پروژه آهنگسازی بادکنک های آسمان تپّه ی کاج

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
بادکنکهای آسمان تپه کاج.jpg

هیچ خبری بد تر از این برایم نبود: "در حال اسباب کشی هستند".

تا همین دو هفته قبل از خبر اسباب کشی که پدرش فوت کرد، هر روز همدیگر را میدیدیم. همکلاسی نبودیم ولی هر دو در کلاس سوم درس میخواندیم و تنها همسایه ی همدیگر در این محل. دویدن با بادکنک ها بازی هر روز ما بود. از کنار درخت بلوط پیر تا گورستان قدیمی دویدن، برگشتن، مسابقه . . . و در انتها رها کردنِ بادکنک ها به آسمان. چه لذتی داشت آن لحظه! و پس از آن هم، بازی در لابلای درختان "تپّه ی کاج" و گرفتن بوسه های دُزدکی از همدیگر!

دو ماه قبل از آن هم در اواسط تابستان بود که به این محل آمدند و در همسایگی ما ساکن شدند، و الآن با شروع پاییز در حال اسباب کشی مجدد. این عادلانه نبود. دوستی ما دو ماه هم نشده بود. مادرم برای آخرین دیدار به خانه شان رفت و از من هم خواست تا با او بروم، اما من نرفتم. ترجیح دادم به تنهایی از کنار پنجره ی اتاق زیر شیروانی خودم، دور شدنِ وسیله ی نقلیه ی آنها را نگاه کنم؛ . . . و هیچ تصویری بد تر از آن نبود.

بعدها خبرهای متفاوت و متناقضی از او و خانواده شان میآمد. یکبار شنیدم که خودش طی یک بیماری فوت کرده. یکبار هم شنیدم که به کشور دیگری مهاجرت کرده اند.

الآن چهل و دو سال از آن تاریخ میگذرد. هیچ رنگی به رنگ آن بادکنک ها و هیچ بوسه ای به شیرینی آن بوسه های دزدکی برایم دیگر تکرار نشد. هر سال در چهاردهم فوریه یک بادکنک قرمز به آسمان رها میکنم که روی آن نوشته: "من هنوز دوستت دارم".

--------------------------------------------------------------------

از اینکه تونستم برای همین امروز تمومش کنم خوشحالم!

DAW: کیوبیس 7.5

VSTi:
Aria Sounds Silk Piano FAZIOLI Concert Grand
Sonokinetic Orchestral Mallets
SonicCouture - Hang Drum
ProjectSam Orchestral Essentials
Spitfire Albion One
Soaring Strings
Ample Guitar L
Cinesamples CineWoods Core/Pro
Native Instruments Reactor
Image line slicex

VST fx:
Audio Ease - Altiverb 7
فب فیلتر EQ, Filter, Timeless
ایزوتوپ اوزون Imager, Maximizer/Limiter
ایزوتوپ Neutron Advanced

فایل های ضمیمه

آخرین ویرایش:

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,256
2,085
113
34
Vengeance Land
به به !
چقد کار زیبایی شده...:headphone-4:
تبریک میگم!
اون قسمتی که استرینگ ها شروع میشن واقعا تاثیر عجیبی روم گذاشت...:shy-79:

• عالیه!
واکنش‌ها: Farhood

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,256
2,085
113
34
Vengeance Land
راستی جناب فرهود اینو یادم رفت بگم...
سری هم به پروژه اخیر من بزنید و نظر بدید...
خوشحال میشم...:geek:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
راستی جناب فرهود اینو یادم رفت بگم...
سری هم به پروژه اخیر من بزنید و نظر بدید...
خوشحال میشم...:geek:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید
سهیل عزیز، من شناخت چندانی از کارهای امبینت/الکترونیک ندارم. با این حال اونها رو شنیدم و چند تا سوال برام مطرح شد که همونجا نوشتم.

• عالیه!
واکنش‌ها: Soheil Monfared

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
445
692
93
22
کارهای شما رو همیشه کامل و چند بار گوش میدم... بعضا هم با اسپیکر یا هدفونی که جزییات صدا رو بتونه به خوبی نمایش بده.
گذشته از بحثهای فنی که واقعا در حدی نیستم که بتونم نقدی وارد کنم، همیشه از نظر حس و حال و فضای ساخته شده خیلی خیلی خیلی خوبن و دقیقا همون چیزی که قرار بوده به شنونده برسونن رو رسوندن.
مثل همیشه بی نظیر و عالی.

• عالیه!
واکنش‌ها: Farhood و Soheil Monfared

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
کارهای شما رو همیشه کامل و چند بار گوش میدم... بعضا هم با اسپیکر یا هدفونی که جزییات صدا رو بتونه به خوبی نمایش بده.
گذشته از بحثهای فنی که واقعا در حدی نیستم که بتونم نقدی وارد کنم، همیشه از نظر حس و حال و فضای ساخته شده خیلی خیلی خیلی خوبن و دقیقا همون چیزی که قرار بوده به شنونده برسونن رو رسوندن.
مثل همیشه بی نظیر و عالی.
ممنونم محمد رضای عزیز
امیدوارم اون تکست داستانی ای که نوشتم هم مشکلی نداشته باشه. بافت ادبیِ داستانی برای من کمی سخته، هنوز مطمئن نیستم که اون تکست آبی رنگ دقیقاً اون قصه ای رو که میخواستم رو تونسته منتقل بکه یا هنوز نامفهومه!

• عالیه!
واکنش‌ها: projektnoire

armin-venus

عضو سایت
10/11/17
124
148
28
ممنونم محمد رضای عزیز
امیدوارم اون تکست داستانی ای که نوشتم هم مشکلی نداشته باشه. بافت ادبیِ داستانی برای من کمی سخته، هنوز مطمئن نیستم دقیقاً اون قصه ای رو که میخواستم رو تونسته منتقل بکه یا هنوز نامفهومه!
بسیار عالی
دریافت من بیشتر از موزیک خوب بود تا بافت ادبی
البته احتمالا دریافت ادبی هم برای من بسیار سخت تر تا دریافت موزیک

• عالیه!

m.Ali

هنرمند
عضو سایت
5/4/12
99
273
53
تهران
به به درود استاد فرهود :banghead-46::banghead-46::banghead-46::banghead-46:
چقدرررررررررررررررررر خووووووووووووووووب بود !
استاده بیان نماد در موسیقی هستین :thumbsup::thumbsup:
استاد اون پیانو اول با اون دیلی ... چه خاطره سازی خوبی ... دو ساز همزمان به معنای دونفری بودن خاطره ها
و شاهکاااااااااااااره این تصویر سازی
و بازی استرینگ ها که انگار تداعی کننده نسیمی هستن که بادکنکهارا با خودشون حرکت میدن
و تکرار مدام یک تم ، که مشخصه این داستان فراموش نشدنیه ...
و بادی چوبی ها که برای من یادآور اون بوسه ها هستن .
چقدر زیبا بود استاد ... ممنون از شما
واقعا امروز من ساخته شد با این قطعه :inlove::inlove:

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
به به درود استاد فرهود :banghead-46::banghead-46::banghead-46::banghead-46:
چقدرررررررررررررررررر خووووووووووووووووب بود !
استاده بیان نماد در موسیقی هستین :thumbsup::thumbsup:
استاد اون پیانو اول با اون دیلی ... چه خاطره سازی خوبی ... دو ساز همزمان به معنای دونفری بودن خاطره ها
و شاهکاااااااااااااره این تصویر سازی
و بازی استرینگ ها که انگار تداعی کننده نسیمی هستن که بادکنکهارا با خودشون حرکت میدن
و تکرار مدام یک تم ، که مشخصه این داستان فراموش نشدنیه ...
و بادی چوبی ها که برای من یادآور اون بوسه ها هستن .
جقدر زیبا بود استاد ... ممنون از شما
واقعا امروز من ساخته شد با این قطعه :inlove::inlove:
علی، نمادهاییکه میگی کاملاً درسته. فقط برای اونها در شروع کار از غریزه ام کمک میگیرم.
درک موزیکال تو فوق العاده قویه. اینو قبلاً هم بهت گفتم. خیلی از موزیسینهای حتی حرفه ای که خودشون کار ارکسترال میکنن هم در این حد درک و انالیز قوی از قطعات رو ندارن. باید قدر اینو بدونی! در ایران آهنگسازان ارکسترال میشناسم (که اغلب تو کار موزیک فیلم هستن و با بعضیهاشون هم دوستیم) که یک دهم این درک و انالیز رو ندارن.

