انواع هارد کامپیوتر ؟

شروع موضوع توسط si2music ‏7/3/14 در انجمن کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی

تاپیک انواع هارد کامپیوتر ؟ تالار کامپیوتر مناسب برای آهنگسازی در persian-music.org.

1. si2music

si2music عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic, wavelab
    سلام دوستان میشه یکی بگه هارد SSD با بقیه هارا چه فرقی داره ؟

وکلا چند تا هار داریم و بهتر چند تا

2. Dr.Noise

Dr.Noise عضو سایت هنرمند

شغل :
    Music Producer - Dj
    امتیازات:
    +2,568 / 2 / -0
    نرم افزار:
    ableton, cubase, studio_one
    درود دوست عزیز...
    هارد SSD اول از لحاظ ابعاد متفاوت که خیلی کوچکتر از هاردهای اینترنال و اکسترنال هستش .
    دوم از لحاظ سرعت و RPM خیلی بالاتر و بیشتر از هارهای دیگست .
    فکر میکنم بالاتر ظرفیت هاردهای SSD 128 گیگ باشه ، البته اطلاع دقیق ندارم ...
    موفق باشی ...

Sent from my ST15i using Tapatalk

• خوشم اومد خوشم اومد x 1
  3. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اول یک توضیحی بدم که به SSD ها نباید گفت هارد، باید گفت درایو SSD
    درایوهای SSD کلا قطعه مکانیکی درشون نیست به همین دلیل اصلا بحث RPM وجود نداره
    تکنولوژی SSD ها شبیه به usb flash هاست

مزیت اصلی درایو SSD زمان پاسخگویی فوق العاده بهتر نسبت به هارددیسک هاست ( 15 تا 20 برابر بهتر)
    همچنین چون قطعه متحرک مکانیکی در SSD ها وجود نداره نسبت به تکان خوردن و ضربه مقاومت خیلی بالاتری دارن
    در آینده با کاهش قیمت تکنولوژی ساخت SSD ها، هارددیسک ها بازنشسته میشن

در حال حاضر SSD هایی با ظرفیت های 1 ترابایت هم موجود هست ولی قیمت بسیار بالایی دارن ( بالای 1000 دلار )
    به صرفه ترین حجم ها برای خرید 128 گیگ و 256 گیگ هست

• خوشم اومد خوشم اومد x 7
    • آموزنده آموزنده x 1
  4. si2music

si2music عضو سایت

امتیازات:
    +45 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ableton, logic, wavelab
    ممنون از جناب Dr.Noise و Light, عزیز

1-فقط این که ssd 256 حدودا چقد قیمتش الان تو بازار ؟ ایا میشه به عنوان فضای اصلی ویندوز ازش استفاده کرد ....

2- الان بالاترین فضای هارد اینترنال چنده ؟

3-ایا نصب مثلا 4 تا هارد یه ترا رو یه سیستم اشتباه و بهتر یه هارد به جای چند تا هارد باشه یا فرقی نداره ؟

اخه من مشکل دارم با هاردام یه هارد یه ترا وی اس تی دارم
    بعد یه یه ترا هم به 4 تا درایو تقسیم شده
    درایو c ویندوز زووود پر میشه من همیشه وی اس تی ها رو تو یه درایو جدا نصب میکنم ولی خیلی وی اس تی ها باید تو درایو ویندوز نصب بشن و بعضی فایلاشون میره اونجا زوود پر میشه حالا میخام یه هارد جدا واسه درایو C f'dvl و همه چیرو همون تو c نصب کنم که دیگه زحمت ادرس دادن به درایو دیگه نباشه و زودم پر نشه :banghead:

حالا میشه کمک کنید دوستان چه راهی پیشنهاد میکنید ............ ( البته بگم میخوام هارد تهیه کنم چون شدشدا مشکل فضا دارم اخه کار ویدیو و عکسم انجام میدم واسه همین اصلا فضا کافی ندارم :banghead:

