اين همه خواننده..! كي ميتونه موفق بشه..

شروع موضوع توسط emusix ‏23/7/11 در انجمن موسیقی ایران

تاپیک اين همه خواننده..! كي ميتونه موفق بشه.. تالار موسیقی ایران در persian-music.org.

1. emusix

emusix عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    سلام به همگي...
    دوستان ،ميخواستم بگم اين همه خواننده هستند كه تازه كارند و خيلي هاشون بدون تجربه و بدون اين كه اطلاعاتي داشته باشند وارده اين حرفه شدند...:smile (23):
    البته هر كي از يه جايي شروع كرده...
    ولي ميخوام بدونم كي ميتونه موفق بشه و پله هاي ترقيرو به خوبي طي كنه؟

از كجا شرو كنه؟
    نظرتونرو بگيد ممنون ميشم... (مخصوصا استادان گرامي):smile (70):

2. Mohammad-R

Mohammad-R عضو سایت

امتیازات:
    +316 / 0 / -0
    سلام
    خب معلومه! کسی که علاقه ی قلبی به این هنر رو داشته باشه و پاشو تو این راه بذاره بالطبع موفقه !
    کسی که علاقه ی خوبی به این هنر داشته باشه واسه رسیدن بهش هر کاری می کنه ! خیلیا بودن زندگیشونو فروختند تا از این راه به جایی برسند و کسایی هم موفق شدند که اصول و قواعد این حرفه رو اصلی ترین سرمشق خودشون قرار دادند!

به نظر من مهم ترین شرط رسیدن به آینده ای موفق تو هر زمینه ای حوصله به خرج دادنه و ابتکار عمل !
    خیلیا نیم ساعته شعر میگن(با اندکی کاور!) 2 ساعته آهنگ می سازن (با اندکی کاور!) ، 10 دقیقه ای ضبط می کنن و 20 هم میکس و مستر !!! که نتیجه معلومه!
    ولی کم هم نیستند که به خاطر یه کار قدرتمند روزها و حتی هفته ها کار تلاش می کنن که واقعاً آدم با کارشون تحت تأثیر قرار میگیره!

3. mohsen afrasiab

mohsen afrasiab عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +120 / 2 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio, protools
    مراحل باید به ترتیب و خوب اجرا بشه . انتخاب شعر - اهنگ سازی - تنظیم - میکس و مستر - خاننده هم باید صدای گرم و خوب از پس کارش بر بیاد

4. emusix

emusix عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    حرفاتون کاملا درسته..
    اما یه جوون که علاقه ی زیادی داره و میخواد مسیره درستی رو انتخاب کنه باید کجا بره..؟
    خیلیها دارن رارو اشتباه میرن...
    به نظرم این خیلی مهمه که از روی احساسات نره جلو و کاملا با علم موسیقی جلو بره...

5. Mohamad.K

Mohamad.K عضو سایت

امتیازات:
    +305 / 0 / -2
    نرم افزار:
    ableton, cubase
    دوست من كلا هنر در 3 جمله خلاصه ميشه : عقل-اراده-جوهره (استعداد)

اين 3 تا بود موفق ميشي نبود نميشي (لپ كلام)

حالا راهايي هستش كه باسه خواننده شدن هست . زياد هستش . هيچ راهي نداره چون هر كي يه راه رو رفته و به سبك خودش پيشرفت كرده . شما همون 3 تا چيز رو كه ذكر كردم داشته باشي راهت كاملا مشخص هست . اگر يكي رو نداشته باشي راهت بي راهس.
    اينم اضافه كنم با توجه به سوال شما كه بين اين همه خواننده كي موفق هست بگم خوانندگي زوركي نيست و به استعداد مستقيما در ارتباطه استعداد فقط داشتن صداي زيبا نيست بلكه زندگي كردن درون احساسات هستش كه اين ويژگي ادم رو متمايز ميكنه با ادمهاي معمولي. يه خواننده هست هر چقدرم زور ميزنه هيچي نميشه اما باز پافشاري داره . زوره ؟ خير.
    موفق باشيد

6. inferno

inferno مدیر تالار / مترجم تیم مدیریت مدیر تالار

امتیازات:
    +447 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    الان دوره ي پروپاگانداست. هرچقدر هم خوب باشيد بايد تبليغات خوبي داشته باشيد.

به نظر من.

اول علاقه. علاقه كه اومد تمرين مداوم زيرنظر استاد مجرب. حداقل روزي 3-4 ساعت. حالا خوانندگي يا نوازندگي .فرقي نداره

دوم انتخاب هوشمندانه مسير حركت. راهي كه يه نفر رفته رو ترجيحا نبايد انتخاب كرد مگر اينكه بدونيد شما از اون جلو مي افتي. وگرنه پيدا كردن چيزي كه مختص خودتون باشه بهترين گزينه س. اما اين 2 حالت داره. يا مخاطب عام پيدا مي كنه و معروف مي شيد يا مخاطب خاص كه محبوب مي شيد.

سوم. انتخاب مناسب شعر. اگر به بزرگاي موسيقي دنيا نگاه كنيد نمي آن براي اينكه همه جوره آدم كارشو گوش بده شعرهاي مختلف رو بخونه. مثلا يه شيش هشت براي جوونا- يه متال براي هنريا- يه اسلو برا رمانتيكا- يه پدر براي روز پدر- يه مادر براي روز مادر يا يه ايران براي سرود ملي
    راهتونو انتخاب كنيد.

