ایران من -- کاری با 7 سال تلاش! (محمد امیدوار تهرانی)

شروع موضوع توسط alone_composer ‏21/11/12 در انجمن Classical

تاپیک ایران من -- کاری با 7 سال تلاش! (محمد امیدوار تهرانی) تالار Classical در persian-music.org.

1. alone_composer

alone_composer عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    درود دوستان خوبم. کاری را به شما تقدیم می کنم که حاصل هفت سال زندگی کردن من بوده است....

صبح یک روز سرد زمستان بود... سال 1375 که اولین جرقه های ترانه ای در ذهن نوجوان من زده شد که بعدا ایران من نام گرفت... شعرش را در سن 15 سالگی (سال 1375) سروده ام و بارها پارتی تور و نت های آن را باز نویسی کردم. روی تک تک سازها و نت ها فکر کرده ام و حتی روی خواندن آن چند ماه وقت صرف شده تا اینکه بالاخره در سال 1387 در استودیوی دوست عزیزم مهندس حمید شاه میرزایی در چندین مرحله کار را خواندم.

متاسفانه چون برای کار گروه کر نداشتم مجبور شدم خودم با اینکه خواننده ی اصلی اثر هستم، با صدای سر نت های کامل یک گروه کر چهار بخشی (باس-تنور-آلتو و سوپرانو) را بخوانم. میکس کار و اتوماسیون های صدایی بسیار پیچیده بود که خدا را شکر از آب درآمد. کار در سال 1387 و با سمپل هایی بسته شد که آن زمان در اختیار داشتم (مجموعه صدا های ارکسترال گیگا استودیو)

پارتی تور آهنگ شامل تمام سازهای ارکستر کلاسیک می شود (بادی های چوبی-بادی های برنجی-سازهای کوبه ای- زهی ها-گروه کر چهار بخشی-گروه سازهای فرعی و پیانو)

ای کاش روزی بالاخره فرا می رسید که می توانستم اثراتم رابا ارکستر زنده ضبط کنم و همین آهنگ ایران من را در یک تالار بزرگ و با سازهای زنده برای تک تک هم وطنانم با افتخار بخوانم و فریاد بزنم ای کاش ای کاش ....

قطعه در گام رمینور شروع می شود و در وسط کار به مد سل دورین تغییر تنالیته می دهد بعد مجددا به تنالیته ی مینور بازگشته و سپس در نهایت دو مرتبه ی دیگر مدولاسیون رخ می دهد یک بار به گام ر دیز مینور و در انتهای آهنگ به گام می مینور می رود و کادانس کار در می ماژور قطعه را به پایان می برد. امیدوارم از شنیدن اثری که هفت سال از زندگی من بوده است لذت ببرید و در انتها از استاد مهربان و دوست داشتنی و فرهیخته ام که من هر آنچه دارم و خواهم داشت فقط و فقط مدیون زحمت های با ارزش ایشان است جناب آقای (کیوان علایی) یک دنیا قدر دانی می کنم. دوستان خوبم نظرات شما باعث دلگرمی من است امیدوارم با نظرات محبت آمیز خود این دلگرمی را به من هدیه کنید. بی صبرانه منتظر نظرات گرم و با محبت شما برادران و خواهران هنرمند و عزیزم هستم.

ایران من - لینک دانلود:

http://www.mediafire.com/?reqd5dvca5dr4be

محمد امیدوار تهرانی 1/9/1391

• خوشم اومد خوشم اومد x 28
  2. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    از دوستان هنرمند و عزیزم تقاضا می کنم که نقطه نظرات و پرسش های خود را در همین تاپیک مطرح کنند تا بتوانیم به راحتی به بحث در مورد آن بپردازیم. چون در پیام های شخصی یا بازدید کنندگان، امکان نقل قول گرفتن و ادامه ی بحث به راحتی امکان پذیر نیست و در ضمن شاید سوال یا انتقاد دوستی که مطرح کننده است، سوال دوست دیگری نیز باشد که بتواند در بحث شرکت کند و یا اینکه به توسعه ی بحث کمک نماید.

