انواع مانیتور های genelec با قیمت ایران

شروع موضوع توسط hamidreza hadi ‏23/4/11 در انجمن آرشیو مطالب قدیمی

تاپیک انواع مانیتور های genelec با قیمت ایران تالار آرشیو مطالب قدیمی در persian-music.org.

1. hamidreza hadi

hamidreza hadi عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    سلام به همه.
    مانیتور genelec که از بهترین برند ها هستش مدل های مختلفی داره . من توی انجمن رو که گشتم هیچ اثری از مدل ها و قیمت هاش ندیدم شاید تک و توک. من خودم اطلاعات نداشتم وگرنه زودتر این پست رو ایجاد می کردم اما چون دیدم هیچ کس دست به کار نمیشه(مشغله ی کاری عزیزان و همچنین بالا بودن قیمت این مانیتور باعثش شده) گفتم از اساتید سایت و مدیران در خواست کنم مدل های مختلف این برند رو همراه با توضیحاتش( چند اینچه و قیمت تکی یا جفتش توی ایران چقدره و عکسی از محدوده ی فرکانسی هر کدوم) قرار بدن که خیلی مفیده هم برای من هم بقیه ی دوستان. اینطوری نظم سایت هم رعایت می شه و دوستان میتونن سوالاتشون رو در مورد این مانیتور اینجا مطرح کنند. ممنون از همه.

2. hamed jahanbakhsh

hamed jahanbakhsh عضو سایت هنرمند

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    adobeaudition, nuendo, protools
    ممنون از دوست عزیزمون-من تا چند وقت پیش 8030 داشتم و حاضر نبودم به هیچ عنوان اونو با برند دیگه ای عوض کنم-بسیار بسیار فلت و با تفکیک فوق العاده-تا اینکه تصمیم به خریدن 8050 کردم-اونارو فروختم و 8050 خریدم-البته دوستان گفته بودن که با 8 اینچ میکس سخته اما گوش ندادم - بعد از مدتی به این نتیجه رسیدم و دوباره یک جفت دیگه8030 خریدم - والان 8030 رو در کنار 8050 با هم استفاده میکنم-هر چی از صداش بگم کمه-تا نشنوی نمیتونی در موردش قضاوت کنین- چون با هم که مچ میشن بی نظیر میشه-8030 بیس کمی داره اما صداهای میانی و تریبلو رو خیلی خیلی خوب جواب میده-بر عکس 8050 بیس شفاف و پر قدرتی داره که در کنار هم یه مجموعه فرکانس های تمیز و کامل رو میشی-من Adam هم چند مدتی باهاش کار کردم ولی با اینکه خیلی ازش تعریف میکنن به هیچ وجه حاضر نیستم با جنلک عوض کنم-اونا صداشون از جنس دیگه ای و جنلک واقن فلت در عین زیبایی در پخش-کوچکترین صداهارو جلوی صورتت میشنوی-بی نظیرن
    وقیمت ها هم
    8030 : 1400
    8040 : 2300
    8050 : 4150
    البته بعضی فروشگاه ها پشت تلفن ارزون تر میگن ولی پای خرید که میری همین قیمتو میگن
    البته جفتی
    محدوده فرکانسی
    8030 : 58 تا 20000
    8040 : 48 تا 20000
    8050 : 38 تا 20000
    توان خروجی :
    • 8030 :40w bass + 40w treble
    • 8040 :90w bass + 90w treble
    • 8050 :150w bass + 120w treble

آخرین ویرایش توسط یکی از مدیران: ‏23/4/11
  3. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    البته آقای محبی عزیز تجربه بیشتری از بنده نسبت به کار با مانیتور های جنلک دارن-مخصوصا که ایشون با ساب ووفر جنلک هم سر و کار داشتن -من ازشون تقاضا دارم اگه اطلاعاتی در مورد ووفر دارن بیان کنن بنده هم خوشحال میشم و استفاده میکنم-همینطور دیگر اساتید

4. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    ممنون. لطفا ذکر کنید چند اینچه. و اینکه آقای محبی در جایی گفته بودن که توی واحد صدا و سیما 5 عدد به صورت سوروند استفاده کردند و اختلاف فاز توشون دیدن!!! علت چی بوده؟

وآخرین خواهشم : من زیاد ازش مدل دیدم آیا همین مدلایی که نام بردید بهتر از بقیه هستند؟(هر کدوم در سایز یا اینچ خودشون. مثلا 8 اینچ همون 8050 سَر ترینه؟ در مورد 5 اینچ هم بفرمائید چون بیشتر دوستان مثل من 5 اینچ می خواند).

5. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    نه -مدل های دیگم داره-کوچکترش هست بیشتر واسه صداگذاریه(8020) البته واسه رکورد هم عالیه-باعث میشه شما کوچکترین صداهای اضافه رو توی رکورد بشنوی و سعی کنی برطرفش کنی-
    8020 : 4 اینچ
    8030 : 5اینچ که بسیار واسه میکس به نظر من مناسبه
    8040 :6 اینچ که انتخاب خوبی میتونه باشه برای استودیو ها به شرطی که درست کالیبره بشه
    8050 : بله به گفته خودتون 8 اینچه
    اینکه میگین 8050 سرتره زیاد منطقی نیس-چون وات بالایی داره و بزگترین مدل سری 80 هست شاید مبلغش بالا باشه و گرنه 8030 برای میکس فوق العادس

امید وارم آقای محبی این تاپیک رو ببینن و در مورد سوال بنده (توانایی ووفر) و شما راهنمایی کنن

6. hamidreza hadi

امتیازات:
    +139 / 0 / -0
    نرم افزار:
    cubase, nuendo, reason
    نه نه! من منظورم اینه که آیا 8020 : بین 4 اینچ های جنلک سرتره از بقیه؟
    یا 8030 : بین 5 اینچ های جنلک؟
    یا 8040 : بین 6 اینچ هاش؟
    یا 8050 : بین 8 اینچ ها.

7. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    کلا توی 4 - 5 -6 و 8 اینچ دو مدل بیشتر نداره-سری 80 و 82 که 82 توی ایران نیست-ینی من ندیدم-چون سیستم dsp دارن و قیمتشونم به مراتب خیلی بالاس-
    سری 72 و 70که ووفر هست-سری 10 هم که من یک جفت بیشتر ازش ندیدم توی استودیو پاپ هست -حدودا 13 ملیون پولشه-به نقل از برخی دوستان پک کامل جنلک که توی بعضی از بزرگترین استودیوهای دنیا استفاده میشه تا80 هزار دلار هم میرسه

فایل های ضمیمه:

8. JunioR

JunioR کاربر با تجربه عضو سایت

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    شاید بهتر بود مدل 6 اینچ رو امتحان میکردید... مانیتور 6 اینچ فرکانس های پایین بهتری رو نسبت به مانیتور 5 اینچ بازتولید میکنه و همینطور میدرنجش مثل یه مانیتور 8 اینچی خیلی بیسی صدا نمیده. مانیتور های 6 اینچ دقیقا بخاطر همین موضوع تولید میشن.
    فقط نظر شخصی من بود.

9. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    ممنون از راهنماییت - من با 6 اینچ چند بار بیشتر برخورد نداشتم-نمی دونم چرا استودیوهایی که 6 اینچ دارن کاراشون خیلی به دلم نچسبیده-اونجا خوبه میای بیرون با سیستم های دیگه تست میکنی انگار خیلی کار کثیفه-چند بار برام این اتفاق افتاده-مید رنجشون بالاس-البته لازمه بگم که من چون کاهایی دیگه هم انجام میدم مثه موسیقی فیلم و انیمیشن ناگزیرم با 5 اینچ کار کنم یا شایدم بهتر باشه برم سمت 4 اینچ-در مورد 8 اینچ حق با شماس کاملا بیسش غیر قابل کنترل هست-ممنون عزیزم

10. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    نه دقیقا " غیر قابل کنترل".
    مانیتور 8 اینچ همنطور که میدونی فرکانس های پایین رو تا حد امکان باز تولید میکنه تا شما متوجه بشی تو بیس میکستون دقیقا چه اتفاقی داره میافته.
    بعضی از مانیتور های 8 اینچ ممکنه تفکیک فرکانسهای میانی و پاینیشون دقیق نباشه بخاطر همین ممکنه مید رنجشون چندان طبیعی صدا نده... مثل Mackie MR8.
    و شما مدل 5 اینچش رو بعلاوه یک ساب ووفر بپسندی.

11. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    دقیقا همینطوره-خیلی ها به سمت ووفر می رن چون از باز نبودن فرکانسهای پایینی رنج میبرن-8050 انصافا تفکیک بالایی توی فرکانسهای پایین داره-برخلاف صداهای بالاییش-میدرنجشن تقریبا واضح میشنوی اما فقط و فقط به یه شرط اونم اینکه درست کالیبر بشن-در غیر این صورت به یک باند رادیو پخش 100 تومنی تبدیل میشن چون اینقدر بیس داره که دیگه هیچی نمیشنوی از کار-البته اندازه محیط خیلی شرطه - واقن توی محیط های بسته و کم عمق نمیشه کنترلش کرد-مگر اینکه اگر باکس بزرگ نیست حداقل عمق درازی داشته باشه تا فید بک رو از بین ببری مثل این عکس-مدل 8050 اما در طول بالای اطاق

فایل های ضمیمه:

12. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    سوالی داشتم : الان رقیب اصلی genelec چی هست؟؟؟؟؟ممکنه dynaudio باشه ؟؟؟؟؟؟؟ (چون واقعا تعریف های زیادی ازش شنیدم) ! ! ! !

13. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    dynaudio برند خوبیه-من زیاد دیدم تو استودیو ها اما به نظر من رقیب جهانی جنلک توی کاربران حرفه ای مدلهای Adam هست-تو ایران خیلی کم دیدم -شاید تک و توک چون صداش از یه نوع دیگس-کاملا رنگش متفاوته با مانیتورهای دیگه-جنلک و dynaudio هر دو تقریبا صداشون از یک جنسه و تفاوت توی فلات بودن و تفکیک دارن اما Adam تفاوت رنگ داره-شخصا نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم-با به نظر من(کاملا شخصی)جنلک تفکیک بهتری از dynaudio داره-شاید dynaudio یه کم صدا رو خشک تر پخش کنه اما توی تفکیک بعضی فرکانسها به پای جنلک نمیرسه-dynaudio معمولا توی فرکانسهای میانی به بالا ضعیف تر از جنلک عمل میکنن-بازم میگم نظر شخصیه

14. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    به نظر من جنلک برای کار های آکستیک بهتر باشه و dynaudio برای کار های الکترونیک و سبک های ترنس و ...

15. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    2 تا عکسی که بالا تو همین پیج گذاشتم برای استودیو tiesto هست-همینطور که میبینی فقط یک جفت 8050 داره و نه چیز دیگه-استودیویی که غالبا کارهای الکترونیک مستر میکنه با و تجهیزات غول پیکرش-هر مانیتوری که شما بتونی باهاش خوب کار کنی طبیعتا بهترین گزینه هست برات-استودیو راگا من رفتم dynaudio داشت که هم کارهای آکوستیک خوبی ما از اونجا شنیدیم هم الکتونیک-وبرعکس استودیو پاپ یا فرزین هر دو با برند جنلک کار میکنن که آلبوم های موفقی تو انواع سبک ها و تم ها ارائه دادن-استودیو کرگدن تا چند سال پیش با برند مکی کار میکرد-یه چیز جالب بهتون بگم استودیو آفاق که آلبوم اول محسن یگانه اونجا مستر شد با برند بهرینگر کار میکردن که جدیدا سیستماشون رو چنج کردن

16. JunioR

امتیازات:
    +99 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo
    ممکنه این تاپیک هم بهتون کمک کنه.

17. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +476 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    البته فکر کنم این عکسها برای استدیو Deadmau5 هست

18. hamed jahanbakhsh

امتیازات:
    +49 / 0 / -0
    نرم افزار:
    حسین جان عکس ها رو از همین سایت دانلود کردم بچه ها گذاشته بودن-منم استودیو قبلیش رو دیده بودم توی کلیپ ها ولی گویا کلا سیستماشون رو چنج کردن

19. Rend

Rend عضو سایت

امتیازات:
    +167 / 0 / -1
    نرم افزار:
    flstudio, nuendo, reason
    خب ایشون (تیستو) ممکنه حتما همراه با جنلک هاش از ساب هم استفاده بکنه درسته؟؟؟؟؟ چون بدون ساب .... ! ! ! ! اونهم تیستو که تماما با شنیدن بیس سرو کار داره ! ! ! !

حالا اصلا کلا کار به ایشون هم نداشته باشیم کلا 8050 مانیتوری هست که ساب نیاز داشته باشه؟؟؟

20. Hossein Rezaei

Hossein Rezaei تیم مدیریت مدیر کل

امتیازات:
    +476 / 0 / -1
    نرم افزار:
    ableton, logic
    بازم که گفتید tiesto :d، این استدیو Deadmau5 هست
    اینم عکسی از ایشون در همین استدیو
    http://jessebrede.com/wordpress/wp-content/uploads/2007/12/koolhaus003.jpg
    http://www.deadmau5.com/wp-content/uploads/2009/09/Picture-5.jpg

بارگذاری...

عبارات جستجو شده: