ایا اهنگسازان خارجی هم مثل ما هستن؟

شروع موضوع توسط masi1 ‏31/12/10 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک ایا اهنگسازان خارجی هم مثل ما هستن؟ تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. masi1

masi1 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -1
    نرم افزار:
    nuendo
    سلام به همه
    من میخواستم بدونم ایا اهنگ سازان خارجی هم با تجهیزات مشابه به ما استفاده میکنن
    به مثال اهنگهای رپ غربی با سازهای زنده ساخته میشه ؟

چی باعث میشه ما فکر کنیم اهنگ غربی با اهنگهای شرغی فرق میکنه

2. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    تو ایران هم خیلی از آهنگسازها و تنظیم کننده ها با سازهای زنده کار میکنم

البته شاید کمی تجهیزات بهتری داشته باشن نصبت به ما.
    اما خیلیها با این همه تجهیزات به پای ماها نمیرسن. وخیلی ها رو دیدم تجهیزاتشون کم بوده اما بهتر از آهنگسازهای ایرانی عمل کردن.
    به هر حال علم باید با تجربه مخلوط بشه تا بتونبم بهترین باشیم

من فکر میکنم تو دایره های میکس با هم متفاوت باشیم.

در کل به نظر من هر کسی سلیقه ای داره و نمیشه گفت کی بهتره.
    اما از نظر من کسی موفق هست که بتون نظر خیلیهارو به خودش جلب کنه.

3. masi1

masi1 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -1
    نرم افزار:
    nuendo
    ولی بطور کامل اونها از اهنگهای خیلی خلوت استفاده میکنند اما ما بیشتر اهنگهامون شلوغ است تا هدی که کوش شنونده درکش نمیکنه
    به قول djnarhell هرکسی سلیقه خدش را داره ولی با این هال ما باید از هر طریقی باید اطلاعات خدرا زیاد کنیم تا پیشرفت کنیم اما ما کم نمیاریم یعنی اهنگ سازان ما کم نمیارند در برابر اهنگهای غربی ولی خیلی از اهنگسازان نمیدونم چرا از اهنگ های غربی کپی میگیرند!!!

4. ali_T

ali_T عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خوب ببینید من که کارم میس و مسترینگه میگم اونا خیلی بهتر از ما هستن چون واقعا من که میکس و مخصوصا مسترینگ اونارو خیلی خوب میدونم چون صدا هاشون با آدم بازی میکنه البته از لحاظ میکس

5. hamedzaimi

hamedzaimi عضو سایت

امتیازات:
    +13 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, sonar
    در خارج کشور یا همون کشورهای غربی به دلیل بودن همه نوع امکانات آموزشی و تخصصی میشه گفت بیشتر اونها از روی اصول کار رو انجام میدند.
    ولی ما از روی چیزی که خودمون می خوایم کار رو انجام میدیم!!!!!!!!
    فرق ما همینه

6. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اگه از یه دیدگاه دیگه ببینیم .خوب تو ایران خیلیها از جمله خودم english خوب بلد نیستن.و علت پیشرفت نکردن ما اینه که به مقالات دسترسی نداریم.
    به جرات میگم خیلی مطالب رو در رابطه با میکس و مستر از گوشه کنار این سایت یادگرفتم و از نظر خودم هنوز خیلی خیلی ضعیف هستم.من فکر میکنم مشکل اصلی ما این باشه (دسترسی نداشتن به کتابها . نشریات و مقالات و ......) خیلی زمان رسیدن ما رو به بهتر شدن کند میکنه و ما رو عقب میندازه.

_______________________________________________________________________________________
    به خدایم سوگند اگر روزی english یاد بگیرم تمام کتابها و نشریات مهم mix & master رو به فارسی ترجمه میکنم تا موسیقی ایران پیشرفت کنه.

7. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    البته الان که بیشتر فکر میکنم میبینم تا من english یاد بگیرم موسیقی ایران پیشرفت خودش رو کرده.هاهاها....

8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست عزیز م چیمون شبیه غربی هاست که بخواد موزیکمون باشه !!! اونها فرهنگ خاص خودشون رو دارند به نظر من فرهنگ اصلی ترین راه پیشرفت موسیقی و کیفیت اونهاست.نمیگم ایرانی ها بی فرهنگن . . نه ! . . یه مثال ساده اینجا 90 در صد میرن کیو بیس یا نوئندو کپی میخره همه باگ داره !! اما اونجا نه اصله همه برنامه هاشون.یکی هم تبلیغ زیاد باعث پیشرفت شده. شاید اینجا استعداد هایی باشند که از غربی ها هم بهتر باشند اما کو کسی که به داد اینها برسه!بعد از اون هزینه شما رپ رو مثال زدی منم مثال میزنم اینجا رپ مجوز نداره 2 ریال هم از موسیقی در نمیارن اما در صورتی که رپر های غربی ثروتمند ترین افراد هستن باسه همین مثال اقای ط میاد تو ایران چه کلیپی میده اقای 50cent چه کلیپی میده !!! همه بر میگرده به فرهنگ

9. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    دوستان من

بحث رو باید توی 2 بخش جلو برد

1) آماتورهایی مثل من
    2) حرفه ای ها

من شاید توی 3 تا فروم خارجکی از این دست فرومی که ما الان داریم عوض هستم. و چیزی که دیدم دقیقا همون دغدغه هایی است که ما الان داریم. مثلا چرا وکال پایینه؟ چرا میکسم خوب نشده؟ کدوم کامپرسور بهتره ؟ پلاگین جدید چی اومده؟کرک شده یا نه؟و ازاین سئوالا... از همه ی کشورها هم هستند و اکثرشون هم نرم افزارهای کرک شده دارن و اینطور نیست که همشون اورجینال دارن. کاراشون هم می شنوم. همه خوب داره هم بد.
    پس زیاد نباید نگران باشیم. باید کارمون رو بکنیم و همونطور که دوستمون گفتن اطلاعاتمون رو افزایش بدیم و در کنارش تجربه کسب کنیم.. آزمون و خطا بهترین راه حل برای ماهاست.

2) اما اگه بخوایم در دنیای حرفه ای موسیقی صحبت کنیم واقعا عقب هستیم. امکانات و تجهیزاتی که توی کشورهای تولید کننده ی بزرگ موسیقی هست شاید توی کشور ما خوابش رو می بینن. موزیک ویدئو ها ، کنسرت ها ، شو ها، همه نشون دهنده ی همین امره و همش و همش یه علت داره.
    اونا به موسیقی به چشم یه "بیزنس" نگاه می کنن ولی ما هنوز گیر مجوزشیم.

مثال واضحش هم راه دوری نریم . همین برنامه ی next persian star رو باید همه دیده باشن.. 3 مقایسه می شه انجام داد
    1- اونی که توی دبی برگزار می شه با حضور امید (کیفیت اجرا ضعیف)
    2- اونی که گوگوش توی من و تو انجام می ده (کیفیت خیلی خوب)
    3- و اونی که توی Americans got talent و American Idol و از این قبیل اجرا می کنن (کیفیت فوق العاده)

می شه راحت مقایسه کرد و کاملا تفاوت ها رو احساس کرد

از ماست که بر ماست

10. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    خوب همینطوری نمیشه نشست و قصه خورد بلخره میگن یه نفر بسوزه تا یه ملت حال کنه
    ما همه باید تلاش کنیم که بهترین باشیم.شاید خیلیها با این حرف من میگن بابا چه تلاشی فرهنگ که این باشه دیگه بهتر نمیشه و....
    ولی از نظر من باید فرهنگ رو عوض کرد باید اینقدر کارهای قوی بدیم که چشم اونایی که تو ایران با موسیقی مخالفن در بیاد.

ما باید نه به ایرانیها بلکه به جهان ثابت کنیم که با امکانات کم خودمون چطوری میتونیم بهترین باشیم.
    خیلی ها دارن تلاش میکنن و هدف خودشون رو پیدا کردن چرا ما یکی از اونها نباشیم مثلا مسعود فولادی و یا اشکان کوشان و خیلی ها که شاید من و یا شما نمیشناسیمشون.

11. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    احسنت

تنها راه چاره علم است
    همه با هم پیش به سوی علم.

12. masi1

masi1 عضو سایت

امتیازات:
    +4 / 0 / -1
    نرم افزار:
    nuendo
    دوستان چرا بعضی وقتها ما بهترین اهنگ هارا میسازیم ولی باز وقتی یک شنونده گوش میکنه کار غربی هارا بیشتر قبول داره تا کار ما
    درست بر عکس همین به عنوان مثال من و یا یک شخص دیگر یک اهنگ میسازه و قتی اهنگساز دیگه اون اهنگ را گوش میکنه 1001 ایراد میگیره و میگه من از اون بهترم
    هلا چسارت بر دوستان نشه یک وقت: شما سرورید همه ولی ادم باید انتقاد پذیر باشه دیگه من خدم تو شیراز چند اهنگ ساز را میشناسم یکیش که اقایه ای 2 هست هالا اسم نمیارم وقتی رفتم پیشش اول که وارد نبودم انگار میخواست فضا پیما هوا کنه انقدر از خدش تعریف کرد تا من کلافه شدم خدا بداد اونایی برسه که با این شخص و یا اشخاص کار کردن و یا کار میکنن البته شخصیتا ادم خوبی هستند من دوست شان دارم ولی ادم که نباید انقدر از خدش تعریف کنه مثلا من باید از شخص تعریف کنم به عنوان مثال من تو این سایت نیما را 1 دنیا قبول دارم البته از نمونه گلستانیش :smile (70): حطا یک ارکست سر کوچه ما هست که تو زندگیش نمیدونست کیوبیس و یا اهنگ سازی چیه من یکمی کمکش کردم تا راه افتاد ولی اهنگهای دیگران را وقتی میدم گوش میکنه بخصوص اهنگهای خدم را 1000 تا ایراد میگیره نمیدونم اینا شده برای ما فرهنگ شاید مسلمانها جنبه پیشرفت را نداشتن برای همین اول وقتی اسلام پیشرفت کرد بعد غربی ها از ما جلو زدند چون مثله اینکه حق با اونا بوده خلاسه سرتونو به درد نمیارم ولی خداییش ما هم مستحق پیشرفت هستیم

13. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    از این اینجوریاش زیاد دیدم
    از آدمهایی که کلاس میزارن و تازه به دوران رسیده هستن خیلی بدم میاد. به نظر من این طور آدمها تو توهم هستن .
    فکر میکنن حالا که دیگه بلدن با یکی از daw ها کار کنن و میتونن آهنگ بدن بیرون هم چیز حله اما .....(خیلی زود هم از کار زده میشن)

ولی تئوری خالی جوابگو نیست باید عملی هم اضافه بشه بهش.

14. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوستان همه نظراتشون درسته نظره منم اینه که کلا به قول دوستمون ما هنوز تو گرفتن مجوز گیریم .. کووووووووووووو تا پیشرفت..پیشرفتم کنید تو این مملکت با دمپایی مندازنت پایین(البته با عرض پوزش)

15. OM!D.times

OM!D.times عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    reason, soundforge
    اونجا اییییینققققدر راحت هستند و بدون اینکه کمی توی فکر زندگی و مملکتشون و زن و بچه و کار و گرفتاری باشند به کارشون میپردازند....
    حالا اینجا....
    مثلا من میخوام آهنگ بسازم اول که توی کوچه و خیابون مسخرم میکنند و میگند بورو بابا حالا دیگه برای ما آآآآآهنساز شدی یه چهارتا ریچارد هم بارم میکنند و از اون طرف به پدرم میگم پول بده برا آهنگ سازیم میگه بورو بچسب به یه کار درست و حسابی این ها فایده ای نداره از یه طرف دیگه چشمام رو باز میکنم میبینم 1000 تا مثل خودم هستند که به بن بست خوردند و درد نداشتن علم و دانش زیاد......... استعداد من هم کور کردند و...
    اونوقت انتظار دارید توی همچین آشفته مملکتی آدم به کارش امید داشته باشه و موفق بشه...

پس اشکال از خودمون نیست اشکال از جای دیگه است.... اتفاقا ما ایرانی ها استعدادمون بهتر از خارجی هاست ولی.....

16. Arian_AT

Arian_AT عضو سایت

امتیازات:
    +23 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    اینارو قبول دارم این مشکل همه ماست. ولی به قول جمونگ برای رسیدن به هدف باید از همه چیز گذشت .مادر و پدرهای ما نمیدونن که ما چی میگیم
    خوب حق هم دارن تو کشوری که موسیقی واسه گداهای سر کوچه بوده همین هم میشه.
    تو مدرسه ها به جای این همه کتابهای دینی اگه یه خورده به موسیقی هم اهمیت داده میشد الان .....

بعد اینها همه به کنار : ما وقتی تو کشورمون موسیقی حروم هست دیگه چه انتظاری دارین.(من نمیدونم سرود ملی رو با ... درست میکنن؟؟؟؟)

17. DJ POLESTAR

DJ POLESTAR عضو سایت

امتیازات:
    +7 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    وقتی من یه آهنگ میسازم که خیلی از دوستایی اینترنتی که میشناسم که عین خودم به ترنس و کلا به موسیقی الکترونیک علاقه مند هسن تاییدش میکنن و هزارتا آفرین صد باریکلا بهم میگن چرا!؟ چون موسیقی رو درک کردن و کمی و کاستی کارو فهمیدن! اما در مقابل دوستای خودم که هر روز میبینم به موسیقی درپیت داخلی گوش میدن میان بهم میگن جالب بود ولی یه چیزی بساز که از درد جامعه بگه!!! یکی نیست بگه ترنس و درد جامعه!!! چرا؟! چون چشم و گوششو بسته انقدر به هیچکس و باکس و یاس و باس و تاس گوش داده که بقول معروفشون از درد جامعه گفته!!!
    کسی که فرق بین پاپ و راک رو نمیدونه و فقط دوست داره یکی عین نعره خر وراجی کنه (دوست دارم، ولم کردی، عاشقتم، بی وفا، تنهایی، خانوم خانوما و...) اینم حال کنه!
    منی که وقتی ترنس گوش میدم یکی میاد میگه به Jazz (جاز) گوش میدی:smile (37): یکی نیست تو مخ پوچش فرو کنه بدبخت جاز اصلا معقولش با این موسیقی ها فرق داره. اونی هم که کمی میدونه میگه تکنو!!!

