آخرین ارسال‌ها

پروژه میکس و مستر اولین پروژه میکس ومسترینگ من!

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و استاتید عزیزم
یه موزیک رو میکس کردم که در حین کار خیلی چیزای جالبی یاد گرفتم هم اصولی و سلیقه ای
فکر میکنم تو میکس تونسته باشم خوب کار کنم ولی مسترینگ رو فک میکنم خراب کردم!
اخه تو قسمت ماکسیمایز و لیمتر اگه زیاد لیمت یا کمپرس میکردم کیک کار خورده میشد!! اگه نمیکردم پیک زیاد میشد!!
تو میکس تا جایی که تونستم پیک ها رو کنترل کردم ولی نمیدونم چرا تو مستر زیاد پیک اورده بود!!
به هر حال... میتونم بگم این اولین میکس و مسترینگ کامل من رو یک پروژه حرفه ای و درست و حسابی هست،، امیدوارم که تونسته باشم خوب عمل کنم
،،، من شدیدا به انتقادات سازنده شما در جهت بهبود کارم نیازمندم ممنون میشم اشکالاتمو بهم بگید
Daw:fl studio20
,plugin:ویوز,فاب فیلتر,ایزوتوپ
flstudio
پ.ن: یکسال دیگه به حرفا و مشکلاتم تو این تایپیک میخندم!!

فایل های ضمیمه

آخرین ویرایش:
16/6/12
443
شیراز
سلام موزیکت توی Low end کلی مشکل داره.علاوه بر اکولایزر نامناسب (مخصوصا بیس) خیلی بد کمپرس شده جوری که نت های کیک و بیس رو هم overlab میشن.و همین باعث شده که روی بقیه نواحی فرکانسی نیز تاثیر منفی بذاره و اون هارو Mask کنه و باعث میشه که موزیکت به اون loudness مورد نظر نرسه.در حالی که RMS موزیکت شاید از سورسی که موقع مسترینگ داری بیشتر هم نشون بده.دومین مورد هم اینه که حتما موزیکت رو چک کن که مشکل فاز نداشته باشی .چون توی فضا میکست خیلی جاها مشکل فاز داری .به هر حال میکس نامناسب توی مسترینگ هم تورو اذیت میکنه.
موفق باشی.

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
سلام موزیکت توی Low end کلی مشکل داره.علاوه بر اکولایزر نامناسب (مخصوصا بیس) خیلی بد کمپرس شده جوری که نت های کیک و بیس رو هم overlab میشن.و همین باعث شده که روی بقیه نواحی فرکانسی نیز تاثیر منفی بذاره و اون هارو Mask کنه و باعث میشه که موزیکت به اون loudness مورد نظر نرسه.در حالی که RMS موزیکت شاید از سورسی که موقع مسترینگ داری بیشتر هم نشون بده.دومین مورد هم اینه که حتما موزیکت رو چک کن که مشکل فاز نداشته باشی .چون توی فضا میکست خیلی جاها مشکل فاز داری .به هر حال میکس نامناسب توی مسترینگ هم تورو اذیت میکنه.
موفق باشی.
درود .. مرسی از نقد شما،، low end رو که فرمودید فکر میکنم که شاید مشکل از مانیتورینگ من
Presonus Eris E4.5
و یا احتمال بیشتر عدم تجربه کافی و گوش قوی من باشه
مورد دوم در مورد بیس من حتی ساید چینش هم کردم که روی کیک نیفته... اما اینطور که شما میفرمایید جایی رو اشتباه رفتم..در مورد مشکل فاز میشه بیشتر توضیح بدید؟
با سپاس

16/6/12
443
شیراز
درود .. مرسی از نقد شما،، low end رو که فرمودید فکر میکنم که شاید مشکل از مانیتورینگ من
Presonus Eris E4.5
و یا احتمال بیشتر عدم تجربه کافی و گوش قوی من باشه
مورد دوم در مورد بیس من حتی ساید چینش هم کردم که روی کیک نیفته... اما اینطور که شما میفرمایید جایی رو اشتباه رفتم..در مورد مشکل فاز میشه بیشتر توضیح بدید؟
با سپاس
مانیتورینگ من 5 اینچ همین شرکته که زیاد فرقی با 4.5 نداره.
بعد ساید چین اگه یه کامپرس اشتباه انجام بدی که باعث بشه ریلیس بیس زیاد بشه کارتو خراب میکنه.
مشکل فار رو از انالایزر شرکت Nugen چک کن.که چه وقتایی مشکل فاز به هم میزنی .چون EDM کار میکنی باید خیلی در پخش کردن صداهات توی فضای3Dدقت کنی.و اگه میخوای صدایی رو واید کنی از تکنیک Hass Effect بیشتراستفاده کنی.

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
مانیتورینگ من 5 اینچ همین شرکته که زیاد فرقی با 4.5 نداره.
بعد ساید چین اگه یه کامپرس اشتباه انجام بدی که باعث بشه ریلیس بیس زیاد بشه کارتو خراب میکنه.
مشکل فار رو از انالایزر شرکت Nugen چک کن.که چه وقتایی مشکل فاز به هم میزنی .چون EDM کار میکنی باید خیلی در پخش کردن صداهات توی فضای3Dدقت کنی.و اگه میخوای صدایی رو واید کنی از تکنیک Hass Effect بیشتراستفاده کنی.
سلام مجدد هم خدمت شما و هم دیگر عزیزان،،
دو بحث برام پیش اومده،،
اول در مورد انالیزر من از paz ویو استفاده میکنم،،
طبق فرمایش شما که فرمودید تو لو اند مشکل هست،، الان دوباره با انالیز نگاه کردم،، تو قسمت لو خیلی فرکانس ها بالاتر از و قوی تر از بقیه نواحی میزنه!!
ایا این طبیعی هست؟؟؟
و یا همین مشکلی هست که شما بهش اشاره کردید؟؟ که پیک زیادی هم به وجود اورده؟؟

من یک موزیک استاندارد رو تو انالیز نگاه کردم تقریبا تمام نواحی تو ی سطح دی بی بودن،، ایا درستش اینه؟؟ باید کار کنیم که این شکل بشه؟؟
برداشتم از این بحث درست بوده یا اشتباه میکنم؟؟

و نکته دوم تکنیک Hass Effect ،، اطلاعاتی راجع بهش ندارم میشه کمی راهنمایی بفرمایید
از دیگر عزیزان هم میخوام که در این بحث شرکت کنند و راجع به کارم نظر بدند

آخرین ویرایش:

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,836
تهران
سلام مجدد هم خدمت شما و هم دیگر عزیزان،،
دو بحث برام پیش اومده،،
اول در مورد انالیزر من از paz ویو استفاده میکنم،،
طبق فرمایش شما که فرمودید تو لو اند مشکل هست،، الان دوباره با انالیز نگاه کردم،، تو قسمت لو خیلی فرکانس ها بالاتر از و قوی تر از بقیه نواحی میزنه!!
ایا این طبیعی هست؟؟؟
و یا همین مشکلی هست که شما بهش اشاره کردید؟؟ که پیک زیادی هم به وجود اورده؟؟
نه طبیعی نیست.بله .همین مشکل کارتون هستش.
low end زیاد loudness کار رو کم میکنه . باید یکی رو انتخاب کنی.
من یک موزیک استاندارد رو تو انالیز نگاه کردم تقریبا تمام نواحی تو ی سطح دی بی بودن،، ایا درستش اینه؟؟ باید کار کنیم که این شکل بشه؟؟
برداشتم از این بحث درست بوده یا اشتباه میکنم؟؟
بله درستش اینه .بله .
بله برداشتتون درست بوده.
البته لازم نیست بطور 100 درصد اعمالش کنید. باید حد تعادل رو حفظ کنید.

