ایایک نفر هم میتونه هم بخونه هم اهنگساز هم مسترنگ کنه.در کل به تنهایی یه اهنگ خوب بسازه؟؟؟

شروع موضوع توسط shayani ‏29/11/11 در انجمن گفتگوی عمومی درباره خوانندگی

تاپیک ایایک نفر هم میتونه هم بخونه هم اهنگساز هم مسترنگ کنه.در کل به تنهایی یه اهنگ خوب بسازه؟؟؟ تالار گفتگوی عمومی درباره خوانندگی در persian-music.org.

1. shayani

shayani عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ایایک نفر هم میتونه هم بخونه هم اهنگساز هم مسترنگ کنه.در کل به تنهایی یه اهنگ خوب بسازه؟؟؟

2. kaveh79

kaveh79 عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +304 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar, soundforge
    آياممكنه كه كسي هم پدر خوبي باشه هم همسر خوب هم موفق در زمينه شغلي؟

پاسخ: روي كاغذ بله چرا كه نه؟ اما عملا بستگي داره كه اون شخص چه كسي باشه؟ چقدر آگاه و متعهد و با همت.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. shayani

shayani عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون اما اگه باتجربه باشه احتمالش زیاده

4. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    بله ميشه اگر اصول رو رعايت كنه-كار سخت و زمان بري هستش اما در نهايت با رعايت اصول شدني هستش

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  5. استادایپ

استادایپ عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, studio_one
    البته که میشه.کار زیاد سختی نیست.فقط یه خورده به زمان نیاز داری والبته پشتکار

6. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    در ايران همچي شدنيه

7. Omid Molavi

Omid Molavi مدیر تالار آهنگسازی و استودیوها تیم مدیریت مدیر تالار

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    علاقه باعث میشه همه چی شدنی باشه .... ما ایرانی ها تو کارای فردی همیشه موفق بودیم...نمونش ورزش (وزنه برداری-کشتی-تکواندو) اما تو کارای تیمی نه (مثلاً گروه موسیقی موفق راک؟ !!!) (فوتبال؟!)

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
  8. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دليل موفقيت كشتي - واليبال - وزنه برداري و . . اين هست كه مديران كار آمد و كار بلد (از گذشته) سر كار هستند و بخور بخور كمتري نسبت به فوتبال داره. مشكل ما گروهي بودن و يا فردي بودن نيست مشكل اينجاس كه اگر ما هر كار رو به متخصص اون كار بسپاريم ميبينيم كه كار موفقتري ارائه كرديم اگر ما توي فوتبال هم افراد متخصص داشتيم الان پيشرفت كرده بوديم .

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  9. Masoud-A

Masoud-A عضو سایت

امتیازات:
    +280 / 1 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, logic, nuendo
    نمی فهمم چرا ما ایرانی ها همیشه قصد داریم که خودمون ، خودمون رو تخریب کنیم ؛ دوست عزیز نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا همچین چیزی شدنی هست و خیلی ها هستند که علاوه بر تولید موسیقی خودشون هم می خونن !
    فکر نمی کنید پاسخی که به ایشون دادین میتونه تفکرات منفی در ذهن این کاربر ایجاد کنه ؟!!!
    بگذریم...

دوست گرامی کار نشد نداره !
    ولی نکته ای که هست اینه که خوانندگی ، آهنگسازی و تنظیم و میکس و مسترینگ هر کدام یک پروسه ای جدا از هم هستند و هر کدام دنیایی برای خودشون دارن ؛ خب اگر هدف شما این باشه کار حرفه ای کنید باید زمان و حوصله خرج کنید - چرا که مبحث خوانندگی خودش نیازمند تمرینه و زمان زیادی برای یادگیری نیاز داره - این در حالیه که اگر فرصت کافی برای یادگیری بزاری میتونی خوانندگی رو به موازات آهنگسازی دنبال کنی و هر دو رو با هم کار کنی که در کل همه چیز به خودت بر میگرده ؛ اینکه چقدر زمان بزاری ، چقدر تمرین کنی و هوش و استعدادی که از خودت به خرج میدی بسیار مهمه ، پس از نظر من با گذاشتن زمان میتونی خوانندگی و آهنگسازی رو در کنار هم کار کنی - که عرض کردم سختی های خاص خودشو داره اما نشدنی نیست...
    در مورد میکس و مسترینگ خب یک پروسه ی جداگانه از آهنگسازی و تنظیم و خوانندگی هست و علم مهندسی صوت هستش که متاسفانه واقعیت اینه که خیلی از دوستان ما که کار تنظیم موسیقی انجام میدن ، هنوز هم در میکس و مسترینگ مشکل دارن - شما میتونید میکس و مسترینگ هم در اثر کسب تجربه و مطالعه یاد بگیرید اما اینکه در اینکار قدرت و مهارت پیدا کنید نیازمند زمان هست ! که بهترین کار اینه که زما«ی که در حال یادگیری میکس و مسترینگ هستید ، اینکار رو به شخصی بسپرید که در این زمینه مهارت کافی داره - یعنی خودتون موسیقیتون رو تولید کنید اما تا میکس و مسترینگ رو خوب یاد نگرفتید اینکار رو به دیگران بسپرید ، چون طبیعتاً میکس و مسترینگ در خروجی کار شما تاثیر بسیار زیادی داره.
    پیروز و موفق باشید.

