پروژه تکمیلی اهنگ سمفونیکم به اسم بوسه ی باران

شروع موضوع توسط mb1375 ‏19/3/15 در انجمن Classical

تاپیک اهنگ سمفونیکم به اسم بوسه ی باران تالار Classical در persian-music.org.

1. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, cubase, FLstudio
    • خوشم اومد خوشم اومد x 5
  2. Omid-Mohebbi

Omid-Mohebbi تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +7,799 / 2 / -6
    نرم افزار:
    cubase, sonar
    توصیه میکنم در مورد سمفونیک بیشتر وقت بگذارید و مطالعه کنید. !
    من نشانی از سمفونیک توش ندیدم.
    پیروز باشید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 5
  3. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    خیلی ممنونم درسته حق با شماس شبیه کار کلاسیکه.

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  4. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا نمیدونم جز کدوم گروه سمفونی سوییت یا اورتور یا کنسرتو یا بالت یا اپرا س ولی طبق ی مباحثی خیلی قبل پیش خوندم حس کردم به سمفونیک میخوره

5. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    دوست من، من کوچکترین شباهتی بین قطعه شما و موسیقی کلاسیک هم حتی پیدا نکردم! کما اینکه "سکوت طبیعت" هم ارتباطی به موسیقی کلاسیک نداشت. نمیدونم به چه دلیلی مصر هستید که تمریناتتون رو در رده ی آثار کلاسیک ببینید. تمامی ساختارهای موسیقی کلاسیک تعریف دارند (درواقع کلاسیک بیشتر مربوط به آثار یک دوره تاریخی میشه و قطعات ارکسترال معاصر دیگه الزاماً کلاسیک محسوب نمیشن و اسامی و تعاریف خودشون رو دارن. گرچه قطعات شما حتی ارکسترال هم نبود). شما استعداد کار موسیقی رو دارید، بنابر این با مطالعه تعاریف و سبکهای گوناگون مربوط به دوران کلاسیک، بهتر خواهید تونست اون تعاریف رو درک کنید. پس اگر علاقمند هستید، بدون عجله مطالعه رو شروع کنید. در موقعیت سنی خوبی هم هستید. مطمئناً اگر صادقانه شروع کنید، دوستان و اساتید در این سایت کمکتون خواهند کرد.

تصویر مربوط به بوسه باران هم بسیار انتخاب زیبایی هست. فقط یک of کم داره (Kiss of the Rain) عبارت Kiss the Rain یعنی "باران را ببوس"! و همینطور Conductor در موسیقی به رهبر ارکستر اطلاق میشه و مطمئناً شما این قطعه رو رهبری نکردید! پس فکر میکنم که اون کلمه رو حذف کنید درست تر باشه.

ضمناً اورتور (Overture) سبک یا نوعی از موسیقی کلاسیک نیست، به بخش مقدمه ی اینتسترومنتالِ قطعات دراماتیک دوران کلاسیک (مثل بالت و اُپرا) که ووکال هم دارند، اوورتور گفته میشه.
    موفق باشید.

آخرین ویرایش: ‏13/6/15
    • خوشم اومد خوشم اومد x 7
  6. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دستتون درد نکنه توضیحاتون بسیار مفید و تاثیر گذار بود
    والله خودمم توش موندم نه کلاسیکن ن سمفونی پس چ سبکین؟؟؟؟
    اگه میشه لطف کنید یه کار کلاسیک ویه کار سمفونی برای من بذارید دقیق متوجه بشم؟تو اینترنتم چیز خاصی نیس فقط تاریخچه سبک هاس ک زیاد به درد کار نمیخورن .

• خوشم اومد خوشم اومد x 4
  7. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    اینکه در مقابل، موضع گیرانه برخورد نکردی و صادقانه سوال کردی، قابل تقدیره و خیلی امیدوار کننده.

من یک پیشنهاد دارم mb1375 عزیز (اسمتم نمیدونم). این پیشنهاد نتیجه تجربه منه. به هیچ وجه خودتو درگیر اسم سبک نکن. اصلاً فکر کن چیزی بنام سبک وجود نداره، اون چیزی که دل خودت میخواد رو خلق کن. البته با تجهیز به علوم مبانی و تئوری موسیقی (مثل هارمونی، فرم، ارکستراسیون، تئوری مقدماتی و بعد پیشرفته). بعدها که کم کم کارهات روی ریل افتاد، نه تنها سبکها رو متوجه خواهی شد، بلکه سبک خودت رو هم پیدا خواهی کرد. عجله هم نکن! در موقعیت فعلی شما، "با ساختار درست" کار کردن، مهمتره تا درگیر شدن با سبک و این چیزها. در ارتباط با اون مباحث تئوریک هم که گفتم، حتماً کتاب و منابع کتبی تهیه کن. در اون موارد، اینترنت کمک زیادی نخواهد کرد.