5. Light

Light تیم مدیریت وبمستر

شغل :
    آچار فرانسه
    امتیازات:
    +6,499 / 3 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    1 در حال حاضر مدل های متنوع توی بازار نیست بخصوص 256 گیگ ولی اگر باشه در محدوده قیمت 900 تا 1 میلیون تومن هستن
    2 هاردها اینترنال 4 ترابایت هم در بازار هست
    3 مشکلی ایجاد نمی کنه، شخصا روی سیستمم 6 عدد هارد 2 ترابایت و یک ssd 256 گیگ دارم

خیلی از دوستان یه درایو ssd به حجم 128 گیگ گرفتن که ویندوز و برنامه های مهم رو روش نصب کردن
    اینکه درایو سریع پر میشه ارتباط مستقیم به استفاده شما داره دیگه
    همیشه پیشنهاد می کنم پلاگین هایی که بانک صدای حجیم دارن رو در درایو های دیگه نصب کنید

• خوشم اومد خوشم اومد x 3
    • آموزنده آموزنده x 1
  6. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    سلام با بودجه 200هزار تومن ssd با چه ظرفیت و برندی میتونم بخرم که ویندوز 64 بیتی 7 یا 8 و کیوبیس 8.5 رو بتونم توش نصب کنم؟
    چقدر فضا برای ویندوز و کیوبیس8.5 لازم هست؟ البته vst ها و vsti ها هم هست که حالا فعلا ویندوز و کیوبیس برام مهم هست. ممنون.

7. akhavan

akhavan کاربر با تجربه عضو سایت

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    ویندوز و...20 - 30 گیگ لازم دارند
    ضمنا توجه داشته باشید برای حداثر کارایی اس اس دی باید مقداری فضای خالی هم داشته باشید مثلا 20 درصدش رو همیشه خالی نگه دارید.
    میتونید بعدا هم بخرید یا در سایت ایسام و.. کارکرده بگیرید . رم و اس اس دی و مموریهای کارکرده رو میتونید دست دوم بگیرید عمرشون بالاست و به راحتی خراب نمیشوند.
    پلاگینها و ویندوز و.. رو روی اس اس دی نصب کنید و بانک صداها وفایلهای حجیم .. رو روی هارد دیسک کپی کنید.
    موفق باشید.

• آموزنده آموزنده x 1
  8. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    اغلب ssd ها با کابل sata3 به سیستم متصل میشن. سوالم اینه که آیا میشه یه وسیله ای که sata3 هست رو به مادربوردی که sata2داره هم وصل کرد؟ در مورد usb هم چنین هست؟

9. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این امکان پذیر هست . اگر SSD ساتا 3 باشد از همه پهنای باند و سرعت اون نمیتونید در یک سیستم ساتا 2 استفاده کنید و سرعت انتقال فایلها کاهش پیدا میکند.
    ولی اگر اون قطعه درایو DVD و هارد دیسک HDD و.. باشد افت سرعت چندان محسوس نیست .
    اگر منظور شما این هستش که هارد USB 3 رو به سوکت usb2 متصل کنیم خوب مطمینا افت سرعت خواهید داشت

چقدر این دو سیستم نسبت به هم فاصله دارند ؟

• آموزنده آموزنده x 1
    • مفید مفید x 1
  10. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    درسته جناب اخوان. منظور من همین بود. بله تفاوت سرعت بین این دو درگاه زیاده و حتما افت سرعت داره. اما فقط خواستم بدونم که این امر امکان پذیر هست یا خیر. که به جواب رسیدم.
    --- \پست های متوالی ترکیب شد, ‏15/5/16, تاریخ ارسال پست اول: ‏7/5/16 ---
    یه هارد دارم که به شدت ویروسی شده و پر از بانک صدا و vst و ویندوز هم روی اون نصب هست. الان یه ssd خریدم و میخوام ویندوز رو روی اون نصب کنم اگر ssd رو به سیستم وصل کنم وشروع به نصب ویندوز کنم اونم ویروسی میشه؟ هارد رو نمیتونم جدا کنم از سیستم چون میخوام اون درایوی که ویندوز روش نصب هست رو فرمت کنم و با یکی دیگه ترکیب کنم. ممنون.

11. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این مراحل رو ساده توضیح دادم مرحله به مرحله انجام بدید
    هارد سیستم رو جدا کن و بیرون بیار
    ssd رو بجای هارد قبلی نصب کن
    ویندوز رو روی ssd نصب کن
    بعد از نصب ویندوز آخرین نسخه انتی ویروس رو هم نصب کن
    بعد سیستم رو شات داون کن و دوباره روشن کن و چک کن که انتی ویروس اکتیو یا فعال هست
    دوباره شات داون کن.

حالا هارد قبلی رو متصل کن ( به یک پورت ساتای خالی در مینبرد متصل کن. اگر کابل نیست یا پورت خالی نیست میتونی موقتا کابل ساتا dvd درایو رو استفاده کنی )
    بعد سیستم رو روشن کن قبل از بوت ویندوز با دکمه delete وارد بایوس میشی از داخل بایوس مینبرد ssd رو برای بوت انتخاب کن ( با این کار مطمین میشوید که با هارد الوده به ویروس سیستم بوت نمیشود این خیلی مهمه )
    حالا وقتی سیستم با ویندوز جدید بوت شد درایو ویندوز قبلی رو از my computer پیدا کن و فرمت کن
    بقیه درایوها رو هم با انتی ویروس اسکن کن
    با این روش سیستم ویروسی نمیشه
    موفق باشی

• آموزنده آموزنده x 1
  12. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    جناب اخوان فکر کنم به این دلیل باید وارد بایوس شم و بوت سیستم رو روی ssd انتخاب کنم که روی هارد قبلی و آلودی ویندوز نصب هست درسته؟ برای اینکه سیستم با ویندوز قبلی که ویروسی هست بالا نیاد . اگر اشتباه نکنم اگر همچین اتفاقی بیوفته ssd هم آلوده میشه.!

• موافقم موافقم x 1
  13. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    دقیقا همینطوره اگر با هارد قبلی بوت بشود امکان الوده کردن SSD هم هست و دوباره باید این مراحل رو انجام بدید

راه ساده تر هم هست که هارد رو به سیستم دیگری متصل کنی و اسکنش کنی و ویروسها رو پاک کنی .
    البته من نمیدونم سیستم دیگری اونجا هست ؟ فرض گرفتم فقط یک سیستم هست و روش بالا با یک سیستم میسر هست .

ضمنا یک نکته مهم هم فراموش کردم ! قبل از همه اینکارا از فایلهای شخصی درایو ویندوز قبلی بکاپ بگیر
    بعدا که ویندوز از SSD بوت شد میتونی پیداشون کنی البته اگر روی ویندوز قبلی برای یوزرها پسورد تعریف نکرده باشی

موفق باشی

• آموزنده آموزنده x 1
    • مفید مفید x 1
  14. ali salmanpoor

ali salmanpoor عضو سایت

شغل :
    مدرس موسیقی
    امتیازات:
    +100 / 1 / -1
    نرم افزار:
    cubase
    میترسم سیستم دیگه ای هم آلوده بشه به این ویروس و دردسرها مجدد...
    راهی رو که فرمودید امشب میرم و مطمینم که نتیجه میده فرمایشات شما.ممنون.

15. pe32_64

pe32_64 کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    آقای سلمان پور
    اگه هارد ویروسی رو میخواین بدون ایجاد مشکل بیشتر و کوچکترین ریسکی پاک کنید ، یک راه راحت و مطمعن هستش :
    دوتاش (یعنی به همراه ssd) رو به سیستمتون متصل کنید و سیستم رو روشن کنید.در قسمت ستاپ ویندوز راحت هر دو رو فرمت کنید.
    (چون تو اون محیط هیچ برنامه ای جز ستاپ ویندوز وجود نداره و کاملا از هر نوع ویروسی در امان هستید).

