اورتور در یک قطعه

شروع موضوع توسط delvapas_2007 ‏25/12/15 در انجمن مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی

تاپیک اورتور در یک قطعه تالار مفاهیم پایه صوت و تئوری موسیقی در persian-music.org.

1. delvapas_2007

delvapas_2007 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    سلام دوستان
    آیا اورتور یک آهنگ به نسبت وکال و ملودی وکال باید قوائد خاصی رو رعایت کنه؟ یعنی حتما اورتور باید باید در چارچوب خاصی نت گذاری بشه؟ یا نه همینکه در همون گام آهنگ باشه و از نت ها و آکورد های همون گام استفاده بشه کافیه؟

(بنده تو این سایت و حتی سایتهای دیگه در مورد سوالی که میخوام مطرح کنم سرچ کنم اما به جواب "درست و واحدی" نرسیدم برا همین مجبور شدم موضوع جدید اضافه کنم و ازتون درخواست کمک داشته باشم)
    ممنونم

2. HAMID_MUZIK

HAMID_MUZIK عضو سایت

امتیازات:
    +108 / 1 / -0
    نرم افزار:
    cubase, flstudio
    متن زیر کاملا نظر شخصی بنده است:
    سلام عزیز.اورتور در واقع یه نمای کلی از آهنگ رو با سبک متفاوت به تماشاگران(یا حالا کلا مخاطب) عرضه می کنه.قوانینش هم خود موزیک اصلی تعیین می کنه که چطوری باشه ولی در کل نباید به غیر از موارد گام و نت های اصلی و زمان قوانین دیگری داشته باشه.
    موفق باشید.

• موافقم موافقم x 1
  3. delvapas_2007

delvapas_2007 عضو سایت

امتیازات:
    +9 / 0 / -0
    نرم افزار:
    flstudio
    ممنونم، در مورد نزدیک بودنش به ملودی وکال چی؟ آخه یه جایی خوندم که می گفتن نباید به ملودی وکال نزدیک باشه در عین حال یه جایی میخوندم که میگفتن نزدیک باشه بهتره، این دوگانگی جوابا سوال برام به وجود اورده

4. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,211 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    اگر منظور شما از اوورتور، شروع قطعات پاپ و راک هست، هیچ محدودیتی در این مورد وجود نداره. هرطور که دوست دارید میتونید شروع کنید. در واقع فلسفه ی وجود این "مقدمه" در قطعات ووکال بخاطر کمک به ووکالیست در یاد آوری تونیک قطعه در شروع به خواندن هست. وگرنه کار دیگه ای انجام نمیده.
    حتی قطعاتی هم وجود دارند که اصلاً بدون مقدمه، با ووکال استارت خوردند!

View: https://www.youtube.com/watch?v=VTxnqUhhlIY

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
بارگذاری...