کسی که خیلی غمگینه میره آهنگهای غمگین عبدالمالکی گوش میده حال میکنه، بهش بگی برو بجاش Ambient و New Age گوش بده تا مفهوم درد و موسیقی رو بفهمی!!! اصلا مگه طرف تا حالا گوشش Ambient شنیده! این شکلی میشه:smile (49):
    وقتی که جوونای مملکت فرق بین سبک های موسیقی رو نمیدونن فقط رپ و پاپ میدونن چیه انتظار از این بیشتر نمیتونه باشه، فوقش پیشرفته هاش معنی متال رو با راک میدونن!
    وقتی وقتی آهنگسازها و خواننده های ما بجز چند وکال تکراری و آهنگسازی های مسخره میان کار میکنن و بقول معروف آلبوم میدن و به نوآوری و خلاقیت اصلا فکر نمیکنن یا اصلا بگم که نو آوری و خلاقیت کجا بود بابا!

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/1/11
  18. raman

raman عضو سایت

امتیازات:
    +85 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason, studio_one
    مصلما سیستم های که در کشور های غربی استفاده می شه از تمام لحاظ پیشرفته تره ، ولی خب یه چیزای دیگه هم هست که موسیقی ما رو با غربیا متفاوت می کنه اونم اینه که همشون موسیقیو علمی میبرین جلو یعنی کارو با یه اف ال ساده انجام نمی دن و سعی میکنن کارو در بهترین شرایط تکمیل کنن که متاسفانه در ایران تعداد کمی هستن که موسیقیو علمی کار می کنن ... فرق ما اینه ... ما اگه دنیا هم داشته باشیم علمشو نداریم ... !

19. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    راجبه دوست عزیز Djhadi بگم که درسته حرف شما اما حرف شما بیشتر روی شعر هست تا موزیک ! اشعار خارجی هم تعریفی نداره ! من چندین ترجمه خارجی میارم که شما از تعجب میگید 100 رحمت به ساسی مانکن.کلا بحث راجبه اهنگ هستش و اینکه ما الان تو یه شرایطی هستیم که بقول معروف میگن همینی که هست میخوای بخوا میخوای نخوا ! ! ! و به نظر من ما نباید بیام بگیم خارجیا رو الگو قرار بدیم گفتم خارجیا چیشون به ما میخوره که اینش بخوره ؟ ما باید بیام سطح کاری رو ببریم مشکل اصلی ما پول هستش.ما که بی مجوز کار میکنیم شما دوستان رو نمیدونم اما بیایم به جای اینکه تو سر هم بزنیم به هم کمک کنیم چون پول تو دست همین اهنگساز و خواننده و شاعر و صدابردار میچرخه وگرنه از مردم چیزی نمیرسه به ما

20. inferno

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    بچه ها موضوع ها رو قاطی نکنید

توی 3 موضوع درباره خارجکی ها میشه صحبت کرد

1- درباره اونایی که کارشون خیلی درسته ... از این دست موزیسین ها خیلی زیاد هستند و توی هر کشوری یافت میشه
    2- اونایی که صرفا کاراشون گیشه ای و موزیک ویدوئی و MTV و اینا هستن. که بحث سر بیزنس هستش.
    3- اونایی که اول راه هستند. یه چیزی تو مایه های خودمون. نمی دونم هوم استودیو دارن ، یا توی برنامه ها و شوهای تلویزیونی شرکت می کنن به امید موفقیت

حالا بحث ها رو توی این 3 بخش پیش ببریم.

مثلا درباره صحبت دوستمون ferdmusic درباره ی اشعار و ترانه های آهنگ ها توی این 3 دسته می شه تقسیم بندی کرد

شعر توی دسته اول اکثرا شعرهای ناب با مفهوم های سرسام آور و تفکر برانگیر
    شعر واسه ی دسته ی 2 هر چی مردم بخوانه. بشکن و بترکون و بچرخون و داف ماف و این چیزا
    شعر در دسته ی دوم یا خودشون می گن یا میدن اطرافیان براشون می گن که در هر دو صورت شعر در مرحله ی آزمون و خطا قرار داره و هنوز جانیافتاده
    یا اینکه شعر یه نفر معروف رو بلند کنند که اینم دردسرای مخصوص به خودشو داره

بارگذاری...