• مفید مفید x 2
  16. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    این توصیه مناسب وقتی هست که به اطلاعات اون هارد نیاز ندارند .

• مفید مفید x 1
  17. pe32_64

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    بله گفتم بودم که اگر بخوان هارد رو بی درد سر کاملا پاک کنند، اون کار رو بکنند!
    چون ایشون نوشته بودن که در هارد فقط بانک صدا و پلاگین هستش و اتصال یک هارد الوده ریسک کمی نیست (ممکنه ویروس کش تشخیص شون نده - من تجربشو زیاد داشتم ویا نخوان دستی ویروس کشی کنند ) و هم اینکه نگران الودگی بیشتر هم بودند گفتم که شاید بخوان اون هارد رو کامل پاک کنند.
    اگرهم نخواستند ، من جای ایشون بودم از یک دیسک لایو ویندوز (یا لینوکس) استفاده میکردم برا برداشتن اطلاعات مهم.
    به هر حال این رو فقط خودشون میتونن تصمیم گیری کنند.
    ممنون از حضور دل سوزانتون. .

• مفید مفید x 1
  18. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    من که سوال نپرسیدم ؟؟
    بهرحال این راهنمایی درست نیست بر اساس حدس و گمان و... نوشتید اگر جایی مکتوب و مستند در ژورنالی چاپ شده لینکش رو بگزارید

انتی ویروسی مثل node 32 /defender /,...حداقل کاری که میکنه از کرنل ویندوز محافظت میکنه و اجازه دسترسی به برنامه ها رو نمیده درواقع از مرحله ای که ویندوز بوت میشه به عنوان بخشی از سیستم عامل لود میشه و اصلا شبیه به برنامه هایی دیگری که همراه ویندوز لود میشوند نیست . حتی اگر دی اکتیو کنید در بوت بعدی اتوماتیک اکتیو میشود.
    پس اگر هارد اول کلین باشد و ویندوز و انتی ویروس اپدیت باشد میتونند حلوی فعالیت ویروس یا مالویرهای مستقردر هارد دوم رو بگیرند . معملا هم کنترل استوریج ها برخلاف مموری های ترنسمیتی مثل فلش و.. در بک اند هست و خود انتی ویروس بدون اینکه مطلع باشید هارد جدید رو بررسی میکنه ولی برای اسکن دیپ تر باید بهش فرمان بدید و کانفیگش کنید.

اون ویروسهایی که از بین نمیروند اولا معدود هستند دوما سفارشی ساخته میشوند و کاربرد استراتژیکی دارند (مثلا برای نیروگاهها و مراکز حساس نوشته میشوند ) و حتی با فرمت از بین نمیروند بلکه در درایور دیوایس نصب میشوند و حتی درایور یک کامپوننتی مثل ماوس/ فلش و.. رو هم الوده میکنند و اگر پلاگ کنید سیستم ویروسی میشود. ولی زیر 1% در دسترس عموم هستند . چون ساخته شدن که یک مرکز رو ناک اوت کنند نه یک سیستم فسقلی رو :)
    در غیر اینصورت شرکت هایی مثل نورتون / کسپرسکی و.. باید تا الان ورشکست میشدند :) چون میدونی که انها با حدس و گمان کار نمیکنند و در برابر فروش یک سریال محصول خودشون رو متعهد میدونند :)

بهرحال راه حلها رو نمیشه برای همه تعمیم داد و حدس من این هست که سیستم عامل و انتی ویروس شما اپدیت نبوده
    یا دلایل دیگری بوده که برای یافتن جواب قطعی باید لاگ ها رو بررسی کرد
    با توجه به این مساله برای کیسی مثل سیستم اقای سلمانی بهترین راه حل همین هست
    خواهش میکنم کلی استفاده کردم :) ممنون :) :)

