آخرین ارسال‌ها

پروژه تنظیم بابک مافی منو ببر ریمیکس سبک پروگرسیو ترنس

Mamad Messy

هنرمند
24/1/10
37
سلام به اساتید محترم

ریمیکس جدیدم از آهنگ آقای مافی به نام منو ببر رو تقدیم حضورتون میکنم
این کار در سبک پروگرسیو ترنس هست
و از اونجایی که نسخه Extended هست کمی طولانیه

که به همین دلیل از همگی بزرگواران تقاضا دارم لطفا کار رو با خونسردی کامل و سر فرصت گوش کنن
و نظرات و انتقادات سازنده خودشون رو در اختیار این بنده حقیر بذارن که حتما در سیر پیشرفت و بهبود کار هام تاثیر گذار خواهد بود

تماتی مراحل تنظیم آهنگ رو در اف ال استودیو ۱۲ انجام دادم

VSTs : A.N.A, A.N.A 2, Sylenth1, sytrus, kick 2, wave traveller

: Plugins​
(پلاگین های اف ال) و
فاب فیلتر pro-R, فاب فیلتر timeless 2, kickstart, endless smile, ایزوتوپ اوزون 7

Tempo: 130bpm

وقت صرف شده ۲۰ ساعت

مدت زمان ۷:۲۰

لینک دانلود:

[aasmp3]177092[/aasmp3]

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

[doublepost=1520510053,1520450646][/doublepost]لطفا نظر و کامنت رو از یاد نبرید

فایل های ضمیمه

امین پیشه ور

مدیر ارشد
تیم مدیریت
مدیر ارشد
13/6/09
590
شیراز
خسته نباشید.
از شنیدن موزیکتون واقعا لذت بردم
اگر بخوام از خوبیهای کار بگم باید از ثانیه به ثانیه این هفت دقیقه و بیست و چهار ثانیه صحبت کنم ...
جای خالی چنین موسیقیهایی در ایران بسیار احساس میشه

اما موارد مورد نقد
تنها مسئله ای که کارو ضعیف کرده میکس و مسترینگ کار هستش ...
فراموش نکنید که مهندسی صدا در سبکهای موسیقی مهمترین و اصلیترین مورد هستش .

با توجه به چیزی که میشنوم الان تنها تمرکز شما باید در مورد میکس و مسترینگ باشه ...

ممنون از موسیقی خوبتون

Mamad Messy

هنرمند
24/1/10
37
خسته نباشید.
از شنیدن موزیکتون واقعا لذت بردم
اگر بخوام از خوبیهای کار بگم باید از ثانیه به ثانیه این هفت دقیقه و بیست و چهار ثانیه صحبت کنم ...
جای خالی چنین موسیقیهایی در ایران بسیار احساس میشه

اما موارد مورد نقد
تنها مسئله ای که کارو ضعیف کرده میکس و مسترینگ کار هستش ...
فراموش نکنید که مهندسی صدا در سبکهای موسیقی مهمترین و اصلیترین مورد هستش .

با توجه به چیزی که میشنوم الان تنها تمرکز شما باید در مورد میکس و مسترینگ باشه ...

ممنون از موسیقی خوبتون
ممنونم ازلطفتون
کاملا باهاتون موافقم اما هنوز نه امکانات مناسبی دارم و نه مهارتش رو توی سایتهای داخلی هم آموزش جامعی از میکس و مسترینگ تو سبک کاری خودم پیدا نمیکنم...لطفا اگه آموزشی رو سراغ دارین معرفی کنین ممنون میشم

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,511
خرمشهر
درود برشما

موزیک رو بادقت گوش دادم تبریک میگم لذت بردم از تنظیمش
خط و چیدمان بیس و نوع بیس و ترکیبش توجهمو جلب کرد خیلی خوب بود
راستش اینترو کار که با صدای child شروع شد بهش امتیاز منفی میدم ( نظر شخصی و سلیقه بنده هست )
چون فک میکنم تکراری باشه و خیلی مورد استفاده قرار گرفته
میشد با reverse کردن خود صدای بابک یا افکت متفاوتتری شروع کرد
مورد بعدی اینکه یه ملودی توی فضاهای خالی موزیکت کم داشت چون خیلی پد محور شده بود
مثلا یه ملودی پیانو حد اقل حس خوبی میداد به فضاهای خالی ( اینم یه سلیقه شخصی هست )
و مورد آخر هم که امین عزیز بهش اشاره کردن بحث میکس و مسترینگ هست که تاثیر زیادی داره
یک ایمیجینگ حرفه ای کیفیت موزیک رو زیر و رو میکنه
حد اقل تکنیک های پنینگ رو باید بیشتر مورد توجه قرار میدادی
درکل خسته نباشید شخصا لذت بردم که موارد مورد نظر خودمو گفتم
در خصوص میکس و مسترینگ هم توی همین سایت مطالب خوبی هست
هرجا مشکل یا سوالی باشه بنده و دوستان حتما شفاف سازی میکنیم .