با سپاس از توجه شما بزرگواران

محمد امیدوار تهرانی 2/9/1391

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  3. Ramtin Shabanian

Ramtin Shabanian مدیر تالار آهنگسازی تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    Music producer
    امتیازات:
    +2,092 / 3 / -3
    درود بر شما محمد عزیز.

کار رو شنیدم بسیار بسیار هنرمندانه و عالی. یکی از زیبا ترین کار هایی بود که از شما در این سایت شنیدم. واقعا لقب هنرمند برازنده شماست.
    نکته قابل توجه اینه که همیشه به کار های شما این انتقاد رو داشتم که از سمپل های خوبی استفاده نمیشه اما از ترکیب و Sound design این ترک واقعا لذت بردم همه چیز خوب بود اما بهتر هم میتونست باشه که باز هم نتیجه همون محدودیت شما در بانک های هست که در اختیار دارید.

نکته ی دیگه ای که به نظرم رسید در زمان 4:35 که مدلاسیون اتفاق میفته میزان کمپرس وکال خیلی شدید هست و اون احساس نت های خیلی بالا رو ایجاد نمیکنه صدا باید در اون لحظه بالا تر باشه به نظره من. که این میتونی ناشی از استفاده زیاد از ماکسیمایزر هم باشه که داینامیک رنج شما رو کاهش داده.

لحن خواننده درست خواندن کلمات آهنگسازی و تنظیم عالی بود فکر نمیکنم بشه ایرادی ازش گرفت. به امید موفقیتت محمد عزیز. از طرف رامتین ;)

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  4. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    درود رامتین عزیز و بسیار ممنونم که همواره با نظرات خوب و سازندتون راهنمای من هستید. از لطف و محبتتون سپاسگزارم.

دوست دار شما محمد امیدوار تهرانی 2/9/1391

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. hmd_kro

hmd_kro عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +61 / 0 / -0
    نرم افزار:
    sonar
    تبریک چند باره به شما جناب امیدوار. بسیار بسیار بسیار و بازهم بسیار زیبا بود.

فوق العاده لذت بردم...

نحوه آهنگسازی- خوندن- ارکستراسیون-هارمونی و ... عالی بود.

من هم صمیمانه آرزو میکنم روزی برسه این اثر با ارکستر بزرگ اجرا بشه که چه زیباست شنیدن این کار در اون لحظه که زیباییهاش کاملا مشخص بشه.

بهتون دست مریزاد میگم دوست عزیزم.

موفق و پاینده و سلامت باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  6. alone_composer

امتیازات:
    +229 / 0 / -0
    درود دوست عزیز و مهربانم. ممنونم از لطف و بزرگواری شما و سپاسگزارم که لطف کردید و کارم را شنیدید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  7. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    استاد گرانفدرم ... مثل همیشه زیبا ، ماندگار و دوستداشتنی بود ...
    انشاالله با ارکستر زنده اجرا بشه و لذتی دوچندان نصیب ما بشه
    دوستدار شما
    محمد سعید صمدی

8. M.J1991

M.J1991 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +417 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    خیلی خوب بود محمد جان :) خیلی خوب و متنوع و زیبا بود :):55:
    خسته نباشی

9. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    معمولا هر کاری به دلم نمیشینه
    ولی این کار واقعا زیبا بود.
    ترکیب بندی موزیک واقعا زیبا و اصولی کار شده بود.
    توصیه میکنم حتما به صدا و سیما هم بدید.
    فقط جنس درامزش رو عوض کنید و یه درامز جون داتر و چاق تر بگذارید که کوبندگی بهتری داشته باشه
    اما همه چیزی عالی بود
    کارهای شما همیشه مورد توجه من بوده
    احسنت و صد احسنت بر شما

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  10. SuShiaNT

SuShiaNT عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +381 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    خسته نباشید محمد جان .
    آفرین گوش دادم خیلی عالی بود .
    آهنگسازی و هارمونی و وکال خوب بود .
    همه چیز در سر جای خود و جواب های بسیار عالی.
    با نظرات استاد محبی موافق هستم.
    آفرین خسته نباشید .

آهنگساز و تنظیم و میکس و مسترینگ چه کسی هست ؟

بارگذاری...