ایجاد تالاری بنام : بررسی مشکلات و سوالات روحی روانی مربوط به استدیو کارها

شروع موضوع توسط hamsaz62 ‏29/8/13 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک ایجاد تالاری بنام : بررسی مشکلات و سوالات روحی روانی مربوط به استدیو کارها تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason
    مسولای عزیز لطف کنن این موضوع و این تاپیک رو یا جای درستش انتقال بدن اگه هست ( سرچ کردم جای خاصی واسش ندیدم ) یا گسترش این تالار یا پست رو روش فکر کنن ، خیلی میتونه مفید باشه فک کنم .

اول از همه اینجانب خودم مشکلمو با عزیزانم در میون میزارم و از تجربه ها و راهکارهاتون ما رو بهره مند کنید :

دوستان عزیزم خیلی پیش میاد که در امر تنظیم ، در وسط راه پروژه مو نمیتونم کامل کنم و چه پروژه های خوبی دارم که نصفه کاره موندن و دوباره انگیزه نمیاد واسه کامل کردنشون یا اصلا بحث انگیزه رو اگه بخوام پیش بکشم دیگه انگیزه هام کمتر شده ؟؟؟ :26: نمیدونم چرا ؟؟؟

بنده کسی ام که چهار روز هفتمو در امر تدریس موزیک میگذرونم و نمیشه گفت دلیل امر فوق بخاطر فاصله از موزیکه ؟؟؟
    چکار کنم پروژه هام نصفه نمونن؟:50:

2. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,537 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    پاسخ : ایجاد تالاری بنام : بررسی مشکلات و سوالات روحی روانی مربوط به استدیو کارها

اگر من درست متوجه شده باشم شما نمیتونید پروزه هاتون رو تموم کنید..
    مشکل از اطلاعات شماست . اینترنت پر از مقالات خوب و رایگان هست .. راجع به فرم / ارکتسراسیون / هارمونی سرچ کنید. ... برای دریافت و کسب سواد هیچ آکسیر یا دارویی نیست که شما رو تبدیل به بتهوون کند.

موفق باشید.

3. iwish_single

iwish_single عضو سایت

امتیازات:
    +140 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio
    پاسخ : ایجاد تالاری بنام : بررسی مشکلات و سوالات روحی روانی مربوط به استدیو کارها

سلام دوست عزیز
    مشکل شما شاید مشکل خیلیا باشه
    از جمله خود من
    این مشکل میتونه چند دلیل داشته باشه1 اینکه بر عکس تصورتون دور شدن از موسیقی گاهی از نظر روحی به آدم آرامش میده و به مغز اجازه ریکاوری میده.
    2 اینکه عجله برای تموم کردن یه پروژه باعث میشه اونچه که بخواید نتیجه کار نمیشه
    3 در گیر شدن رو یه پروؤه و تکرار و شنیدن هر روزش او نو از جذابیت اولیه میندازه
    4 شاید مهمترین اصل باشه ای هست که شما از نتیجه و فید بک کار مطمئن نیستید.بنابراین شاید در ادامه کار امیدتون کم میشه به اینکه کارتون مورد توجه قرار میگیره یا نه
    گاهی در حین انجام یه پروژه خودتون و کلا از اون دور کنید یا اصلا رو یه پروژه دیگه کار کنید.ببخشید پر حرفی کردم

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason

دوست گلم aliakhavan مرسی از پاسختون . ولی باید بگم نه بنده مشکلی در زمینه ای که گفتی رو ندارم بلکه پروژه های تموم شده ی زیادی دارم اما جدیدا مشکلی دارم که دوست عزیزمون iwish_single منظور بنده رو متوجه شدن و از ایشون کمال تشکر رو دارم از راهنماییه قشنگشون.
    aliakhavan شما هم اگه راهکاری دارین محبت کنید ممنون میشم.
    همچنین دیگر اساتید عزیز .

5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge

دوست عزیز iwish_single مورد خوبی رو توصیه کردند.
    ذهن انسان در وضعیت درگیری ممتد با هر موردی، حساسیتش نسبت به اون مورد رو مستمراً و به مرور از دست میده. بعضاً شکل کلی کامل در ذهن، دیرتر بدست میاد و در این وضعیت، ما باید ذهن رو یک ری سِت بکنیم.