10. Saman Niknezhad

Saman Niknezhad عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +188 / 0 / -1
    نرم افزار:
    cubase, nuendo
    با تشکر از مسعود گرامی،در ضمن خدمت امید عزیز عرض کنم ما گروه های راک زیادی داریم یک نمونه ی واضحش رضا یزدانی و گروهش!
    و خیلی های دیگه

11. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    با تشکر از اساتید و دوستان ... راستش به نظر منم شدنیه اما من با مسعود جان موافقم ... اگه کار حرفه ای میخوای باید حرفه ای عمل کنی و تا در هر زمینه ای به اندازه ی کافی تجربه و مهارت کسب نکردی باید به کسی که سررشتش هست واگذار کنی و خودت به یادگیری بپردازی ...
    دوست عزیزم زمانی که رضا یزدانی برای فستیوال گیتار توو بندرعباس دعوت شد و اومد ... وافعا از قدرت نوازندگی و گروهی گروه های راک بندر و همینطور تعدادشون متعجب شد!

12. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    اگه یک نفر بخواد تمام این کارهارو با هم انجام بده نتیجش میشه این همه موسیقی که ریخته!
    هر کدوم از اینها یک علم جدا هستند و یک رشته ی مستقل دانشگاهی
    نمیگم امکان نداره،این کار شدنیه ولی نه در سطح خیلی بالا
    در حد همین کارهای متوسطی که هر روز داریم میشنویم
    تمام کارهای حرفه ای دنیا به صورت تیمی ساخته شده و هر کار به متخصص اون کار سپرده شده
    نه این که یکی بشینه پشت سیستم استارت و بزنه تا مرحله ی ریلیز آهنگ هم، همه کارها رو خودش کنه

• خوشم اومد خوشم اومد x 8
  13. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    حمید جان ..من مخالفم و موافق

تو ایران واقعاً تولید موسیقی تیمی سخته ...درسته که خوبه و اصولی....اما نشدنیه ...یا خیلی به ندرت شدنی
    من تا حالا نتونستم تو موسیقی ببینم 5 نفر بشینن واقعا همو قبول داشته باشن و 2-3 سال یا هم تمرین کنن و جدا نشن از هم....این گروه هایی که دیدم تو این سالها حتی گاهی با زیر آب زنی هم به هم خورده متاسفانه .
    این حرف من نیست ... همه از این موضوع ضرر خوردن ...فکر کنم خودت هم قبول داشته باشی

دلایل به هم خوردن گروه هم اینه:
    دوستانی که تو موسیقی هستند تو اویل در آمد مالی ندارن و اکثراً دانشجو هستند و از خانواده تامین مالی میشن ....و آمدو رفت و مشکلات خدمت سربازیو دانشگاه و مشکلات شخصی و نداشتن یه جای معین برای تمرین همه دست به دست میده تیم از هم جدا شه و دلسردی بوجود میاد.

در مورد مسترینگ و میکس .... من معتقدم تو کارهای الکترونیک...ارنج و میکس و مسترینگ همه بایدتوسط یک نفر انجام بگیره....چون انتخاب جنس صدا و جنس بیس و کیک و غیره همه از دید تنظیم کننده نسبت به صدای خواننده صورت میگیره.... حالا بحث ناظر ضبط و ملودی و شعر بحث جدایی هست. رکورد هم باید توسط کسی باشه که میکس میکنه .... چون تنطیم پری امپ و کمپرسور و غیره باید همخونی داشته باشه.