• مفید مفید x 1
  19. pe32_64

امتیازات:
    +2,134 / 1 / -2
    کسی هم شما رو مخاطب مستقیم قرار نداد.
    این تجربه ی الودگی سیستم به این صورت خاص رو من تجربشو داشتم(در سیستم دوستان) و خواستم برا اون دوستمون تکرار نشه .
    اون سیستم هم خانگی بود و در جایی به اطلاع عموم نرسید :roflmao:
    بله آقا.من این ها رو میدونم ، ولی مشکل من چیز دیگه ای بود و به سادگی حل شد . البته شاید به درد دوستمون بخوره .
    کلا من لذت مبرم از بحث فنی با شما واستفاده کردم.ولی بلاخره مواقعی پیش میاد که نظرهایی گاها مخالف نظر شما هم درست هستند دیگه.
    بله بحث روتکیت ها و تروژان ها رو میفرمایید .ولی بحث من هم در مورد سیستم های خونگی(یا فسقلی به قول شما) بود و نه ابراز بی مورد اطلاعات شخصی.
    اینا دستشون با بد افزار نویس ها تو یک کاسه هستش آقا !!! انقدر ساده نباشید:biggrin:
    مشکل من مربوط به چند سال پیش بوده و حل شده .اما شما انگار خیالات و حدس خودتون رو بیشتر از هر چیز قبول دارید.
    اشکالی نداره از نظر من ولی خواهشن تایپک رو با بیانش منحرف نکنید.
    در اخر عذر خواهی میکنم ار بقیه دوستان و کادر سایت.لازم نیست یک نظر کوچیک و مشکل ساده ی اون دوستمون ،با بحث و جدل بی خود (حداقل برای من)تخریب بشه.
    خیر پیش.
    فروم برا همینه دیگه .

• مفید مفید x 1
    • نامحترمانه نامحترمانه x 1
  20. akhavan

شغل :
    Teacher
    امتیازات:
    +2,546 / 1 / -3
    نرم افزار:
    logic
    حقیقتش من متاسفم اول برای خودم دوم برای شما
    چون ما اینجا چلنج میکنیم بحث فنی چیز دیگریست.
    بارها هم کفته شده اینجا رینگ بوکس که نیست که هر عملی نیازمند عکس العملی باشه ؟ نه ؟ وگرنه یک فرقی بین تو ممبر 5 ساله و یک یوزر که 2 هفته است عضو شده باید باشه ؟ خودت اینقدر بزرگ شدی که اینها رو متوجه شده باشی؟
    اینها دستشون یک کاسه است یعنی چی ؟ شما یک راهنمایی نوشتید که من نه تقبیحش کردم نه تاییدش کردم فقط گفتم مناسب این کیس نیست .اینو یک بچه هم میفهمه حالا توضیح میدی دستت درد نکنه ولی کو لینک معتبر ؟
    اصرار دارید که هست ؟ گفتم سند کو؟ prove it ! یک لینک معتبر ؟ از عالم و ادم گفتید و از یک نتیجه درست طفره رفتید
    مهم نیست از روزی میترسم که این رفتارها و این سبک گفتگو الگوی برای بچه های این سایت بشه و و یک روزی یک مثل تو رو تایید کنند. یعنی یا حرف من یا هیچ کس .
    اونوقت که دیگه جنگل با شهر یکی میشه . دقیقا همین الان هستند کسانی که در فرومهای دیگر با همین لحن صحبت میکنند و ارزو دارند یکی از همین تاپیک های ما رو داشته باشند. حالا بازم ادامه بدی مهم نیست چون من دلایل مربوطه به راهکار خودمو نوشتم . ای کاش بیشتر توضیح میدادم که افراد ناتوان هم متوجه میشدند و بعدا نمیگفتند " منم میدونم "

لطفا دیگه این بحث رو حتی به اندازه یک پست هم ادامه ندید من کاملا از درخواست داکیومنت و مستنداتی که خواستم منصرف شدم . اینها رو باید از کسی بخواهم که بدونه در مورد چی صحبت میکنم ..

• موافقم موافقم x 1
بارگذاری...