این افکت رو از چه راهی انجام بدم؟

شروع موضوع توسط musician1992 ‏27/12/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک این افکت رو از چه راهی انجام بدم؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به همه دوستان و اساتید.عزیزان یه سوال داشتم.یه افکتی هست قبل از اینکه خواننده بخونه میاد رو صداش اینم بگم Reverse رو نمیگما اینکه قبل از اینکه بخونه یک حرف چندبار تکرار میشه یه فایل نمونه هم آپلود کردم که لینکشو پایین میذارم تا کامل متوجه بشید منظورم چیه.من تاجایی که فکر کردم دیدم این کارارو معمولا Dj ها انجام میدن با همون دستگاه های خودشون ولی این کارو تو استودیو هم با همین DAW هایی که هست میشه انجام داد.میخواستم اگه میشه بگین اصلی ترین راه برای این کار با DAW چیه و چه جوریه؟:smile (53):
    ممنونم
    http://www.faupload.com/upload/90/Dey/1-15/B-B-B.mp3

2. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    بهترین و اصولی ترین و راحتترین و دقیق ترین راهش اینه که خودتون به صورت دستی این کار رو بکنید !
    کار سختی هم نیست ! کافیه یه تیکه از همون قسمتی رو که مد نظرتون هست کپی کنید و تو مکان های دلخواه پیست کنید .
    این نمونه ای هم که خودتون قرار دادید همین روشه ! از قسمت b کپی گرفتن و پشت سر هم (با فاصله ی یکسان) پیست کردن و یه اتومیشن ساده روش انجام دادن که وکال کم کم صداش زیاد بشه (همون اولشه یه کم هم هست)!
    همین !

با همه ی DAW ها هم میشه چنین کاری کرد ( FL , Audition , cubase , sonar , reason , .......... )

3. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام محمد جان.ممنونم.این روش به ذهن خودم رسید و انجام دادم و شد.ولی به نظرت کارایی که خیلی قوی تر هست مثلا کارای اونور آب اونا هم میشینن میچینن؟:smile (7):

4. امین پیشه ور

امین پیشه ور مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,321 / 0 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    بله همه خودشون دستی Slice رو بوجود میارن ... .

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏27/12/11
    • خوشم اومد خوشم اومد x 1
  5. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از دوستان گلم محمد و امین.باشه آقا حله.میشینم دستی میچینم حالشو میبرم.هدفم از این تاپیک این بود که ببینم راه دیگه داره یا نه.بازم یه دنیا ممنون:smile (95): :smile (2):

6. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    یه افکتی هم هست که رو ملودی یا رو همون صدا ولی من بیشتر و ملودی دیدم مثلا فبلی که ملودی بیاد اون نت اول مثله کراش کشیده میشه اینو باید چطوری انجام داد؟

7. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
  8. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    آره منظورم همین هست چطوری باید اینو انجام داد؟

9. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    اصلا کاری نداره.ببین اگه دقت کنی صدایی که قبل از یه چیز میاد یه سنگینی خاص داره.خوب اینجوری که من کلی گشتم و فهمیدم یه ریورب قوی هست که میاد رو همون قسمتی که میخوای قبلش این افکت قرار بگیره.اولاش من میومدم با یه DAW حالا هرچی میخواد باشه تو محیط Multi Track اون تیکه ای رو که میخواستم جدا میکردم و یه ریورب و یه ذره دیلی البته با یه سری تنظیمات تو همون پلاگینا سعی میکردم حالت قوی بهش بدم و بعد از این کار اونو Reverse میکردم فکر کنم به فارسی میشه برعکس کردن و در یه لاین دیگه قرار میدادم و میکس میکردم با لاین اصلی ولی داداشی این کار هم زمان میبره هم باید خیلی روش کار کنی تا به نتیجه برسی و دقت بالایی میخواد.یه روش ساده تر هست اونم اینه که از Cubase پلاگین Reverb.REVerence رو باز کنی و یه پریسیت یا خودت بساز یا به همون های که خودش داره یکی رو انتخاب کن و سعی کن به دلخواه خودت تنظیماتش رو دستکاری کنی تا یه ریورب قوی به کار داده باشی بعد پایین سمت چپ پلاگین تیک گزینه Reverse رو بردار بعد که Play میکنی خوب گوش کن میبینی که اون افکت ها میاد قبل هر جملت اینم یادت باشه که یه لاین برای صدای اصلی باز کنی و یه لاین دیگه از صدای اصلی کپی و پیست کنی وتو لاین جدید(2) این کارارو کنی و با لاین اصلی یه میکس خوب کنی.همین:smile (61)::smile (95):

10. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    با برش زدن اون قسمت که میخواین این افکت روش اعمال بشه و اکسپورت اون و مجددا باز کردن اون در پلاگین sfz در سونار به راحتی میشه اینکار رو انجام داد.
    یا اینکه دستی اینکار رو بکنید.
    برای رسیدن به افکتهای مشابه استفاده از پلاگین ایزوتوپ stutter هم بسیار خوبه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  11. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    ممنونم از تو ولی این کار رو که گفتی من نمیتونم انجام بدم چون با کیوبیس زیاد آشنایی ندارم کار میکنم ولی نه تخصصی و این کارا رو نمیتونم توی کیوبیس انجام بدم اگ یتونی از اف ال برام توضیح بدی خیلی خوبه تشکر

12. A.T.B

A.T.B عضو سایت

امتیازات:
    +141 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    تشکر استاد با سونار که نمیتونم اما تواف ال ایزوتوپ دارم ولی نمیتونم این کار رو باش انجام بدم میتونید بصورته تصویری آموزشش بدین :smile (70):

13. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    متاسفانه بنده هم در اف ال تخصصی ندارم.
    اما توی تالار دانلود که این پلاگین قرار داده شده فکر کنم نحوه کار در اف ال رو دوستان گفته باشند.

14. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای محبی اگر این پاسختون برای سوال دوم A.T.B عزیز هست من یه سوال دیگه دارم من پک ویوز Diamond چهل تایی رو فعلا از تالار دانلود گرفتم توی اون پلاگینی هست که اینکار رو قوی تر از REVerence انجام بده.چون من سونار ندارم یعنی زیاد از سونار خوشم نمیاد.اگه میشه درباره کیوبیس راهنمایی کنید.:smile (7):میخوام صحبت های نهایی شما رو بذارم رو همین اطلاعاتی که الان خودم تجربه کردم و کیفیت کارامو ببرم بالا.اگر هم جوابتون مربوط به کامنت اول خودم Slice کردن بود که هیچی.ممنون:smile (53):

15. Omid-Mohebbi

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    بله در مورد پست اول پاسخ نوشته بودم.

16. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آقای محبی مرسی.میدونستم که یه پلاگین برای این کار هست که شما جوابمو دادین.یه دنیا ممنون استاووود:smile (7): :smile (95)::smile (2):
    البته از دوستان گلم محمد و امین جان هم تشکر میکنم.:smile (19):

17. shepeskof

shepeskof عضو سایت

امتیازات:
    +22 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    از دوستان کسی هست که بتونه reverse کردن رو آموزش بده!؟ منظورم ریورسی هست که اول کار قبل از شروع وکال میاد هستش!

18. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    عزیز تو همین تاپیک سوال دوستمون A.T.B هم همین بود که کامل جواب دادم با توضیح کامل.همون چیزایی که گفتم رو با دقت بخون و انجام بده.سخت نیست.دقت میخواد.انجام بده اگه به نتیجه نرسیدی دوباره بیا بگو کجاش گیر کردی.:smile (53):

بارگذاری...