(البته این دیدگاه منه ... بعد از سالها به این نتیجه رسیدم به شخصه)

کارهایی که الان دارن تولید میشن تو ایران واقعاً پیشرفت خوبی تو کیفیت و تنظیم بوجود آمده ...همه هم توسط یک نفر بوده... سیروان خسروی سال 84 آهنگ های راک رو با همین وی اس تی realguitar , Vg ,,Nexus ساخت.... درسته نوازنده نیاورد (نبود نوازندش ...واقعا اگر هم بود دنبالش گستن سخته) .....ولی کار ها قوی بود.... سیروان تو میکس هاش توجه کرد به نیکل بک.... من چون کارهای نیکل بک رو در حد پرستش گوش میکنم دیدم که اونها با ساز زنده ولی سیروان با ساز وی اس تی ..خوب کارو در آورد
    یک بار هم با هم در این مورد فکر میکنم بحث کردیم.... درسته ساز زنده خوبه و اصلاً بحثی توش نیست.....اما واقعاً دودلیل داره که آدم از فکر ساز زنده کامل میاد بیرون....این که مردم واقعا متوجه موضوع نیستن و خبر از وی اس تی realguitar و مثلاً گیتار زنده با فلان تجهیزات رکورد ندارن....مردم کارو گوش میدن و اگه بپسندن باز هم گوشش میدن اگه نپسندن سریع عوض میکنن
    دومین دلیل هم اینه که : ساز زنده اگه بخواد خوب در بیاد کارش ...تیم میخواد....تیمی که همدیگرو قبول دارن..و با علایق موسیقی هم آشنان ... میدونن نقاط ضعف و قدرت هر کدومشون کجاهاست و همون نکات اونا رو موفق میکنه و به هم کمک میکنن.
    مثال من هم گروه نیکل بک هست ....

مثال دومم تو ایران کاوه یغمایی هست...ایشون فوق العاده هستند ... اما باز هم تیمی کار میکنن الان....کارای قبلیشون هم موفق بود (آۀبوم مترسک) ..با این که اون کارا کارای خودشون بود بیشتر سازها تو تنظیم
    حالا میکس و مسترینگ آلبوم مترسک هم به زمان خودش بر میگرده... و سلیقه کاوه که لودنس بالا رو دوست نداره و درست هم هست.

طولانی شدا...شرمنده

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  14. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    آقا مسعود من نگفتم ايشون نميتونن همه كار با هم انجام بدن . من و شما و همه ي دوستاني كه فعاليت ميكنن همه كاره خودشون هستن و من نقض نكردم منظوره بنده از اينكه (در ايران همه چي شدنيه) اينه كه ما هميشه در همه زمينه ها پر ادعا ضاهر ميشيم ولي به محضه اينكه پامون رو از اين آب بزاريم اونور آب اولين كاري كه ميكنن يه دونه ميزنن زير گوشمون. ما ايراني ها فكر ميكنيم خيلي بلديم در صورتي كه هيچي نميدونيم و تقليدي هست كارامون.
    اگر توي هر كشوري شما مبينيد كه طرف همه كارس دليلش اين هست كه اون شرايطش از زمين تا زير زمين با ما فرق داره هر كاري رو از راهش رفته نه اين كه يه كار بسازه همه هورا بگن فكر كنه كارش درست هست . مطمئن باشيد اگر كار ايراني جماعت درست بود الان در پيج شخصي مثل مايكل جكسون يا ماريا كري 2 ميليون 3 ميليون لايك نميخورد و آقاي سيروان خسروي 56 هزار لايك ! كاري كه درست باشه دنيا قبول داره.

مشكل ما اين هست كه همه چي رو ساده نگاهش ميكنيم . كارگردان ميتونه هم نور پردازي كنه هم تدوين كنه هم صدابرداري كنه هم نويسندگي كنه و . . ؟ تو سينما همچين كاري تنهايي امكان پذير نيست اما چون موسيقي يه نگاه ساده بهش ميشه ميگيم شدنيه همه چي. كسي هم اگر قرار باشه با اين حرف نا اميد شه نشان دهنده اينه كه به موسيقي علاقه اي نداره چون اگر داشت متوجه ميشد كه علم موسيقي يه دنيايه و علم صدابرداري يه دنيا ديگه و يه چيزي ياد ميگرفت

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/12/11
  15. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  16. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    ميدونم آقا اميدسوتفاهم نشه من خودمم ايراني هستم . اما يه سوال دارم از شما آيا موسيقي هم نياز به زبان داره ؟ ما تو ايران خواننده انگليسي زبان هم زياد داريم مثلا فريمان . ميكس و مسترينگ نياز به زبان داره ؟ موسيقي يه زبانه بين الممليه من وقتي موسيقي خارجي رو گوش ميدم با اينكه زبونشو نميفهمم حداقل ميفهمم كه رو اين موسيقي كار شده . شرايط تبليغي تو ايران كم نيست . ماشاالله همه هروز يه خواننده و اهنگساز مياد بيرون كاراشون هم تو اينترنت ماهواره پخش ميشه . شما تا حالا ديدين تويه موزيك ويديو خارجي اسم اهنگساز يا كارگردان باشه ؟ من نديدم شخصا . من نميگم ايران بده من ميگم مشكل ما اينه كه همه چيزو ساده و سطحي نگاهش ميكنيم . اينطور نيست ؟