• خوشم اومد خوشم اومد x 6
  8. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    محمد هستم کوچیکتون
    والله من این چندساله که دارم کار میکنم هرچی دلم خواسته ساختم به سبک واینا زیاد توجه نکردم و سعی کردم همیشه ی چی بسازم ک جدید باشه من چندتا کتاب خریدم اما سبکهای دیگه بودن...........کلا با حرفاتون موافقم ..........واقعا ممنونم که وقت گذاشتید کارمو گوش کردید و راهنمایی کردید.

• خوشم اومد خوشم اومد x 2
  9. Farhood

Farhood Capo del clan

امتیازات:
    +4,204 / 0 / -2
    نرم افزار:
    cubase, soundforge
    محمد جان این که تجربه قبلی داری خوبه، ولی بصورت علمی و جهت دار همون تجربه رو ادامه بده. فکر کردن به کار جدید هم خیلی عالیه، ولی هر کار متفاوتی الزاماً نمیتونه جدید محسوب بشه. مثال میزنم؛ آرشیتکت ها و معمارها طرح ها و نقشه های متفاوت و گوناگونی برای ساخت بنا ارائه میکنن و مطمئناً خلاق ترین آرشیتکت اونیه که جدیدترین و بدیع ترین طرح رو داده باشه. ولی یک آرشیتکت با ارائه ی یک طرح ضعیف (و چه بسا خارج از اصول و قواعد اولیه تئوریک معماری) نمیتونه مدعی بشه که طرح بدیعی ارائه کرده. شاید که کارش با دیگران فرق داشته باشه، ولی تفاوتش در نقص کار هست، نه در ایده. البته حالا من نمیگم که کارهای شما حتماً ناقصه، بیشتر خواستم این مطلبو جا بندازم که بدون در یافتن مباحث تئوریک اولیه (همون مواردی که در پست قبلی نوشتم)، هر اقدامی وقت تلف کردنه و شما با این سن وقت خوبی داری. عجله هم نکن!

من برای آشناییت با سمفونی، چندتا موومان از سمفونی های مختلف از هایدن، برامس، بتهوون و موزارت شر کردم که از طریق لینک زیر میتونی دانلود کنی. (فقط دقت کن به صفحه ای که برای دانلود ضاهر میشه، اون ناب قرمز پایین صفحه رو بزنی، نه آبی):

Download Symphony rar

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
  10. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا ممنونم دست درد نکنه کامل متوجه شدم منظور اصلیتون چیه اول باید بدونی مصالح اصلی اون بنا چیه که بخوای از خلاقیتت در ساخت بنا از اون مصالح استفاده کنی و یه چیز جدید درس کنی .

11. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    واقعا کارم هیچ شباهتی به سمفونی نداره .باید چارچوب کارو بدونی بعد طبق اون یه کار جدید بسازی .از همه دوستان و اساتید محترم تشکر میکنم

12. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    درود محمد عزیز.
    کارت رو گوش کردم.
    من ضعفها رو میگم تا تونسته باشم به پیشرفتت کمکی کرده باشم-گرچه خودم هم ایرادات در کارم هست اما وظیفه دونستم.

1-اینکه سعی کن همیشه حتی یکی از اجزای آهنگت رو با صداهای مختلف ترکیب کنی.یک کار عالی کاری هست که تمام اجزاش عالی باشن.به طور مثال کاملا میشه فهمید پد بک گراند موزیک شما rainy morning از پدهای nexus هست.پس همیشه در پی خلق صدایی باش که مخاطب چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای به دنبال این باشه که شما چگونه فلان صدای زیبا رو خلق کردی و از کجا آوردی.

2-مورد دوم در مورد تاچ نوازندگی هست.من حس کردم پیانوی نواخته شده با ماوس چیده شده و این یک حالت ماشینی و به قول معروف رباتیک و بی روح به کار میده.حتی با اینکه درامز ها جزو ادواتی هستند که در یک موسیقی یکنواخت باید به نظر برسند تا اون استایل و حالت موسیقی رو به نمایش بزارند-اما در همین نواختن درامز ها هم اگر تاچ در کار نباشه موسیقی اون روح و جلای خاص خودش رو نداره و به قول خودم روح مخاطب رو قلقلک نمیده و مو رو به تن سیخ نمیکنه.

3-سعی کن حتما هارمونی و فواصل و انواع آکوردها رو یادبگیری.چون دوره ی 3-4 آکوردی مینور ها و ماژور ها به پایان رسیده.

4-سعی کن اول یک ملودی خاص خلق کنی و بعد تنظیم رو براش شروع کنی.همیشه خلق اثر متفاوت نیاز به شکستن قوانین سبک و یا از این دست مسایل نداره.شما میتونی در سبکهای تکراری ملودی متفاوت-هارمونی متفاوت و ... خلق کنی.

5-در انتخاب سازها بیشتر دقت کن.سعی کن بتونی دست کم یک یا دو ساز زنده در کارهات داشته باشی.البته به جا.