یادم میاد دانش آموز که بودم، انشاهایی که توی خونه باید مینوشتم رو، بلافاصله نمی نوشتم که درجا تموم بشه. روز اول قسمتی از اون رو مینوشتم، بعد میذاشتم کنار تا روز آخر. روز آخر هم کامل میکردم، و بعد از مرور مجدد، وقتش میرسید که ببرم مدرسه.

الآن هم با پروژه هایی که دارم، همینطور رفتار میکنم. البته خوشبختانه امتیازی که الآن دارم اینه که سفارش نمیگیرم که مجبور بشم ددلاین داشته باشم. وجود ددلاین، بخاطر همون دلایلی که صحبت شد، معمولاً باعث افت کیفیت میشه.

البته من منکر لحظات inspiration (الهام) هم نیستم. گاهاً پیش میاد که یک پروژه رو میشینی و درجا از A تا Z مینویسی و بخوبی کامل و تموم میکنی و می بندی. ولی خب همیشه این اتفاق نمی افته.

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  6. poya 268

poya 268 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar

بچه ها به نکته ی خوبی اشاره کردین،من خودم وقتی شاخترین آهنگ ها رو از بهترین خواننده ها هم میشنوم بعد ی مدت از چشم میفته،خداییش پروژه های من همه ناقصه و من وقتی ی آهنگ از چشمم میفته دیگه نمیتونم باهاش رابطه برقرار کنم،ی مدت هست سعی میکنم ملودیه کامل رو بسازم و بعد تنظیم بزنم و آکورد گذاری و ...شاید اینجوری راهم رو گم نکنم،واقعا کلافه ام از خودم و سر همین مشکل گاها موسیقی رو میزارم کنار و بعد ی مدت باز ی ملودیه دیگه و باز هم تکرار و باز هم نیمه کاره،امیدوارم درست بشم چون واقعا از خودم بدم میاد!

7. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar

گاهی وقتها وقفه بین کار خیلی بهت کمک میکنه.
    تا به قول فرهود گرامی مغز کمی ریسیت بشه
    در این حالت ممکنه متوجه اشکالات کات که قبلا درکشون نمیکردی هم بشی و ایرادات رو رفع کنی.
    هر وقت دیدی حست هست کار کن.
    هر از گاهی مروری روی کارهای قدیمی ناتموم بهترین راه حله

8. poya 268

poya 268 عضو سایت

امتیازات:
    +6 / 1 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, sonar

مرسی استاد این مرور رو خوب اومدین،استاد آیا ی وکاله بد میتونه باعث این بشه كه مثلا انسان اون حسی كه داره رو گم کنه،مثلا اول موقع ساخت انسان هیچ مشکلی نداره ولی ی مدت كه بیخیال کار میشه و بازم مثلا میخواد ادامه ی اون کار رو بسازه احساس میکنه اونی كه من ساخته بودم ی چیز دیگه بود و لحنه کار رو گم میکنم،آیا باید کار رو حتما وکالش رو تو همون زمان كه اون حسه هست بگیریم؟ ی سوال دیگه كه ربطی به این پست نداره،من با ویندوزم مشکل دارم،بعد ی مدت خراب میشه و باید از دوباره نصب کنم و اینم كه میدونین دیگه باید کله برنامه ها رو از دوباره نصب کنم،آیا ویندوز اصلی باید گیر بیارم و این ویندوز های تو بازار اصلی نیست یا از نظر سخت افزاری مشکل دارم،من واقعا اعصابم خورد میشه چقدر آخه نصبه مجدد!
    دوستان لطفا کمک کنین،مرسی <3

9. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason

poya 268 عزیز مرسی از توجه شما ، ولی کاش مشکل سخت افزاریتونو توی قسمت سخت افزارها مطرح میکردید؟؟ اگه دقت کنید تاپیک موضوعش راجب مشکلات روحی و روانی من وشماست نه ویندوز و سخت افزار . بازهم متشکرم و مرسی از توجه اساتید .

10. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

خوب ببینید دوست من این میتونه چندین دلیل داشته باشه.
    یکی اینکه محیط کار خیلی تاثیر در بازدهی کار شما داره و اینکه چقدر شما رو خسته کنه.نورپردازی.آرگونومی کار با کامپیوتر.جایی که رفت و آمد باشه و تمرکز شما رو به هم بزنه.
    مورد دیگه میتونه از نا وارد بودن به daw مورد نظرتون باشه چرا که شما وقتی تسلط کامل نداشته باشین یه نرم افزارتون همش میخواید یه غیر ممکن رو ممکن کنید و کلی وقت روش میزارید و از موضوع اصلی پروژه دور میشید در صورتی که وقتی به daw مسلط باشید شاید با 2 دقیقه کارتون و پیش ببرید و انرژی زیادی صرف نکنین.
    مورد بعدی اینه که شاید برنامه ریزی و نتیجه گیری یا هدفی ندارید از اون کار.چرا که خیلیها رو دیدم که یه پروژ] رو شروع میکنن اما ترانه ناقصه-ملودی ناقصه- تنظیم میکنن به هوای اینکه با تنظیم ترانه و ملودی رو هم جلو میبرن.شما اول باید مثل یه مهندس ساختمان یکی یکی بیاید بالا تا یه چیزی و درست کنید کامل.
    مورد بعدی هم اینکه باید زمان های مناسبی و واسه انجام کار انتخاب کنین.وقتی خسته اید دست به کار نزنید.
    یه مورد دیگه هم هست اینکه سعی کنین کاری و که میخواین شروع کنین اگه با اخلاقتون و سبکتون و روحیاتتون سازگار بود شروع کنین نه صرفا بخاطر بازار داغی و جذب مخاطب.کاری که از دل برآید بر دل نشیند.حتی اگه مشتری هم داشتید که سبک کاریش با شما فرق داشت و حس خاصی با سبک کاریش نداشتید اصلا قبول نکنین کار و.یا علی

11. poorya nadery

poorya nadery عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +677 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio

به نظر من اگه در کار شما هدفی وجود داشته باشه و مکمل اون هدف هم عشق و بیان یک حس باشه
    یعنی به کاری که انجام میدی ایمان داشته باشی و واقعا خودت اون کار رو بفهمی و حس کنی
    مردم هم کارت رو حس و درک می کنن و دوست خواهند داشت
    سخنی که از دل براید لاجرم بر دل نشیند
    و باید پایه های کار رو خوب بنا کنیم اگه خوب شروع کنیم می تونی اهنگ رو به جاهای خوبی برسونیم
    و دل زده نشیم
    اما شروع خوبی نداشته باشیم حتی اگه بقیه اهنگ رو هم خوب بسازیم یه دو دلی یه تردیدی در کارمون
    هست که هی رو اعصابمون راه میره و نمی تونیم تصمیم به ادامه بگیریم یا نه
    خشت اول چون نهد معمار کج
    تا ثریا میرود دیوار کج

- - - - - - - - - -

خشت اول رو خوب کار نزاشتی نمی تونی ادامه بدی
    اگه عشقی تو کارت نباشه میشه اجباری و نمی تونی ادامه بدی

12. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason

من این مشکل رو داشتم دلیلش هم این بود که میخواستم مثلا 3 تا کار رو با هم تا 2 ماه دیگه تموم کنم ..!!!

کمی از یک پروژه رو درست میکردم میرفتم سراغ اون یکی و بعدش هم یکی دیگه ...!

تا اینکه ازین کاردست کشیدم و تمرکز میکردم رو یکی به پایان که میرسید یکی دیکه اینطوری حداقل برای من خیلی بهتر بود !

13. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason

دوستان شما لطف دارید ولی نمیدونم چرا حس میکنم و ته دلم میگه نه این دقیقا دلیلش نیست ؟؟؟:smile (4):

14. DJ Mat

DJ Mat عضو سایت

امتیازات:
    +17 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase, protools, sonar

دوست من
    حتما یکی دو هفته دست از کار بکش کلا موزیک کار نکن نه تنظیم , نه میکس و نه مستر ... فقط سعی کن کارهای دیگران بخصوص حرفه ای به فراخور سبکی که باهاش
    کار میکنی گوش کنی تکرار میکنم حرفه ای باشه تا خلاقیتها برات تازگی داشته باشه و درونت انگیزه ایجاد کنه . مشکل همه ی ما اینه فکر میکنیم خیلی کار بلدیم و حتی نمیایم روی کار دیگران نظری بدیم و یا انتقادی کنیم بسیاری از فیلمها و موسیقی های موفق اونایی هستند که منتقد زیاد دارن پس سعی کن شنونده خوبی باشی باور کن انگیزه پیدا میکنی تا خودت بتونی بهتر انجامش بدی. اونوقته که الگوهایی بسیار پر جلوه و کاملا خلاقانه ای بوجود میاری. در هفته به باشگاه برو و ورزش کن . کتاب و مطالعه کن و تمام وقتت رو در استودیو نباش و در طی رور به کارهای دیگری هم بپرداز تا تنوع تبدیل به تکرار مکررات برات نشه. موفق باشی

