انريكه آهنگ فارسي خونده؟!

27/6/20
1
0
1
سلام داشتم راجع به انريكه ميخوندم كه ديدم در ليست زبانهايي كه خونده زبان فارسي هم بودم بيشتر جستجو كردم --انگار آهنگي از گوگوش رو خونده --آيا درسته؟

اينم لينك دانلود:

برای مشاهده لینک‌ها لطفا ورود یا ثبت نام کنید

اينم سايتهايي كه اين خبر درشون هست:

میشع دوباره لینکشو بزاری واسع من نمیاره

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,269
1,716
113
مثل اینکه ارمنی لبنانی هست. برای همین اصلا فارسی بلد نیست دیگه.

Farhood

Capo del clan
21/12/11
3,093
10,151
113
54
.
در صفحه ی قبل در این مورد صحبت شده.
این قطعه از یک خواننده ی لبنانی هست بنام Vatche (ظاهراً خانواده اش از ارامنه ی لبنان بودند) که الآن مقیم امریکاست و از قدیم کارش کاور کردن قطعات از کشورهای مختلف به زبانهای مختلف بوده (تعداد کمی هم اورجینال کار کرده). در هر آلبوم از ایشون، قطعاتی از خوانندگان فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، انگلیسی، عرب، ارمنی، پرتقالی، یونانی، فارسی و غیره رو میشه شنید. ایده ی این خواننده این بوده که از کشورهای مختلف شنونده جذب کنه و این کار رو نوعی بین المللی بودن تعبیر میکرده. هرچند که به رغم این ایده، بعد از 38 سال کار، Vitche در هیچ کشوری به شهرت نرسید (بعد ها در کالیفرنیا رستوران باز میکنه). اون قطعه ی "باور کن" یکی از کاور های
بوده که در سال 1984 میلادی (36 سال پیش) رلیز شده بود (گویا در یکی از آلبومهای بعدیش یک قطعه ی دیگه از یک خواننده ی ایرانی قدیمی دیگه ای رو هم کاور کرده). این خواننده غیر از چند زبان که باهاش آشنایی داره، زبانِ خیلی از قطعات انتخابی رو که کاور میکنه رو نمیدونه و فقط چیزی رو که از خواننده ی اصلی میشنوه رو صرفاً به زبان میاره و با یک تنظیم جدیدتر ریکورد میکنه.

همون آلبوم سال 1984 هست بنام Pari Arakil (ترَک 4 "باور کن")، و
همون "باور کن" در یوتیوب.

حالا میرسیم به اون
، و شایعات مربوط به انریکه!
از آنجاییکه "دروغ" بخش ریشه ایِ زندگی ما ایرانی ها رو تشکیل میده، شنیدنِ اینکه شایع کردند این قطعه رو انریکه خونده، زیاد تعجب آور نبود برای من. ولی برای دروغ گفتن لاقل یه خواننده ای رو انتخاب میکردند که صداش به اون خواننده ی لبنانی بخوره!! آخه صدای انریکه کجاش به صدای Vatche میخوره! حتی شبیه هم نیست! حالا بعضی ها که اومدند دروغ رو ماستمالی کنن، گفتن پدر انریکه خونده، یعنی خولیو ایگلسیاس! من در دهه هشتاد میلادی با قطعات خولیو زندگی کردم (اون موقع که انریکه هنوز نی نی بود!). صدای خولیو رو راحت تر از صدای برادرم تشخیص میدم! شنیدن اینکه اون صدا مال خولیو باشه، کلّی مایه ی خنده شده بود برام! کار سختی نیست. اگر کسی با صدای انریکه و پدرش آشنا نیست، مقایسه ی صداها فکر نمیکنم کار سختی باشه. یوتیوب که نمُرده. موقع رلیزِ "باور کن" از Vitche، انریکه 9 سال بیشتر نداشت!! این شایعه ی عمدی رو برای اولین بار زمانی شنیدم که انریکه رو دورِ شهرت بود. اگه امروز شایعه میکردند، احتمالاً میگفتند اون "باور کن" رو جاستین بیبر خونده! (مثلاً)

حالا در زیرِ ویدئوی آپارات، اومده توضیح داده که "انریکه اینو برای ابراز علاقه به دوست دختر ایرانیش و ایرانی ها خونده"! :hilarious-10: و بعد گفته پدر بزرگ انریکه ایرانی بوده!!:roflmao::roflmao: (حتی اسم قطعه رو هم درست ننوشته "باورم کن"!)
من واقعاً شوکه میشم از این همه عشق و علاقه به "دروغ" گفتن. گرچه به رغم این همه عشقی که به دروغ گفتن داریم، اصلاً دروغگوی خوبی هم نیستیم! با یه نگاه به
، هر کسی براحتی میتونه متوجه بشه که تا جدّ آباد این خانواده همه اسپانیایی بودند. یعنی واقعاً اینقدر خود کم بین هستیم که برای چسبوندن انریکه به ایران اینقدر دروغ میبافیم؟ اصلاً اینو حتی اگه انریکه میخوند، مگه چه اتفاقی میافتاد؟ اتفاق موجزه آمیزی بود؟! "ایران" یعنی اینقدر کوچیکه که با کسی مثل انریکه بخوایم بزرگش کنیم؟ آدم بعضاً حتی تاسف خوردن رو هم کافی نمیبینه.

"باور کن، صدامو باور کن" به درد ما ایرانی ها نمیخوره. یکی باید بیاد بخونه: "باور کن، خودتو باور کن".

sam ca

کاربر با تجربه
عضو سایت
8/2/16
1,269
1,716
113
این خواننده غیر از چند زبان که باهاش آشنایی داره، زبانِ خیلی از قطعات انتخابی رو که کاور میکنه رو نمیدونه ....
خوب این که از دروغ انریکه آهنگ گوگوش رو خونده بد تر هست که! این رو جایی‌ خوندی یا همینجوری نوشتی‌؟مثل اینکه توئ لبنان به دانشگاه رفته. همچین آدمی حتما این قدر وقت میذاره که حداقل معنی‌ لیریک که میخونه رو بفهمه.

آخرین ویرایش:

Mohammad1772

عضو سایت
1/1/17
143
113
43
62
مشهد
دوستان البته برای من صدای انریکه یک صدای شناخته شده است من فقط به درخواست دوستون اون لینک رو قرار دادم که همراه با مطالب اون لینک اومده
و اون مطالب از من نیست