اکولایزر و مولتی باند کمپرسور در میکس

شروع موضوع توسط WALL1234WALL ‏21/2/15 در انجمن آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ

تاپیک اکولایزر و مولتی باند کمپرسور در میکس تالار آموزش ، سوال و جواب درباره میکس و مسترینگ در persian-music.org.

1. WALL1234WALL

WALL1234WALL عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    سلام دوستان دو تا سوال دارم
    1-بنده در هر سایت خارجی که میروم مثلا برای بیس و کیک یا راید یا گیتار برای سبک پاپ یه تنظیم متفاوت معرفی میکند مثلا یک جا مینویسد اکولایزر اسنیر محدودهhz 300 را بالا ببرید یک جا مینویسد پایین ببرید میخواستم بدانم در کدام کتاب یا سایت اکولایزر دقیق برای سبک پاپ میشود پیدا کرد
    2-میخواستم بدانم مولتی باند کمپرسور چطور کار میکند یک باند را وقتی افزایش میدهیم برای صدا چه اتفاقی میافتد

2. mehdi-azt

mehdi-azt عضو سایت

شغل :
    music
    امتیازات:
    +157 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    کلا در میکس شاید بعضی چیزها رو بشه به صورت ثابت تعریف کرد در بیشتر کارها بستگی به مهندس صدا شرایط فرق داره که چجوری میکس کنه و مستر کنه
    مثلا در همین اسنر شاید از هر مهندس صدایی بپرسی یه جور میکس میکنه خلاقیت و سبک موسیقی نیز شدیدا بستگی داره
    پس شما خودتون رو به یک آموزش محدود نکنید و میکس ها در سبک های متفاوت را امتحان کنید و روشون تحقیق کنید
    مولتی باند کمپرسور در یک محدوده یا باندی که انتخاب میکنیم کمپرس رو انجام میده
    در مورد کمپرس و کمپرسور سرچ کنید داخل سایت
    موفق باشید

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  3. WALL1234WALL

WALL1234WALL عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    با تشکر از پاسخ شما میخواستم بگم این مطلبی که فرمودید درست اما اصل سوال من ارائه یک مرجع خوب برای میکس و تنظیمات افکت ها بود که متاسفانه پاسخ شما خیلی کلی بود و پاسخ سوال من نبود با تشکر مجدد

4. Alireza Adlkhah

Alireza Adlkhah عضو سایت

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, studio_one
    خوب وقتی ماهیت فیزیکی هر صدایی با صدای دیگه ای فرق داره نمیشه واسه همه یه نسخه پیچید
    مثل این میمونه که بگی هرکسی سرما خورد اگه استامینوفن بخوره یا مثلا فلان آمپول رو بزنه خوب میشه......خوب این اتفاق نمیافته هیچوقت
    چون هرکس نسخه ی مربوط به خودش رو داره بر اساس شرایط فیزیکی و جنسیت و.....
    در مورد صدا هم همینه
    شاید بشه یه نسخه ی کلی پیچید که شاید 40 50 درصد هم درست باشه ولی هیچوقت نمیشه واسه ی همه ی صدا ها(مثلا همه ی کیک ها یا همه ی بیس ها) یه نسخه ی کلی واسه اکوالایز و کمپرسور پیچید.....چون ماهیت فیزیکی هر صدایی با صدای دیگه تفاوت داره
    ببخشید زیاد صحبت کردم
    یا علی

5. WALL1234WALL

WALL1234WALL عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوست عزیز بنده به این مطلب واقفم که هرصدایی ماهیت خاصی دارد ولی مثلا چرا آقای دیوید گیبسون(که استاد میکس است) در کتابش تنظیماتی جهت اکولایزر هرساز ارائه داده (حتما از این موضوع که فرموده اید غافل بوده)

6. WALL1234WALL

WALL1234WALL عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    استاد محبی اگر کمک کنید ممنون میشوم

7. Alireza Adlkhah

Alireza Adlkhah عضو سایت

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    یعنی ایشون اومده تنظیمات اکوالایزر هر سازی رو دقیقا نوشته؟!!!!
    ممنون میشم واسه ما هم بذارید لینکی چیزی تا ماهم استفاده کنیم.......
    ببینید ارائه ی یکسری تنظیمات پیش فرض بر اساس تجربه انجام میشه و هیچ شخصی مطمئنا نیومده و نخواهد آمد که بیاد تنظیمات دقیقی از اکوالایزر و کامپرس و ....ارائه بده......چون همه ی این تنظیمات بر اساس ماهیت اون صدا انجام میشه....خیلی سادست
    هر شخصی میتونه بیاد بگه مثلا واسه ساز پیانو از محدوده ی تقریبا مثلا 279 هرتز low cut و از 18000 هرتز به بعد high cut اما همه ی اینها تقریبیه نه دقیق......
    تقریب هم که از اسمش مشخصه یعنی چی.....
    حالا باز اگه شما اصرار داری که آقای گیبسون تنظیمات دقیق اکوالایز هر سازی رو گفته یه لینکی چیزی بذارید تا ماهم استفاده کنیم....

8. WALL1234WALL

WALL1234WALL عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    از پاسختون ممنونم بله آقای گیبسون به صورت تقریبی گفته اند اصلا در کلاس های میکس و مستر به صورت تقریبی باید بگویند مثلا من دیده ام در استودیو اکثرا 300 هرتز کیک را کم میکنند.کتاب گیبسون را نمیتوانم اسکن کنم لینکش را ندارم ولی یک عکس از یک سایت دیگه آپلود میکنم

فایل های ضمیمه:

9. Alireza Adlkhah

Alireza Adlkhah عضو سایت

امتیازات:
    +144 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خودتون هم دارید میگید آقای گیبسون که استاد میکس هستند هم به طور تقریبی گفتن .....منم گفتم که ایشون هم تقریبی اونم بنا به تجربه اشون گفتن وگرنه کسی نمیتونه دقیق بگه وگرنه همین جناب گیبسون مطمئنا میگفت........
    اون اعداد تقریبا هم خیلی وقت ها کاربرد نداره.....چون اول و آخر خودتون هستید که بر اساس تجربه علم و ....میتونید اعداد کامپرس و اکوالایزر و .....رو توی هر کاری بدست بیارید

آخرین ویرایش: ‏22/2/15
  10. WALL1234WALL

WALL1234WALL عضو سایت

امتیازات:
    +1 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    دوستان کسی نیست سایتی یا مرجعی ارائه کند جهت اکولایزر و کمپرسور حتی شده تقریبی .از دوستانی که با من موافقند خواهش میکنم کمک کنند نه دوستانی که مخالفند

بارگذاری...