و نکته دوم تکنیک Hass Effect ،، اطلاعاتی راجع بهش ندارم میشه کمی راهنمایی بفرمایید
از دیگر عزیزان هم میخوام که در این بحث شرکت کنند و راجع به کارم نظر بدند
تو سایت زیاد توضیح داده شده

Farhad76

عضو سایت
31/1/14
411
22
Sweet Spot
مرسی از شما،،، خیالم راحت شد
خوشحالم از اینکه یک اصل مهم رو درک کردم!

دوستمون تو پاسخ اول فرمودن خیلی جاها اختلاف فاز تو موزیکم هست!
من تقریبا تک تک تراک ها و کل کار رو هم در حالت مونو گوش دادم و خب همه صداها به گوشم میرسید!
اختلاف فاز مگه در مورد همین موضوع نیست؟

و درضمن در مورد hass effect من سرچ کردم تو سایت تنها تایپیکی که اورد همین تایپیک بود!!
اگر لینک تایپیک دارید،،، ممنون میشم بذارید

آخرین ویرایش:

pe32_64

کاربر با تجربه
عضو سایت
21/8/11
1,836
تهران
درود
خواهش میکنم.

مشکل دیدن یک خط صاف در آنالیزر نیست ! اون خط صاف میتونه وجود یک تعادل فرکانسی رو به شما نشون بده ، ولی در مورد مراحل طی شده چیزی دستگیرتون نمیشه.
سعی کنید در میکس ، میانگین فرکانسی هیچ جا تفاوت زیادی با بقیه نواحی نداشته باشه.با یک شیب خیلی خیلی ملایم به سمت 20000 هرتز.
به طور پیش فرض در مسیر افزایش نواحی low حرکت میکنیم ولی شما باید سعی کنی حداقل مقدار مورد نیاز low رو در ساز های مختلف داشته باشی .در اوایل کار ممکنه به نظرت بد شنیده بشه ، از انالیزر کمک بگیر.

من کارتون رو گوش نکردم .
اختلاف فاز دیدنی نیست ، شنیدنی هستش.
شنیدنش هم این طوری هستش که کل کار (یا کل مجموعه ساز) رو گوش میدین در حالت مونو.هرچی بیشتر صدای ساز تغییر بکنه ، مشکل بیشتری هستش.((حداکثر مشکل این هستش که کلا صداش نیاد!))
بعد شما تصمیم میگیری که width رو کم کنی یا چه تغییراتی بدی.

haas effect به صورت ساده یعنی:
یک صدای مونو رو کپی کنی.
یکی به چپ بره ، یکی به راست (100%)
یک طرف رو بین 1 تا 35 میلی ثانیه تاخیر بدی.

آخرین ویرایش:
16/6/12
443
شیراز
با تشکر از pe32_64 عزیز

فقط یه نکته رو اضافه کنم .که در موسیقی علاوه بر حس شنوایی از حس بینایی هم باید بهره برد ولی خوب تصمیم اخر رو گوش شما هست که میگیره .همانند هنر نقاشی و طراحی که علاوه بر حس بینایی از حس لامسه هم بهره لازم رو باید برد .اگه اجراهای زنده Lucian Freud رو ببینی میفهمی دقیقا منظورم چیه !ایشون قبل و در حین نقاشیشون از حس لامسه نهایت بهره رو میبره.تا به بهترین نتیجه برسه.

برا اختلاف فاز هم اگه درست یادم باشه بعضی جاها که صدای lead میومد من یه سری مشکل شنیدم .توی NUGEN Audio Visualizer v2 چک کردم دیدم مشکل داره .گاهی اوقات پریست و صدایی که استفاده میکنی هم میتونه مشکل داشته باشه .اگه توی قسمت صداسازی خودت کار میکنی حتما فاز رو جوری تنظیم کن که تداخل سازنده داشته باشه .
موفق باشی

صفحه ما در اینستاگرام

بالا