• عالیه!
واکنش‌ها: m.Ali

reza.mm

عضو سایت
9/6/17
7
20
3
راستش نمی دونم داستانی که نوشتید برگرفته از واقعیته یا نه ( چون خیلی حس رئالیستی داشت ) ... اما اینو قطع به یقین میگم که یک هنرمند واقعی هستین! :)
الان دارم آهنگو می شنوم ... فوق العاده است ... رفت جزو پلی لیست هام :)

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران:
  • عالیه!

Farhood

Capo del clan
21/12/11
2,474
8,805
113
53
.
راستش نمی دونم داستانی که نوشتید برگرفته از واقعیته یا نه ( چون خیلی حس رئالیستی داشت ) ... اما اینو قطع به یقین میگم که یک هنرمند واقعی هستین! :)
ممنونم رضا
این داستان در واقعیتِ بیرون اتفاق نیافتاده. واقعیتِ داخل ذهن من هست!
اتفاقاتی رو که داخل ذهن آدم میافته هم شاید بشه واقعیت تلقی کرد! مرز مطمئنی بین واقعیت و خیال وجود نداره. بچه ای که دستهای خودشو باز کرده و حین دویدن صدای هواپیما در میاره، واقعاً حس میکنه که یه هواپیماست.

واکنش‌ها: Mehdikhodaei و reza.mm

reza.mm

عضو سایت
9/6/17
7
20
3
ممنونم از حُسن توجهت.
این داستان در واقعیتِ بیرون اتفاق نیافتاده. واقعیتِ داخل ذهن من هست! اتفاقاتی که داخل ذهن آدم میافته هم شاید بشه واقعیت تلقی کرد! مرزی بین واقعیت و خیال وجود نداره. بچه ای که دستهای خودشو باز کرده و از یه تپّه میاد پایین و صدای هواپیما در میاره، واقعاً حس میکنه که یه هواپیماست.
آن قدر واقعی و غمناک بود که فکر کردم خاطره است ... در هر حال ، هم آهنگ و هم داستان عالی بود. به نظرم یک محموعه آلبوم به این صورت کار کنید ... قطعه هایی بی کلام همراه داستان هایشان ... کار جالبی می شه :))
[doublepost=1539982530,1539982144][/doublepost]
ممنونم از حُسن توجهت.
این داستان در واقعیتِ بیرون اتفاق نیافتاده. واقعیتِ داخل ذهن من هست! اتفاقاتی که داخل ذهن آدم میافته هم شاید بشه واقعیت تلقی کرد! مرزی بین واقعیت و خیال وجود نداره. بچه ای که دستهای خودشو باز کرده و از یه تپّه میاد پایین و صدای هواپیما در میاره، واقعاً حس میکنه که یه هواپیماست.
موافقم ... به قول انیشتین ، تخیل همیشه پیشروتر از واقعیت (بیرون) است.

