اینو گوش بدین لطفا

شروع موضوع توسط mdmpmj ‏8/11/09 در انجمن معرفی پروژه های تکمیلی

تاپیک اینو گوش بدین لطفا تالار معرفی پروژه های تکمیلی در persian-music.org.

1. mdmpmj

mdmpmj عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    این آهنگ یه خواننده است ... که من یه تیکه اش رو رو آهنگه خام خوندم ... خیلی خوشحال می شم نظر بدین ...
    البته من هیچ چیز خاصی بلد نیستم و هیج جا کلاسم نرفتم ...اما فکر می کنم تاحدود زیادی فقط رو خوندن کار کردم ...
    http://www.mediafire.com/download.php?jjyjkyzmdkw

حجمش هم 500 kb هست...

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏9/11/09
  2. Khojasteh

Khojasteh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    شهامت

سلام خسته نباشید
    به نظر من شما ابتدا بایستی بتوانید انگلیسی را بدون لحجه و روان صحبت کنید و سپس به خوانندگی در آن اقدام بفرمایید پیداست که شما معنی تمام واژه ها را به خوبی میدانید و به کار اصلی هم به دقت گوش کردین اما ویبریشن های مایکل را خیلی خفیف اجرا کردین من فقط 4 ثانیه اول را پسندیدم در بقیه خیلی لحجه دارین و در هیچ جا هم احساس ندارین.
    اما شما دست به کار خطرناکی زدین اجرای یکی از معروفترین آهنگهای یکی از معروفترین خوانندگان دنیا آن هم به زبان بیگانه خیلی شهامت میخواست که شما داشتین من شهامت شما را تحسین میکنم.
    ببخشید که اینهمه انتقاد کردم (من هم کار گذاشتم اینجاس برین تلافیشو در بیارین:smile (19):)
    امیدوارم موفق باشید

3. mdmpmj

mdmpmj عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی بابت نظرتون ... جدی من اینقدر لهجه دارم ؟ جالبه به یک نفر که تو آمریکا زندگی می کنه هم نشون دادم می گه لهجت خوبه ...اما عالی نیست ...مثه فرانسویا می مونه که اومدن آمریکا ...
    اون جوری که مایکل می خونه رو باید تو استدیو خوند ... بعدشم کار هر کسی نیست .... من بیشتر توجهم رو چیزای دیگش بود ...
    بازم ممنون می شم نظر بدین.

4. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من رشته م زبان شناسی هستش و کلا عاشق زبان شناسی هستم. به خصوص زبان انگلیسی.

بر اساس این نظرمو می گم.

اولا اینکه صداتون خوب بود و لهجه ی خاصی رو ندیدم به جز چند کلمه...

کلمه ی did:
    did باید /dId/ تلفظ بشه نه /di;d/ به همین خاطر رو لهجه هم تاثیر میذاره.

کلمه alone تو And left me standing alone :
    راستش من هر وقت اینو گوش می دم in line می شنوم.
    alone تلفظ ش به این شکله: /e'loun/ (البته e وارونه هستش که نمی شه نوشتش.)

از این کلمه ها بگذیریم این کلمه رو اصلا خوب تلفظ نمی کنی یعنی تا اینجا داشتی به این خوبی می خوندی ولی این کلمه کل کارتو خراب کرد. یعنی بهتره بگم تابلو شد که مثلا Native نیستی.

بعضی کلمات تلفظشون یه جورایی نحوه ی ادا کردن خاصی دارن مثل : Important.. شاید تو دیکشنری ها بشه نحوه ی درستشو پیدا کرد اما اونطوری که Native ها بعضی کلمات رو به گونه ای خاص ادا می کنن فقط با تکرار و تقلید قابل ادا کردنه.

این جمله رو بعد از اون خیلی خوب می گی: Take away my money

اما متاسفانه پشبندش Throw away my time کارتو خراب می کنه.
    من اینجوری می شنوم THEY COULD WIN my time... رو th معلومه که تمرین نداشتی..
    بعضی حروف تو زبان انگلیسی هستش که تو زبان ما نیست و برعکس و این کارو برای کسایی که می خوان زبان یاد بگیرن خیلی مشکل می کنه. تو موسسه با اکثر زبان آموزا مشکل داشتم که این TH سین دندانی تلفظ میشه نه س یا s... وقتی I think رو I sink می خونین یعنی من "فرو می روم". یعنی کل معنی با تلفظ اشتباه دچار تغییر میشه.

call هم یه نمه مشکل داشت.

پس شد کلمات: did (که زیادم مشکل دار نیست)، alone (که حتما باید تغییر کنه)، dangerous (اصلا خوب نیست.. شاید بشه گفت که این کلمه برملا کننده لهجه دار بودن خوانندگی شما بود) و در نهایت throw...

نتیجه گیری... صدات خیلی خوب بود. اما اگه کمی قبل از خوندن یه نگاه به تلفظ درست کلمات بندازی هم تو لهجه ی زبان پیشرفت چشمگیری می کنی هم رو خونندگی ت تاثیر میذاره.
    من یه کار جالبی می کنم و گاهی اوقات بی هدف می خونم و یه جا ذخیره ش می کنم و بعد یه نگاه بهشون میندازم که چقدر پیشرفت داشتم.
    یکی از کلیپای 4 سال پیشمو که گوش میدادم واقعا تفاوت فوق العاده زیادی رو دیدم.
    و یه چیز دیگه روهم فراموش نکن...
    PRACTIC MAKES PERFECT

من با هدفن گوش کردم اصلا آهنگ خام نبود.. خود مایل داشت پشت می خوند. تو قسمت DANGEROUS کاملا مشخص میشه که مایکل هم داره می خونه.
    این اصلا خوب نیست چرا ؟ چون صدای خواننده با صدای خودت ادغام میشه و نقصتو می پوشونه.
    وقتی صحبت صدای خودته هیچ صدای دیگه ای نباید کمکت کنه. ولی خب معلوم بود که صدات استعدادشو داشت.

