این اثر کلاسیک اسمش چیه؟

شروع موضوع توسط rahava ‏10/6/15 در انجمن پیانو

تاپیک این اثر کلاسیک اسمش چیه؟ تالار پیانو در persian-music.org.

1. rahava

rahava عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    با درود به همه دوستان ،می خواستم بدونم آهنگی که در ویدئو زیر نواخته میشه اسمش چیه و آهنگسازش کیه ؟ سپاس

فایل های ضمیمه:

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. rahava

rahava عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo
    با درود مجدد . کسی اسم ای آهنگ رو نمی دونست؟

3. Old Shank

Old Shank عضو سایت

امتیازات:
    +653 / 0 / -0
    سلام.
    کلیپ رو نگاه کردم اما متوجه نشدم کار کی هست.
    توی هفته ی آینده به چندتا از اساتیدم نشونش میدم امیدوارم جواب بگیرم ازشون!

4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,203 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    عزیز این قطعه اسمش Csárdás (تلفظش بزبان فارسی میشه چارداش) هست از Vittorio Monti آهنگساز/رهبر ارکستر/نوازنده ویولن ایتالیایی مربوط به اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم.
    گرچه خود مونتی ایتالیایی بوده، ولی اسم این قطعه مجاری هست، نه ایتالیایی. این قطعه مشهورترین قطعه ی مونتی هست که از هفت قسمت مجزا، و در عین حال مرتبط باهم تشکیل شده. در این بخشها مدام تمپو و بعضاً تونالیته ی قطعه عوض میشه و در نوع خودش قطعه ی بسیار بدیع و شنیدنی ای هست. تا اونجایی که من میدونم، مونتی چارداش رو برای زهی و اکاردئون نوشته بوده که بعدها برای سازها و ارکسترهای مختلفی هم نوشته و اجرا شد.
    من در لینک زیر سه نوع اجرای مختلف رو براتون آپ کردم که میتونید دانلود کنید و بشنوید. اولی اجرای آکاردئون و زهی هست. دومی برای ارکستر بزرگ نوشته شده که توسط ارکستر فیلارمونیک لندن اجرا شده. و سومی هم اجرای پیانوی اون هست که توسط Tzvi Erez اسرائیلی اجرا شده.

Csárdás

این ویدئویی رو هم که قرار دادی واقعاً تکان دهنده است و قطعه ی آسونی برای یک بچه نیست. ممنونم از اینکه شر کردی. احتمال خیلی زیاد میدم که اون بچه اوتیستی باشه.

آخرین ویرایش: ‏12/6/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  5. m.Ali

m.Ali عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام آقا فرهود ... این ویدئو دیدم یه سوالی پیش اومد برام ( البته شاید نخوره به موضوع )
    چرا اکثر کارهای کلاسیک از تکنیک نوازندگی بالایی برخوردار بوده ، و اکثرا قطعات دشواری هستن ؟!!
    یعنی آهنگسازان اون دوره به این فکر میکردن که هم از نظر نوازندگی کاره با تکنیکی بسازن هم از نظر زیبای شناسی !! یا هر قطعه ای که سختره بوده ، قوی تر جلوه میداده ؟

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. rahava

rahava عضو سایت

امتیازات:
    +3 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, nuendo

واقعا سپاسگذارم از وقتی که گذاشتین و راهنماییتون

7. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,203 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    علی جان هر دوره ای به هرحال طبع خودشو داره و تغییر در ساختار موسیقی غیر قابل پیشگیریه. همونطور که طبع شنونده در طول زمان تغییر میکنه، طبع آهنگساز هم تغییر میکنه.
    ضمناً آثار سخت و تکنیکی مربوط به بخشی از تاریخ دوره کلاسیک هست، نه همه ی اون دوره. تازه به اعتقاد من اگر به لحاظ سختی نوازندگی بخوایم بررسی کنیم، نوازندگی بعضی از آثار پیانو جز (که هیچ ربطی به دوره کلاسیک نداره) بمراتب سخت تر هستند!

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  8. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +543 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    و البته فک میکنم تکنیکی ترین قطعات مربوط به شیطان ویولن( پاگانینی) باشه..درسته فرهود جان؟ راستی مربوط ب چ دوره ایه؟

9. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,203 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    پاگانینی قطعه ای بنام "شیطان ویولن" نداره، حداقل تا اونجایی که من میدونم. معمولاً اسامی آثار پاگانینی به این شکل هست (بطور مثال): کاپریس شماره 24 در لامینور، کنسرتوی شماره 4، سونات با واریاسیون در لا، . . .
    معمولاً شنونده عام برای اینکه تفکیک قطعات رو بهتر بخاطر بسپره، این تیپ اسامی رو (مثل شیطان ویولن) روی اسامی اصلی میذاره و این چیزیه که در موزیک کلاسیک متاسفانه معمول هست. این اسامی نه اعتبار تاریخی داره و نه اکادمیک. برای اسامی آثار پاگانینی هم که به دلایل خاصی همه دوست دارن واژه ی "شیطان" رو به نوعی بکار ببرند! پاگانینی از طرف کلیسای کاتولیک اون موقع برچسب شیطان خورده بود و معتقد بودند که این شخص با شیطان ارتباطات وسیع داره و شیطان در قطعات اون خودش رو متجلی میکنه! (مثل بیانیه هایی که امروز در بعضی جوامع مذهبی/سنتی در مورد موزیک متال و راک صادر میکنند!) کلیسای کاتولیک حتی بعد از مرگ پاگانینی حتی در کفن و دفن جسد اون حاضر به همکاری برای مراسم مذهبی نشد!

در سخت بودن آثار پاگانینی شکی نیست، ولی این که قطعه ای از پاگانینی "سخت ترین یا تکنیکی ترین" باشه، من نمیدونم. برای پی بردن به این موضوع باید تمام آثار جهان رو شنید!

آثار پاگانینی هم مربوط میشه به دوره ی کلاسیک، و یا دقیق تر، اواخر دوره کلاسیک.

آخرین ویرایش: ‏18/10/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. artinviolin

artinviolin عضو سایت

شغل :
    موسیقی
    امتیازات:
    +543 / 3 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, soundforge
    چاکرم اقا فرهود عزیز....منظورم از ب کار بردن کلمه شیطان همین بود... مقاله ای در مورد ایشون خوندم با عنوان... شیطانست ک مینوازد..اگه البته اشتباه نکنم ی همچین چیزی بود... و داستانهای خیلی باحالی در مورد ایشون ی بار سر اجرای ی قطعه ی نفر داد میزنه شیطان شیطان..مردم بهش هجوم میبرند بیچاره فرار میکنه.. همون لحظه ی زن از ترس بچه شو سقط میکنه.. کلا این هنرمند بزرگ انسان مرموزی بوده ب گفته نزدیکانش و البته از لحاظ جسمی و روحی ب خاطر پدرش خیلی ازار میبینه.. و خیلی چیزهای دیگه ک اینجا جاش نیست و میدونم ک خودت بهتر از من اطلاع داری... ولی شک نکن ک قطعاتش جزئ تکنیکی ترین هان

بارگذاری...