پروژه تکمیلی اکنون می‌توانم بیارامم

projektnoire

هنرمند
عضو سایت
6/2/17
489
767
93
24
روزهایی که می‌گذره وضعیت روحی (و شاید حتی جسمی) خوبی رو تجربه نمی‌کنم. از ظهر چند بار این فروم رو باز کردم که این قطعه رو پست کنم، اما یکی دو بارش دریافت پیام خصوصی مرتبط با یک دعوا(!) در فروم بود.
راستش همین دعواهای دوزاری مجازی هم الان کافین که حال من رو بدتر کنن. به همین خاطر گفتم اصلا بیخیال میشم! اصلا لاگ اوت میکنم و کلا فراموش میکنم که پرشن موزیکی هم وجود داشته! اما بهرحال، نمیشه! نمیشه فراموش کرد.
اینجا، برای من جاییه که تونستم با دوستانی آشنا شم که حرفه‌ای بودن، با کسایی آشنا شم که عمرشون رو در راه هنرشون گذاشتن، اصطلاحات فنی و هنری یاد بگیرم، تشویق و تنبیه بشم برای یادگیری بهتر سازهام و ... .
شاید کلا آخرین پستی باشه که می‌ذارم، اما بهرحال صلاح دونستم که این قطعه رو با شما هم به اشتراک بذارم. حقیقتا فیدبک نگیره هم دیگه برام خیلی اهمیت نداره چون موضع اکثر کاربران روی فیدبک دادن مشخصه.
اما روده درازی و زیاده‌گویی رو بذاریم کنار. چند روز پیش، گیتار رو برداشتم و مشغول شدم به نواختن یک سری آکورد. به عبارتی یک تمرین اساسی از آکوردنوازی کردم و بعد از حدود یک ساعت، ساز رو با دست‌درد و اضطراب ناشی از این روزها، گذاشتم کنار. انگار که اصلا مودش رو نداشتم (شاید هم سازم مودش رو نداشت، شاید هم هردومون!) ولی موقع نواختن آکوردها یک سری آکورد خوش صدا به گوشم خورده بود. بهرحال که سعی کردم روز بعدش - که کمی بهتر بودم - اون آکوردها رو به یاد بیارم و بنوازمشون.
ضبطشون کردم، افکت های لازم رو بهشون دادم. طبق معمول، انبوهی Delay و Reverb (عمدتا با Eventide Black Hole ، Valhalla Shimmer و HY Delay) بهشون دادم تا صدا بیش از آن‌که صدای گیتار باشه، صدای پَد های امبینت باشه. خلاصه که این کار رو کردم، دوباره همون سری آکوردها رو در یک رنج دیگر منتها به صورت آرپژ نواختم و فرستادم به کانال سمت چپ. افکت هایی که برای این ها استفاده کرده بودم Chorus و دوباره همون Delay و Reverb های انبوه. سپس، یک ملودی ساده (که حتی اگر بشه اسمش رو ملودی گذاشت، به نظر خودم سری نُتهای پشت هم و به ترتیب اسم مناسب تریه) به صورت ترمولو (Tremolo picking) رکورد کردم و این بار با کمی Delay و کمی Overdrive (پدال Tube Screamer ) تزیینش کردم.
در نهایت، احساس کردم که خیلی خیلی خالیه، کی‌بردم رو متصل کردم به لپتاپ و چند آکوردی که با گیتار زده بودم رو دوباره با کی‌برد هم نواختم (با استفاده از لایبرری Noire، نظر شخصی من در مورد این لایبرری اینه که «صدای ایسلند میده»).
در نهایت هم درامز رو با همون کی‌برد نواختم (EZDrummer) و همه چیز رو چسبوندم به هم.
نتیجه هم شد اینی که می‌شنوید. چند روزی هم درگیر این بودم که کدوم Preset برای میکس و مستر بهش میاد (از پلاگین های TR5 استفاده کردم) و یک روز تمام (دیروز) مشغول نظرخواهی از دوستانم برای اسم‌گذاری.
در نهایت هم اسمش شد «اکنون می‌توانم بیارامم».
این عکس هم راستش، خیلی جذاب بود برام که شد کاورش :
1621102-bigthumbnail.jpg
برای شنیدن می‌تونید از ساندکلاود استفاده کنید :
https://soundcloud.com/muhammadreza75%2Fnow-i-can-rest-in-peace
و البته چون دفعه قبلی که قطعه‌ای رو روی ساندکلاود آپلود کرده بودم، دوستان مشکل خورده بودند در دانلودش؛ اینجا هم پیوستش میکنم.

فایل های ضمیمه

Tsvn

عضو سایت
11/9/19
11
11
3
یک ذره حس میکنم فعالیت سایت کمه
شایدم نیست ولی خب من این حس رو دارم
جواب ها کمه
حداقل برای این این آهنگ،خیلی حس خوبی نمیده که کسی چیزی نگفته

اومدم توی نوشته های قبلی بگردم چشمم خورد به این
طبق معمول نظرم جلب شد
و دیدم که عع مال شماست

ان شاء الله که مشکل و یا مشکلاتی رو که داری پشت سر بزاری
به عنوان این که همینطوری ی چیزی گفته باشم نمیگم،واقعا میگم

والا دوست عزیز من این دومین قطعه ایه که از شما میشنوم بسیار علاقمه مند شدم به کار های شما
کارت حدیث نفسه
یعنی حرف خودته
حرف درون توئه
و چون خالصه و ترکیب نشده با چیزای ناخالص ناگزیر بر دل و جان میشینه
من ادمی هستم که دل به رضای چیزی نمیدم به این سادگی و معتقدم جای پیشرفت داره ولی وجودیت کار خیلی خوبه
شاید انگار خودت داری خیلی ملو و اروم توی این آ]نگ میرقصی و سر تکون میدی
اما خودت توی کارت معلومی،و این موزیکت شبیه یک فلش بکه بنظرم
که خودت به خودت زدی
انگار داره ممورایز میشه برای خودت و این موزیک روی تو نشسته وقتی داری به خاطر میاری

نظرات شخصی منه و ملاک و معیار چیز خاصی نیست ولی خب نقد منم حدیث نفس منه

تو که با حالت،موزیکت ساخته میشه(کلیت داره ولی خب پیور نیست در حالت کلی)
ان شاء الله روی حال خوب باشی

یاحق