امیدوارم موثر بوده باشه و این همه انتقاد رو به دیده ی منفی برداشت نکنی. موفق باشی.

5. mdmpmj

mdmpmj عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی. واقعا ممنونم و خوشحال شدم که شنیدین و نقد کردین از آهنگم .. حتما رو لهجم کار می کنم ... من اصلا هیچ وقت رو لهجم کار نکردم ... اینا رو هم لهجه ی درستشو شاید به خاطر گوش کردن به این آهنگ بوده که بلدم ...
    اما در مورد تیکه ای که صدای مایک میاد ... صدای مایک فقط تو تیکه ی دنجروس هست ...فقط تو همون تیکه ...و این هم آهنگ خامش هست ... و این صدا به عنوان نمی دونم چی می گن فکر کنم back vocal واسه مایکل هم هست ...یعنی این جزو آهنگ خام بوده ... و اگه خواستین اون تیکه رو می برم بهتون نشون می دم ..
    بهر حال ممنون ... خیلی خوشحال می شم که بازم نظر بدین ...

6. S.T.A.R.S

S.T.A.R.S عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    آره دقیقا... یادمه یکی از دوستام هیچی از زبان نمی دونست و با تکرار و تمرین زیاد یه تیکه ترانه انگلیسی رو خیلی قشنگ می خوند..
    مثلا فرض کن من فرانسوی بلد نیستم بخوام با استفاده از تقلید یه تیکه از شعرو بخونم اونوقته که شاید طرف فکر کنه من فرانسوی بلدم.
    ولی جای تعجبه که تو بیشتر قسمتها تقلید رو به درستی انجام میدادی ولی تو dangerous انگار اصلا تقلیدی تو کار نبود.

البته گفتم... صداتون استعدادشو داره... بابا مگه مایل کیه ؟ یه آدم که با تکرار و تمرین زیاد رقاص و خواننده (البته من زیاد به خوانندگی ش علاقه ای ندارم) خوبی شده. آدمه دیگه. شما هم با تقلید و تکرار می تونی یه کاری ارائه بدی که مایکل هم بمونه توش.
    متاسفانه استعدادهای فراوونی تو کشور وجود داره اما نیست کشورمون به یه مکان پرت تبدیل شده و هیچ حساب و کتابی نداره بیشتر استعداد ها متولد نشده می میرن.

منم کارهایی از این دست زیاد دارم... البته نمونه ها شو نمی ذارم چون نمی خوام باعث خودنمایی بشه..
    بیشتر رو دوستام آزمایششون می کنم و آخرم بهشون نمی گم که مثلا این صدای من بوده چون مطمئنم که بدشون میاد.

یکی دیگه از ایرادای کارتم این بود که دقیقا میکروفن رو کرده بودین تو حلق مبارکتون..:smile (13): اگه فاصله میدادین خیلی بهتر میشد.

در مورد اینکه مایکل باهات می خونه یا نه درسته باهات نمی خونه اما انگار یه صدایی وقتی داد می کشی منعکس میشه فکر کنم می خوره به دیوار بر می گرده. از effect مثلا chorus که استفاده نکردی ؟
    به هر حال کار قشنگی بود.

یه چیز دیگه هم بگم تا یادم نرفته:

بهتر اینه که کسی بیاد نظر بده که این آهنگو گوش نکرده باشه چون اگه کسی آهنگ مورد نظر رو گوش کرده باشه و بیاد نظر بده اونجاس که همه چیز خراب میشه. چون نیست گوشت به این آهنگ عادت کرده هر کسی که بخواد ازش تقلید کنه اون چیز اولیه نمیشه. حتی خود خواننده هم نمی تونه صدای اولیه خودشو عینا تکرار کنه. به هر هال یه جایی به یه نقصی بر می خوره.

7. mdmpmj

mdmpmj عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون بابت نظرتون ... متاسفانه نظر نمی ده کسی ....من تعجب می کنم ... اما خوب الان چون تا حدودی مطمئننم از کارم زیاد ناراحت نمی شم .... اما مثه اینکه از اون اول قرار بوده من راهمو خودم پیدا کنم ...
    در باره ی اون صدایی هم که با من می یاد : من 4-3 تا جمله ی آخرشو کلمه های اولشو دوبار ضبط می کنم ...همچنین تو بار دوم هست که hee hee ها رو می گم ...
    مثلا می گه take it این قسمت و دوبار می گم اما ادامشو نگفتم ... در مورد قسمت دنجروس آره درست می گین بعد از ضبط متوجه شدم که فرق می کنه ...
    :smile (2):

8. mdmpmj

mdmpmj عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    از وقتی اینو اینجا گذاشتم حد اقل 15 بار دانلود شده ؟ چرا دیگران نظر نمی دن ؟ ممنون می شم راهنمایی کنین منو ...تو هر ضمینه ای . که چه جور خوندن به دردم می خوره ؟ مشکلاتم چیه ؟ و ...

بارگذاری...