخونه.
    اتفاقا به تازگی آهنگ گلنار رو با یک تنظیم ارکسترال و جدید شنیدم که خیلی جالب بود هرچند به نظر من خواننده ش عالی نبود.
    یا خانم شکیلا که در بعضی از رمیکس ها حق مطلب رو به جا آوردند و چیزی کم نذاشتن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
بارگذاری...