Mamad Messy

هنرمند
24/1/10
37
درود برشما

موزیک رو بادقت گوش دادم تبریک میگم لذت بردم از تنظیمش
خط و چیدمان بیس و نوع بیس و ترکیبش توجهمو جلب کرد خیلی خوب بود
راستش اینترو کار که با صدای child شروع شد بهش امتیاز منفی میدم ( نظر شخصی و سلیقه بنده هست )
چون فک میکنم تکراری باشه و خیلی مورد استفاده قرار گرفته
میشد با reverse کردن خود صدای بابک یا افکت متفاوتتری شروع کرد
مورد بعدی اینکه یه ملودی توی فضاهای خالی موزیکت کم داشت چون خیلی پد محور شده بود
مثلا یه ملودی پیانو حد اقل حس خوبی میداد به فضاهای خالی ( اینم یه سلیقه شخصی هست )
و مورد آخر هم که امین عزیز بهش اشاره کردن بحث میکس و مسترینگ هست که تاثیر زیادی داره
یک ایمیجینگ حرفه ای کیفیت موزیک رو زیر و رو میکنه
حد اقل تکنیک های پنینگ رو باید بیشتر مورد توجه قرار میدادی
درکل خسته نباشید شخصا لذت بردم که موارد مورد نظر خودمو گفتم
در خصوص میکس و مسترینگ هم توی همین سایت مطالب خوبی هست
هرجا مشکل یا سوالی باشه بنده و دوستان حتما شفاف سازی میکنیم .
ممنون از نظرات و راهنمایی های حرفه ای تون .حتما روی مواردی که گفتین کار میکنم ❤❤❤

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
456
23
سلام دوست عزیزم.
از من خواسته بودی که کار رو بشنوم و البته من قبل تر شنیده بودم، و نظر خواستی. راستش من نه با سبک پراگرسیو ترنس آشنا هستم و نه میکس‌من خوبی هستم، اگر هم چیزی بلدم و کاری میکنم در حد رفع نیازه (من واقع موزیسین حرفه‌ای نیستم و اگر کاری میکنم و سازی میزنم برای خودمه).
قطعه اصلی رو هم گوش ندادم که بتونم متوجه تفاوت بشم ولی نظرات و نقد خودم به قضیه رو اینجا بیان میکنم و امیدوارم که تونسته باشم مفید باشم.
اول از همه این که شروع قشنگی داره. من موسیقی الکترونیک در این سبک و سیاق (پراگرسیو ترنس یا حتی خود ترنس) رو خیلی کم پیش میاد گوش کنم مگر این که واقعا به دلم بشینه. و خب کار شما به دل می‌نشینه (قضیه سخن چو از دل برآید و این حرفا). شروعت با بیت و بیس لاین خوبیه و بعدش یک drop (درست میگم؟) قشنگی قرار دادی. راستش از وکال زیاد خوشم نیومد (شاید چون تکراری بوده در این سبک). ولی کلیت کار، عالی و دوست‌داشتنی و شنیدنی شده. امیدوارم با قدرت ادامه بدی و کارهای بیشتری ازت بشنویم

30/8/09
52
سلام. من دیگه ترنس زیاد گوش نمیدم چون واقعا حال ندارم بشیم 2 دقیقه اینترو آهنگای ترنس و ملودی ها با نت های طولانی رو بشنوم.
1- اگه بتونی یه ساختار کوتاه تر بزنی خیلی بهتره
2- ریورب ها زیادن. پد ها هم بلندن
3- اکولایز غالب صدا ها تو رنج 1K بلندن و تو رنج 8K تا 13K خیلی بلندن و خیلی نویز زیاده و تو 3.5K ضعیفن
4- تو قسمت climax یه پیانو لازمه
5- رو صدای خواننده افکت comp که یک delay خیلی کوتاهه افتاده. اکولایزش هم مثل بالاس
6- ملودی رو خیلی بیار رو تر. نویز ها رو ترن. ملودی هم خیلی با آکورد هماهنگه، البته ترنسیه ولی خب میتونه تنوع بیشتری داشته باشه. آرپژ رو هم بلند تر کن

Mamad Messy

هنرمند
24/1/10
37
[doublepost=1525427751,1525367344][/doublepost]
سلام. من دیگه ترنس زیاد گوش نمیدم چون واقعا حال ندارم بشیم 2 دقیقه اینترو آهنگای ترنس و ملودی ها با نت های طولانی رو بشنوم.
3- اکولایز غالب صدا ها تو رنج 1K بلندن و تو رنج 8K تا 13K خیلی بلندن و خیلی نویز زیاده و تو 3.5K ضعیفن
5- رو صدای خواننده افکت comp که یک delay خیلی کوتاهه افتاده. اکولایزش هم مثل بالاس
6- ملودی رو خیلی بیار رو تر. نویز ها رو ترن. ملودی هم خیلی با آکورد هماهنگه، البته ترنسیه ولی خب میتونه تنوع بیشتری داشته باشه. آرپژ رو هم بلند تر کن
سلام ممنون از اینکه تحمل کردین کار رو :laugh:
راجع به ملودی های طولانی بهتون حق میدم
1 اما اینترو های طولانی مخصوص نسخه های original mix و extended mix هست و اما نسخه های radio edit معمولا بدون اینترو های بلند و شروع بدون درام هست که هنوز اون رو آماده نکردم.بالا هم عرض کردم extended
2 ریورب هم که از خاصیت ترنس هست که فضاهای عمیق بسازن
3 تو قسمت دراپ برای پر کردن فضا های خالی از whoosh و وایت نویز استفاده شده که معمول هست .
4 بله این رو حتما لحاظ میکنم
5 صدای خواننده رو هم از آهنگ اصلیش جدا کردم که چون کاملا قابل جدا سازی نیست به خاطر اکولایزر و لیمیتر و ... برا جداسازی کامل آهنگ از صداش به صدای خواننده آسیب زد که اون رو نمیشد ازش اجتناب کرد مگه اینکه صدای خام رو داشتم
6 بله این رو هم روش کار میکنم حتما
ممنون از لطفتون ✋

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,255
34
Vengeance Land
سلام
تنظیم و ساز بندی خیلی خوبه
خیلی از موزیک تا قبل از شروع وکال خوشم اومد
وکال که شرو شد کاملا بی ربط بود به فضای کلی ی موزیک..
شاید اگه به عنوان ریمیکس این موزیک نبود و Instrumental بود بهتر میشد...;)
(البته این نظر شخصیه و برداشت منه | ممکنه درست یا غلط باشه)

+ اما مسترینگ زیاد خوب نیست...

به چند دلیل:

1.صدا یه حالت Low cut شده داشت
به شکلی که یسری فرکانس هایی که تو این سبک بودنشون حیاتی هستن کامل از دست داده شده..!
اصل فضا سایزی این سبک هارو لو فرکانس ها و ترکیب درست Kick و Bassline هستن..

2.نمیدونم از کمپرسور و یا لیمیتر توی مستر ترک استفاده کردی؟!
صدا یه حالت Punching خفگی داره انگار لیمیتر داره اینکارو میکنه...

3. انگار کیفیت کلی ی موزیک با این که خجم کلی اون 17 مگابایته انگار 128 کیلوبیت یا حتی پایین تر خروجی گرفته شده..
که اینم به همون ایرادت مسترینگ شبیه هستش..;)

در کل اهل ایراد گیری ی زیاد نیستم:geek:

کار قشنگی بود
امیدوارم کار های بیشتری ازت بشنوم
ممنون برای اشتراک گذاری این اثر...;) :thumbsup:

hamid_pe2

میکس و مسترینگ
تیم مدیریت
مدیر تالار
2/12/11
1,511
خرمشهر
1. ساختار کوتاه ؟ :eek-84:
مگه میشه چیزی رو از چهارچوب خارج کرد ؟
اگه سبکی قرار بر 30 دقیقه موزیک هم باشه باید رعایت کرد وگرنه نمیشه موزیک رو به اون سبک نامگذاری کرد

30/8/09
52
1. ساختار کوتاه ؟ :eek-84:
مگه میشه چیزی رو از چهارچوب خارج کرد ؟
اگه سبکی قرار بر 30 دقیقه موزیک هم باشه باید رعایت کرد وگرنه نمیشه موزیک رو به اون سبک نامگذاری کرد
الان ترنس خیلی کمرنگ شده. آرتیستا الان با ترنسای کوتاه تر، سبکو زنده نگه داشتن. سلیقه ها کمی تغییر کرده

5/9/18
9
39
با سلام, نظرم کاملا شخصی و سلیقه ای. با اختلاف بهترین کار ترنسی که تو 10 تا کار آخر پروژه های تکمیلی بود شنیدم. احساس میکردم Andrew rayel و roger shah با هم نشستن سر یه میز کار تنظیم کردن. متاسفانه تصور خیلی از ایرانیها در مورد وکال ترنس کارهاییه که تو ایران به اسم ترنس پخش میشه در صورتی که من تو کارتون تعریف خوبی از وکال ترنس میبینم. و استانداردهای یک ریمیکس رو رعایت کردید. صدای خوبی رو هم برای کارتون انتخاب کردید. به امید شنیدن کارهای بیشتر ازتون. یا سپاس

بالا