5/2/19
1
6
3
26
استاد ، موسیقی رو دوست داشتم ، مخصوصا با توصیف نمادی که دوستمون گفتن ، برام جالب تر شد.
متن ادبی اش هم مفهوم رو به من خوب منتقل کرد ، (در حد درک خودم) ، گرچه من از داستان هایی که تهش با خوبی و خوشی تموم نشه خوشم نمیاد:sorry-21::smile:
ولی نکته جالب تو این اثر ، برام ترکیب مفهوم از نوع نوشته و موسیقی بی کلام بود ، این قطعه وکال نداشت که برای یه شعر باشه ، برای فیلم هم نبود که به مفهوم تصویری کمک کنه ، در واقع ترکیبی از مدیوم داستان مکتوب بود با موسیقی،این باعث میشه مخاطب هم اکتیو باشه ، تو قسمت نوشته خودش فضاسازی کنه و بعد با موسیقی این رو بهبود ببخشه یا یه روایت دیگه رو بشنوه...
این میتونه به خلاقیت کمک کنه

اقا مصطفی

عضو سایت
25/11/11
771
698
93
گیلان
بسیار زیبا.چقدر هم عالی که در ابتدا توصیفی فرمودید و ما حس ما در هنگام شنیدن این قطعه زیبا دوچندان شد

• عالیه!

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
445
692
93
22
امسال باز هم گوش دادم آهنگ شما رو فرهود عزیز.
چهاردهم فوریه امثال، یا همین بیست و پنجم بهمن با پارسال خیلی فرق داشت برام. خیلی خیلی فرق داشت، بهرحال مسخ شدگی و تسخیرشدگی نگاه یکی رو امسال داشتم و پارسال نه. بهرحال که این قطعه انگار باید ظهر روز ۱۴ فوریه هرسال برای من تکرار شه ... :)

• عالیه!
17/4/19
1
1
3
هیچ خبری بد تر از این برایم نبود: "در حال اسباب کشی هستند".

تا همین دو هفته قبل از خبر اسباب کشی که پدرش فوت کرد، هر روز همدیگر را میدیدیم. همکلاسی نبودیم ولی هر دو در کلاس سوم درس میخواندیم و تنها همسایه ی همدیگر در این محل. دویدن با بادکنک ها بازی هر روز ما بود. از کنار درخت بلوط پیر تا گورستان قدیمی دویدن، برگشتن، مسابقه . . . و در انتها رها کردنِ بادکنک ها به آسمان. چه لذتی داشت آن لحظه! و پس از آن هم، بازی در لابلای درختان "تپّه ی کاج" و گرفتن بوسه های دُزدکی از همدیگر!

دو ماه قبل از آن هم در اواسط تابستان بود که به این محل آمدند و در همسایگی ما ساکن شدند، و الآن با شروع پاییز در حال اسباب کشی مجدد. این عادلانه نبود. دوستی ما دو ماه هم نشده بود. مادرم برای آخرین دیدار به خانه شان رفت و از من هم خواست تا با او بروم، اما من نرفتم. ترجیح دادم به تنهایی از کنار پنجره ی اتاق زیر شیروانی خودم، دور شدنِ وسیله ی نقلیه ی آنها را نگاه کنم؛ . . . و هیچ تصویری بد تر از آن نبود.

بعدها خبرهای متفاوت و متناقضی از او و خانواده شان میآمد. یکبار شنیدم که خودش طی یک بیماری فوت کرده. یکبار هم شنیدم که به کشور دیگری مهاجرت کرده اند.

الآن چهل و دو سال از آن تاریخ میگذرد. هیچ رنگی به رنگ آن بادکنک ها و هیچ بوسه ای به شیرینی آن بوسه های دزدکی برایم دیگر تکرار نشد. هر سال در چهاردهم فوریه یک بادکنک قرمز به آسمان رها میکنم که روی آن نوشته: "من هنوز دوستت دارم".
آهنگ بسیار قشنگی بود و با متنی که نوشتی در ارتباط بودخسته نباشی !

saeid.mgh

هنرمند
عضو سایت
9/4/19
16
5
3
32
تهران
بعد از سالیان ساااااال احساس میکنم زنده هستم. توی این فوروم چقدر آدمهای شبیه خودم زیاده.میدونم هستن کسایی که حرفم رو میفهمن. از این بابت خیلی خوشحالم. واقعیت اینه بعید میدونستم تو ایران به فوروم ها اهمیت بدن .
عالی بود کارتون آقای فرهود عزیز.
بیشتر از این ذوق زدم که داستان نوشتین و آهنگش رو هم ساختین.🌹🌹🌹