این سبک هنوز طرفدار داره ؟

شروع موضوع توسط 3GreenSpades ‏7/8/15 در انجمن کلاسیک ( Classical )

تاپیک این سبک هنوز طرفدار داره ؟ تالار کلاسیک ( Classical ) در persian-music.org.

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)
  1. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    سلام دیروز داشتم اهنگ گوش میدادم که یهو به یکی از اهنگ های الویس پرسلی برخوردم . خداییش از هرچی اهنگ امروزی بهتره
    اما ایا الان خوانندگانی هستن که سبکی مثل الویس داشته باشن و طرف دار هم داشته باشن ؟
    خوانندگان و گروه هایی مثل justin یا one direction یا the vamp و از اینجور کسا واقعا خاک پای الویس هم نمیشن اما بازدیداشون تو یوتیوب میلیاردیه!!!! چرا ؟ الان اگر مثلا الویس زنده بود و 20 -30 ساله بود ایا این مردم طرف دار اون میشد یا نه طرفدار همین اهنگ های .... میشدن ؟
    اینا سوالی بود که ذهنمو درگیر کرده بود

2. mjn151

mjn151 عضو سایت

شغل :
    بیکار
    امتیازات:
    +198 / 3 / -2
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    دوست عزیز کلا تو هر جامعه ای شخص و سبک خالطور طرفداراش بیشتره
    اینا حاشیه سازی و تبلیغات و اینا میکنن که میان بالا که تو ایرانم امثال اینا زیاده
    در ضمن بازدید یوتیوب به هیچ وجه ملاک خوب بودن یک اثر موسیقی نیست

موفق باشین

3. jim.root

jim.root کاربر با تجربه عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    ببين در هر دوره اى مردم به سبك خاصى علاقه پيدا ميكنن.مثلا در دهه ى 60 تا 80 ميلادى خيلى ها به موسيقى rock و metal علاقه پيدا كردن به طورى كه بيش از ٩٠ درصد جوان ها علاقه مند به اين سبك ها بودن.ولى متاسفانه الان خواننده هايى دارن كار ميكنن كه فقط براى فروش آهنگ ميدن.شما الان يه آهنگ كه فروش آنچنانى داره رو از همين justin در نظر بگير اگه ٢٠ سال ديگه كسى بهش گوش داد هر چى خواستى بگو ولى اطمينان داشته باش كه ٣٠ سال ديگه هم هنوز كسانى هستن كه black album رو گوش بدن و لذت ببرن.

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  4. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    خوب موضوع 30 سال بعد نیست موضوع اینه که الان به کسایی مثل جاستین داره خوش میگذره و خیلی ها هم همینو میخوان
    دیروز بحث داشتیم میکردیم (با خانواده ) و میگفتیم الان سبک ها تغییر کرده و الان کسی از اهنگ های دهه 50 - 60 خوشش نمیاد (اینو من میگفتم ) اما بقیه میگفتن خیر چون خواننده ی خوب نیست مردم از اینا خوششون میاد یعنی اگر یه خواننده ی خوب بیاد بارو بندیل اینا بستست . باز خارج چند تا حرف برای گفتن داره اما تو ایران بلانسبت یعنی بعضی ها واقعا آشغال میخونن نه ریتمی نه سبکی نه صدایی اصلا هیچی !
    الان میبینیم که خواننده های قدیمی مثل داریوش یا ستار و... هنوز طرفداراشون بیشتره هم بین جوونا هم بزرگ سالا در حالی که تو نسل قدیم که بابام تعریف میکنه میگه جوونا داریوش و اینا گوش میدادن اما بزرگتر ها اهنگ خواننده های دوره ی خودشونو گوش میدادن یعنی به داریوش و اینا گوش نمیدادن . دقیقا الان عکس شده
    حال سوال من از شما اینه (شما بیشتر تو کار موسیقی هستین )
    ایا مزاج ها عوض شده یا نه خواننده ی خوب نیست ؟؟ یعنی مردم الان دیگه سبک هایی مثل الویس رو بدشون میاد ؟

5. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نمیدونم این آمار از کجا در اومده ولی فکر نمیکنین که برعکسه ؟
    {username}-{filename}

6. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    موضوع جالبی هست
    اون موقع ها (قدیم ) هر کسی توانایی این که گروه موسیقی تشکیل بده یا خواننده بشه و...... نداشت به همین دلیل هر کسی که این کار را شروع می کرد احتمال موفقیتش زیاد بود همچنین به دلیل این که بعضی از سبک های موسیقی تازه پایه گزاری شده بودن و تازگی داشتن و البته از نظر خودم بهترین اهنگ های تاریخ موسیقی هم در زمان های قدیم ساخته شده هست ولی امروزه به دلیل افزایش راه های مختلف که مردم به طریقشان می توانند اهنگ منتشر کنند و به گوش عموم برسونند ( نمونش یوتیوب هست) افراد زیادی دارن شانس خودشان را امتحان می کنند همچنین امروزه علم موسیقی به حدی افزایش پیدا کرده که تقریبا می شه در بیش تر خانه ها حداقل یک ساز را پیدا کرد به همین دلیل رقابت افزایش پیدا کرده و البته موضوع پول در موسیقی نیز افزایش یافته به طوری که شما اگر هیچ دانشی نداشته باشی ولی پول زیادی داشته باشی راحت البوم میدی بیرون به همین دلیل هر سال نسبت به سال قبل اهنگ های ضعیف تر می بینیم و اهنگ های خوب کمتر می شن + ایده های تازه روز به روز تعدادشان دارن کم می شن
    اینا نظرات من هست

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    خواننده ی خوب زیاد هست!!!
    سلیقه ها افتضاحه!!
    عموم مردم ایران شعور موسیقی ندارن!!

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  8. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    تا جایی درسته یعنی خوب اصلا اونموقع کامپیوتر نبود حتی اهنگ ساختن هم سخت بود اما خوب شانسشون رو امتحان میکنن میان سمت موسیقی ؟ خوب نباید پر طرفدار بشن موضوع اینه که همه هم خوششون میاد . هرچی چرت تر بهتر . من بعضی از گروه های متال و راکو میبینم مثل rise against که واقعا صدای خوبی داره اما اصلا طرفدار نداره عوضش برعکس اهنگ های گروه های مسخره روز به روز داره بیشتر میشه
    اینکه میگین قدیم میرفتن سمت موسیقی و چون زیاد سمت موسیقی نمیرفتن برای همین به شهرت میرسیدن درست اما ایا بد میخوندن ؟ خداییش یکی از یکی بهتر
    دهه های 60 - 70 گروه متال و هارد راک motorhead ظهور کرد . تو سبکش اول بود و همینطور گروه هایی مثل oasis و pink floyd و یا queen فقط 1 دونه هستن
    دیشب تو یوتیوب فقط اهنگ گوش میدادم . برترین های بیلبوردو داشتم میدیدم . گوش میدادم خندم میگرفت یعنی همشون مثل همن صداشون کم بعد یهو بلند میشه . الحمدالله ریتم اهنگ ها هم همه شبیه به هم تو یه دونشون نبوغ نیست . حالا اینا به کنار من برای جای سوال اینه که اینا طرف دار دارن !!!
    الان گروه هایی مثل متالیکا یا ac dc و همینطور گیلمورو اینا دیگه اواخر کارشونه (البته متالیکا زیاد نه ) ولی اگر اینا برن ما دیگه هیچی نداریم !!!! باید جاستین گوش بدیم :(

9. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    حرف های شما درباره گروه های قدیم درسته منم خودم مثل شما هستم متاسفانه امروزه با پول می شه هر کاری در دنیای موسیقی کرد همین باعث شده هر کسی که یکم پول داره خیلی راحت معروف بشه اون قدیم ها وارد شدن تو دنیای موسیقی سختی زیادی داشت. امروزه پول تنها چیزی هست که می شه باهاش معروف شد و افرادی که با پول بالا می ایند باعث می شوند ان افرادی هم که واقعا استعداد دارن اصلا به چشم نیایند
    در حال حاظر هیچ کاری از دست من و شما بر نمیاد و مردم هم بعضی هایشان خیلی درک پایینی از موسیقی دارن اصلا براشون مهم نیست چی گوش میدن
    در مورد rise against هم باید بگم این گروه اتفاقا طرفدار های بسیار زیادی داره ولی خوب شما نباید انتظار داشته باشید که طرفدارای این گروه با طرفدارای جاستین برابر باشه

10. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    rise against تو اینستاگرام و فیسبوک به زور لایک میخوره طرف دارای یوتیوبیش هم کمه give it all اش چند ده میلیون فکر کنم view داشت (بهترین اهنگش که من خوشم میاد ) بقیه ها خیلی کم . حالا این 5sos که واقعا 4 تا شاسکول خوردن به هم 2 ساله گروهو راه انداختن الان هر کامنتش 150 - 160 هزار تا لایک میخوره تو چند ساعت . البته لوک همینگز صداش بدک نیست ولی سبکشون تکراری هست !!
    من از اهنگ های تند مثل متال و تا حدودی راک خوشم میاد و از اهنگ های اروم اهنگ های خیلی اروم مثل همین الویس خوشم میاد . هیچ کدوم از این 2 سبک طرفدار زیادی نداره (نسبت به بقیه ) بقیه ی مردم از pop یا rap و یا اینطور اهنگ ها خوششون میاد (معمولا اهنگ هایی که تو هیچ دسته ای جا نمیگیرن میشن pop خخخخخخ )
    در کل وضعیت گندی هم تو داخل شده هم خارج !!

11. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    هیچ وقت از pop خوشم نیومد :dead-95:
    یوتیوب و....... تا حدی مناسب برای شناخت تعداد طرفداران یک گروه هست ولی در نهایت و بدون شک امتیازتی که یک البوم از منتقدها میگیره و میزان فروش البوم بهترین روش برای شناخت یک گروه هست و rise against از لحاظ فروش البوم و همچنین امتیازات کسب کرده از منتقد ها و البته مردم نشان می ده که گروه موفقی هست
    یکی از گروه های مورد علاقم که متاسفانه در ایران اصلا شناخته نشده هست ولی در کانادا جایزه های بسیاری را برده و من هم کاملا این گروه را قبول دارم billy talent هست پیشنهاد میدم اهنگ های این گروه هم گوش بده
    5sos هم حکم جاستین بیبر در دنیای راک را دارد خیلی از این گروه بدم میاد چند تا دختر (ببخشید پسر )جمع شدن تازه یکبار هم گفته بودن می خوان جای green day را بگیرن :poop::poop::poop::poop:

12. ali_eslami

ali_eslami عضو سایت

شغل :
    student
    امتیازات:
    +130 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, FLstudio
    آقا شما بیا آهنگ one از متالیکا رو با baby از جاستین مقایسه کن. واقعا مثل مقایسه ی مورچه و فیل میمونه. One واقعا یه شاهکار موسیقیایه. از هر نظر. حالا اون آهنگ از بیبر که نه شعرش معنی داره نه هیچی. آهنگشم که معلومه دو دیقه نشستن پای کامپیوتر ساختن. واقعا با شما موافقم. مردم نمیدونن چه مزخرفاتی رو دارن تو گوششون فرو میکنن. مثلا تو سایت beeptunes.com برید صفحه ی kahtmayan رو با بقیه صفحه ها مقایسه کنید. Kahtmayan واقعا گروه خیلی خیلی خیلی خوبیه. دو تا آلبوم با هزار زحمت در سبک متال بنویسی واز اون سخت تر، برای هر دو تا آلبوم از وزارت فرهنگ هم مجوز پخش بگیری هم مجوز کنسرت. واقعا دست همایون مجدزاده درد نکنه. واقعا کار شاقی انجام داد. باورتون نمیشه حالا من تو 14 سالگی یک ساله آهنگ فارسی گوش ندادم غیر از بعضی آهنگ های kahtmayan و aliaj. و تمام playlist گوشیم پره از آهنگ های nirvana و metallica و jeff beck و pink floyd در حالیکه همسنای من با تو ای تف ام و تتلو و از این مزخرفات حال میکنن. واقعا مردم شعور موسیقیایی شون از پهنا تو حلقم.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  13. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    اهنگ جاستینو با متالیکا نمیشه مقایسه کرد چون سبکشون فرق داره اهنگ بیبی الکترونیک پاپ بود فکر کنم . اما اگر بخایم با سبک خودش مقایسه کنم با اهنگ its a sin مقایسه میکنم که مال دهه های 70 - 80 هست مال pet shop boys که هر روز گوش میدم و یا اهنگ های modern talking و...
    منم تا 13 سالگی رپ ایرانیو اینطور مذخرفات گوش میکردم اما یه بار دوستم اهنگ های pantera و black sabbath رو داد منم سمت متال و راکو پیش گرفتم تا الان که 18 سالمه
    5Sos میخواد جای green day رو بگیره ؟ خخخ
    بیلی جووی درسته صدا نداره اما صداش خاصه همینطور اهنگاش مخصوصا holiday
    .
    .
    طرف دار هارو چطوری میشه فهمید ؟ یعنی چقدر طرفدار دارن ؟ از کجا بدونم کدوم البوم چقدر فروش کرد ؟

آخرین ویرایش: ‏8/8/15
    • موافقم موافقم x 1
  14. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    برای فهمیدن میزان فروش هر البوم راه های بسیار زیادی هست یکی از ساده ترینشان سرچ کردن اسم البوم و رفتن به صفحه ویکی پدیا ان البوم هست مثلا این یکی از البوم های این گروه
    Appeal to Reason - Wikipedia, the free encyclopedia
    به غیر از این شما با یک سرچ ساده تو گوگل می توانید تمام امار و ارقام را بدست اورید

15. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    آقایون و دوستان عزیز دیگه دارین افراطی حرف میزنین.
    1-سلیقه هر فرد در هر حای جهان فقط و فقط به خودش ربط داره.
    2-شاید آهنگ one از نطر شما شاهکار باشه و از نظر یک فرد دیگه یه کار خشن و بیخود.
    3-دوست عزیز ببخشید که میگم ولی گروه هایی شبیه به green day هم دسته کمی از بقیه خواننده های امروزی ندارن.شما اگر با rock و grunge اصیل آشنایی داشته باشی میفهمی که اینا هیچ ربطی به rock اصیل ندارن و کارهاشون هم اصلا قوی نیست.اون ها هم مثل خواننده های دیگه فقط برای ریخت و قیافست که طرفدار دارن.(اصلا به شما برنخوره)
    4-مگه حرفه ای بودن به طرفداره؟؟؟شما تاحالا اسم گروه darkwater رو شنیدین؟به شما توصیه میکنم برید از کارهاشون گوش بدین که در همه ی زوایا با کار حرفه ای آشنا بشین.
    5-ببخشید که میگم ولی این تاپیک از اول مورد داشت.هرکسی که میاد اینجا میاد اسم گروه و خواننده موردهعلاقه خودش رو مطرح میکنه.
    یکی metallica رو با justin bieber یک green day با 5sos یکی مش قنبر رو با mariah carey

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  16. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوست عزیز اینجا یه سایته موسیقی هستش.اینجا ده ها هزار نفر فعالیت میکنن که هرکدوم به سبک خاصی علاقه داره.استفاده از اون علائم در پستتون تو هین بزرگی به خیلی ها تلقی شدن میشه.

17. 3GreenSpades

3GreenSpades عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 0 / -0
    نه داداش اتفاقا برعکس من گفتم بهتر بودن به طرفداره ؟ من اصلا تاپیکو برای عکس این قضیه باز کردم که بگم طرفدار دارن اما بدرد نمیخورن
    .
    اتفاقا گرین دی اولین punk rock ای هست که به تیپ اهمیت نمیدن . بقیه ی پانک ها فقط تو ظاهر هستن که موهاشونو سیخ میکنن و رنگ میذارن و لباس های درهمو بر هم اما گرین دی واقعا خوبه . البوم american idiot عالیه
    من از خیلی از اهنگ ها و گروه ها بدم میاد ولی هم خوب میخونن و هم متن خوبی دارن مثلا اهنگ های کریستی برگ . اهنگ های آرون و یا تام ویت . اینا همه متن زیبایی دارن اما اهنگشونو نمیپسندن. اما بعضی ها متن ندارن ولی اهنگ خوبی دارن مثلا papa roch رو به هرکی نشون دادم خوشش اومدو یا dragon force رو به هرکی مخصوصا گیتاریست ها نشون دادم تمامی اهنگ هاشو ازم گرفتن . جدی میگم !! اما ...... چطوری بگم اهنگ هایی مثل همین بی بی که این همه طرف دار داره نه اهنگ داره نه متن

18. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    این آهنگ ها برای افرادی زیباست برای افرادی هم نه.ما تعیین کننده نیستیم.

19. red gun

red gun عضو سایت

امتیازات:
    +104 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    من دقیقا متوجه حرف شما نشدم
    من به کسی توهین نکردم
    اگر منظورتان :dead-95: هست باید بگم من نظر خودم را گفتم خوب هر کس به یک سبکی علاقه داره و من علاقه ای به پاپ ندارم همان طور که مثلا من به سبک بلوز علاقه دارم ممکن هست خیلی ها نداشته باشن و من توهینی در این حرف نمی بینم
    اگر منظورتان :poop: هست باید بگم من این را به خاطر حرفی که 5sos به green day زده بود گزاشتم چون این گروه در یکی از مصاحبه هایشان خودشان را گروه گرین دی نامیدند و عملا گفتند که این گروه دیگر نابود شده و نمی تواند با ما رقابت کند که من باز هم در این توهینی نمی بینم
    ولی در هر صورت من قصد توهین نداشتم ولی اگر شما برداشت توهین از گفته های من دارید من عذر خواهی می کنم

20. jim.root

امتیازات:
    +1,160 / 0 / -2
    نرم افزار:
    FLstudio
    دوست عزیز من هیچ برداشتی نکردم حداقل نسبت به خودم.نیازی به عذرخواهی از بنده نیست.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
بارگذاری...
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است. (فقط مدیران امکان ارسال پست جدید در ادامه تاپیک را دارند)