15. MOHAMMAD ADHAMI

MOHAMMAD ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +328 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition

خلاصه ی همه حرفا دلیلش اینه که تشنه نیستی.مطمئن باش.یه مدت به خودت استراحت بده و اصلا بهش فکر نکن.شما وقتی آب و مینوشی و خنک میشی و بهت میچسبه که تشنه باشی درسته؟ وقتی اتش نداشته باشی و سیراب باشی دیگه هرچقدرم آب بخوری انگار میخواد از حلقت بزنه بیرون.هرکاری همینطوره.سعی کن مدتی ازش دور بشی تا تشنه بشی و دوباره کشیده بشی سمتش.شک نکن این بهترین راهه

16. player

player عضو سایت

امتیازات:
    +2 / 0 / -0
    نرم افزار:

به نظر من شاید علتش دیده نشدن باشه....
    این که آدم احساس کنه که جایی براش وجود نداره که خودشو به دیگران ارائه بده....
    آدم محبوس میشه تو فضای استودیو بدون اینکه کسی بشناسدش...

17. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason

DJ Mat و player عزیز و دیگر دوستان به نکته های ریز و جالب اشاره کردید . میتونه از ورزش و تنوع نداشتن و همچنین زیاد دیده نشدن یا محبوس شدن هم باشه آره . عالی بود . احسنت .

- - - - - - - - - -

ببینید دوستان مطمنم که این مشکل رو اکثر دوستان دارند و اینجوری نباشه که یه نفر متکلم وحده باشه . ببینید مثلا دوستمون player به نکته ای اشاره کردن که بنده شخصا حس میکنم یه جورایی دامن گیر این مشکل هم هستم بی تعارف . بحث محبوس شدن ماها یا کارهامون و پروژه ها تو استدیوهامون رو اکثرا فک کنم توافق نظر داشته باشن .
    پس سوال اینجاست ؟؟
    چه باید کرد که این روحیه ها بهتر شن ؟؟؟

اینه که بنده با کسب اجازه از مدیریت محترم این سایت و دیگر اساتید عزیز تقاضا دارم به این موضوع و این پست با موضوعات مشابه ((مشکلات روحی و روانی استدیو کاران )) اهمیت بیشتر و رنگ و لعاب جدی تری داده بشه تا موضوع برجسته تر بشه که اگر دوستانی باشن و ازین مشکلات رنج میبرن بتونن مشکلات روحیه موسیقیایی شون و درد دلاشونو با بقیه در میون بزارن . بالاخره فکرهای مختلف هستند که یک سایت و مجموعه رو بزرگ و قوی تر میکنن .

ببخشید اگه طولانی شد دوستان گلم . :smile (2):

18. uooneas

uooneas عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio

آخ آخ گفتی داداش.
    به نظر من هم همینه چون من هم خیلی پروژه های نصفه نیمه دارم که کار های خوبی هم هستن.:59::59::91::26:
    از نظر من هم باید به این موضوع توجه بیشتری داشت.
    شاید واسه اینه که هیچ وقت پروژه هامون خیلی به اون صورت شنیده نشده و شنونده نداشته.

19. hamsaz62

hamsaz62 عضو سایت

امتیازات:
    +37 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, reason

بله احتمالا دوستان عزیزمون بیشتر مشارکت خواهند کرد در این موضوع .

20. Hamed_abdollahi

Hamed_abdollahi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +356 / 1 / -0
    نرم افزار:
    FLstudio, nuendo, StudioOne

همیشه اگر پروژتون متفاوت باشه بدون شک تا اخرش پیش میرید
    بنده هم پروژه نیمه کاره زیاد دارم شاید بالای 300 تا...یعنی از روی بیکاری نرم افزارو باز کردم و زدم بدون هیچ هدفی
    ولی اینو میدونم که اگر با انگیزه خاصی برای بروژه ای وقت بذارید مطمئنا تا اخرش صبرو حوصله به خرج میبرید و تکمیلش میکنید
    پس با انگیزه شروع کنید همیشه

بارگذاری...