6-و در آخر هیچوقت برای ساخت یک کار عجله نکن.تا جایی که میشه سعی کن کاری بسازی که تاریخ انقضاش دست کم از یک سال بیشتر باشه.نیاز نیست کاری در حد هانس زیمر بسازی اما حداقل کاری باشه که بتونی بهش افتخار کنی.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

13. koorosh_kabir

koorosh_kabir عضو سایت

امتیازات:
    +351 / 1 / -0
    نرم افزار:
    StudioOne
    عزیزم اون فرم هایی که نام بردی به سمفونی مربوط نمیشن
    سمفونی خودش یه فرمه
    سوئیت، کنسرتو، بالت، اپرا هم هر کدوم یه فرم هستن
    هر کدوم از این فرم ها هزاران تا قواعد داره که باید دونه به دونه رعایت بشه تا یه قطعه ای توی اون فرم به حساب بیاد

آخرین ویرایش: ‏20/3/15
  14. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کاملا با حرفاتون موافقم پیانو به دلم نیست چون ماشینی به نظر میرسه در مورد صدا سازی هم حق با شماس این کارم مال یک سال پیشه من وسایل ضبط دارم اما اتاق اکوستیک ندارم ک بتونم ساز زنده داخل کارم بزارم .در مورد گزینه 6 تون باید بگم کاملا حق با شماس من خیلی عجولم سریع کار میسازم روش فکر نمیکنم به اون صورت

15. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    من یجا خوندم اینا زیر مجموعه ای از سمفونی هستن دقیقا نمیدونم .زیاد سر در نمیارم از سبکها

آخرین ویرایش: ‏20/3/15
  16. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    خوب مسلما کار بعدی که بسازی نسبت به یک سال پیش خیلی تفاوتها داره و مطمئنم که پیشرفت زیادی میکنی شک نکن.
    در مورد نداشتن آکوستیک هم ببین چندان سخت نگیر.شاید برات خنده دار باشه اگه بهت بگم من تا امروز 999 بار قرار شده استدیو بسازم اما باز هم نشده و ....
    سخت نگیر-یک گوشه ی اتاقت رو انتخاب کن.2 تا میله به دیوار متصل کن و پتو بهشون بچسبون انگار که یه اتاقک درست کردی.مهم اینه که مواقع کم سر و صدا رکورد رو انجام بدی.24 ساعت که نمیخوای رکورد کنی.پلاگین نویز گیت رو هم برای همین آفریدن دیگه.
    تمرکزت رو بزار روی ساخت ملودی و تنظیم خوب.بقیش خدا خودش کمکت میکنه و مرور زمان خودش درست میکنه همه چی و.
    زیاد وارد سبک هم نشو.کاری که دلت میگه رو بساز بعد از اساتید و دوستان بپرس که این کار من در چه سبکی هست.اونوقت خودت متوجه میشی در چه سبکی داری کار میکنی.

در مورد سبک هم محمدجان سمفونیک یا symphonic در اصل به معنای هماهنگی هست و که در کنار لغت orchestra که میشه orchestra symphonic یعنی دسته ای از نوازندگانی که با هم هماهنگ هستن.این رو فقط به عنوان یه اطلاعات عمومی گفتم که البته حتما خود شما تجربت در این سبکها بیشتره.:wink::thumbsup:

17. DANIEL ADHAMI

DANIEL ADHAMI عضو سایت

امتیازات:
    +506 / 2 / -2
    محمد جان اونهایی که شما نام بردین رو اگه زیر مجموعه های موسیقی کلاسیک بدونیم بهتره.
    مطمئنم زبانت خوبه-یه نگاهی بنداز
    Introduction to Classical Music/Forms - Wikibooks, open books for an open world

18. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    مرسی که وقت میزارید. چه تفاهمی منم دقیقا 1000باره تصمیم گرفتم استودیو بزنم .فکر خوبیه باید یکی بسازم .راستش من زیاد برام مهم نیس تو چه سبکیم فقط دوس دارم کارم تاثیرگذار باشه یک شنونده عادی به سبک توجه نمیکنه به این توجه میکنه که کارت براش یه خاطر رو زنده میکنه یا حس خوبی منتقل میکنه .

19. mb1375

mb1375 عضو سایت

امتیازات:
    +156 / 0 / -0
    نرم افزار:
    درسته حق با شماس ........خلاصه منابع زیاده و خیلی هم پیچیدس یادگیریشون واقعا زمان میخواد.

20. pejjman

pejjman عضو سایت

امتیازات:
    +35 / 0 / -0
    درود دوست عزیز کار رو گوش دادم کار قشنگی بود، از ابتدا که کار شروع شد روند خوبی داشت ولی می تونست در ادامه فراز و نشیب بیشتری داشته باشه، و اینکه کلا یه ملودی پیاپی تکرار می شد خیلی به نظرم جالب نبود، موفق باشید...

بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه - اهنگ سمفونیکم به
  1. mb1375
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    246
  2. Alikarimzadeh0
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها: