اکوردنویسی در ارکسترال

فردین2

عضو سایت
5/10/11
171
72
28
ملایر
نرم افزار
cubase
باسلام
ببخشید من یه سوال داشتم درمورد اکورد نوشتن
مثلا اکورد دو ماژور از سه نت دو می سل تشکیل شده
خب حالا مااگه بخواییم تو اهنگ هرسبکی یا ارکسترال بااون همه نوازنده این اکوردا رو اجراکنیم چطور میشه
مثلا بیس باید کدوم نت رو اجراکنه کیتار کدوم یا ویلن کدوم یا سینت ها و پدها.کدوم نت رو اجراکنن
باتشکر

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,188
1,655
113
نرم افزار
protools
منظورت دقیقا کدوم هست. میخای مثلا یک arrangement پیانو رو برای ارکسترا بنویسی‌ یا برعکس یک arrangement ارکسترال رو کوچیک کنی‌ برای پیانو ، گیتار...یا هر چی‌?

فردین2

عضو سایت
5/10/11
171
72
28
ملایر
نرم افزار
cubase
سلام متشکرم که جواب دادید
ببینید من یه اهنگ ساختم هاوس یه خط بیس یه خط سینت و یه خط هم پد داره و تاحالا تجربی اکورد میزاشتم یا با عرص پوزش دیمی
حالا خواستم ببینم حرفه ای تر چطور باید باشه باتشکر
[doublepost=1515088136,1515088032][/doublepost]مثلا در اکورد لامینور این سه رو چطور بنویسم؟ایا درسته هر کدوم یک نت رو طبق اکورد اجرا کنن مثلا بیس نت لا سینت دو وپد نت می؟

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,188
1,655
113
نرم افزار
protools
"مثلا بیس باید کدوم نت رو اجراکنه کیتار کدوم یا ویلن کدوم یا سینت ها و پدها.کدوم نت رو اجراکنن"

این خط رو ندیده بودم.

خوب این چیزی که الان نوشتی‌ اصلا بهarrangement ارکسترال مربوط نیست. من فکر کردم راجب یک چیز دیگه صحبت میکنی‌.
به هر حال اگه بخای آکادمیک یاد بگیری باید هارمونی بخونی‌ حتا برای کارهای pop.
اگه بخای فقط تو chord progression بهتر بشی‌، میتونی‌ کتاب lead sheet آهنگ‌های خارجی‌ رو پیدا کنی‌ و کورد هارو آنالیز بکنی‌. پیدا کردن ترک هم که اسون هست. به ترک میتونی‌ گوش بکنی‌ و ببینی‌ که این کورد‌ها چه جوری بین ساز‌ها تقسیم شدن. با تمرین گوشت بهتر می‌شه. بد این تکنیک هارو تو سبکی که arrange میکنی‌ استفاده کنی‌.

Soheil Monfared

هنرمند
عضو سایت
22/5/12
2,256
2,084
113
34
Vengeance Land
نرم افزار
ableton, protools, reason, wavelab
باسلام
ببخشید من یه سوال داشتم درمورد اکورد نوشتن
مثلا اکورد دو ماژور از سه نت دو می سل تشکیل شده
خب حالا مااگه بخواییم تو اهنگ هرسبکی یا ارکسترال بااون همه نوازنده این اکوردا رو اجراکنیم چطور میشه
مثلا بیس باید کدوم نت رو اجراکنه کیتار کدوم یا ویلن کدوم یا سینت ها و پدها.کدوم نت رو اجراکنن
باتشکر
بیس معمولا نت پایه هر کورد توی چرخه کورد مورد نظرتو اجرا میکنه...
ینی اگه چرخه کردت باشه
C MAjor
F Minor
G Minor
خط بیس عینن نت های C F G رو اجرا میکنه...