اپرا

شروع موضوع توسط امیرحسین به نژاد ‏8/4/10 در انجمن کلاسیک ( Classical )

تاپیک اپرا تالار کلاسیک ( Classical ) در persian-music.org.

1. امیرحسین به نژاد

امیرحسین به نژاد تیم مدیریت مدیر کل

شغل :
    آهنگساز، تنظیم کننده، رهبر ارکستر و مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +2,857 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase
    آیاد می دانید:

کلا دو نوع اپرا داریم:اپرای کمیک و اپرای دراماتیک:اپرای کمیک همان طور که از اسمش پیداست اپرایی است که با عناصر و اجزای کمیک و به قصد خنداندن.
    در اپرای کمیک قرار نیست کسی بمیرد.اپرای دراماتیک یک تراژدی جدی است که در آن بیشتر کارکترهای آن در پایان می میرند.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  2. fender

fender Banned

امتیازات:
    +113 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    چه عجب در این زمینه ها هم چیزی دیدیم...

آپرا در زبان ایتالیایی یعنی کار و تعریف عملیاتیش یعنی: فرم هنری هستش که در اون خوانندها و موزیسین ها کار دراماتیک رو با شعر و قطعات ادبی مخلوط کردن
    به کلمات و جملاتی که در آپرا خونده میشه لیبرتو میگن موسیقی رو هر جاشو میگیری میرسی به ایتالیا دمشون گرم خدایی
    در آپرا از عناصر تئاتر خیلی استفاده شده مثل اکتینگ و قسمت هایی از رقص .. آپرا رو معمولا در جایی به نام آپرا هاوس اجرا میکنن هم با ارکستر بزرگ هم کوچیک اینجا فکر نمیکنم زیاد حال کنن بچه ها وگرنه در مورد صدابرداری آپرا خیلی میشد توضیح داد خیلی جالب بود معماری خود سالن آپرا خودش یه دنیاییه

اپرا در پایان قرن 16 در ایتالیا شرو شد و یه جورایی جاکوپو پری که اهل فلورانس بود مخترعش بود 1597
    و خیلی زود به شرق اروپا کشیده شد
    مثلا :
    شوتس در آلمان لالی در فرانسه و پرسل در انگلیس آدما زیادن اینا رو یادم مونده اینا یه جورایی پدر اپرا هستن دیگه
    از موزیسین های دیگه هندل خیلی کارش درسته در مورد آپرا کار آپرا سریا خیلی معروفه
    موزارت رو هم که دیگه همه کاراشو گوش کردید فلوت جادوییش و دن جیوانی و مرج او فیگارو ... که جزو آپرا های کمدی طبقه بندی میشن
    در اوایل قرن 19 یه استایل جدید اومد به نام بل کنتو به ایتالیایی میشه خوندن زیبا .. که این استایل تا الان هم ادامه داره کسایی که خیلی تو این استایل کار کردن مثل روسینی بلینی پاچینی .... ایییییییی کلا...

در مورد آپرا خیلی میشه حرف زد ولی میدونید پایه میخواد ....(فکر نمیکنم کسی پایه باشه )
    به هر صورت من پیشنهاد میکنم دوستان در کنار پاپ و ترنس ... یه مقدار آپرا هم گوش کنن خیلی کمک میکنه به طرز فکر و آهنگ ساختن دوستان
    در مورد وی اس تی که میتونید باهاش کارای آپرا در بیارید (خوندنش ) من symphonic choirs به همراه word builder رو پیشنهاد میکنم خیلی خوبه ...از کمپانی east west (نه شرقی نه غربی فقط.....)

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏8/4/10
بارگذاری...