ایجاد این نوع صدا ها

شروع موضوع توسط shock ‏29/9/12 در انجمن گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی

تاپیک ایجاد این نوع صدا ها تالار گفتگوی عمومی درباره آهنگسازی در persian-music.org.

1. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام به دوستان گلم.اقا من یه مشکل اساسی دارم با نرم افزار نئندو کار میکنم.نمی دونم چطوری میشه این صدارو ایجاد کرد لینکش این پایین هست برای دانلود لطفآ گوش کنید راهنماییم کنید ممنون میشم. دقیقآ اون صدای بیسی که بین درام زده میشرو میگم. هرچی با نکسوز ور رفتم نشد همچین صدایی ایجاد کنم.

لینک دانلود : t.mp3

2. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی کسی نیست اینجا بدون چطوری میشه اینکارو کرد؟؟؟!!!

3. amir-roli

amir-roli عضو سایت

امتیازات:
    +64 / 0 / -1
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio, soundforge
    اتفاقا تو بانک خود نکسوز اولین بیس شبیه همین بیسیه که شما گذاشتی

4. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مشکل اینجاست که نمی تونم رویه درام به این صورت در بیارمش.

5. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    سلام این صدا تقریبا میشه گفت امضا Deadmau5 هست .
    شما با انتخواب ۲ تا آکورد هم میتونید همچین progression رو ایجاد کنید مهم اینه که رو 1/8 کوانتایز باشه
    این فایلی رو که اتچ کردم رو داونلود کنید یک فایل midi داخلشه و یک پریست sylenth1
    midi رو وارد DAW کنید
    تمپو ۱۲۸
    sylenth1 رو load کنید
    دکمه menu و بعد load preset رو انتخاب کنید
    فایل پریست که دانلود کردید رو لود کنید
    سوالی داشتی همینجا مطرح کنید
    Sidechain فراموش نشه

Zippyshare.com - Persian-Music.zip

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  6. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من در این کارتکرار دو آکورد رو میشنوم و اینکه یک Main Bass در کار هست که در اکثر کارها میشنویم که بیس ضد ضرب بین هر کیک قرار میگیره که فکر نکنم ساختنش کار سختی باشه...
    و یک صدای دیگه شبیه به بیس میشنوم که سینتی سایزر هست و تغییرات مشخصی رو هنگام تعویض آکورد ها داره...
    و صدای پد رو میشنوم که معمولا برای زیباتر شدن کار پد رو Side Chain میکنن که دقیقا مثل همون بیس که گفتم ضد ضرب میشه بین هر کیک پدها هم قرار میگیره...
    اما اینکه شما این کار رو میشنوید و خوشتون میاد دلیلش به نظرم میکس قوی ای هست که آهنگ داره و چون فرکانس ها خیلی حرفه ای میکس شدن حس خوبی رو به آدم میده و اگر میخواهید مثل این کار بتونید بسازید دنبال این نباشید که بیس این کار تو کدوم VST هست...
    چون ممکنه همه تنظیم کننده ها فقط از بیس های آماده VST ها استفاده نکنند و تغییراتی رو در اون ها انجام بدن که شاید تو هیچ VST نباشه...
    اما بهترین بیس ها رو تو این سبک میتونی تو Nexus پیدا کنی و به نتیجه دلخواه برسی...
    موفق باشی...

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  7. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون. ((psypersia ))عزیر این فایلی که دادی فکر کنم ماله مک باشه بعد منم با نئندو کار میکنم اگه امکانش هست یخورده دقیقتر روشه کارو توضیح بده راستش من زیاد بلد نیستم.مرسی

musician1992 عزیز اگه میشه راجبه sid chain کردن تو نئندو بیشتر توضیح بده که چطوری میشه اینکارو انجام بدم ایا میشه فایل midi رو sid chain کنم یا باید extrat کنم audio بشه بد عمل sid chain رو روش انجام بدم.خیلی ممنون

8. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    فرقی نمیکنه دوست عزیز
    اگر sylenth1 رو دارید این preset رو میتونید باز کنید
    توضیحات کامل رو دادم با دقت بخونید پست رو لطفا

9. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    فایل midi رو import میکنم تو نئندو اجراش نمی کنه یعنی انگار فایل midi نیست

10. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    psypersia عزیز ممنون تونستم اینکارو انجام بدم ولی باز 1 مشکله دیگه دارم اینکه صدای بیس مناسب میخوام هرچی تو نکسوز گشتم پیدا نکردم حتی یکمم با اکولایزراش ور رفتم و side chain کردم نشد یه صدای بیس مناسب میخوام برای 1اهنگ progressive house مثلآ مثله اهنگ deadmau5 - i remenber وی اس تیی چیزی نیست که من بتونم همچین صدای بیسی توش پیدا کنم؟

11. psypersia

psypersia Gold User

امتیازات:
    +136 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic
    مقدار cuttoff رو در فیلتر اصلی کم کنی مثل این صدا میشه

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  12. musician1992

musician1992 عضو سایت

امتیازات:
    +39 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ببین دوست عزیز اصلا معنی Side Chain چیست...شما باید یک درک کلی از این مفهوم داشته باشید...حالت های مختلفی برای Side Chain کردن وجود داره...اما اون حالتی که معمولیش هست همون حالته که میاد صدای مورد نظر ما رو حالا پد و باس و هرچیزی که قابلیت کشش دارند رو به صورت ضدضرب در بیاره و مثل اکثر باس های کارهای ترنس که میشنویم...
    اما برای باس شما از Side Chain استفاده نکن...مگه برای چیدن کیک ها از Side Chain استفاده میکنی و بعد بهش این قابلیت رو میدی که سر ضرب برای ما کیک بچینه و ضدضرب ها رو نچینه؟؟؟
    شما میزان نمای 4/4 رو در نظر بگیر در Piano Roll انواع Daw ها بعد میبینی که هر میزان به 4 قسمت تقسیم شده خوب حالا به غیر از ضرب اول و سوم که کیک قرار داره اون دو ضرب دوم و چهارم که مابین کیک ها واقع شده هرچیزی میتونه قرار بگیره...
    در خیلی از کارها هم ما میبینیم که حتما باس ها ضدضرب چیده نشدن و حالت های مختلفی دارن...
    پس به نظر من اگر باس ها رو خیلی راحت نت نویسی کنی خیلی راحتتری از خیلی از جوانب...اما پد رو مثلا حتما Side Chain کن چون چیدن پد ضد ضرب کاریه که وقت میبره و به نتیجه دلخواه نمیرسی...
    من Side Chain رو برای تنظیم از Gross Beat Fl استفاده میکنم چون قابلیت های مختلفی رو داره و برای این کار فوق العادست...
    در نیوِئندو و کیوبیس این کار رو زیاد انجام ندادم اما فکر کنم در زیرشاخه های Dynamics بشه این کار رو انجام داد...
    این کار رو با پلاگین های ویوز هم انجام میدم که به اسم Side Chain میرن تو قسمت Dynamics - Multiband همون نیوئندو شما یا کیوبیس...
    اگر این راه ها رو رفتی و نتونستی انجام بدی به این لینک برو و پلاگین Storm Gate 1 رو دانلود کن و نصب کن بعد تو هر نرم افزاری میتونی استفاده کنی و تا حدودی به حالت های مختلف Side Chain دست پیدا کنی...
    VST 4 FREE - Gate & Deesser Plug-ins
    موفق باشی...

13. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    musician1992 عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون. من اینکارو انجام میدم و نتیجیه کارو میگم. بازم ممنون.

14. Alireza Ahari

Alireza Ahari عضو سایت

امتیازات:
    +543 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, studio_one
    اگه منظورتون پلاکی هست که ضد ضرب با کیک میخوره این توی نکسوز توی اکسپنشن Plucked پیدا میشه اسپنشن بیس پریست دوم
    یا اکپنشن Dance vol 3 پریست BA Smooth 7th هم خوبه
    کلا شما بگرد دنبال پریست هایی با پسوند BA
    حالا برای پاساژ هم از این استفاده میشه توی سبک پروگرسیو با تغییر Release و Cut off

15. shock

shock عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    میشه خواهش کنم یکی این کارو بکنه یه بیس تو این مشخصاتی کی من میخوام مهم نیست تو چه اکورد یا ریتمی باشه فقط تو تمپو 128 باشه بهم بده من بزارم رو درام شاید اونتوری فهمیدم چی به چیه.

بارگذاری...