چهارم. آهنگسازي خيلي مهمه اما تنظيم بسيار مهم تره. اجازه نديد هر كسي براتون تنظيم كنه. تنظيم خاص مثل امضا مي مونه. به عنوان مثال اگه كسي تنظيم بهروز صفاريان عزيز رو بشنوه از همون اولش مي فهمه كه چه كسي تنظيم كرده.

پنجم. ميكس و مستر هم يه نفر كار درست انجام بده خيالتونو راحت مي كنه. اگه همه چيز خوب باشه و اين قسمت ضعيف باشه ممكنه بزنه همه ي كاسه كوزه هاتونو خراب كنه.

اما قسمت مهم باي معروف شدن همين قسمت پايينيه.
    همينجا.
    پروپاگاندا يا تبليغات عوام الناس گول زن. اگه كارتون هم بد باشه ولي اين قسمت رو بتونيد خوب ساپورت كنيد ديده مي شيد. باور كنيد.

الف- عكس روي كاور بسيار مهم. تورو خدا دست از سر گيتار ورداريد با انگشت هايي كه هيچ آكوردي رو نگرفتن و الكي روي فرت گذاشته شدن. خيلي خزه. موها رو هم ژل نزنيد خوشتيپ تره. ريش و سيبيل هم نمي خواد 3 تيغه كنيد. اصلا چه اصراريه عكس خودتون باشه. هرچقدر نبيننتون مرموز تر مي شيد و بيشتر مي خوان بفهمن اين كيه. يه تصوير هنري مناسب با محتواي آهنگتون با فونت يا لوگويي كه به صورت گرافيكي كار شده باشه بسيار باكلاس و شكيل مي كنه كارشمارو.

ب- تبليغات توي سايت هاي موزيك
    بايد خرج كنيد ديگه. اونوقت توي هر سايتي مي بينيد :‌"كاري فوقالعاده زيبا از..." - "‌بهترين كاري كه تاحالا شنيدم... از دست نديد" - "يه ارجيا بسيار زيبا از ..."

ج- ماهواره ها هر روز دور دنيا مي چرخن.
    شما هم باهاش مي چرخيد. همه جاي دنيا شما رو مي بينن. فقط و فقط بگم اگه كليپ ساختيد داديد دست اين شبكه هاي درپيت گند زديد به همه چي.
    حتما واسه معروف ها كليپ بسازيد.
    خوب وقتي براي معروف ها داريد مي سازيد حتما بايد كيفيت خوبي هم داشته باشه. پس اينجا هم بايد خرج كنيد. كلي هم بايد خرج كنيد.
    در رابطه با محتواي كليپ هم كلي مي شه بحث كرد. اگه مي خوايد بعدها اجازه رسمي داشته باشيد تو كشور قيد درو داف رو توي كليپ ها بزنيد. همچين سنگين رنگين وايسيد. لباس هاي جلف هم نپوشيد/. سعي كنيد گليپ داستاني باشه. يه جريان توش شكل بگيره و تموم بشه. خيلي هم دوباره تريپ شسته رفته نزنيد. هرچي كركثيف تر بهتر. سازهم اگه بلديد نزنيد. يا اگه گيتار ميزني نمادين بزن. بزن سيماشو بتركون و خوردش كني بهتره تا وايسي و بزني.

مرحله آخر هم فيسبوك و توييتر و شبكه هاي اجتماعي . از دوستان بخواهيد شير كنند. انقد گنده مي شه كه نگو.

فعلا اينا رو انجام بديد ببينم چقدر معروف مي شيد.

حاشيه: هزينه ي تخميني براي سينگل ترك:‌ 5 تا 10 ميليون تومان

7. محمد سعید صمدی

محمد سعید صمدی عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +217 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, reason
    من استاد نیستم که بخوام نظر استادانه بدم.اما کسی که وارد موسیقی میشه مث اینه که بش بگن دور دنیا رو باید بدوی ...فقط بدوی ...وقتی یه دور زدی تازه میبینی سرجای اولتی و هنوز ... موسیقی اینه...هیچوقت تمومی نداره پس باید همیشه باید به خودم بگم من خیلی راه دارم اما به همون اندازه هم انرژی و علاقه دارم حتی به موفقیت رسیدنم دلیل بر تموم شدن این مسیر بی انتها نمیشه.زمانی که فلامنکو رو شروع کردم و به ترمولو رسیدم گفتم اگه اینو بزنم دیگه فلامنکو کارم بیشتر از دوماه با سرعت خیلی پایین تمرین روزانه داشتم و نتیجشم گرفتم ولی به محض زدن ترمولو دیدم چقدر تکنیک دیگه مونده و و و و . اما بحث اینجا سر خوندنه .یه خواننده. 1-علاقه داشته باشه نه فقط صدا 2- باید بره کلاس( موسیقیو بفهمه) 3- پشتیبان داشته باشه. 4- صبر و حوصله و پشتکار داشته باشه

8. emusix

emusix عضو سایت

امتیازات:
    +0 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, flstudio
    ممنون inferno عزیز..
    حرفهات خیلی قشنگه:smile (71):
    واقعا درست میگی...
    پس میشه گفت برای موفقیت علاوه بر صدای خوب و تمرین حسابی:smile (75): باید خرج کرد....:smile (67):

ممنون محمد جون..
    به نظره منم موسیقی انتهایی نداره ...
    دنیای موسیقی خیلی زیباست..:25:

دوستانه دیگر همنظر بدن ممنون میشم:smile (26):

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏24/7/11
بارگذاری...