درباره لباس هم بگم . اتفاقا باز هم ما ايراني ها عاشقه اينجور چيزا هستيم و شب تا صبح تو فيس بوك دنباله اين چيزا هستيم وگرنه خارجي ها اين كمبود ها رو ندارن:smile (8):

آقاي سيروان خسروي آنچنان مظلوم هم نيستن از شرايط مالي خوبي برخوردارن . آقاي زانيار خسروي برادر ايشون وقتي با P.U.C.A كار كرد پول زيادي داد باسه اين كارش . و همون موزيك ويديو زيباي فربود خوشطينت بود كه يه پله ارتباطي شد

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏3/12/11
  17. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    نه این در مورد همه صدق نمیکنه ...تو همه جای دنیا یه سری کارشونو مهم میدونن و یه سری شل و ول ! مگه همه تنظیم کننده های دنیا ..همشون خوبن...تعداد خوبو بد اونا هم همین اندازه ماهاست.

به هر حال بحث به حاشیه میره ...

شما بهترین تنظیم و بهترین موسیقی رو هم بسازین بازم همه خوششون نمیاد... تیستو و آرمین ون بیورن مثلاً کارای خوب زیاد ساختن.... حالا شما بیا بپرس از 10 نفر ...مردم عادی...میبینی اصلاً نمیشناسن و از کارشون هم خوششون نمیاد... بعضیا هم میگن اسمشو شنیدیم !

در مورد موزیک ویدئو هم که اسم نمینویسن...معلومه ...تلویزیون اونها با ما فرق داره ..تبلیغات اونا فرق داره ... تو ایران میدونین چرا اسم مینویسن؟
    چون کسی که تو کار موسیقی هست بدونه این کارو کی ساخته که بره سراغش و کار سفارش بده زیر زمینی و یواشکی..... چون لیبیل نیست...کنسرت نیست...برنامه تلویزیونی که معرفی کنه تیم کاری رو نیست....
    الان شبکه armada music داره صبح تا شب پشت صحنه موزیک ویدئو Dash berlino نشون میده ... هم کارگردان مشخصه و هم تصویر برداری با هلیکوپتر و هم دوربین و فیلمبردار و هم مونتاژ
    دیگه چه نیازه بیان بنویسن

حالا تو ایران موزیک ویدئو ساختن کار خلاف قانونه ...و اگه شما رو ببینن با دوربین داری فیلم میگیری ..میبرن کلانتری (البته این قانون اینجاست ...و باید احترام گذاشت ....)

موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  18. Hamidreza Mehrfar

Hamidreza Mehrfar مدیر ارشد تیم مدیریت مدیر ارشد

امتیازات:
    +1,575 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    راستش امیدجان فکر میکنم مشکل اصلی همین باشه
    اصلاً نیازی به این نیست تنظیم کننده و میکسمن و کسی که مستر میکنه توی یک تیم باشن!
    باید باهم در ارتباط باشن و کار کنند
    اصلی ترین مشکل گروه های موسیقی که شما مثال زدید این هست که دوست دارن روی همه ی مسائل رفاقت اولویت داشته باشه که به نظر من صد در صد اشتباست
    هر چیزی جای خودش رو داره،اگه همه چیز اصولی و طبق برنامه باشه و حساب شده باشه مشکلی پیش نخواهد آمد

19. Omid Molavi

شغل :
    استودیو پاییز
    امتیازات:
    +547 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio, logic, sonar
    موافقم حمید جان

البته رفاقت خوبه تو کار هنری...چون میشه احساس ها رو فهمید و مثلاً تو یه ترانه ..پیش کسی رفت که میتونه موضوعی که میخوای رو در بیاره و بنویسه

اما تو میکس و مسترینگ و کار استودیو یی به نظرم مرحله جدی کار هست و شوخی و رفیق بازی در زمان کار اصلاً مطلوب نیست. چون قسمت مهندسی کار هست.

موافقم با نظرت

20. shayani

shayani عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    سلام.من یه کاری رو 5-6 ماه پیش با یکی از دوستام ساختیم البته فقط شعر وخوندنش با من بود بقیه کاراش با دوستم اقا محسن بود.اکثردوستام خوششون اومد اما خودم خیلی خوشم نیومد.یه سری مسائل هم بینمون پیش اومد که باعث شد از هم جدا بشیم.من مونمو دست خالی .میخوام همه کارو خودم انجام بدم به تنهایی .میخواستم بدونم میشه؟ممکنه ؟که دوستان عزیز هم راهنماییم کردند هم روحیه دادند.از همه دوستان که ب تایپیک من جواب دادنن تشکرمیکنم.مرسییییییییییییییییییی

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - ایایک نفر هم
  1. keller

نفرین

keller, ‏29/11/15, در انجمن: Others
    پاسخ ها:
    2
    نمایش ها:
    184
  2. Farhood
    پاسخ ها:
    4